شرکت های هواپیمایی کانادایی ها را به خرید بلیط پروازهایی که هرگز بلند نخواهد شد ، فریب می دهند

قرار بود راب پرزیبیلسکی و کورتنی راس ماه را در ساحل کاستاریکا به پایان برسانند و هنگام جشن عروسی با دوستان و خانواده کوکتلهای نیشکر بنوشند.

در عوض ، اوازوا ، اونت. ، دو نفره می گویند که آنها و 84 مهمانشان پس از لغو بسته تعطیلات شرکت Sunwing Airlines به دلیل همه گیری COVID-19 ، بیش از 216000 دلار درآمد دارند.

پرزیبیلسکی 35 ساله گفت: “آنها اساساً به ما گفته اند كه بازپرداخت گزینه ای نیست.”

مانند اکثر شرکت های هواپیمایی کانادایی ، سانوینگ پروازهای لغو شده توسط این شرکت هواپیمایی را به مسافران جبران نمی کند ، در عوض کوپن های مسافرتی معتبر برای دو سال ارائه می دهد.

رزرو اصلی این زوج در ماه آوریل توسط شرکت مخابراتی لغو شد زیرا این ویروس باعث توقف سفرهای هوایی جهانی شد. Przybylski گفت ، مقصد آنها ، استراحتگاه Planet Hollywood در اقیانوس آرام ، پیشنهاد بازپرداخت را ارائه می دهد ، اما Sunwing این كار را انجام نمی دهد. بنابراین آنها این سفر را برای 27 نوامبر رزرو کردند.

وی گفت که سانوینگ ماه گذشته پرواز دوم را لغو کرد.

پرزیبیلسکی گفت: “ما 80 نفر داریم که بی پول هستند و بسیاری از آنها اکنون کار نمی کنند” ، از جمله نامزد او در بیشتر سال جاری.

“مادرم نمونه کاملی است. او 30 سال است که به مسافرت نرفته است. با یک اعتبار چه کاری انجام می دهد؟”

‘طعمه و سوئیچ’

با وجود تقاضای کم سفر ، شرکت های هواپیمایی کانادایی همچنان برنامه ده ها هزار پرواز در ماه را ادامه می دهند ، که فقط اکثریت قریب به اتفاق آنها را چندین هفته قبل از پرواز لغو می کنند.

مطلب جدید جذاب
انتاریو 1824 مورد جدید COVID-19 را گزارش کرده است زیرا پذیرش ICU در آستانه اصلی است

این رویکرد می تواند مسافران را با یک برنامه سفر کاملاً تغییر یافته یا پرواز بدون پرواز روبرو کند و به آنها چاره ای جز پذیرش کوپنهایی که ممکن است هرگز استفاده نکنند ، بدهد.

راب پرزيبيلسكي و كورتني راس و مهمانان عروسي آنها نمي توانند 216000 دلاري را كه براي عروسي مقصد خرج كرده اند پس بگيرند. (مطبوعات کانادایی)

مطابق آمار شرکت داده هوانوردی Cirium ، ایر کانادا بیش از 27000 پرواز یا 70 درصد پرواز را از برنامه ماه نوامبر خود بین 25 سپتامبر و 9 اکتبر قطع کرد. در پایان ماه اکتبر 2000 مورد دیگر کاهش یافت.

وست جت ، که به تازگی شروع به بازپرداخت پروازهای لغو شده ، برخلاف رقبای خود ، برنامه آبان ماه خود را با حدود 12،400 پرواز یا 68 درصد در یک هفته ماه گذشته کاهش داد. ایر ترانسات 63 درصد پروازهای خود را برای ماه نوامبر در همان هفته لغو کرد و از هفته گذشته 123 پرواز را به 100 پرواز کاهش داد.

کاهش قابل مقایسه برنامه در ماه های اکتبر و سپتامبر رخ داده است.

جان گرادک ، مدرس دانشگاه مک گیل و رئیس برنامه رهبری جهانی هواپیمایی گفت: “این طعمه و سوئیچ نامیده می شود.”

این استراتژی پاسخی به تغییر در رفتار مشتری است ، تلاشی برای جلب مسافران محتاط با گزینه های پرواز کافی قبل از فروش شدید صندلی ها باعث ایجاد زمانبندی می شود.

گرادك گفت: “این صنعت انگشتانشان را ضربدری می كند و امیدوار است كه مردم خرید كنند ، كه ناگهان این اشتیاق جنون آمیز برای پرواز را پیدا می كنند” ، و این عمل را “فریبنده” خواند.

وی گفت: “” بدبینانه “احتمالاً بیش از حد واژه است. “این در مرز تبلیغات گمراه کننده است ، اینکه شما در حال تبلیغ و ارائه مواردی برای فروش هستید که می دانید احتمال زیادی وجود ندارد که شما در واقع به مشتری ارائه می دهید.”

شرکت های مخابراتی انکار می کنند که هیچ چیز ناخوشایندی در مورد روده بندی برنامه اخیر وجود دارد.

سخنگوی ایر کانادا ، پیتر فیتزپاتریک در نامه ای با بیان اینکه شرکت از ماه مارس تاکنون بیش از 90 درصد ظرفیت را کاهش داده است ، گفت: “برنامه های هواپیمایی همیشه در معرض تغییر هستند.”

“به طور کلی ، برنامه ما طبق برنامه ادامه دارد و برای هر مشتری متأثر از تغییرات ، ما اخطار قبلی را ارائه می دهیم و گزینه های پیشنهادی را ارائه می دهیم.”

سخنگوی Transat ، کریستف هنبل ، گفت: “ما همه تلاش خود را می کنیم تا در لحظه آخر از لغو پروازها جلوگیری کنیم.”

Sunwing و WestJet بلافاصله به سوالات پاسخ ندادند.

وزیر حمل و نقل مارک گارنو می گوید اوضاع “پیچیده” است. (آدریان وایلد / مطبوعات کانادایی)

وزیر حمل و نقل ، مارک گارنو ، شرایط را “پیچیده” خواند و گفت که او با مشتریان همدردی می کند.

“من خطوط هوایی را تشویق می کنم که اگر می توانند مسافران را بازپرداخت کنند. در عین حال ، برخی از این خطوط هوایی از نظر توانایی خود برای ادامه کار در صورت نیاز به بازپرداخت به همه مشتریان ، در سختی دشواری قرار دارند.”

ایر کانادا از 31 ژوئیه بیش از 2.4 میلیارد دلار پیش فروش بلیط را نگه داشته است ، مبلغ سنگینی که پس از آنکه درآمد آن در سه ماهه دوم سال گذشته 95 درصد کاهش یافت ، مبلغ سنگینی است که پس می دهد.

نمایندگان مجلس مخالفان و مدافعان مصرف کننده می گویند ، مسافران حق دارند خدماتی را پرداخت کنند که برای آن هزینه پرداخت شده اما هرگز ارائه نشده است ، صرف نظر از مشکلات مالی شرکت های هواپیمایی.

محافظه کاران ، NDP و بلوک کوبکوئیس خواستار بازپرداخت به عنوان شرط هر بسته کمک به صنعت شده اند.

رهبر بلوک ایو-فرانوا بلانشت روز جمعه گفت که دولت “مانند شعبه ای از ایر کانادا رفتار می کند.”

نیکی اشتون ، منتقد حمل و نقل حزب دموکراتیک ملی در مصاحبه ای گفت: “وزیر حمل و نقل به مدت هفت ماه ، از زمان آغاز بحران ، اساساً شانه های خود را بالا برده است.

آژانس حمل و نقل کانادا در ماه مارس گفت که شرکت های هواپیمایی می توانند به جای بازپرداخت برای سفرهای لغو شده در “شرایط فعلی” اعتبار مسافرتی صادر کنند ، اگرچه آژانس بعداً توضیح داد که بیانیه آنلاین “یک تصمیم الزام آور نیست” و بازپرداخت ها تا حدی به قرارداد بین هواپیمایی و مسافر.

مقامات اروپایی و ایالات متحده خواستار بازپرداخت مسافران از خطوط هوایی ، علاوه بر رشته های متصل به کمک هایی هستند که از محدود کردن سود سهام و پاداش های اجرایی گرفته تا کاهش انتشار کربن و دستیابی به سهام مالکیت برای دولت است.

Rob Przybylski در اوشاوا ، دور از ماسه های یک استراحتگاه کاستاریکا ، سهام را بررسی کرد.

“من می دانم که تنها من در این شرایط نیستم. بزرگترین چیز برای من این است که پولم را برای مهمانانم پس بگیرم.”