صدها شغل استخراج ذغال سنگ با تعویض TransAlta به گاز طبیعی پایان می یابد

شرکت TransAlta تولید کننده برق آلبرتا می گوید که تا پایان سال 2021 در معدن ذغال سنگ حرارتی Highvale در غرب ادمونتون به بهره برداری می رسد زیرا چهار سال زودتر از برنامه ریزی قبلی به گاز طبیعی در تمام نیروگاه های زغال سنگی خود در کانادا تبدیل می شود.

معدن Highvale که در جنوب دریاچه Wabamun و در حدود 70 کیلومتری غرب Edmonton واقع شده است ، یکی از سه معدن ذغال سنگ سطحی متعلق به TransAlta است.

مدیر عامل شرکت داون فارل روز چهارشنبه در یک کنفرانس گفت: این اعلامیه منجر به کاهش صدها نفر از دست دادن مشاغل معدن خواهد شد که اشتغال به 40 تا 50 نفر درگیر در عملیات احیا کاهش می یابد ، انتظار می رود حدود 20 سال طول بکشد.

TransAlta هفته گذشته تأیید کرد که مبلغ 400 میلیون دلار از سرمایه گذاری 750 میلیون دلاری وابسته به مدیریت BrookfieldAsset ، با درآمد حاصل از آن برای پیشبرد برنامه تبدیل آن به گاز و سایر اهداف شرکت ، بسته شده است.

اما در تماس ، فارل گفت که خرید اوراق بهادار قابل تبدیل توسط بروکفیلد مسئولیتی در قبال تصمیم هیئت مدیره برای تسریع در تبدیل آن به زغال سنگ به گاز ندارد.

فارل در این فراخوان گفت: “این واقعاً مربوط به اقتصاد تولید برق در آلبرتا برای ذغال سنگ با مالیات کربن است.”

“ما در حال حاضر 30 دلار دریافت کرده ایم [per tonne]مالیات کربن ، سال آینده 40 دلار خواهد بود ، سال بعد 50 دلار. نیروگاه های ذغال سنگ اقتصادی کمتری دارند و انعطاف پذیری آنها در بازار بازرگان کمتر است. “

درصد تولید برق در آلبرتا از زغال سنگ از بیش از 80 درصد در دهه 1980 به کمتر از یک سوم در حال حاضر کاهش یافته است ، که بخشی از آن به دلیل افزایش قیمت های دولت های استانی در مورد کربن است که در سال 2007 آغاز شد.

بازار برق در سال 1996 از سیستم خارج شد ، این بدان معناست که قیمت ها از طریق رقابت تعیین می شوند.

بینو جیاکومار ، مدیر انرژی پاک م andسسه محیطی Pembina ، گفت: “این خبر خوبی برای کاهش گازهای گلخانه ای و سلامتی آلبرتایی ها است که زودتر از این زمان زغال سنگ از بین می رود.”

وی هشدار داد ، كه كارخانه های تولید زغال سنگ بعید است به اندازه كارخانه های جدید مجهز به گاز طبیعی كارآمد باشند و افزود كه انتشار گازهای فراری حاصل از تولید و حمل و نقل گازوئیل همچنین خطر دائمی گازهای گلخانه ای را به همراه دارد.

TransAlta گفت ضمن سنجش پروژه های کامل تبدیل ، سوختن زغال سنگ در کارخانه های Keephills Unit 1 و Sundance Unit 4 را که با ظرفیت کمتری با گاز طبیعی کار می کنند متوقف خواهد کرد.

یک پروژه تبدیل در Sundance Unit 6 طی چند هفته آینده به اتمام می رسد و تبدیل Keephills Unit 2 و Unit 3 در سال 2021 پایان می یابد.

این شرکت اعلام کرده است که با تبدیل 800 میلیون دلاری واحد Sundance Unit 5 ادامه کار خواهد داد تا در سه ماهه چهارم 2023 آنلاین شود و 730 مگاوات تولید کند.

فارل با بیان اینکه ترانس آلتا از سال 2005 تاکنون 32 میلیون تن در سراسر جهان و در کانادا 21 میلیون تن در سال کاهش داده است ، گفت: “انتشار گازهای گلخانه ای ما در پایان سال 2022 زیر 11.5 میلیون تن خواهد بود که تقریبا 70 درصد کمتر از 2005 است.”

“TransAlta بیش از سهم عادلانه پاریس خود را برآورده کرده است. تا به امروز ، ما به تنهایی 10 درصد از مبلغ 220 میلیون تن کاهش کانادایی کانادایی ها را تا سال 2030 تحویل داده ایم.”

وی گفت TransAlta باید “سرمایه گذاری مورد جستجوی” سرمایه گذاران انرژی خالص باشد.

به گفته فرال ، این شرکت همچنان از نیروگاه زغال سنگ در مرکز تأسیسات خود در ایالت واشنگتن که توافق نامه ای برای اجازه سوزاندن زغال سنگ تا پایان عمر خود در سال 2025 دارد ، تولید خواهد کرد.

TransAlta همچنین دارای 50 درصد سهام نیروگاه Sheerness در غرب آلبرتا است که توسط شرکت آمریکایی Heartland Generation Ltd. اداره می شود و به سوزاندن زغال سنگ ادامه می دهد اگرچه دارای برخی از قابلیت های سوخت دوگانه است.

TransAlta از ضرر 136 میلیون دلاری منتسب به سهامداران عادی برای سه ماهه منتهی به 30 سپتامبر در مقایسه با سود 51 میلیون دلاری سه ماهه مشابه سال قبل خبر داد.

درآمد 514 میلیون دلار بود که در 593 میلیون دلار در سه ماهه مشابه سال گذشته کمتر بود.