س overالات در مورد هزینه های واکسن COVID-19 همچنان در انتاریو باقی مانده است

هنگامی که واکسن ویروس پشت COVID-19 در کانادا تأیید شود ، انتاریو وظیفه واکسیناسیون بیش از یک سوم جمعیت کشور را بر عهده خواهد داشت و برخی از کارشناسان پزشکی می گویند “علائم س questionال” در مورد تجزیه هزینه ها و برنامه های ارائه شده باقی مانده است.

کار برنامه ریزی در حال انجام استان در حالی انجام می شود که اکنون دو نامزد واکسن که از قبل توسط دولت فدرال سفارش داده شده است ، نوید می دهند.

روز دوشنبه ، طبق داده های اولیه مطالعه در حال انجام شرکت ، Moderna اعلام کرد که واکسن خود 94.5 درصد موثر است ، در حالی که رقبای Pfizer Inc هفته گذشته به روزرسانی مشابهی را به اشتراک گذاشت.

کریستین الیوت ، وزیر بهداشت انتاریو ، روز دوشنبه گفت: “ما یک تیم کامل در وزارت بهداشت داریم که روی نقشه توزیع کار می کنند.”

حمل و نقل ، گزینه های ذخیره سازی سرد و سایر تدارکات بخشی از این فرایند است. الیوت گفت ، اخلاق گرایان نیز در میز خواهند بود تا اطمینان حاصل کنند که واکسن نهایی “به طور عادلانه و عادلانه” توزیع می شود.

وی گفت: “ما به محض در دسترس بودن واکسن آماده خواهیم بود.”

اما علی رغم خوش بینی ، دیگران می گویند که س questionsالات کلیدی بی پاسخ مانده اند ، که دلیل اصلی آن پیچیده و بی سابقه بودن برنامه ریزی برای تولید واکسن کاملاً جدید است که تقاضای زیادی خواهد داشت و حداقل در ابتدا به طور بالقوه کمبود خواهد داشت. .

هزینه های اضافی پس از خرید اولیه

متیو میلر ، استادیار موسسه تحقیقات بیماری های عفونی MichaelG.DeGroote برای تحقیقات بیماری های عفونی دانشگاه مک مستر در همیلتون ، گفت: “من می خواهم کمی توضیحات دقیق تری درباره اینکه گروه های اولویت دار چه می شوند بشنوم.”

“من فکر می کنم ما می توانیم درک کنیم که هنوز علامت سوال در مورد مقدار واکسن موجود در هر بازه زمانی وجود دارد.”

تماشا کنید | Moderna می گوید واکسن COVID-19 آن 94.5٪ موثر است:

آنیتا آناند ، وزیر خدمات عمومی و تدارکات می گوید دولت در حال انعقاد قراردادهایی برای افزایش ظرفیت تبرید برای ذخیره میلیون ها دوز واکسن است. 9:11

میلر گفت ، کارکنان مراقبت های بهداشتی و جمعیت های آسیب پذیر کاندیداهای بالای لیست هستند ، اگرچه این تصمیم همچنین باید موضوعات محلی مانند سطح خدمات بهداشتی درمانی در جوامع مختلف را بسنجد.

وی گفت: “قطعاً هزینه ها ، به نظر من در حال حاضر علامت سوال است.” “زیرا علاوه بر هزینه های مستقیم هر دوز واکسن که مورد نیاز است ، البته هزینه های مربوط به نحوه تزریق این واکسن ها نیز در پی خواهد بود.”

پاول گروتندورست ، دانشیار دانشکده داروسازی لسلی دان در دانشگاه تورنتو که در مورد اقتصاد صنعت داروسازی تحقیق کرده است ، برای هر مرحله از فرآیند ، برچسب قیمتی در نظر گرفته شده است.

گروتندورست همچنین حدس زد که قیمت هر دوز پرداختی دولت که علنی نشده است ، بسته به یافته های مطالعه نهایی ممکن است نوسان داشته باشد.

“بیایید فرض کنیم که کارآیی 70 درصد باشد … خوب ، قیمت چگونه تغییر می کند؟” او سال کرد

کریستین الیوت ، وزیر بهداشت انتاریو ، روز دوشنبه گفت: “ما یک تیم کامل در وزارت بهداشت داریم که در حال کار بر روی طرح توزیع هستند.” (فرانک گان / مطبوعات کانادایی)

بانک های اطلاعاتی نمی توانند جزئیات توافق را فاش کنند

در بیانیه ای ، سخنگوی خدمات عمومی و تداركات كانادا گفت كه “نمی تواند جزئیات توافق نامه های خاص را فاش كند” تا از موقعیت مذاكره كننده كانادا و اطلاعات مربوط به قیمت های تجاری و همچنین برای احترام به بندهای محرمانه بودن در توافق نامه های واكسن تاكنون ، محافظت كند.

در حالی که دولت فدرال تاکنون بیش از 1 میلیارد دلار برای تضمین دسترسی به هفت کاندیدای اصلی واکسن اختصاص داده است ، برخی از کارشناسان تخمین می زنند که رقم نهایی می تواند بیش از سه برابر بیشتر باشد، با فرض اینکه همه به دو دوز واکسن موفق نیاز دارند.

کانادایی هااز جیب پرداخت نمی کند برای واکسیناسیون ، اما هنوز مشخص نیست که برای واکسیناسیون ساکنان ، انتاریو یا سایر استانها چه بخشی از هزینه ها را متحمل می شوند

تماشا کنید | وزیر تدارکات می گوید دولت ظرفیت تبرید واکسن ها را افزایش می دهد:

آنیتا آناند ، وزیر خدمات عمومی و تدارکات می گوید دولت در حال انعقاد قراردادهایی برای تقویت ظرفیت تبرید برای ذخیره 33.5 میلیون دوز واکسن است. 1:16

میلر گفت: “مسئله واقعی که در پس زمینه اتفاق می افتد این است که چه مقدار از این پول توسط فدرال پوشش داده می شود در مقابل چه مقدار از آن توسط پول استانی پوشش داده می شود.”

“تقریباً مطمئناً ، هر دو دولت فدرال و استانها سهمی در اختیار خواهند داشت. و من مطمئن هستم كه مذاكرات عمده در حال حاضر فقط در حدود آنچه درصد تجزیه به پایان می رسد ، هستند.”

سی بی سی نیوز از خدمات عمومی و تدارکات کانادا و بهداشت کانادا در مورد تقسیم هزینه بالقوه فدرال استانی سوال کرد اما پاسخی در مهلت دریافت نکرد

سخنگوی وزارت بهداشت انتاریو نیز جزئیات خاصی ارائه نداد ، اما گفت که این استان “در حال کار با دولت فدرال و سایر شرکای استانی و سرزمینی” برای برنامه ریزی برای تحویل بالقوه واکسن است.

هزینه های “یک قطره در سطل”

صرف نظر از اینکه هزینه ها چگونه متزلزل می شوند ، Grootendorst گفت که پرداخت هزینه کمی برای کنترل کنترل ویروس پشت COVID-19 بسیار کم است.

گروتندورست گفت: “اگر ما در اینجا در مورد یك میلیارد دلار یا یك میلیارد دلار در آنجا صحبت می كنیم ، این كلی از خطاهای اساسی در مورد هزینه های كلی مدیریت همه گیر است.”

تماشا کنید | با اخبار امیدوار کننده واکسن ، ساکنان اصرار داشتند که هوشیار باشند:

داگ مانوئل ، متخصص اپیدمیولوژی در بیمارستان اتاوا ، می گوید اخبار امیدوار کننده در مورد اثربخشی واکسن Modernas COVID-19 مورد استقبال است ، اما به این معنی نیست که ساکنان باید مراقب خود باشند. 1:13

“در واقع نسبت به هزینه های اقتصاد و جامعه ، بهداشت روان و غیره که زندگی مردم توسط این ویروس در گردش کنترل می شود ، مرتبه کمتری است.”

میلر موافقت کرد و گفت که هزینه ها در مقایسه با خسارات اقتصادی و اجتماعی فقط “یک قطره در سطل” است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>