روسیه می گوید واکسن COVID آن 95٪ موثر است. پس چرا هنوز مقاومت غربی ها در برابر آن وجود دارد؟

وقتی روسیه این هفته اعلام كرد كه واكسن COVID-19 بسیار هیجان زده آن تا 95 درصد م effectiveثر است ، این خبر با تشویق قابل پیش بینی روسیه و عدم اطمینان در بیشتر اروپا و آمریكای شمالی روبرو شد.

کریل دیمیتریف ، رئیس صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه ، که میلیون ها دلار مالیات روسیه را برای تولید واکسنی که در ابتدا اسپوتنیک V برچسب آن بود ، ریخته است ، گفت: “این یک خبر عالی برای روسیه و یک خبر خوب برای جهان است.”

این که آیا Vstands برای “پنج” یا به سادگی حرف “V” هرگز به طور کامل توضیح داده نشده است ، اما به هر صورت این ارتباط آشکار است: ماهواره اصلی اسپوتنیک بیش از 60 سال پیش برنده مسابقه فضایی روسیه شد و این اسپوتنیک جدید روسیه را ساخت برای اولین بار در این مسابقه جدید برای شکست همه گیری.

دولت پوتین با اعلامیه های هذلولی خود و برنامه بلند پروازانه ای که برخی ممکن است بگویند یک برنامه زمانی غیرقابل دستیابی است ، تلاش کرده است تا نشان دهد توسعه Sputnik V روسیه را به یک ابرقدرت واکسن تبدیل کرده است.

تماشا کنید | روسیه ادعا می کند واکسن COVID-19 آن بسیار موثر است:

روسیه می گوید نتایج اولیه واکسن COVID-19 آن ، Sputnik V ، میزان کارآیی 95 درصدی را پس از آزمایش بر روی بیش از 18000 داوطلب نشان می دهد. 1:54

در حال حاضر ، روسیه در میان “اولین” های مشهور ادعا می کند: اولین واکسن COVID در جهان ثبت شده است. اولین واکسن در هر کجا که اعلام می شود بخشی از یک کمپین ملی واکسیناسیون است. و نتایج آزمایشی که از نظر کارآیی رتبه اول را به خود اختصاص می دهد.

نباید فراموش کرد که Pfizer و BioNTech اولین تولید کننده واکسن غربی شدند که نتایج امیدوار کننده ای را با 90 درصد کارایی اعلام کرد ، چند روز بعد سازندگان Sputnik V گفتند که واکسن آنها حتی دو درصد بهتر است.

برخی از کارشناسان غربی در مورد فرآیند تأیید روسیه احساس ناراحتی کرده اند ، همراه با عجله برای ثبت آن حتی قبل از شروع آزمایشات ، از همان ابتدا اعتبار واکسن را خراب کرده است.

روسیه براساس آزمایشات اولیه که فقط 76 نفر در آن شرکت داشتند ، مجوز آن را صادر کرد ، در حالی که معمولاً بیشترین تأییدها پس از مطالعه مرحله 3 با دهها هزار موضوع انجام می شود.

حتی پس از انتشار این نتایج اولیه در مجله معتبر پزشکی Lancet ، گروهی متشکل از 37 دانشمند از 12 کشور ، این مقاله را زیر سال بردند.

مقامات روسی و صاحب نظران رسانه های دولتی این بدبینی را به عنوان شواهدی مبنی بر “سوگیری غربی” ذاتی در برابر هر چیز روسی فریاد زده و آمریکا را متهم کرده اند. و رسانه های انگلستان از به راه انداختن یک کارزار اسمی برای ربودن مشتریان بالقوه بین المللی.

نتایج مثبت

سریع منتظر این هفته و اخبار توسعه دهنده اسپوتنیک ، موسسه تحقیقات اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی گاماله ، نتایج بسیار مثبتی از یک نمونه داده بسیار بزرگتر باشید.

در وب سایت Sputnik V منتشر شده است ، واکسن روسیه از تجزیه و تحلیل بیش از 18000 نفر دارای 91.4 درصد کارایی است. اثر واکسن به 95 درصد پس از 42 روز افزایش یافت.

بعلاوه ، با حدود 20 دلار USper برای هر شخص ، Gamalyea می گوید واکسن روسی یکی از ارزان ترین واکسن های موجود در بازار است ، و این یک گزینه جذاب برای کشورهای فقیرتر با جمعیت زیاد است.

مانند واکسنی که توسط دانشگاه آکسفورد و شریک آن AstraZeneca تولید شده است ، در واکسن روسی از ناقلین ویروس آدنوئید انسانی یا ژن های سرماخوردگی مشترک استفاده می شود تا پاسخ ایمنی در بدن ایجاد شود. شات اولیه سه هفته بعد با تقویت کننده دنبال می شود.

واکسن Sputnik V روسیه در تاریخ 19 نوامبر وارد فرودگاه بین المللی فرنس لیست در بوداپست ، مجارستان می شود. (ماتیاس بورسوس / وزارت امور خارجه مجارستان / رویترز)

اخبار مربوط به نتایج باعث تغییر لحن بسیاری از کارشناسان واکسن غربی شد.

“داده [is]سازگار با واکسن است که به طور منطقی موثر است ، “گفت: استفان ایوانز ، استاد فاراکوپیدمیولوژی در دانشکده بهداشت و پزشکی گرمسیری لندن.

“این نتایج با آنچه در مورد سایر واکسن ها می بینیم مطابقت دارد ، زیرا پیام بزرگ واقعاً برای دانشمندان بهداشت جهانی این است که این بیماری است [COVID-19]با واکسن می توان آن را برطرف کرد. “

ایان جونز ، استاد ویروس شناسی دانشگاه ریدینگ ، نیز موافق است.

“من دلیلی نمی بینم که به آن شک کنم [the results]، “جونز در مصاحبه ای به سی بی سی نیوز گفت.

“من موافقم که نتایج اولیه آنها باعث ایجاد نگرانی شده است ، اما فکر نمی کنم به دلیل معتبر نبودن آنها باشد. آنها کمی زود آزاد شدند.

“من فکر می کنم این یک واکسن مفید خواهد بود.”

یک دستیار آزمایشگاه لوله ای را با واکسن Sputnik-V روسیه در موسسه ملی داروخانه و تغذیه در بوداپست در تاریخ 19 نوامبر نگه می دارد. (ماتیاس بورسوس / وزارت امور خارجه مجارستان / رویترز)

ارزیابی های مثبت آنها براساس این دانش است که روش زایمان آدنوویروس در پشت واکسن ساخته شده توسط Gamaleya بارها و بارها موفقیت آمیز به اثبات رسیده است.

آنچه مشخص نبود این بود که آیا ویروس COVID-19 مقاومت خواهد کرد یا خیر ، اما ایوانز می گوید نتایج مثبت دیگر شرکت های دارویی حاکی از آن است که واکسن روسیه نیز عملکرد خوبی خواهد داشت.

“ما اکنون چهار واکسن داریم که تا حدی کارآیی دارند [on COVID-19]، که فراتر از آن چیزی است که ما تاکنون برای اچ آی وی یا واکسن مالاریا داشته ایم. “

سوال اعتماد

در نهایت ، او می گوید که آیا کشوری برای خرید واکسن ساخت روسیه تصمیم می گیرد به این سوال برسد که آیا آنها به علم پشت آن اعتماد دارند و به تنظیم کننده هایی که آن را تأیید کرده اند اعتماد می کنند؟

واکسن روسی با شک و تردید بیشتری درمان می شود ، گفت ایوانز ، زیرا روند کار در ایالات متحده و اروپا بسیار بازتر و شفاف تر از روسیه است.

وی گفت: “ما نمی دانیم كه با چه دقت آزمایشات آنها نظارت می شود و با چه دقت گزارش می شوند. ما این را نمی دانیم.”

“اما کشورهایی که آن را خریداری می کنند با اعتماد به نفس اینکه روس ها چیزی تولید کرده اند ، آن را خریداری می کنند.”

انریکو بوچی ، زیست شناس ایتالیایی که بخشی از گروه اصلی دانشمندان بود که نتایج اولیه روسیه را زیر سوال می برد ، از جمله کسانی است که همچنان بر این باورند که توسعه دهندگان روسی در مورد داده های خود شفافیت کافی نداشته اند.

به عنوان مثال ، او می گوید ادعای 91.4 به ازای هر موفقیت فقط 39 نفر در نمونه 18000 نفری قرارداد COVID-19 است.

بوچی به سی بی سی نیوز گفت: “این نمونه برای ادعای هر درصد از کارآیی بسیار کم است.”

علاوه بر این ، وی گفت ، مشخص نیست که این 39 نفر از کجا آمده اند ، چند سال دارند و آیا نتایج آزمایشات یک کشور با کسانی که از یک مکان دیگر هستند مخلوط شده است.

واکسن دانشگاه آکسفورد / AstraZeneca که حدود 70 درصد موفقیت را گزارش می کند ، مورد انتقادات مشابهی در مورد نحوه ارائه داده های آزمایش های خود قرار گرفته است ، و توسعه دهندگان آن موافقت کرده اند که مطالعات جدیدی را انجام دهند.

تاکنون مجارستان تنها عضو اتحادیه اروپا است که برای واکسن روسی ثبت نام کرده است ، اگرچه رسانه های روسی گزارش می دهند که 50 کشور یا قبلاً معاملات واکسن را امضا کرده اند یا در مرحله مذاکره هستند.

روز جمعه ، روسیه همکاری خود را با شرکت دارویی هند Hetero برای تولید 100 میلیون دوز واکسن تا پایان سال 2021 اعلام کرد.

واکسن AstraZeneca مانند ویروس کرونا با ویروس کرونا مبارزه می کند. (روترها)

کانادا توافق نامه های امضا شده با پنج تولید کننده واکسن را اعلام کرده است ، اما این لیست شامل Sputnik V نیست.

برآوردهای اولیه Gamalyea مبنی بر اینکه روسیه می تواند 200 میلیون دوز Sputnik V تا پایان ماه آینده تولید کند ، بسیار خوش بینانه بود. وزارت بهداشت اکنون می گوید در بهترین حالت ممکن است بتواند دو میلیون دوز تولید کند.

روس ها بلاتکلیف هستند

از تابستان ، وزارت بهداشت روسیه قول می دهد که یک برنامه واکسیناسیون ملی قریب الوقوع باشد ، اما اجرای آن کند است.

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور گفت یکی از دخترانش اولین دختری است که این واکسن را دریافت کرده است ، گرچه کرملین این هفته اعتراف کرد که پوتین خودش این کار را نکرده است.

سخنگوی سخنان وی گفت: واکسن “غیرمجاز” برای رئیس دولت غیرمسئولانه است ، اگرچه تمایزی که مقام رسمی برای واکسن ثبت شده و تایید شده در نظر گرفته بود ، هنوز مشخص نیست.

در این تصویر که در 30 اکتبر گرفته شده است ، زنی یک بطری کوچک با برچسب ‘Coronavirus COVID-19 Vaccine’ و یک سرنگ پزشکی در مقابل پرچم روسیه در دست دارد. (دادو روویچ / رویترز)

شهردار مسکو گفته است که مقامات پلانتو 300 مرکز واکسیناسیون در ماه دسامبر ایجاد کرده اند و برنامه این است که هرچه بیشتر مردم در پایتخت تلقیح شوند.

نظرسنجی های مستقل افکار عمومی نشان می دهد که بسیاری از روس ها هنوز در مورد واکسن و اینکه آیا واقعاً آن را استفاده می کنند ، هنوز مطمئن نیستند. در اوایل ماه نوامبر ، گروه نظرسنجی لوادا مرکز اعلام کرد 59 درصد روس ها ممکن است از واکسیناسیون خودداری کنند.

با این حال ، در تلویزیون دولتی روسیه ، انتقاد یا س questionsال های احتمالی درباره هر یک از مفروضات اساسی ادعاهای دولت در مورد Sputnik V تا حد زیادی وجود ندارد.

همانطور که در بحثهای تلویزیونی استاندارد وجود دارد ، بحث از لحاظ ژئوپلیتیک انجام می شود.

آنها60 دقیقهبرنامه (هیچ ارتباطی با برنامه ایالات متحده به همین نام) حتی به گزارش CBC News توسطملی به عنوان اثبات ادعای تعصب غربی ، با میزبانی که این نمونه ای از “تبلیغات فعال” علیه Sputnik V است.

در واقع ، این گزارش حاوی نظرات پروفسور ایوانز ، متخصص انگلیسی بود ، که نشان می دهد این واکسن م workedثر بوده و به احتمال زیاد م effectiveثر بوده است. کلیپ های بوتیس از آنچه در تلویزیون روسیه نشان داده شده بود بریده شد.