در داخل یک بیمارستان پاپ آپ COVID در مسکو ، روسیه که در بحران ویروس کرونا ویروس آسیب دیده است

پرونده رسمی COVID-19 این هفته در حالی که تعداد مرگ و میرهای روزانه و عفونت ها به بالاترین سطح رسیده است ، از مرز دو میلیون نفر عبور کرد و باعث شد دولت خواستار اقدامات بیشتری برای مبارزه با بیماری همه گیر شود.

سخنگوی ولادیمیر پوتین ، رئیس جمهور روسیه روز پنجشنبه به خبرنگاران گفت: “وضعیت COVID بسیار متشنج است.” “این موضوع اکنون برای رئیس جمهور در اولویت است.”

علی رغم افزایش موارد ، که منجر به جبران پرونده پرونده های روسیه به 2،015،608 نفر و تعداد کشته ها تقریباً به 35،000 نفر منجر شد ، برخی از بیماران در یکی از بیمارستان های پاپ آپ COVID که اخیراً افتتاح شده است ، متعجب شدند که خود را در آنجا یافتند.

یک بیمار ، رامیل ، که از دادن نام خانوادگی خود امتناع ورزید ، گفت که هرگز انتظار ندارد به ویروس مبتلا شود و اینقدر بیمار شود.

این مرد 37 ساله از تخت بیمارستان گفت: “من فکر نمی کردم چنین چیزی اتفاق بیفتد.”

این بیمارستان موقت COVID-19 که در غرفه ای متعلق به دوران استالین قرار دارد ، می تواند 1200 بیمار را در خود جای دهد. (ماکسیم شمتوف / رویترز)

“واقعاً سخت بوده است”

براساس مرکز پاسخ بحران ویروس کرونا ، 6438 مورد جدید در مسکو ، منطقه آسیب دیده کشور وجود دارد. روسیه که حدود 145 میلیون نفر جمعیت دارد ، پس از ایالات متحده ، هند ، برزیل و فرانسه پنجمین مورد در جهان را دارد.

چهارمین روز کار Ramil بود که باید نفس بکشد در بخش COVID در غرفه تغییر شکل یافته در محوطه مرکز نمایشگاه All-Russia ، همچنین به عنوان نمایشگاه دستاوردهای اقتصاد ملی یا VDNKh شناخته می شود.

محوطه نمایشگاه تاریخی زیر نظر یوزف استالین ساخته شد تا جلوه های اقتصادی و علمی اتحاد جماهیر شوروی را تجلیل کند. در اواسط ماه اکتبر ، همزمان با شروع موج دوم پرونده ها ، امکانات 1200 تختخوابی افتتاح شد. از آنجا دو بیمارستان موقت دیگر در این شهر ایجاد شده است تا با این موارد مقابله کنند.

“باور دارم [COVID]واقعی بود ، اما فکر کردم کنار آمدن از آن راحت تر است. برای من شخصاً ، این بسیار سخت بوده است. “رامیلتولد یکی از خدمه سی بی سی نیوز که از سر تا انگشت پا بلند شد و به داخل رفت تا شرایط موجود در منطقه به اصطلاح قرمز را بررسی کند.

برخلاف کارگران بیمارستان و روزنامه نگاران بازدیدکننده که در وسایل محافظ محکم بسته شده اند ، بیماران با پوشیدن لباسهای خیابانی از دیگران برجسته می شوند.

اعضای دفتر CBC مسکو قبل از گشت و گذار در بیمارستان در تجهیزات محافظ مناسب هستند. (دیمیتری کوزلوف / اخبار CBC)

بدترین موارد به جای دیگری منتقل شده است

بیشتر آنها ، از جمله رامیل ، روزهای خود را در رختخواب و کمترین زمان حرکت می کنند ، اگرچه برای کسانی که در حال اصلاح هستند ، یک منطقه عمومی کوچک وجود دارد که می توانند فیلم ها را در آن تماشا کنند.

کسانی که به نوبه خود بد می شوند ، معمولاً به مراکز دیگری با بخش مراقبت های ویژه و هواکش فرستاده می شوند.

وقتی بیمار دیگر از نظر COVID مثبت نباشد ، می تواند به خانه خود برود.

و گرچه بسیاری از بیماران در ساختمان آشیانه مانند فرودگاه دارای علائمی خفیف تا متوسط ​​هستند ، حتی thosecan یک مشت مشت می کند.

میخائیل ، بیمار دیگری که از دادن نام خانوادگی خودداری کرد ، گفت: “من فکر می کردم مثل آنفولانزا است.”

او ضعیف بود ، با تب بالا دست و پنجه نرم می کرد و مانند بسیاری دیگر برای تنفس به اکسیژن نیاز داشت.

وی گفت: “این واقعا بد بود. من فکر می کنم آن را در حمل و نقل عمومی پیدا کردم.”

تماشا کردن| CBC News تورهای موقت بیمارستان COVID-19 در مسکو را دنبال می کند:

بخش مجهز و پیشرفته COVID-19 که در داخل یک مرکز همایش های مسکو تاسیس شده است ، تضاد کامل با بیمارستان های غرق در سایر نقاط روسیه است. CBC News با نگاهی دست اول به این مرکز بررسی کرد که چه عواملی باعث ایجاد اختلاف در مراقبت های بهداشتی شده است. 6:34

نژاد واکسن

دولت روسیه به خود می بالد که با سرمایه گذاری در فناوری مراقبت های بهداشتی جدید و ساخت بیمارستان های موقت ، مانند بیمارستان سی بی سی مورد بازدید ، همه گیرها را پس می زند. این همچنین آزمایشات سه واکسن جدید ویروس کرونا را انجام می دهد ، از جمله Sputnik V که بسیار هیجان زده است.

روز چهارشنبه ، تاتیانا گولیکووا ، معاون نخست وزیر روسیه اعلام کرد که 600000 دوز واکسن سوپوتنیک که هنوز تحت آزمایش است ، همراه با 2.2 میلیون دوز دیگر در ماه دسامبر ، برای عموم منتشر می شود.

روسیه پیش از این در مورد واکسن خود پیش بینی های مباهات آمیز کرده است.

در حالی که توسعه دهنده آن ، موسسه اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی گامالیا ، ادعا می کند نتایج اولیه نشان دهنده اثربخشی 92 درصدی در جلوگیری از ویروس کرونا است ، اما داده های آزمایشات فاز 3 ، که به طور کلی آخرین مرحله آزمایش در مقیاس بزرگ برای داروهای تجربی جدید است ، منتشر نکرده است قابل استفاده عمومی است.

دولت روسیه وعده های قبلی را برای شروع سریع کمپین های تلقیح گسترده در طول پاییز انجام نداده است.

روسیه چندین واکسن را آزمایش می کند و اظهار داشت که انتشار دوزهای یکی از آنها را که به Sputnik معروف است در ماه جاری برای مردم آغاز خواهد کرد. (دادو روویچ / رویترز)

روسیه طی 10 روز گذشته حدود 20،000 تا 23،000 مورد جدید در روز را ثبت کرده است و دولت تصدیق می کند که سیستم مراقبت های بهداشتی اکنون به حد مجاز رسیده است.

روز سه شنبه ، میخائیل موراشکو ، وزیر بهداشت گفت که در 53 منطقه از 85 منطقه کشور ، حدود 90 درصد از تخت های بیمارستانی در حال استفاده هستند ، اما پذیرش ها همچنان در حال افزایش است.

در حالی که مسکو بیشترین بار پرونده را دارد ، اما بیش از شهرها و شهرهای دیگر این کشور منابع بیشتری برای کنار آمدن با شرایط دارد. شبکه بیمارستانی گسترده روسیه پس از ظهور داستان ترسناک در رسانه های اجتماعی ، به شدت تحت نظارت جدی قرار دارد و کثیف را به تصویر می کشد ، امکانات فرسوده با سردخانه های سرریز شده و کمبود پزشک برای مراقبت از بیماران یا کالبد شکافی.

در بیمارستانی در چلیابینسک ، شهری در کوههای اورال ، مخزن اکسیژن بزرگی برای تأمین بیماران COVID منفجر شد ، که این مرکز تخریب شد اما به طور معجزه آسایی افراد داخل آن آسیب ندید.

روسیه به طور رسمی از 34850 مورد مرگ COVID خبر می دهد ، اگرچه برخی از جمعیت شناسان و آماریان تخمین می زنند که این میزان ممکن است به 102000 نفر برسد.

بازدید از بخش COVID با اسپری و ضد عفونی شدن پایان می یابد. (دیمیتری کوزلوف / اخبار CBC)

مسئولان آمادگی استرس دارند

در بیمارستان مسکو CBC News که بازدید کرد ، به نظر می رسید که بیماران همه در دست خوبی هستند و از مراقبت های با کیفیتی برخوردار هستند.

امکانات جدید و مدرن بود و در حالی که کارکنان مشغول به کار بودند ، هیچ نشانه آشکاری از فرسودگی وجود نداشت.

به همین دلیل مقامات روسی روزنامه نگار را به اینجا آوردند تا روایت پیروزی این کشور در مبارزه با COVID را فشار دهد.

سوتلانا زینالوا ، پزشک مسئول ، گفت: “از امروز ، ما برای ادامه کار مسابقه نمی دهیم.” “این شهر مجهز است.

“کادر پزشکی ما خسته شده اند ، اما کار می کنند و هیچ کس شکایت نمی کند. آنها زندگی مردم را نجات می دهند تا ما بتوانیم جلوی این همه گیری را در روسیه بگیریم.”

متخصصان پزشکی در منطقه به اصطلاح قرمز داخل بیمارستان استراحت می کنند. سوتلانا زینالووا ، پزشک مسئول بیمارستان می گوید: “کادر پزشکی ما خسته شده اند ، اما آنها کار می کنند و هیچ کس شکایت نمی کند.” (ماکسیم شمتوف / رویترز)

سی بی سی نیوز همچنین به یکی از پیشرفته ترین مرکز تشخیصی منتقل شد که در آنجا تیمی از رادیولوژیست ها و سایر متخصصان در حال آزمایش اسکن ریه تجهیزات جدید برای آزمایش های جدید بودند.

سپس آنها نتایج را همراه با تشخیص های خود بارگذاری می کنند تا پزشکان در طبقه بیمارستان بتوانند اطلاعات مراقبت های بهداشتی از بیماران را روی یک باند مچ اسکن کنند و بلافاصله از وضعیت آنها و رژیم درمانی مطلع شوند.

زینالوا با افتخار گفت: “ما تشخیص و داروهای رایانه ای کامل و همه معاینه های لازم را داریم.”

با این حال ، منتقدان مرتبط با مخالفت متمایل به غرب روسیه از مردم می خواهند که تورهای بیمارستان را پشت سر بگذارند و شرایط بیش از پایتخت را برای آشفتگی موجود مشاهده کنند.

تماشا کنید | بیمارستان ها در مناطقی از روسیه حتی قبل از اوج گرفتن موارد اخیر در حال طغیان بودند:

مناطق روستایی روسیه که از نظر منابع کافی ضعیف هستند ، آخرین موج موارد COVID-19 را متحمل می شوند. در بسیاری از بیمارستان ها اتاق و لوازم بیماران جدید رو به اتمام است و سردخانه ها سرریز می شوند. 1:59

شرایط نامناسب در مناطق فراتر از مسکو

دکتر آناستازیا واسیلیوا ، که ساعاتی پس از بازگشت از گشت و گذار در بیمارستان های صدها کیلومتری به شمال مسکو با خدمه ما دیدار کرد ، گفت که مناطق دیگر بسیار فقیر هستند و منابع مناسبی ندارند.

وی گفت: “کمبود کارگر پزشکی ، کمبود دارو و کمبود همه موارد لازم برای درمان ویروس کرونا وجود دارد.”

واسیلیوا ریاست اتحادیه پزشکی را بر عهده دارد که با شخصیت مخالف الکسی ناوالنی ، که در آلمان پس از بهبودی از سو assass قصد به علت گاز اعصاب نوویچوک ، بهبود می یابد ، همکاری می کند.

وی به سی بی سی نیوز گفت: “من فکر می کنم آنها سعی می کنند نشان دهند که در روسیه همه چیز خوب است ، روسیه هیچ مشکلی با ویروس کرونا و کارکنان پزشکی ندارد.”

دکتر آناستازیا واسیلیوا تجهیزات پزشکی اهدایی را به بیمارستان هایی که برای مقابله با COVID-19 در مناطق روستایی تلاش می کنند ، تحویل داده است. او می گوید که شرایط در بسیاری از امکانات وحشتناک است. (دیمیتری کوزلوف / اخبار CBC)

واسیلیوا گفت تیم تیم وسایل نقلیه خود را پر از وسایل حفاظت شخصی خریداری شده با کمک های مالی کرده و آنها را به بیمارستان هایی تحویل داده است که شرایط بسیار وخیم تر از مسکو است.

وی در مورد یک بیمارستان در شهر نیاندوما ، در منطقه نیدومسکی ، حدود 800 کیلومتری شمال مسکو ، گفت: “توالت ها ، حمامها واقعاً در شرایط وحشتناکی قرار دارند.”

وی گفت که رنگ از روی دیوارها ، کاسه توالت و سینک ظرفشویی ها کثیف و بدبخت است و کل بخش بیشتر شبیه یک زندان از یک بیمارستان است.

“چگونه بیماران می توانند آنجا باشند؟ و چگونه می توانید بیماران را در چنین شرایطی معالجه کنید؟”

وی گفت که تیمش نیز توسط پلیس مورد آزار و اذیت قرار گرفته است ، او احساس می کند که طبق دستورالعمل های سیاسی عمل می کند. وی گفت که در بین بیمارستان ها ، آنها را متوقف کرده و به نوشیدن مشروبات الکلی متهم کردند ، تیم خود را مجبور به کشیدن و به تعویق انداختن بخشی از سفر خود کردند.

واسیلیوا گفت: “من فکر می کنم پزشکان ارشد و برخی مقامات پول در جیب خود می گذارند زیرا من نمی دانم چرا چنین کشور ثروتمندی دارای بیمارستان ها و کلینیک های بسیار افتضاح و وحشتناکی است.”

در همین حال ، میخائیل موراشکو ، وزیر بهداشت گفت که روسای مناطق دارای شیوع عفونت باید از اقتدار خود برای بهبود اوضاع استفاده کنند.

کادر پزشکی در خارج از بیمارستان VDNKh وارد آمبولانس می شوند. بیمارانی که روند بدتری به خود می گیرند به مراکز دیگری با بخش مراقبت های ویژه و ونتیلاتورها منتقل می شوند. (ماکسیم شمتوف / رویترز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *