فروش موتور Mi16 و – تیونینگ تاک

میدونستم که توی تیونینگ موتور دستم توی ماشین های ژاپنی خیلی بازه از فراوانی لوازم افتر مارکت گرفته تا تیونر های با تجربه ژاپنی مثل گروه اقای ابولفضل مرادی که توی این زمینه میتونستن خیلی کمکم کنن اما خب وقتی هیچی از تیونینگ موتور سرم نمیشه چه لذتی داره هزینه ای بکنمو یه ماشین برام جمع بکنن ! صندلی های مرغوب پژو و تزئینات داخلی با کیفیت آن جای خود را به صندلی های ناراحت و قطعات پلاستیکی با کیفیت پایین داده است و روکش های تودری مخملی آن جای خود را به تودری هایی از پلاستیک سیاه داده است و خبری از سیستم تعلیق استثنایی آن که روی باعث شگفتی بود و رقبا پر قدرت همچون ب ام و سری 3 و اپل وکترا و مرسدس کلاس C را بنا بر اذعان کارشناسان به زانو در آورده بود به دلیل تغییر هندسی آن که ناشی از استفاده از فنرهای جلوی بلندتر و تایرهای غیر متناسب با نوع موتور آن است تا حدودی جذابیت خود را از دست داده است. یرادهای این میتسوبیشی ASX پر شدن کاتالیست،توپی چرخ و تنظیم موتور هست. BX در همین تست به سرعت 130 مایل دست پیدا کرد و از آنجایی که هر دو خودرو در شرایط آب و هوایی یکسان تست شدن میشه نتیجه گرفت علت برتری 405 ضریب آیرودینامیک ضعیفتر BX می باشد.

موتور کامل Mi16
پس ارمانی ترین حالت ما این است که اصلا فشار خروجی نداشته باشیم. این روزها در کشور ما نیزحضور 405 کمرنگ شده و زیر سایه سمند و پرشیا که اولی بر روی پلتفرم 405 و دومی نوع Facelift شده پژو 405 است، محو گردیده است ولی همچنان طرفداران خود را حفظ کرده است و به تعداد زیاد تولید می شود. دهه 1980 و 1990 میلادی، دوران جولان خودروهای جذاب و خارقالعاده شرکت پژو بود که از جمله آنها میتوان به پژو 205 و پژو 405 اشاره کرد. بعد از این مرحله سوپاپ دود بسته شده و جریان گاز به بیرو از اطاقک احتراق متوقف میشود.اما اینرسی حرکتی گازها در هدرز باعث تداوم بیرون رفتن گازها میشود. ولي در نوع پيشرفته تر که همان توربوشارژر است، از فشار گاز خروجي اگزوز استفاده مي شود. و بهترین این حالت در زمانی به وجود می اید که اصلا فشار خروجی وجود نداشته باشد.

موتور Mi16 با Gti6 هنگامي که مخلوط هوا و سوخت در سيلندر يک خودروي بنزيني متراکم مي شود، دماي آن نيز همراه با فشار افزايش خواهد يافت. توربين نصب شده در مسير گازهاي خروجي گاه به سرعت 150 هزار دور در دقيقه مي رسد که بيش از 30 بار سريع ر از دور موتور اغلب خودروهاي امروزي است. مقدار زیادی پلاستیک در داخل خودرو به کار رفته است اما کیفیت آنها بالا است. هر چه فشار هوا بيشتر باشد مقدار مولکولهاي هوا بيشتر خواهد بود، و باتبع مخلوط هوا و سوخت بيشتري در سيلندر جاي خواهد گرفت. فشار حداکثر درون سيلندر نبايد از يک مقدار مجاز بيشتر شود. همان طور که مي دانيد، هنگامي که پيستون در حالت عکسش قرار دارد، مخلوط هوا و سوخت را به درون سيلندر مي مکد. اين توربين هم يک پمپ هوا را مي گرداند و در نهايت، پمپ، هوا را فشرده کرده به درون سيلندر مي فرستد. اما توربوشارژر قدرت لازم براي فشرده کردن هواي ورودي را از کجا تأمين مي کند؟ بدين ترتيب موتور مجهز به توربوشارژر قدرت بيشتري نسبت به موتور معمولي توليد مي کند. سرانجام ، نگرش شما در مورد سدان های کوچک و اسپرت با قدرت تهاجمی نسبت نسبت ها و گیربکس های دستی چیست؟

حجم موتور Mi16 معمولا مانیفولد ها فابریک از چدن ساخته می شود که دارای ابعاد کوچک و جمع و جور هستند که این مساله باعث راحت جای دادن اون در محفظه موتور میشه. خودرویی با همان شخصیت پژو 405 که به عنوان یک گام کوچک در خودروسازی … پایداری و تعادل Mi16 در مسیر مستقیم نیز شگفت انگیز است و بادهایی که از کنار به بدنه خودرو می وزنند (مانند عبور خودرویی با ارتفاع زیاد که در بزرگراه با سرعت از کنار خودروی شما رد شود) تاثیر خیلی کمی روی تعادل آن می گذارند. حدس من این است که شما با آنها خوب هستید. انتخاب پژو 405 توسط ایران خودرو و تصمیم به تولید آن در داخل کشور را می توان علیرغم تمام مشکلات بعنوان یکی از بهترین تصمیمات اتخاذ شده در تاریخ خودروسازی کشور دانست که با تصمیم در مورد تولید پژو 206 در تکرار گردید. 405 دارن عرض کنم تو مسابقه قهرمانی کشور تو پیست آزادی کلی ماشین قطعات موتور mi16 تقویت شده…