در صورت افزایش نرخ تماس ، کانادا می تواند 60،000 مورد COVID-19 در روز را در پایان سال ببیند: PHAC

طبق نمودارهای مدل سازی شده توسط آژانس بهداشت عمومی کانادا و دیده شده توسط CBC News ، در صورت افزایش سطح تماس فعلی کانادایی ها با سایر افراد ، عفونت های جدید COVID-19 ممکن است به 60،000 در روز برسد.

طبق مدل سازی جدیدی که قرار است فردا منتشر شود ، اگر کانادایی ها تعداد فعلی تماس های شخصی خود را حفظ کنند ، این تعداد می تواند به 20،000 در روز محدود شود.

اما کانادایی ها برای دستیابی به این تعداد زیر 10 هزار مورد در روز تا پایان سال ، باید فعالیت های ضروری خود را محدود کنند در حالی که از بین می روند و از سایر دستورالعمل های بهداشت عمومی پیروی می کنند.

نخست وزیر جاستین ترودو و رهبران مخالف اوایل عصر امروز با رئیس بهداشت عمومی کانادا دکتر ترزا تام و معاون وی دکتر هوارد نوجو دیدار کردند تا در مورد مدل سازی جدید بحث کنند.

تام در 9 صبح ET Friday یک کنفرانس خبری برگزار خواهد کرد تا به طور رسمی پیش بینی های دقیق در مورد عفونت های احتمالی و مرگ ناشی از ویروس کرونا را ارائه دهد.

ترودو همچنین جمعه در مورد وخیم تر شدن وضعیت خارج از کلبه Rideau Cadage به کانادایی ها سخنرانی خواهد کرد و به کنفرانس های مطبوعاتی که اولین روزهای همه گیری را مشخص می کند بازگشت.

این مدل پیش بینی می کند که اگر کانادایی ها سطح تماس فعلی خود را با افراد دیگر حفظ کنند ، ممکن است تعداد مرگ COVID-19 از سطح فعلی کمی بیش از 11100 به بیش از 12،100 در پایان ماه افزایش یابد.

مطلب جدید جذاب
اتاوا می گوید پشتیبانی فدرال از صنعت هواپیمایی منوط به بازپرداخت مشتری است

مدل سازی می گوید که اکنون شیوع بیشتری وجود دارد ، هر شیوع بیش از 50 مورد است و بر خانه های مراقبت طولانی مدت تأثیر می گذارد.

همچنین می گوید که جوامع بومی و مدارس نیز در حال افزایش کارمندان هستند و وضعیت در همه مناطق به جز استانهای اقیانوس اطلس و مناطقی از شمال بدتر شده است مگر اینکه اقدامی انجام شود.

اوتول پاسخ لیبرال ها را مقصر می داند

پس از این جلسه ، رهبر محافظه کار ارین اتول بیانیه ای منتشر کرد و در آن از واکنش دولت لیبرال به بیماری همه گیر انتقاد کرد.

“آنچه برای من جالب توجه بود این بود که 11 ماه پس از انتشار اخبار در مورد انتشار COVID-19 ، پس از از دست رفتن هزاران نفر از زندگی و میلیون ها شغل و صدها میلیارد دلار به بدهی ملی اضافه شده است ، ما به عنوان یک کشور هستیم وضعیت بدتری نسبت به ابتدای همه گیری داشتیم “.

“ما در این موقعیت هستیم زیرا دولت نتوانسته است به كانادایی ها توانایی آزمایش سریع و مكرر COVID-19 را بدهد ، نتوانسته است به كانادایی ها بگوید كه چگونه قصد واكسن را دارند و در مورد اطلاعات COVID-19 با كانادایی ها شفاف نیست. آنها برای تصمیم گیری در زندگی و شغل استفاده می کنند. “

اوتول گفت که دولت باید طرحی را برای آزمایش ، ردیابی و جداسازی افراد آلوده ارائه دهد ، زیرا تعطیلی اقتصاد “به سادگی یک راه حل نیست”.

دستورات بهداشت عمومی

عکس فوری ملی در حالی منتشر می شود که مانیتوبا ، اکنون با بالاترین سرانه مورد COVID-19 روزانه در میان استانهای کانادا سر و کار دارد ، قرار است دستورالعمل های جدیدی را برای محدود کردن شیوع ویروس از روز جمعه تصویب کند.

مطلب جدید جذاب
مناسبترین قیمت پتاسیم هیدروکسید مرک

دستورالعمل های بهداشت عمومی افراد را از داشتن کسی در خانه خود که در آن زندگی نمی کند ، به استثنای موارد محدود ، منع کرده و تجارت را از فروش کالاهای غیر ضروری در فروشگاه ها منع می کند. فروشندگان بزرگ مجبورند ظرفیت را در هر زمان مشخص به 25 درصد از حد طبیعی خود یا حداکثر 250 نفر محدود کنند ، هر کدام پایین تر باشد.

بریتیش کلمبیا همچنین قوانین جدیدی را برای جلوگیری از همه گیری امروز اعلام کرد ، از جمله قوانین اجباری ماسک برای فضاهای عمومی و خرده فروشی داخل خانه و محدودیت در اجتماعات اجتماعی فقط برای اعضای خانواده. فعالیت های تناسب اندام گروه داخلی مانند یوگا گرم و کلاس های چرخش نیز به حالت تعلیق درآمده است.

نخست وزیر انتاریو داگ فوردوارد روز پنجشنبه هشدار داد كه محدودیت های بهداشتی عمومی اضافی روز جمعه برای نقاط گرم استان اعلام خواهد شد.

وی گفت: “این اقدامات باید در مناطق آسیب دیده سخت باشد.” “ما تصمیمات دشوار اما ضروری داریم.”

آنامی پل ، رهبر حزب سبز گفت که این جلسه فقط در ذهن او تأیید می کند که برای کنترل تعداد پرونده ها یک تلاش هماهنگ ملی لازم است.

او به سی بی سی گفت: “این بسیار هوشیار بود.” قدرت و سیاست “ما باید اقدامات فوری انجام دهیم. ما باید اقدامات اساسی انجام دهیم ، در غیر این صورت شاهد موارد بیشتر و مرگ های زیادی خواهیم بود.”

جگمیت سینگ ، رهبر NDP ، گفت که در مقابل تعداد زیاد ، دولت فدرال باید اکنون اقدام کند تا اطمینان حاصل شود که سالمندان با حذف خانه های مراقبت طولانی مدت محافظت می شوند.

مطلب جدید جذاب
اپل هزینه های فروشگاه App را برای توسعه دهندگان کوچک کاهش می دهد ، اما برخی از منتقدان تحت تأثیر قرار نمی گیرند

سینگ به میزبان ویسی کاپلوس گفت: “این فقط آنچه را که در سراسر کشور دیده ایم تأیید کرد.” “این آمار واقعاً نگران کننده است. من عمیقاً نگران مردم هستم اگر اکنون اقدام نکنیم ، می توانیم جان افراد بیشتری را از دست بدهیم.”