رونق سرمایه گذاری کم کربن ممکن است در آلبرتا و ساسکاچوان در جریان باشد

برنامه اقلیمی دولت فدرال که روز پنجشنبه اعلام شد ، با انتقاداتی روبرو شده است زیرا سرعت کافی در حرکت نیست. در همین حال ، سخنان سیاسی برخی از مناطق تولیدکننده نفت و گاز کانادا نشان می دهد که سبز شدن ممکن است تهدیدی برای اقتصاد باشد.

اما همانطور که منتقدین دولتها را متهم می کنندپاشنه هایشان را می کشند، مجموعه ای از پروژه های بخش خصوصی در آلبرتا و ساسکاچوان گواه این است که کارآفرینان سودجو قبلاً دیده اند که باد به کدام طرف می وزد.

حتی در حالی که مشاغل از بخش سوخت های فسیلی سنتی ناپدید می شوند ، گزارش جدیدی از دانشکده سیاست های عمومی دانشگاه کلگری می گوید هزینه سقوط انرژی جایگزین به رونق سرمایه گذاری کم کربن کمک می کند.

“این نشان می دهد که ساخت انرژی های تجدیدپذیر جدید اکنون ارزان تر از بهره برداری از نیروگاه های فسیلی موجود است.” گزارش دانشگاه کلگریگفت و اولین نشانه های آن رونق در حال حاضر ظاهر می شود.

Greengate Power ، در حال حاضر یک بازیکن بزرگ است در بخش انرژی باد با یک سوم ظرفیت تولید باد در آلبرتا ، در حال حاضر بزرگترین نصب نیروگاه خورشیدی در کانادا و از نظر برخی تخمین زده شده است تا از آسمان بی ابر آلبرتا استفاده کند.

روحیه کارآفرینی

با پشتوانه شرکای زیرساختی کپنهاگ، Greengate در حال ساخت است پروژه خورشیدی تراورس در جنوب آلبرتا که دو سال دیگر عملیاتی می شود و 465 مگاوات نیرو تولید می کند. این بزرگ است در محدوده از یک راکتور هسته ای.

بسیاری از پروژه های کوچک ، اما هنوز بزرگ ، انرژی سبز وجود دارند که از نوآوری ، مهارت و روحیه کارآفرینی صنایع نفت و گاز آلبرتا و ساسکاچوان بهره می گیرند. روز پنجشنبه ، یک ایستگاه خورشیدی 2.2 مگاواتی در فورت چیپویان افتتاح شد در دریاچه آتاباسکا ، در نزدیکی مرز با مناطق شمال غربی ، که مصرف سوخت دیزل را 800000 لیتر در سال کاهش می دهد.

تماشا کنید | جامعه آلبرتا در مورد رونق توربین های بادی تقسیم شده است:

پروژه های انرژی باد به سرعت در غرب کانادا ساخته می شوند. CBC The National به جامعه ای نگاه می کند که برای رسیدن به اجماع در مورد انتقال به انرژی سبز تلاش می کند. 6:24

کیرستن مارسیا ، رئیس جمهور و مدیرعامل شرکت زمین شناسی سابق نفت و گاز گفت: “این کنایه است که من آن را دوست دارم.” تولید انرژی در عمق زمین یا DEEP ، دورتر از جنوب در امتداد مرز ایالات متحده در ساسکاچوان. “من این واقعیت را دوست دارم که اگر صنعت نفت و گاز در جستجوی سوخت های فسیلی نبود ، حتی نمی دانستیم که این منبع انرژی زمین گرمایی تمیز و خارق العاده وجود دارد.”

DEEP که با پول بذر از دولت فدرال آغاز شده ، اکنون در حال جمع آوری پول از بخش خصوصی برای فاز بعدی خود نیروگاه 20 مگاواتی برای تهیه گرما از اعماق زمین در سازند Deadwood در حوزه Williston است. این شرکت دارای حقوق زیر سطح 100 مگاوات است و شاید مهمترین آن در حال توسعه مهارت ها و فن آوری برای استفاده در سایر نقاط باشد.

با استفاده از فنون حفاری افقی در روغن و گاز ، محل عملیات ، در جنوب توركوی ، ساسك ، با این واقعیت هدایت می شود كه آنجاست كه لایه رسوبی نرم و قابل حفر قبل از برخورد با بستر سخت به عمیق ترین و گرمترین حالت می رود.

مارسیا هیچ دشمنی با بخش سوخت های فسیلی ندارد ، اما او گفت که همه افراد با علم و دانش علمی می دانند که گرم شدن کره زمین باید متوقف شود و به عنوان پیشرفته ترین پروژه زمین گرمایی در کانادا ، بخشی از راه حل احساس خوبی دارد.

Deep Earth Energy Energy با پول بذر از اتاوا آغاز شد و اکنون در حال جمع آوری پول از بخش خصوصی برای فاز بعدی خود نیروگاه 20 مگاواتی برای تهیه گرما از اعماق زیر زمین در سازند Deadwood در حوزه Williston است. از تکنیک های حفاری نفت استفاده می کند. (تولید انرژی عمیق زمین)

مارسیاسید گفت: “در پایان روز ، فقط این میدان 20 مگاواتی معادل برابر با برداشت 100000 تن CO2 از اتمسفر ، برابر با 31،000 اتومبیل است.”

بیش از حد اتومبیل دقیقاً همان چیزی است که جان واتروس و شرکت او ، Liricon Capital Ltd. را با برنامه ای به رهبری بخش خصوصی راه اندازی کردند تا طی 15 سال بنف ، آلتا ، مشاغل خود و کل پارک ملی بنف بدون کربن خالص تولید کنند.

با حمایت سرمایه گذاری و سرمایه گذاری نفتی شوهرش آدام (صندوق انرژی آبدار همچنان فعال است روغن و گسترش) ، Liricon در یک طرح جسورانه حمایت بزرگترین کارفرمایان بنف را جمع آوری کرده است ، پنجشنبه به صورت آنلاین منتشر شد.

این هدف برای حل ترافیک ناشی از 4.2 میلیون بازدید کننده سالانه از استراحتگاه پارک تاریخی در حالی که تولید کربن را در آنچه پارک نشان می دهد بیشترین پارک گازهای گلخانه ای در آمریکای شمالی است کاهش می دهد.

مشکل اتومبیل مشکل مردم نیست

واترهاوس و 8000 نفر از ساکنان ثابت بنف در طول سالها تعداد اتومبیل ها و اتوبوس ها را مشاهده کرده بودند تا اینکه در فصل اوج گردشگری ، این شهر کمتر به یک پارک تفریحی بکر تبدیل شده و بیشتر به یک ترافیک بزرگ تبدیل شده بود.

“سوالی که همه ما در جامعه خود می پرسیدیم این بود:” چیست؟ آنها می خواهم در مورد این کار انجام دهم؟

از برنامه های بلند پروازانه بلند مدت می توان به سرویس راه آهن جدید به ایستگاه قطار استفاده نشده ، از جمله خط قطار جدید در راهرو راه آهن موجود با موتورهایی که از طریق هیدروژن کار می کنند ، اشاره کرد. اما سایر قسمتهای طرح را می توان با سرعت بیشتری شروع کرد.

با الگوبرداری از خود در شهرهای کوهستانی زرمات در سوئیس و پارک ملی صهیون در یوتا ، مرحله اول شامل تهیه پارکینگ “رهگیری” در شهر با شاتل ها به منطقه تجاری و جاذبه های پارک است.

گردشگران از منظره کوه Matterhorn در Gornergrat در Zermatt ، سوئیس لذت می برند ، جایی که بدون اتومبیل رضایت بازدید کنندگان را افزایش می دهد. (دنیس بالیبوس / رویترز)

واتروسید با اشاره به اینکه بنف با مشکل اتومبیل روبرو است نه مشکل بازدیدکننده ، گفت: “آنچه در هر دو مکان یافتید این بود که رضایت بازدید کننده به طور تصاعدی افزایش یافت.”

نه تنها این ، بلکه با کاهش تعداد اتومبیل های راننده از یک سایت به مکان دیگر ، این پارک می تواند انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش دهد.

وی گفت: “ما با GHG های حمل و نقل شروع می کنیم زیرا 50 درصد پای است و در اینجاست که می توانیم به سرعت پیشرفت های ملموس را انجام دهیم.”

تا همین اواخر ، مدیریت Banff به عنوان یک معامله بین محیط زیست و موفقیت اقتصادی تلقی می شد. اما طبق این طرح ، این اصلاً معامله ای نیست ، که واتروس گفت ممکن است یک نمونه مفید برای کل کشور باشد.

“ما می خواهیم نشان دهیم که ما می توانیم این کار را انجام دهیم ، ما راه حل داریم ، در مقابل این نوع ، شما می دانید ، توافق نامه پاریس ، شما می دانید ،” Net zero 2050 “و همه می گویند” عالی به نظر می رسد “، و سپس آنها به آنچه که همیشه انجام می دهند برگردید. “

Don Pittis را در توییتر دنبال کنید: don_pittis

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *