رئیس مدیریت اضطراری کلگری می گوید آلبرتا برای نبرد با COVID-19 به یک قفل 28 روزه “قطع کننده مدار” نیاز دارد

رئیس آژانس مدیریت اضطراری کلگری می گوید که این استان در نبرد COVID-19 به یک نقطه عطف تبدیل شده است.

روز یکشنبه ، تام سامپسون از خارج از خانه خود به CBC گفت که احساس می کند تعداد ویروس های روزانه بیمارستان ها را پر کرده و به سلامت روانی و اقتصاد آسیب می رساند. سامپسون می گوید زمان بازیگری اکنون است و دیگر وقتی برای اقدامات نیمه وجود ندارد.

CEMAchief خواستار قفل شدن 28 روزه “قطع کننده مدار” شد و افزود که اکنون باید این امر برای نجات فصل تعطیلات اتفاق بیفتد.

قفل قطع کننده مدار یک دوره کوتاه از محدودیت های دقیق تر با نقطه انتهایی تعریف شده است که در آن سرویس های غیر ضروری برای کاهش گسترش خاموش می شوند و به سیستم اجازه می دهد تا تعداد موارد را جبران کند.

تماشا کنید | رئیس CEMA تام سامسون در مورد نیاز به قفل قطع کننده مدار صحبت می کند

تام سامپسون ، رئیس آژانس مدیریت اضطراری کلگری ، در 15 نوامبر سال 2020 با CBC در مورد نیاز به قطع شدن قطع کننده مدار صحبت کرد. 0:52

اگرچه اکنون برای اقتصاد ایده آل نیست و همچنین بیرون کشیدن بچه ها از مدرسه نیز ایده آل نیست ، سامپسون گفت که انتظار می تواند تلفات بدتری داشته باشد.

سامپسون گفت: “از نظر من قطع كننده سیلندر سخت است.” “من فكر می كنم مردم می توانند هر كاری را كه شما از آنها بخواهید انجام دهند اگر بدانند كه دوره مشخصی برای آن وجود دارد. همچنین از این نظر ، من فکر نمی کنیم باید خودمان را گمراه کنیم. 14 روز یک چرخه است. می دانید ، برای شکستن COVID ، به نظر من به دو چرخه نیاز دارید. “

سامپسون گفت که او متوجه می شود قفل شدن کاملاً بحث برانگیز است ، و افزودن آخرین چیزی است که او می خواهد برای گفتن داشته باشد.

سامپسون گفت: “ما نمی توانیم مردم را وادار کنیم که به راحتی مردم را زیاد نکنند و فاصله شما را حفظ کنند ، دست های خود را بشویند ، ماسک بزنند و مواردی از این دست که نقض این موارد جالب نیست.” شما دیگران را در معرض خطر قرار می دهید و به نظر می رسد که ما فعلاً نمی توانیم آن را دریافت کنیم. شاید تعطیلی ما با دستور دولت راهی باشد که باید طی شود. “

روز شنبه ، سامسون در یک سری توییت ها ، افزایش عفونت ها را یک سونامی ورودی توصیف کرد.

وی نوشت: “من از شما می خواهم كه به پزشكان فرهیخته ما كه زنگ خطر را به صدا در می آورند گوش فرا دهید.”

پس از گزارش سابقه بیش از 1000 مورد در روز شنبه ، آلبرتا 991 مورد جدید COVID-19 را روز یکشنبه گزارش کرد. این استان طی چند هفته گذشته به شکستن رکورد موارد فعال و بستری در بیمارستان ادامه داده است.

9618 نفر در حال حاضر مبتلا به COVID-19 در استان هستند که 262 نفر از آنها در بیمارستان بستری هستند. از روز جمعه ، بیش از 3500 مورد از این موارد در کلگری بوده است.

روز پنجشنبه ، جیسون کنی ، نخست وزیر آلبرتا ، محدودیت های جدیدی را برای شهرهای استان ایجاد کرد که شامل دو هفته ممنوعیت کلاس های ورزش و تناسب اندام داخل سالن و زمان تعطیلی زودتر برای رستوران ها و بارها بود.

نخست وزیر همچنان به شهروندان اصرار ورزید که “قبل از محدودیتهای اجباری” “مسئولیت شخصی” خود را اعمال کنند. کنی گفت ، محدودیت های جدید توسط نیروی انتظامی کنترل نمی شود.

سخنگوی نخست وزیر روز یکشنبه گفت که دولت روشن است که “اولویت آن محافظت از زندگی و معیشت است” و به مجموعه اقدامات جدید اعلام شده توسط کنی در روز پنجشنبه اشاره کرد.

ناهید ننشیهاس ، شهردار کلگری گفت که این شهر “در صورت عدم رعایت قوانین توسط شهروندان” برای اجرای محدودیت ها “اساساً صفر” است و از این استان خواسته است تا قدرت های اجرای بهداشت عمومی را دوباره آغاز کرده و ردیابی تماس را تقویت کند.

سامپسون گفت که آخرین مرحله اقدامات استان به اندازه کافی پیش نمی رود ، اما شهر کلگری نمی تواند تنها با وضعیت اضطراری محلی با همه گیری مبارزه کند.

سامپسون گفت: “شرایط اضطراری محلی بسیار بسیار قدرتمند است.” “شما تقریباً هر کاری را که بخواهید می توانید انجام دهید. حتی می توانید افراد را به خدمت سربازی درآورید. اما آنها با این کار کنار نمی آیند: من قصد دارم این تجارت یا آن قطعه را تعطیل کنم از زیرساختهای ما برای مدت زمان خاصی ، با آنها مقابله نمی کند. و بنابراین این یک تماس استانی است. “

اقتصاد به کنترل گسترش بستگی دارد

ترور تومب ، دانشیار اقتصاد و دانشکده تحقیق در دانشگاه سیاست کالگری دانشگاه کالگری ، گفت کشورهایی که بیشترین انقباض اقتصادی را تجربه کرده اند ، کشورهایی هستند که بالاترین تعداد موارد را دارند.

تومب گفت: “نه تنها برای سلامتی و زندگی خود ، بلکه برای معیشت ما نیز باید تمرکز بر کنترل شیوع بیماری باشد.”

علی رغم آزادی که آلبرتایی ها مجبور به رفتن به رستوران ها ، بارها و مراکز خرید هستند ، برخی برای سلامتی و امنیت خود ترجیح می دهند در اقتصاد شرکت نکنند.

تومب گفت: “فارغ از آنچه دولت تصمیم بگیرد ، تعداد بیشتری از افراد ترجیح می دهند كه در خانه بمانند و به مشاغل مختلف نپردازند و یا به مشاغل مختلف مراجعه كنند.” “رفتار خود ما هنگام انتقال ویروس هزینه های دیگری را به دیگران تحمیل می کند. این همان چیزی است که اقتصاددانان از آن به عنوان یک امر خارجی یاد می کنند. بنابراین حتی افرادی که به گونه ای رفتار می کنند که فقط خطر خودشان را به حداقل برسانند ممکن است به اندازه کافی پیش نرود.”

وی گفت: بسیاری از مشاغل ذخیره لازم برای ایجاد یک قفل دیگر را نخواهند داشت. شاید دولت فدرال نیاز به ورود و تمدید حمایت ها داشته باشد.

امیر عطاران ، استاد حقوق و بهداشت عمومی در دانشگاه اتاوا ، گفت که استانهایی که شاهد افزایش موج در موارد COVID-19 هستند ، در پاسخگویی ناموفق عمل می کنند و زمان اقدامات فدرال فرا رسیده است.

وی گفت: “ما نمی توانیم استان های جداگانه ای تصمیم بگیریم كه خودخواهانه عمل نكنند ، و من این كلمه را برای جیسون كنی به كار می برم ، به طوری كه بقیه باید آنها را نجات دهیم. ما در این امر با هم هستیم.”

آتران گفت دولت فدرال می تواند حداقل استانداردهایی را مانند استانداردهای مأموریت که استان ها می توانند اعمال کنند تنظیم کند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>