قاضی پیش از میلاد پس از عدم تأیید شکایت مادر از جراحی تأیید جنسیت نوجوان تراجنسی جلوگیری کرد

یک قاضی دادگاه عالی پیش از میلاد ، نوجوان را از انجام ماستکتومی مضاعف تایید جنسیت در ونکوور در اوایل این ماه محروم کرد و به مادر مخالف پسر 17 ساله اجازه داد تا عمل را متوقف کند قبل از آنکه برنامه ریزی شود.

این نوجوان که به عنوان مادر مأمور به زایمان شد و در ژوئیه به عنوان بخشی از انتقال خود ، هورمون درمانی را شروع کرد ، قرار بود آخرین ماستکتومی را جمعه گذشته انجام دهد. مادران در تاریخ 3 نوامبر ، پزشک و جراح زیبایی این نوجوان را تحت الشعاع قرار دادند و خواستار این شدند که بدون اجازه وی ، معالجه فرزندش را متوقف کنند تا زمانی که دادگاه ها در مورد رضایت وی تصمیم بگیرند.

دادگستری شلی سی. فیتزپاتریک درخواست مادر را تأیید کرد و دستور موقت جلوگیری از عمل جراحی را در روز پنجشنبه ، حدود 24 ساعت قبل از عمل برنامه ریزی شده صادر کرد.

CBC برای محافظت از حریم خصوصی نوجوان ، نوجوان ، مادر وی و متخصصان بهداشتی را که در این پرونده نام برده شده اند شناسایی نمی کند.

این زن گفت دادگاه ها باید درک کنند که آیا فرزند او “آمادگی ذهنی و عاطفی” و “بلوغ” را دارد تا “شرایط” آنها و ماهیت جبران ناپذیر جراحی را درک کند.

مادر در بیانیه ای از طریق وكیل خود از فرزند خود به عنوان “گرفتار م fد” نام برد.

وی در ادامه مسئولیت SOGI 123 را برای “هل دادن دختران افسرده و مبتلا به اضطراب به کلینیک های تغییر جنسیت در مواردی که نیاز آنها مراقبت های روانپزشکی است” عنوان کرد. SOGI 123 یک منبع یادگیری و جعبه ابزاری است که وزارت آموزش و پرورش به معلمان پیشنهاد می دهد تا مدارس را فراگیرتر کرده و به تبعیض و زورگویی پیرامون گرایش جنسی و هویت جنسیتی بپردازند.

در اطلاعیه مادر درباره ادعای مدنی گفته شده است که پزشک و جراح زیبایی این نوجوان تستوسترون تجویز کرده و ماستکتومی مضاعف را بدون اجازه وی در اوایل سال جاری برای نوجوان برنامه ریزی کرده اند.

مادر علاوه بر جلوگیری از جراحی ، به دنبال یک حکم دادگاه اضافی است تا پزشک بتواند درمانی را که با شروع بلوغ زنان از جمله درمان هورمونی تداخل دارد ، متوقف کند.

او همچنین می خواهد که هر دو متخصص پزشکی سوابق مربوط به همه و همه ارتباطات با نوجوان را از جمله ایمیل ، متن ، گزارش پزشکی و یادداشت های جلسه تحویل دهند.

دستور موقت جراحی ماستکتومی در 27 نوامبر منقضی می شود. پس از آن ، خواه دادگاه در مورد موضوع رضایت رای نداده باشد یا نه ، وکیل مادر می تواند تقاضای تمدید کند یا اجازه دهد آن لغو شود.

پرونده مشابه قبل از میلاد که سال گذشته به بالاترین دادگاه استان رسیده بود ، با سرزنش پدر یا مادری که سعی در انتقال جنسیت نوجوان خود داشت ، پایان یافت ، هرچند این پرونده به جای جراحی به درمان هورمون مربوط بود. حکم دادگاه تجدیدنظر BC در ژانویه ، 15 سال را تأیید کرد – حق اولد برای انجام هورمون درمانی برای انتقال به مرد ، با وجود مخالفت های پدرش.

قضات تجدیدنظر دریافتند که هیچ دلیلی برای لغو رای قبلی دادگاه عالی وجود ندارد ، که رضایت نوجوان برای انجام هورمون درمانی معتبر است.

با این حال ، حکم دادگاه تجدیدنظر بخشی از حکم دادگاه بدوی را که می گفت پدر نادرست از پسرش “خشونت خانوادگی” است ، مطابق قانون قانون خانواده ، بیرون انداخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *