فایزر می گوید داده های اولیه نشان می دهد واکسن COVID-19 مثر است

Pfizer می گوید که بررسی زودهنگام داده های واکسن خود نشان می دهد که عکسبرداری در جلوگیری از COVID-19 90 درصد موثر است ، که نشان می دهد این شرکت در اواخر این ماه در حال راه اندازی است تا یک برنامه استفاده اضطراری را به تنظیم کننده های ایالات متحده ارائه دهد. این واکسن یکی از هفت واکسنی است که کانادا از قبل سفارش داده است.

اعلام روز دوشنبه به معنای قریب الوقوع بودن واکسن نیست: این تجزیه و تحلیل موقت ، از یک هیئت نظارت بر نظارت بر داده ها ، 94 عفونت را که تاکنون در یک مطالعه ثبت شده است که تقریباً 44000 نفر را در ایالات متحده و پنج کشور دیگر ثبت نام کرده است ، بررسی کرده است.

Pfizer Inc جزئیات بیشتری در مورد این موارد ارائه نداد و هشدار داد که ممکن است با پایان یافتن مطالعه میزان محافظت اولیه تغییر کند. حتی آشکار کردن چنین داده های اولیه بسیار غیر معمول است.

دکتر بیل گروبر ، معاون ارشد توسعه بالینی Pfizer ، به آسوشیتدپرس گفت: “ما در موقعیتی هستیم که بالقوه می توانیم امیدوار باشیم.” “ما بسیار تشویق شده ایم.”

مقامات تأكید كرده اند كه احتمالاً واكسنی قبل از پایان سال نرسیده است و منابع اولیه محدود جیره بندی خواهد شد.

دونالد ترامپ ، رئیس جمهور ایالات متحده و جو بایدن ، رئیس جمهور منتخب ، اوایل روز دوشنبه در مورد اخبار Pfizer اظهار نظر کردند.

بایدن با شور و اشتیاق از نتایج اولیه استقبال می کند ، اما هشدار داد که واکسیناسیون گسترده هنوز ماه ها باقی مانده است و آمریکایی ها باید ماسک بزنند و فاصله بدنی خود را حفظ کنند.

بایدن در بیانیه ای گفت: “اخبار امروز خبرهای خوبی است ، اما این واقعیت را تغییر نمی دهد.” “اعلامیه امروز نوید فرصت تغییر آن در سال آینده را می دهد ، اما وظایفی که پیش روی ما قرار دارد اکنون ثابت مانده اند.”

ترامپ از توسعه در توییتر استقبال کرد.

هیچ نگرانی جدی در مورد ایمنی گزارش نشده است

عکسهای ساخته شده توسط Pfizer و شریک آلمانی آن BioNTech در میان 10 کاندیدای واکسن احتمالی در مراحل آخر آزمایش در سراسر جهان است که چهار نفر از آنها تاکنون در مطالعات بزرگ در ایالات متحده شرکت دیگری از ایالات متحده ، Moderna Inc نیز گفته است که امیدوار است در اواخر این ماه می تواند برنامه ای را به سازمان غذا و دارو ارائه دهد.

داوطلبان در آخرین مرحله مطالعات و محققان نمی دانند چه کسی واکسن واقعی یا یک عکس ساختگی را دریافت کرده است. اما یک هفته پس از دومین دوز مورد نیاز آنها ، مطالعه Pfizer شروع به شمارش تعدادی از علائم COVID-19 و تایید ویروس کرونا کرد.

از آنجا که مطالعه به پایان نرسیده است ، گروبر نمی تواند بگوید که در هر گروه چه تعداد از افراد عفونت داشته اند. انجام ریاضی ، این بدان معناست که تقریباً تمام عفونت های شمارش شده تاکنون در افرادی رخ داده است که عکس های ساختگی دریافت کرده اند.

Pfizer قصد ندارد مطالعه خود را متوقف کند تا زمانی که 164 عفونت را در بین همه داوطلبان ثبت کند ، تعدادی که FDA توافق کرده است برای تشخیص عملکرد واکسن کافی است. آژانس روشن کرده است که هر واکسنی باید حداقل 50 درصد موثر باشد.

گروبر گفت ، هیچ شرکت کننده ای تاکنون به شدت بیمار نشده است. وی نتوانست تجزیه و تحلیل تعداد بسیاری از عفونت ها در افراد مسن را که در معرض بالاترین خطر ابتلا به COVID-19 قرار دارند ، ارائه دهد.

واکسن های ایالات متحده باید حداقل در 30،000 نفر مورد مطالعه قرار گیرند

شرکت کنندگان فقط در صورت بروز علائم مورد آزمایش قرار گرفتند و اینکه افراد واکسینه شده می توانند آلوده شوند اما هیچ علامتی از خود نشان نداده و ویروس را ندانسته منتشر کنند بدون پاسخ.

FDA الزام کرده است که کاندیداهای واکسن ایالات متحده حداقل در 30،000 نفر مورد مطالعه قرار گیرد. علاوه بر تعداد کافی افراد مسن ، این مطالعات همچنین باید شامل گروه های دیگری در معرض خطر بالا باشد ، از جمله اقلیت ها و افرادی که دارای مشکلات مزمن سلامتی هستند.

و به شرکتها گفته است که آنها باید حداقل نیمی از شرکت کنندگان خود را برای عوارض جانبی حداقل برای دو ماه ردیابی کنند ، دوره زمانی که مشکلات معمولاً از بین می روند. Pfizer انتظار دارد که در اواخر این ماه به آن نقطه عطف برسد ، اما روز دوشنبه اعلام کرد که هیچ نگرانی جدی در مورد ایمنی گزارش نشده است.

از آنجا که بیماری همه گیر هنوز در جریان است ، تولیدکنندگان امیدوارند که برای استفاده اضطراری از واکسن های خود از دولت های سراسر جهان مجوز بگیرند در حالی که آزمایشات اضافی به آنها امکان می دهد سریعتر از حد معمول به بازار بروند اما نگرانی در مورد میزان دانش دانشمندان در مورد عکس ها را افزایش می دهد.

مشاوران علمی FDA ماه گذشته گفتند که آنها نگران هستند که اجازه استفاده اضطراری از واکسن COVID-19 می تواند به اعتماد به نفس در عکس ها آسیب برساند و دستیابی به میزان واقعی عملکرد آنها را دشوارتر می کند. آن مشاوران گفتند این بسیار مهم است که این مطالعات گسترده مجاز است تا به پایان برسد.

کانادا در تاریخ 5 آگوست اعلام کرد که سفارش واکسن Pfizer / BioNTech را سفارش داده است. بعداً مشخص كرد كه 20 ميليون دوز را رزرو كرده است و اين امكان خريد بيشتر را دارد. با توجه به اینکه این واکسن به صورت دو دوز و با فاصله 28 روز تجویز می شود ، کانادا در صورت تأیید 10 میلیون نفر را واکسینه می کند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>