دفتر رقابت توصیه می‌کند محدودیت THC را برای خوراکی‌های شاهدانه افزایش دهید و قوانین بسته‌بندی را کاهش دهید

ناظر رقابت کانادا می گوید که دولت فدرال باید قوانین محدود کننده در مورد نحوه بسته بندی حشیش را کاهش دهد و مقدار مواد روانگردان مجاز در محصولات خوراکی را افزایش دهد تا به این صنعت کمک کند و در عین حال امنیت عمومی را حفظ کند.

اینها برخی از توصیه‌های اصلی دفتر رقابت به بهداشت کانادا در گزارشی بود که روز جمعه منتشر شد.

آژانس سلامت در حال به روز رسانی قانون شاهدانه است، قانون فدرال که محصولات شاهدانه را از سال 2018 در کانادا قانونی می کند.

انتظار می‌رود این قوانین تا اوایل سال آینده به‌روزرسانی شوند و سازمان رقابت موظف شد نظرات خود را در مورد چگونگی بهبود صنعت ارائه دهد.

پس از راه اندازی هیاهوهای بسیار و ارزش گذاری های بسیار بالا، تجارت فروش شاهدانه از دروازه خارج شد زیرا این صنعت با مشکلات تولید، مدیریت، بازاریابی و تقاضا مواجه شده است.

3 توصیه اصلی

در حالی که در حال حاضر بیش از 1000 شرکت مجوز تولید یا فروش حشیش در کانادا را دارند، بسیاری از آنها شکست خورده اند و تعداد کمی سودآور بوده اند. در همان زمان، بازار سیاه با ارائه خدمات به مشتریانی که به دلیل مقررات دست و پا گیر، توسط صنعت مشروع به آنچه که می خواهند خدمات نمی دهند، به رشد خود ادامه داده است.

این دفتر سه توصیه اصلی را برای کمک به اصلاح این صنعت ترسیم کرد، که همه آنها انتخاب مصرف کننده را تقویت می کند، نوآوری را تقویت می کند و بازار سیاه را از بین می برد.

مطلب جدید جذاب
کاشت مو به روش fut چیست؟

این دفتر توصیه می‌کند که آژانس سلامت میزان تتراهیدروکانابینول (THC) را که می‌تواند در یک وعده حشیش خوراکی گنجانده شود، در نظر بگیرد. THC ماده روان‌گردان موجود در حشیش است که به مصرف‌کنندگان مقدار زیادی می‌دهد، و طبق قوانین فعلی، این محدودیت در 10 میلی‌گرم در هر وعده محدود شده است، اما بسیاری از محصولات بازار سیاه مقادیر بسیار قوی‌تری را ارائه می‌کنند.

توصیه دوم کاهش محدودیت‌ها در تبلیغ، بسته‌بندی و برچسب‌گذاری حشیش است تا به فروشندگان قانونی اجازه داده شود تا مشتریان را در مورد تفاوت‌های بین محصولات بهتر آگاه کنند. در حال حاضر، قوانین تصریح می‌کند که محصولات شاهدانه باید در بسته‌بندی‌های عمدتاً غیرقابل توصیف فروخته شوند، در برخی موارد حتی تعداد رنگ‌هایی که می‌تواند روی بسته باشد محدود می‌شود.

توصیه نهایی این است که فرآیند صدور مجوز و هزینه های مربوط به انطباق با مقررات را بررسی کنید تا اطمینان حاصل شود که آنها کمترین مزاحمت برای رقابت دارند.

تولید کننده می گوید افزایش محدودیت های قدرت مهم است

نیل ماروتا، رئیس و مدیر عامل شرکت Indiva، یک شرکت شاهدانه مستقر در لندن، می گوید که این توصیه ها بسیار منطقی است.

او در مصاحبه ای به سی بی سی نیوز گفت: من با همه آنها موافقم. او می‌گوید افزایش محدودیت‌های قدرت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، زیرا محدودیت فعلی 10 میلی‌گرم به بازار سیاه اجازه رونق داده است.

ما نیم تا دوسوم این بازار را در نتیجه این محدودیت‌های قدرت به بازار غیرقانونی واگذار کرده‌ایم، که اگرچه ممکن است با نیت خوب باشد، اما واقعاً مردم را مجبور کرده است که برای قدرت و قیمت به بازار غیرقانونی مراجعه کنند. که آنها می خواهند.”

مطلب جدید جذاب
بیش از 2.2 میلیون پتک فراخوانی شدند زیرا می توانند در حین استفاده از هم جدا شوند

او می‌گوید: قوانین فعلی همچنین تصریح می‌کند که بسته‌ها نمی‌توانند حاوی تعداد زیادی حشیش باشد، چیزی که به تولیدکنندگان قانونی آسیب رسانده است.

او گفت: “هزینه واقعی داخل یک بسته مواد خوراکی، به عنوان مثال، شاهدانه نیست، بلکه فقط حدود دو سنت شاهدانه در داخل یک بسته خوراکی 5 یا 10 دلاری وجود دارد.” ، مواد و هزینه های نیروی کار.

او گفت: «اگر به ما اجازه داده شود تعداد وعده‌های غذایی در هر بسته را افزایش دهیم، این امر به‌طور چشمگیری قیمت هر میلی‌گرم را کاهش می‌دهد. این امر مردم را تشویق می‌کند که از رفتن به بازار غیرقانونی برای خرید محصولاتی که حاوی مقادیر بالاتر میلی‌گرم و قیمت‌های بسیار پایین‌تر هستند، دست بکشند. بنابراین کاری که انجام می‌دهد این است که بازار قانونی را برای همه کانادایی‌ها در دسترس‌تر می‌کند و فکر می‌کنم امنیت عمومی را به طرز چشمگیری بهبود می‌بخشد. “