در صورت تصویب قرارداد موقت با اتحادیه ، جنرال موتورز بار دیگر وانت بار در اوشاوا خواهد ساخت

جنرال موتورز کانادا می گوید در صورت تصویب قرارداد جدید کار با بزرگترین اتحادیه خود ، کار مونتاژ کامیون های وانت را به کارخانه خود در اوشاوا ، انتها برمی گرداند.

یونیفور چهارشنبه برای رسیدن به توافق نامه کار سه ساله جدید با جنرال موتورز یک مهلت نیمه شب تعیین کرده بود و در صورت پایان مهلت مقرر داشت اعضای خود را اعتصاب کند.

اما اتحادیه کمی قبل از موعد مقرر گفت که کمیته اصلی چانه زنی خود دستیابی به موفقیت بزرگ داشته است و می خواهد به صحبت خود ادامه دهد. حدود چهار ساعت و نیم پس از تمدید مهلت ، یک معامله آزمایشی منعقد شد. یک رأی تصویب روز یکشنبه اتفاق می افتد.

یونیفور گفت این معامله به اتفاق آرا برای 1700 عضوی که در کارخانه های جنرال موتورز در شهرهای سنت کاتارینس ، اوشاوا و وودستاک در جنوب انتاریو کار می کنند ، توصیه می شود.

در بیانیه ای ، خودروساز دیترویت گفت این معامله کار بیشتری را برای هر سه کارخانه خود در کانادا از جمله بازگشت کار مونتاژ به تأسیسات خود در اوشاوا ، انت.

“اسكات بل” ، رئیس GM كانادا به سی بی سی نیوز گفت: “به شرط تصویب توافقنامه 2020 ما با یونیفور ، جنرال موتورز قصد دارد ضمن انجام سرمایه گذاری های اضافی در كارخانه تولید برق St. Catharines و مرکز توزیع قطعات وودستوك ، تولید پیكاپ را به كارخانه مونتاژ اوشاوا بازگرداند.” بیانیه.

این شرکت می گوید این معامله بین 1 تا 1.3 میلیارد دلار سرمایه گذاری جدید برای اوشاوا با استخدام پیش بینی شده 1400 تا 1700 کارگر ساعتی خواهد داشت. این امر باعث می شود که نیروی کار گیاه حدود 2000 نفر باشد.

جنرال موتورز کانادا و یونیفور مهلت اعتصاب خود را تمدید کردند که قرار بود نیمه شب گذشته منقضی شود و در ساعات اولیه روز پنجشنبه معامله ای انجام داد. (تیجانا مارتین / مطبوعات کانادایی)

این تقریباً همان تعداد کار در آنجا بود که GM حدوداً دو سال پیش به طور ناگهانی بیشتر کار مونتاژ را از کارخانه کنار کشید. آخرین اتومبیل مونتاژ شده در اوشاوا در دسامبر سال 2019 از خط خارج شد و از آن زمان تأسیسات کارخانه تولید قطعات است. همچنین ماسک های N95 به عنوان بخشی از قرارداد دولتی که قبلاً در طی همه گیر COVID-19 اعلام شده بود ، تولید می شود. در حال حاضر حدود 300 نفر در این کارخانه کار می کنند.

GM در بیانیه ای گفت که این معامله همچنین به ارزش 109 میلیون دلار کار برای موتور و کارخانه انتقال نیروگاه St.Catharines و حدود 500000 دلار برای تأسیسات Woodstock به همراه خواهد داشت.

محبوبیت کامیون های مهم در معامله مهم است. مدیر عامل جنرال موتورز ، ماری باراتولد ، در یک کنفرانس تلفنی در مورد درآمد روز پنجشنبه بحث کرد که تقاضا برای مدل های سودآور مانند Chevrolet Silverado و GMC Sierra بسیار قوی است ، زیرا نیروگاه هایی که آنها را “به طور شبانه روزی” کار می کنند.

وی گفت: “واقعیت این است كه ما به سادگی نمی توانیم به اندازه كافی بسازیم ، و از آنجا كه انتظار داریم تقاضا به قوت خود باقی بماند ، باید ظرفیت را افزایش دهیم.”

انتظار می رود اولین وانت ها در اوشاوا در سال 2022 از خط خارج شوند. این شرکت مشخص نکرد که چه وانت هایی در اوشاوا ساخته می شوند اما فلاویو ولپه ، رئیس اتحادیه تولیدکنندگان قطعات خودرو ، می گوید که وی مظنون است برخی Silverado و Sierra را منتقل کنند آنجا کار میکند.

یک کارگر در کارخانه جنرال موتورز در فورت وین ، هند یک درب فولادی و آلومینیومی را به یک وانت متصل می کند. اتمام کار این کامیون ها در اوشاوا اتفاق می افتاد ، اما به زودی کارخانه کانادا کل ماشین را از ابتدا تا انتها جمع می کند. (جان گرس / رویترز)

وقتی جنرال موتورز مونتاژ را در اوشاوا لغو کرد ، کارخانه را کاملاً تعطیل نکرد و وولپه می گوید که گفته می شود این شرکت حدود 300 کارگر را در کنار خود نگه داشته تا قطعات را در آنجا ادامه دهد.

وی گفت: “این سیگنالی بود برای نشان دادن اینكه گیاه اگر محصولی برای آن وجود داشته باشد.”

پیش از این ، کارخانه اوشاوا آخرین سنگ را به Silverados و Sierras زده بود که بیشتر از کارخانه ای در فورت وین ، هند تکمیل شده بود. اکنون آنها به طور کامل در اوشاوا جمع می شوند ، و روح تازه ای به قدیمی ترین کارخانه اتومبیل مداوم کانادا می بخشند.

از سال 1953 توسط جنرال موتورز تحت مالکیت و بهره برداری قرار گرفته است ، اما از سال 1908 اتومبیل سازی می کند و در یک نقطه بزرگترین کارخانه این شرکت در جهان بود و سالانه 750،000 دستگاه خودرو تولید می کرد.

وولپه گفت: “این یک تعهد نسلی به ساخت ماشین اوشاوا است.”

اتحادیه می گوید این معامله می تواند تا زمانی که مونتاژ در ژانویه 2022 آغاز شود ، با تغییر دوم در ماه مارس ، تا 2،000 شغل جدید معنی شود. یونیفور گفت ، برنامه هایی برای افزودن وسیله نقلیه دوم در ماه مه وجود دارد و اگر در ژوئیه سال 2022 به طور بالقوه شیفت سوم اضافه شود ، این می تواند 500 شغل دیگر باشد.

معامله سوم با Big 3

این خبر حیرت انگیز پس از هشدار یونیفور مبنی بر اینکه GM تعهدات مشخصی در مورد برنامه های محصولات آینده ارائه نکرده و از توافق های قبلی منعقد شده توسط فورد موتور و اتومبیل های فیات کرایسلر کوتاه است ، اعلام شد.

یک معیار اصلی معامله با کرایسلر ، کمک به دولت برای طراحی مجدد کارخانه Windsor ، Ont. ، برای تولید حداقل یک وسیله نقلیه الکتریکی خواهد بود.

مشخص نیست که آیا پول نقد دولتی بخشی از توسعه در GM است.