زن نوناووت می گوید که پس از محرومیت از آب ، از بیمارستان اتاوا با شماره 911 تماس گرفته است

یک زن اینوک از پانگنیرتونگ ، نوناووت ، می گوید پرستاران در بیمارستانی در اوتاوا بدرفتاری کردند و وی از دادن آب به او و تعویض پوشک خودداری کرد.

لیزی قاقاسیق به سی بی سی نیوز گفت که پس از شکستگی لگن در اواسط ماه اکتبر ، در پردیس مدنی بیمارستان اتاوا تحت مداوا قرار گرفت.

ققاصیق گفت كه پزشكان به او گفتند كه وی احتمالاً در اثر نشستن خیلی سخت روی ویلچر خود آسیب دیده است. ویلچر در محل تخلیه نجات یافت و وی گفت كه وقتی او در آن نشسته است مجبور است بدنبالش تعقیب كند زیرا ترمز ندارد.

برای معالجه ، ققاصیق را به اتاوا بردند. این یک روش معمول برای Nunavummiut است که نیاز به مراقبت های پزشکی است که در این سرزمین موجود نیست و می تواند به مراکز جنوب کانادا منتقل شود.

ققاصیق از خانه خود در جزیره بافین گفت: “من مجبور شدم به پرستاران اعتماد كنم تا من را عوض كنند ، پوشكم را عوض كنند ، و آنها از انجام این كار خسته شده اند به طوری كه گفتند من فقط می توانم درون آنها را پوست كنم.”

قاقاسق در تاریخ 2 نوامبر ، در اواخر اقامت دو هفته ای خود گفت پرستاران شیفت شب از تعویض پوشک وی امتناع ورزیدند و آب وی را رد کردند.

“یکی بود [nurse] که گفت من بیش از حد موزه زدم و آب خوردم به من آب نداد زیرا من بیش از حد پوست می زدم ، “او گفت.

وی گفت: “تمام شب به من آب ندادند تا اینکه ناامیدانه با 911 تماس گرفتم.” “من فکر کردم که از تشنگی خواهم مرد.”

EMS به اتاق بیمارستان او رسید ، جایی که ققاصیق گفت آنها بطری های آب را تحویل دادند.

بیمارستان اتاوا در حال بررسی ادعاها است

بیمارستان اوتاوا درخواست مصاحبه CBC را رد کرد.

در یک بیانیه کتبی ، میشائلا شرایتر ، مسئول روابط رسانه ای ، گفت که بخش روابط بیمار بیمارستان “در حال بررسی وضعیت برای اطمینان از رفع همه نگرانی ها است.”

“بیمارستان صمیمانه از هرگونه تجربه منفی که مطابقت ندارد عذرخواهی می کند [its] شریتر گفت.

ققاصیق گفت که در طول دو هفته اقامت وی ​​، پرستاران مرتبا از وظایف مربوط به مراقبت های وی شکایت می کنند.

وی گفت: “من به خاطر کار کردنشان احساس گناه کردم.”

در بیانیه کتبی مسئول روابط رسانه ای در پردیس مدنی بیمارستان اتاوا آمده است که آنها “در حال بررسی وضعیت برای اطمینان از رفع همه نگرانی ها هستند.” (فرانسیس فرلند / سی بی سی)

به دلیل محدودیت های COVID-19 ، همراهی پزشکی پسرش قاقاسیق اجازه ورود به بیمارستان را نداشت.

“آنچه بیشتر از همه می ترسم بزرگانی هستند که نمی توانند انگلیسی صحبت کنند چگونه با آنها رفتار می شود؟” ققاصیقساید. “آنها راهی نخواهند داشت که بدانند چه باید بکنند ، کجا بروند ، با کی صحبت کنند.”

ققاصیق ، که از کودکی در مدرسه مسکونی تحصیل می کرد ، معتقد است که بدلیل اینوک بودن با او بدرفتاری شده است.

ققاصیق گفت: “ما کارمان تمام شد. مانند این ، دیگر در هیچ کجا با ما دیگر چنین رفتاری نخواهند کرد.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>