سینگ با شروع بحث و گفتگو در مورد لایحه جدید ، ترودو را در مورد تعهد داروخانه صدا می کند

جگمیت سینگ رهبر حزب دموکراتیک خیز دست انداختن دستکش و جاستین ترودو نخست وزیر را به چالش می کشد تا از قول خود برای اجرای یک طرح ملی داروخانه پشتیبانی کند.

سینگ روز چهارشنبه در یک کنفرانس مطبوعاتی خواستار بحث و گفتگو در مورد قانون داروسازی کانادا در حزب گفت: “آیا آنها واقعاً همان چیزی را می گویند که می گویند؟ آنها سالها این وعده را داده اند ، آنها در آخرین مبارزات انتخاباتی قول آن را داده اند ، و در سخنرانی تختی در مورد آن صحبت کرده اند.”

“بنابراین آیا لیبرال ها فقط صحبت می کنند؟ زیرا در اینجا فرصتی برای حمایت از آن فراهم شده است.”

در جریان مبارزات انتخاباتی 2019 ، دموکرات های جدید قول دادند که در اولین فرصت موجود قانونی برای ایجاد یک برنامه دارویی ملی ارائه دهند.

این فرصت وقتی خود را نشان داد كه نام رهبر مجلس نمایندگان پیتر جولیان در اوایل قرعه كشی كشف شد كه تعیین می كند كدام یك از دهها عضو خصوصی اعضای دولت در هر جلسه صورتحساب و پیشنهادات خود را برای بحث و گفتگو و تصویب احتمالی اختصاص می دهد.

اولین ساعت بحث درباره قانون داروسازی جولیان کانادا قرار است اواخر امروز بعد از ظهر برگزار شود.

به نظر می رسد سایر احزاب مخالف نسبت به این لایحه غیرت انگیز هستند ، زیرا این قانون صلاحیت استان را در مورد مراقبت های بهداشتی نقض می کند.

جرارد دلتل ، رهبر مجلس محافظه کار در حالی که صبح روز چهارشنبه به جلسه کمیسیون انتخاباتی خود می رفت ، گفت: “ما بسیار نگران این موضوع هستیم.” من در کبک زندگی می کنم ، می دانم در مورد چه چیزی صحبت می کنم.

ایو-فرانوا بلانشت رهبر بلوک Qubcois به سی بی سی نیوز گفت که کبک از قبل برنامه دارویی استانی خود را دارد ، بنابراین این لایحه حمایت حزب او را نخواهد داشت.

وی گفت: “اگر كانادا بخواهد چنین برنامه ای به خود بدهد ، آنها حق دارند.” وی افزود: “اما یك شرط وجود دارد: كبك در چنین موضوعی مجبور نیست تحت صلاحیت دولت فدرال قرار گیرد.”

وی گفت ، اگر این برنامه “متمرکز” داروسازی ادامه یابد ، سهم کبک از پول “باید بدون هیچ گونه شرطی به دولت کبک داده شود که قبلا [administers] یک برنامه بسیار خوب “

بدون موافقت وحدت رویه ، به نظر می رسد که این لایحه فاقد لوایح اعضای خصوصی است که معمولاً در مراحل بحث و بررسی کمیته ها در مجلس و سنا به کندی پیش می رود ، زیرا لایحه های دولت در اولویت قرار دارند. به عنوان مثال اگر برای این بهار انتخاباتی برگزار شود ، لایحه NDP می تواند روی کاغذ سفارش بمیرد.

یک چارچوب ، نه یک بخشنامه

سینگ گفت که قانون حزب وی تلاشی برای وادار کردن استانها به انتخاب یک برنامه ملی داروسازی جهانی نیست ، بلکه در عوض چارچوبی را برای مذاکره استانها با دولت فدرال برای اجرای چنین برنامه ای فراهم می کند.

اما این شرایطی است که استانها باید برای دریافت بودجه داروسازی فدرال از نظر محافظه کاران و اتحادیه مخالفت کنند.

برای دریافت کمک نقدی از اوتاوا ، هر دولت استانی یا سرزمینی باید نشان دهد که در حال ارائه یک برنامه دارویی است که به صورت عمومی اداره می شود ، جامع ، جهانی ، قابل حمل و قابل دسترسی است.

جولیان گفت که اگرچه در حال حاضر تکه ای از برنامه های دارویی استانی وجود دارد ، اما آنها واقعاً جهانی نیستند.

اگر در این کشور به دارو نیاز دارید باید از کارت سلامت خود استفاده کنید ، نه از کارت اعتباری.– رهبر NDP ، جاگمیت سینگ

“افسر بودجه پارلمانی نشان داده است که استانها و سرزمین های کانادا در حال حاضر میلیاردها دلار برای آن پرداخت کرده اند [plans that] جزئی و اغلب پر از حفره هستند ، “او به سی بی سی نیوز گفت.

وزیر بهداشت پتی هاجدو گفت که هدف دولت وی این است که “اطمینان حاصل کند که ما یک برنامه دارویی ملی داریم تا هر کانادایی بتواند به داروها بدون توجه به شرایط خود دسترسی داشته باشد.”

حاجدو گفت که وی رأی دادن به این لایحه را رد نکرده است و از بحث در مورد آن چشم پوشی می کند اما اضافه کرد که هر طرح دارویی باید بر اساس یک رابطه احترام آمیز بین استان ها و دولت فدرال ساخته شود.

وی گفت: “یک جنبه از لایحه خاص آنها ولایات و مناطق را مجبور می کند.” “من شخصاً احساس می کنم ، خصوصاً از طریق تجربه وزیر بهداشت از طریق بیماری همه گیر ، که ما باید با استانها و مناطق کار کنیم. بنابراین من بسیار دقیق به بحث گوش خواهم داد تا درک کنم که چشم انداز آنها در کار با استان ها چیست و سرزمین ها “

مذاکره با استانها

جولیان گفت ، تنظیم یک طرح ملی معتبرتر و بدون تأخیر بیشتر می تواند یک پیروزی باشد.

جولیان با تشریح پس اندازهای بالقوه ای که در مطالعات اخیر درباره امکان سنجی داروسازی فدرال بیان شده است ، گفت: “این از نظر مقرون به صرفه کاری ساده ای نیست.” “كانادایی ها به طور كلی 4 میلیارد دلار پس انداز می كنند. مشاغل پس انداز می كنند ، افراد پس انداز می كنند.

“آنچه از دست رفته است دولت فدرال است که قدم برمی دارد و می گوید ،” شرایط اینجاست. بیایید درباره یک چارچوب مالی مذاکره کنیم. “

اگر این قانون تصویب شود ، جولیان گفت ، دولت فدرال را مجبور می کند در صورت لزوم یک به یک با استانها بنشیند و شروع به ساخت داروسازی برای 7.5 میلیون کانادایی کند که وی گفت اصلاً پوشش دارویی عمومی یا خصوصی ندارند.

همه گیری وضعیت را بدتر کرده است: سینگ

وی گفت ، اگر موردی نیاز به داروخانه را ثابت کرده باشد ، این تجربه های زنده کانادایی ها در طی بیماری همه گیر COVID-19 است که هم با استرس اقتصادی و هم از نظر جسمی روبرو بوده اند.

وی گفت: “بیایید شرایطی را فراهم كنیم كه همه بتوانند داروهای تجویز شده توسط پزشك را داشته باشند.”

جولیان گفت ، انجام این کار آنچه را که تامی داگلاس همیشه در نظر داشت سیستم مدیکر پنجاه سال پیش انجام دهد ، محقق می شود. این لایحه منعکس کننده استراتژی است که در آن زمان برای پیاده سازی سیستم مراقبت های بهداشتی جهانی کانادا ، گام به گام استفاده شد.

در پارلمان گذشته ، دولت لیبرال ، وزیر بهداشت سابق انتاریو ، اریک هاسکینز را به ریاست یک هیئت مشاوره در زمینه داروسازی ملی منصوب کرد.

هاسکینز با استانها و سرزمین ها ملاقات کرد و برنامه ای را برای اجرای سیستم قبل از فراخوان انتخابات ترسیم کرد.

بودجه سال 2019 برخی مراحل اولیه برای راه اندازی چنین سیستمی را تأمین کرده است ، از جمله یک لیست ملی داروهای فرمول داروی ملی که می تواند تحت پوشش این طرح قرار گیرد و امکان خرید هماهنگ دارو در سراسر حوزه های قضایی کانادا را فراهم می کند.

خرید عمده ای که نخست وزیران قبلاً برای راه اندازی آن از طریق شورای فدراسیون تلاش کرده اند ، هزینه برنامه آینده داروسازی ملی را کاهش می دهد.

دولت فدرال تلاش کرده است تا با همکاری شرکت های دارویی برای کاهش بیشتر قیمت داروهای خاص همکاری کند.

سینگ گفت که بیماری همه گیر ، دسترسی به دارو را برای کانادایی هایی که شغل و مزایای خود را از دست داده اند دشوارتر کرده است.

وی گفت: “اگر در این کشور به دارو نیاز دارید باید از کارت سلامت خود استفاده کنید ، نه از کارت اعتباری”.

“این لایحه ای که ما ارائه می دهیم از هر زمان دیگری مهمتر است. ما نمی توانیم مردم را مجبور به انتخاب غیرممکن بین خرید دارو یا هزینه های اساسی و هزینه هایی مانند گرمایش خانه خود کنیم.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *