در حالی که نوناووت 10 مورد جدید COVID-19 را گزارش می کند ، افسر ارشد پزشکی می گوید Sanikiluaq “تقریباً به طور قطع” موجود است

دولت نوناووت 10 مورد جدید COVID-19 را در روز جمعه گزارش کرد.

از آنجا که نوناووت اولین مورد خود را دو هفته پیش تأیید کرد ، در کل 84 مورد گزارش شده است.

در میان موارد جدید اعلام شده در روز جمعه ، شش مورد دیگر در Rankin Inlet ، سه مورد در Whale Cove و یک مورد در Arviat گزارش شده است.

دکتر مایکل پترسون ، رئیس بهداشت عمومی ، گفت: “همانطور که به تعطیلات آخر هفته می رویم ، ضروری است که Nunavummiut بازدید را محدود کند ، فاصله فیزیکی قوی داشته باشد و هنگام حضور در خارج از خانه خود ماسک داشته باشد.”

وی اضافه کرد که هیچ مدرکی در مورد انتقال جامعه در Sanikiluaq ، Rankin Inlet یا Whale Cove وجود ندارد و بیشتر موارد جدید مربوط به انتقال خانگی است.

پترسون گفت ، “همه 84 فرد در انزوا هستند و همه آنها هنوز هم خوب عمل می كنند. ما در تمام جوامع آسیب دیده ردیابی تماس را ادامه می دهیم و همه افراد را به طور جداگانه تحت نظر داریم تا از سالم ماندن آنها اطمینان حاصل كنیم.” در Nunavummiut کوچکتر از 30 سال.

در حالی که تعداد پرونده های جدید روزانه نوناووت از 34 مورد در روز سه شنبه کمتر بوده است ، پترسون گفت که خیلی زود است که هر چیزی را در این اعداد بخوانید.

پترسون گفت: “ما تقریباً در این نقطه از Sanikiluaq مهار كرده ایم. ما ممكن است جوامع دیگر ، Rankin Inlet و Whale Cove” ، و اضافه كرد كه آنها همچنان در جستجوی تماس با خشونت رفتار می كنند.

“Arviat به این مسئله مربوط است كه آیا هنوز انتقال وجود دارد یا خیر. اما ما مثل این رفتار می كنیم و این كار را ادامه می دهیم تا اوضاع بهتر شود.”

وی همچنین گفت به دلیل زمان آزمایش و برنامه های مختلف پرواز ، بدون توجه به آنچه در جامعه اتفاق می افتد ، تعداد روزانه افزایش و کاهش می یابد.

“گفتن [the pilots] پترسون گفت: “تاخیر در هوا وجود دارد و ممکن است تا روز بعد نتوانیم تعدادی از نمونه ها را بدست آوریم.

در همین حال ، وقتی نوناووت وارد روز 3 قفل دو هفته ای خود می شود ، پترسون گفت که هر جامعه ای که هنوز در پایان این 14 روز پرونده نداشته باشد به “اقدامات بهداشتی بسیار کمتر” باز می گردد.

ارائه آموزش از راه دور همچنان ادامه دارد

وزیر آموزش و پرورش دیوید جوآنیزی همچنین جزئیات بیشتری را در مورد سیستم عامل یادگیری آنلاین دولت ، Edsby ارائه داد.

در اوایل این هفته ، انجمن معلمان نوناووت از دولت انتقاد کرد و گفت معلمان آموزش کافی در این سیستم را ندیده اند.

در کنفرانس مطبوعاتی جمعه ، Joanasiesaid دولت هنوز در مرحله تنظیم و فعال سازی حساب برای دانش آموزان و والدین است ، علی رغم اطمینان ماه گذشته مبنی بر اینکه اگر مدارس باید تعطیل شوند ، دولت نسبت به بهار آماده است.

جوآنیزی در پاسخ به این س whyال که چرا اکنون ادسبییس آماده نیست ، سوال را کنار گذاشت و گفت که آموزش در حال انجام است و خواستار صبر است.

در همین حال ، چون حدود 10 هزار دانش آموز نوناووت از مدرسه خارج شده اند ، وزیر گفت كه سفارش 3 هزار دستگاه نوناووت انتظار نمی رود تا دسامبر و تا سال جدید ارسال شود.

توزیع آن دستگاه ها به دانش آموزان در مقاطع بالاتر و جامعه هایی که بیشتر تحت تأثیر COVID-19 قرار دارند در اولویت قرار می گیرد.

Joanasie از Nunavummiut که وسایل شخصی در خانه در دسترس دارند خواسته است از آنها استفاده کنند.

کنفرانس مطبوعاتی را از دست داده اید؟ اینجا تماشا کنید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *