شرکت بیوتکنولوژی تحقیقات آنتی‌بادی و تأسیسات تولید در ونکوور را با افزایش نقدینگی دولت گسترش می‌دهد

شرکت بیوتکنولوژی کانادایی که به توسعه اولین درمان آنتی بادی درمانی برای کووید-19 کمک کرد، اندازه توسعه برنامه ریزی شده خود در ونکوور را بیش از دو برابر کرده است.

AbCellera Biologics روز چهارشنبه یک پروژه جدید 700 میلیون دلاری را اعلام کرد که ظرفیت تحقیق و توسعه را به کارخانه تولیدی که از سال 2020 در حال انجام است، اضافه می کند.

دولت فدرال در سال 2020 با شروع همه گیری کووید-19، 176 میلیون دلار به AbCellera به یک کارخانه تولیدی کمک کرد. این هفته، 225 میلیون دلار دیگر برای پروژه های تحقیقاتی و کارآزمایی بالینی اعلام کرد.

دولت بریتیش کلمبیا 75 میلیون دلار کمک می کند.

وزیر نوآوری، علم و صنعت، فرانوا فیلیپ شامپاین، می‌گوید که سرمایه‌گذاری استان تضمین می‌کند که کانادا در خط مقدم توسعه داروهای آنتی‌بادی قرار دارد.

موری مک‌کاچئون، معاون ارشد AbCellera می‌گوید که محوطه جدید این شرکت می‌تواند تحقیقات در مورد درمان‌های آنتی‌بادی را از ایده‌های اولیه تا آزمایش‌های بالینی انجام دهد.

واکسن‌ها بدن را تحریک می‌کنند تا آنتی‌بادی‌هایی بسازد تا از عفونت جلوگیری یا آن را محدود کند قبل از قرار گرفتن در معرض، و آنتی‌بادی‌درمانی‌ها برای کمک به بدن برای مقابله با عفونت پس از شروع آن تجویز می‌شوند.

AbCellera در سال 2020 با غول دارویی Eli Lilly برای توسعه Bamlanivimab همکاری کرد که کمتر از یک سال پس از کشف اولین مورد کووید-19 مجاز به استفاده بود، اگرچه بلافاصله استفاده نشد زیرا استان ها و مناطق ابتدا اطلاعات بیشتری درباره دارو درخواست کردند. .

Bamlanivimab یک آنتی بادی درمانی است که به عنوان یک ایمنی مصنوعی عمل می کند و می تواند به بیماران در مراحل اولیه COVID-19 داده شود تا احتمال ابتلا به بیماری شدید و مرگ را تا 80 درصد کاهش دهد.

در حالی که AbCellera به کشف این درمان کمک کرد، خود دوزها در خارج از کانادا تولید شدند.

کارخانه تولیدی جدید در حال ساخت است و قرار است از سال آینده داروهای آنتی بادی را برای آزمایشات بالینی تولید کند.

جدیدترین پروژه، فضای آزمایشگاهی، تجهیزات و فناوری را اضافه می کند تا تحقیقات پایه را به داروهای قابل استفاده تبدیل کند، و همچنین برنامه هایی را که به ارائه این داروها به آزمایشات بالینی کمک می کند.

McCutcheon می گوید اولین تمرکز بر روی درمان های آنتی بادی برای استفاده در برابر سرطان و بیماری های خود ایمنی است.

این شرکت در سال 2012 تاسیس شد و در حال حاضر حدود 500 کارمند دارد. McCutcheon می گوید کارخانه تولید و پروژه جدید تحقیقاتی و آزمایشی بالینی حدود 400 شغل ایجاد می کند.

به گفته دولت استانی، بخش علوم زیستی و تولید زیستی BC تقریباً 20000 نفر را استخدام می کند.

در سال 2021، بخش علوم زیستی 6.7 میلیارد دلار درآمد و 2.6 میلیارد دلار در تولید ناخالص داخلی ایجاد کرد که نسبت به سال 2018 30 درصد افزایش داشته است.