قیمت میلگرد درارومیه

قیمت میلگرد های تقویت کننده فولاد ضد زنگ خرابی زودرس سازه های بتن آرمه یک مشکل جدی در سراسر جهان به دلیل خوردگی فولاد تعبیه شده است. سازه های بتن آرمه آسیب دیده عمدتاً آنهایی هستند که در یک محیط دریایی تهاجمی واقع شده اند و پل های جاده ای هستند که در دوره های زمستانی نمک های یخ زدایی به آنها زده می شود. خوردگی فولاد هنگامی آغاز می شود که یون کلرید از نمک (کلرید سدیم) از طریق بتن نفوذ کند و به سطح فولاد تقویت کننده برسد که در اثر تماس مورد حمله قرار می گیرد. راه حل مورد استفاده مقامات بزرگراه در اروپا و آمریکای شمالی، استفاده از فولاد ضد زنگ برای میلگردهایی است که ثابت شده مقاومت بالایی در برابر یون کلرید دارد. میلگرد های تقویت کننده فولاد ضد زنگ یا به سادگی میلگردهای فولاد ضد زنگ گرانتر از میلگردهای فولاد کربنی هستند. خرید میلگرد به قیمت کارخانه برای عمر طراحی سازه که به طور معمول 125 سال در مورد پل های بزرگراه مصرف می شود، خوردگی ندارند. کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری مداوم که معمولاً در صورت استفاده از میلگردهای فولادی کربنی انجام می شود، قابل توجه است. از نظر محیط زیست، کاهش زمان خرابی برای تعمیر و نگهداری بر جریان ترافیک و ایجاد اختلال تأثیر می گذارد، بنابراین استفاده از میلگردهای فولاد ضد زنگ بسیار جذاب است.

انواع میلگرد

فقط درصد کمی از میلگردهای فولادی نیاز به فولاد ضد زنگ دارند تا به افزایش قابل توجهی در دوام برسند. خرید میلگردهای فولاد ضد زنگ را می توان به راحتی با میلگردهای فولادی کربنی معمولی در بتن مسلح بدون ایجاد اثرات گالوانیکی استفاده کرد. میلگردهای فولاد ضد زنگ هنگامی که در عناصر سازه بتنی با بالاترین خطر در برابر خوردگی (با فولاد کربنی که برای تعادل آرماتور استفاده می شود) یا در مواردی که تعمیر سخت و پرهزینه باشد، مقرون به صرفه است. بعلاوه با استفاده از میلگردهای فولاد ضد زنگ، می توان مخلوط بتن را نیز ساده کرد زیرا برای محافظت در برابر خوردگی نیازی به انعطاف پذیری فولاد نیست.

چندین درجه فولاد ضد زنگ برای میلگردها موجود است. این انتخاب استفاده مقرون به صرفه را برای برنامه های خاص امکان پذیر می کند. میلگردهای فولاد ضد زنگ از قیمت میلگردهای فولاد کربن قوی تر هستند و در حال حاضر طبق استاندارد ملی انگلیس، آمریکای شمالی و اروپا در قطرهایی با اندازه های مختلف از 3 میلی متر تا 50 میلی متر تولید می شوند.

مطلب جدید جذاب
لیزر موهای زائد،قیمت و نکاتی که قبل از لیزر باید بدانید

آزمایشات بر روی فولاد ضد زنگ برای استفاده در میلگردها در دهه 1970 با کار بر روی فولادهای ضد زنگ با درجه های 304 و 316 آغاز شد. در بعضی از این کارها، فولاد ضد زنگ درجه 316 تا حدی در بتن جاسازی شده بود، به مدت 12.5 سال در معرض راکد و در معرض آب دریا قرار گرفت. قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان هنگام از بین بردن بتن هیچ گونه خوردگی مشاهده نشد. نمونه های فولاد کربن خوردگی و مقاومت از دست رفته را نشان دادند. همچنین مطالعات گزارش شده است که در تیرهای پیش ترک خورده فولاد ضد زنگ 302، 315 و 316 وجود داشته است. بعد از 10 و 20 سال، این فولادهای ضد زنگ آستنیتی هیچ ترکی نشان ندادند. نمونه های فولاد کربن پس از شش ماه در معرض ترک خوردن. عناصر آلیاژی موجود در میلگردهای فولاد ضد زنگ به شرح زیر است کربن – باعث تقویت فولاد می شود. در دمای بالا به مقاومت در برابر خزش کمک می کند. هنگام جوشکاری از کربن کم (0.03٪) استفاده می شود و برای بهبود مقاومت در برابر خوردگی لازم است کروم – حدود 11.5٪ کروم برای تشکیل یک فیلم اکسید کروم پایدار، منفعل و تشکیل فولاد “ضد زنگ” مورد نیاز است. کروم تا 26٪ همراه با مولیبدن و نیتروژن باعث افزایش مقاومت در برابر خوردگی در برابر شروع سوراخ شدن و خوردگی شکاف می شود.

خرید میلگرد فولادی

خرید میلگرد کارخانه نیشابور مولیبدن – مقاومت در برابر شروع و انتشار سوراخ شدن و خوردگی شکاف را افزایش می دهد نیکل – این باعث بهبود مقاومت در برابر خوردگی، انعطاف پذیری، مقاومت، مقاومت در برابر گسترش خوردگی حفره / شکاف و کمک به تعریف ساختار فولاد می شود نیتروژن – باعث افزایش مقاومت در برابر خوردگی حفره / شکاف به ویژه در ترکیب با کروم و مولیبدن و افزایش مقاومت فولاد می شود. خواص میلگردهای فولاد ضد زنگ در زیر خواص مختلف میلگردهای فولاد ضد زنگ آورده شده است.

مقاومت کششی – حداکثر باری که یک ماده می تواند تحمل کند، بدون شکستگی، مقاومت کششی آن را تعیین می کند. فولاد کربن، برای کاربردهای میلگرد، با مقاومت کششی حدود 550 مگاپاسکال تولید می شود. قیمت میلگرد شاهرود فولادهای ضد زنگ سری 300 را می توان تا حدود 10٪ سرد کار کرد تا با این قدرت مطابقت داشته باشد. فولاد ضد زنگ دوبلکس در شرایط بازپخت شده این سطح مقاومت را دارد

مطلب جدید جذاب
نرخ تورم در آوریل به طور غیرمنتظره افزایش یافت و به 4.4 درصد رسید.

مقاومت بازده – مقاومت تسلیم که بار لازم برای تغییر شکل ماده با استفاده از 0.2٪ جابجایی است، معمولاً حداقل 415 مگاپاسکال برای میلگردهای فولاد کربنی است. این به راحتی با 10٪ فولاد ضد زنگ سرد کار می کند و با آلیاژ دوبلکس از آن بیشتر می شود. فولادهای زنگ نزن سرد که به سطوح بالاتر می رسند، مقاومت کششی را افزایش می دهند و در صورت استحکام تسلیم، در صورت لزوم به 1380 مگاپاسکال می رسند. فولاد ضد زنگ دوبلکس به همان اندازه قابل انعطاف است، در حالی که سایر فولادهای ضد زنگ دارای شکل پذیری بهبود یافته تا 40 in در شرایط ناخن

کاربرد میلگرد فولادی

خرید میلگرد گالوانیزه سختی – مقاومت فلز در برابر فرورفتگی، خراشیدن، سایش یا برش است و با مقاومت، پوشیدگی و مقاومت در برابر فرسایش همراه است. میلگردهای فولاد ضد زنگ سری 300 در این زمینه با میلگردهای فولادی کربنی مقایسه مطلوبی دارند. فولاد ضد زنگ دوبلکس از مقدار فولاد کربن بیشتر است و بنابراین این ویژگی را بهبود می بخشد.

ضریب انبساط حرارتی (CTE) – مقدار این ویژگی بیانگر افزایش جزئی، یا کاهش طول نسبت به طول اصلی است، زیرا دما به ترتیب افزایش یا کاهش می یابد. میلگردهای فولاد ضد زنگ سری 300 دارای مقدار CTE حدود 50٪ بیشتر از میلگردهای فولاد کربنی هستند. با این حال، مقدار CTE فولاد دوبلکس بسیار نزدیک به فولاد کربنی است.

قیمت میلگرد یزد مدول الاستیسیته – این مشخصه اندازه گیری سختی یا سفتی فولاد است که به تعریف انحراف یا خم شدن آن در هنگام استفاده کمک می کند. میلگردهای فولاد ضد زنگ دوبلکس و سری 300 به ترتیب در منطقه 190000 و 200000 مگاپاسکال دارای مقادیر کشش هستند در حالیکه میلگردهای فولاد کربنی این مقدار را در منطقه 205000 مگاپاسکال دارند.

ویژگی مغناطیسی – میلگردهای فولاد ضد زنگ سری 300 غیر مغناطیسی هستند. میلگردهای درجه 304 می توانند در حین کار با سرما بخشی از ساختار خود را به فاز مغناطیسی تغییر دهند. اگر این مشکلی باشد، میلگردهای درجه 316 برای جلوگیری از ایجاد مغناطیس ترجیح داده می شوند. میلگردهای استیل و کربن دوبلکس مغناطیسی هستند.

مطلب جدید جذاب
راهنمای تعریف پروژه - زیرسایت دفتر تحقیقات شرکت توزیع نیروی برق مشهد

شکل پذیری – هر دو میلگرد فولاد ضد زنگ و فولاد کربن را می توان با همان سهولت نسبی تشکیل داد.

خرید میلگرد ترمکس مقاومت در برابر خوردگی – اکسید روی میلگرد فولاد کربنی به شکل زنگ زدگی حدود هفت برابر حجم بیشتری از میلگرد اصلی نیاز دارد. همانطور که زنگ زدگی ایجاد می شود، بتن را تحت فشار قرار می دهد و منجر به ترک خوردن یا از بین رفتن کامل بتن در اثر جوش خوردن می شود. در بسیاری از موارد پس از یک یا دو دهه نیاز به تعمیرات پرهزینه است. وجود کلرید از نمک جاده برای از بین بردن یخ یا در یک محیط دریایی، خوردگی میلگرد فولاد کربنی را تسریع می کند. مقاومت کلی در برابر خوردگی میلگردهای فولاد ضد زنگ که در بتن استفاده می شود بسیار خوب است. یک اکسید روی میلگرد فولاد ضد زنگ نازک و محافظ است. اگر اکسید هنگام نصب حذف شود، بلافاصله اصلاح می شود. از طریق این اکسید بر روی بتن فشاری وارد نمی شود مانند آنچه که با فولاد کربن و زنگ زدگی مشاهده می شود.

ویژگی های میلگرد

حفره ناشی از کلرید از نمک – عدد معادل مقاوم در برابر حفره (PREN) محاسبه می شود تا یک نشانه حفره نسبی ارائه دهد. PREN با افزایش مقدار کروم، مولیبدن و ازت در نیکل حاوی میلگرد فولاد ضد زنگ افزایش می یابد. میلگرد فولاد ضد زنگ دوبلکس بهترین مقاومت را در برابر اثر نفوذ یون کلرید نمک از خود نشان می دهد. اگر تهدید به سوراخ شدن از طریق بهبود یافته انتخاب فولاد ضد زنگ کاهش یابد، قیمت میلگرد فولاد ضد زنگ این امر به شما کمک می کند تا تهدید کاهش مقاومت در برابر خستگی را جبران کند، زیرا افزایش فشار تنش وجود ندارد. میلگرد فولاد کربن هیچ مقاومت ذاتی در برابر حفره ندارد و از این رو خوردگی عمومی (تشکیل زنگ) و افزایش فشار در برابر فشار همیشه یک مشکل است.