سیلندر ماشین چیست؟

لقی بین رینگ و پیستون و سیلندر چقدر باید باشد؟ این نوع رینگ ها با انبساط به طرف خارج دیواره، به سیلندر چسبیده و گازبندی مناسبی را برای این بخش به وجود میآورند. این انبساط سبب میشود تا به دیواره سیلندر بچسبند. اما در سال ۱۹۳۰ موتورهای دیزل قابل اطمینان که به خوبی طراحی شدهبودند و چند سیلندر و سریع نیز بودند به بازار عرضه شد. این پیستون موتور طوری طراحی شده که تو خالی است و در حجم خالی آن نمک ریخته شده تا بتواند کمی در جذب حرارت موثر باشد . در گذشته تمام پیستون ها با تاجی صاف طراحی میشدند اما امروزه بسته به نوع موتور این سطح طراحی متفاوتی دارد. قطر پیستون درست به اندازه سیلندر است.سرسیلندر و سرپیستون محوطه اتاق احتراق را تشکیل می دهند.پیستون حرکت رفت و برگشتی دارد و به علت عمل دسته پیستون در میل لنگ به حرکت دورانی تبدیل می شود، اولین عمل پیستون این است که یک سطح متحرک را که از اطرافش گاز نتواند نفوذ کند، تشکیل دهد تا مواد با درجه حرارت و فشار زیاد بتوانند منبسط شوند، هماهنگ با این عمل انتقال فشار نیروی گاز به دسته است که آن هم به نوبه خود حرکت را به میل لنگ انتقال می دهد.این انتقال حرکت از دسته پیستون به میل لنگ متناسب با زاویه دسته پیستون با جدار سیلندر است.

برای مثال برای پیستونی که در یک سیلندر حرکتی رفت و برگشتی انجام میدهد، سرعت پیستون صفر و تندی آن، غیرصفر است. تصور کنید که در مثال ۵، پس از آنکه شخص به تئاتر شهر میرسد، دوست خود را ملاقات کرده و قصد دارد تا او را برای شام مهمان کند. عملکرد پیستون در خودرو این است که به عنوان یک پلاگین متحرک در سیلندر عمل کرده و قسمت پایینی محفظه احتراق را تشکیل دهد. رینگ فشاری 70 درصد حرارت محفظه احتراق را از این قطعه به جداره سیلندر منتقل می­کند. از طرف دیگر در بعضی از موتورهای سنگین از پیستونهای آلیاژ آلومینیومی به لحاظ داشتن خواص رسانش گرمایی مناسب این ماده استفاده میشود بدین ترتیب که استفاده از آن ، کنترل بهتر حرارت محفظه احتراق را فراهم آورده و بنابراین باعث کنترل بهتر احتراق میگردد. همچنین برای کنترل بهتر روغن از یک منبسط کننده فنری در پشت رینگهای روغن و بغل رینگیهای فولادی آب کروم شده استفاده میشود.

برای اینکه مصرف روغن بهخوبی کنترل شود، در پشت این رینگها از منبسط کنندههای فنری استفاده میشود. فشار زیاد گازهای منبسط شده (به علت احتراق) پیستون را به طرف پایین و تا نقطه مرگ پایین میراند. در شکل پایین ، شیارهای سوپاپ ایجاد شده در یک پیستون گنبدی شکل را می بینید. حرکت نوسانی : در این نوع حرکت شفت در یک قوس با زاویه معین piston 0.75 نوسان می کند. ابن نوع چدن برخلاف چدن معمولی خم میشود؛ اما نمیشکند. جنس پیستون ها از چدن یا آلومینیم است پیستون های چدنی بدنه ای بزرگ تر و سنگین تر دارند. پیستونهای چدنی مقاومت و وزن بالایی دارند، این جنس از پیستون در موتورهای دیزلی استفاده میشود. اغلب در کنار آنها از دو بغل رینگی فولادی آب کروم شده استفاده شده است. این امر اغلب سبب کنکجاوی افراد و تشویق آنها به کسب اطلاعات درمورد این قطعات خواهد شد. این امر سبب میشود تا لبه تیز آن با جداره تماس پیدا نکند. این امر سبب جلوگیری از مصرف بیرویه پیستون نعل اسبی روغن خواهد شد. این کار موجب می ­شود که اصطکاک بین سیلندر و پیستون کاهش پیدا کند، همچنین از سایش آن­ها نیز جلوگیری می­ کند. پیستون خودرو قطعه استوانه شکلی است که در داخل سیلندر با اتصال داشتن به شاتون حرکت رفت و برگشتی دارد.پیستون قطعه اصلی موتور است و زمان های موتور را به وجود می آورد.

به طور کلی از این قطعه در سیستم های متحرک شامل حرکات دوار (نوسانی) و رفت برگشتی بهره می گیرند. نیمه بالای یاتاقان ها به قطعه موتور نصب است و نیمه پایین در محفظه های یاتاقان ها اصلی که به قطعه موتور پیچ شده اند قرار دارد. نوع ریختهگری که فضای متخللی دارد و مقاومت گرمایی کمتر در خودروهایی با قدرت پایینتر استفاده میشود و نوع آهنگری که بافتی متراکم و قوی دارد برای خودروهای سنگین با توان بالاتر مورد استفاده قرار پیستون چکش تخریب میگیرد. مناسب برای عقب دهنده سیلندر انواع خودورهای سواری ایرانی و خارجی می باشد . کار این رینگها کنترل پخش روغن روی دیواره سیلندر است. وقتی موتور روشن است پیستون و رینگ ها روی لایه ای از روغن حرکت می کنند که این فاصله را پر کرده است.اگر خلاصی پیستون خیلی کم باشد،در نتیجه اصطکاک زیاد وسایش شدید،توان موتور کاهش می یابد.در این حالت ممکن است پیستون به جداره سیلندر بچسپد و به اصطلاح گریپاژ کند.اگر خلاصی پیستون بیش از حد باشد سبب زدن پیستون در کورس قدرت می شود. در این مثال، شخصی از توحید حرکت کرده و پس از گذشت زمانی به مکان اولیه خود برگشته. این سطح صاف از طریق ایجاد یک انحنا کوچک بر روی رینگ موتور بوجود میآید که با چشم هم دیده نمیشود.