“ما در حال سرگرفتن هستیم”: با شیوع خانه های جدید مراقبت ، ساسک. متخصص اپیدمیولوژی می گوید باید قفل کوتاه را در نظر بگیرید

تعداد پرونده های COVID-19 در ساسکاچوان بیش از هر زمان دیگری است و هیچ نشانه ای از کاهش سرعت وجود ندارد.

اکنون شیوع جدیدی در دو خانه مراقبت طولانی مدت وجود دارد.

طی هفته گذشته ، اداره بهداشت ساسکاچوان گزارش داده است که خانه مراقبت از Golden Prairie در هند هند و بزرگتر Rehoboth Carein ساسکاتون شیوع COVID-19 داشته است.

ساسکاچوان برخلاف سایر استانها از جمله کبک ، انتاریو ، مانیتوبا و قبل از میلاد از ابتدای شیوع همه گیر تا حد زیادی توانسته است از شیوع در خانه های مراقبت طولانی مدت جلوگیری کند.

دکتر NazeemMuhajarine ، متخصص بهداشت و اپیدمیولوژی جامعه ، می گوید این دو شکستگی خبر بدی برای مبارزه استان با COVID-19 است.

“مهاجرین” که یک پزشک است گفت: “من واقعاً امیدوار بودم که بتوانیم جلوی هرگونه شکست COVID در خانه های مراقبت طولانی مدت را بگیریم. این یک نگرانی بزرگ است ، به ویژه در این زمان که تعداد پرونده های ما در حال افزایش است.” استاد دانشگاه ساسکاچوان.

“شیوع در خانه های مراقبت از سالمندان واقعاً مسائل را پیچیده می کند زیرا این یک وضعیت بسیار بسیار آسیب پذیر و حساس است.”

مهاجارین می گوید مراقبان کاملاً متحرک هستند و اغلب در خانه های مختلف مراقبت کار می کنند. این مسئله مشکل است ، وقتی نرخ انتقال جامعه و خانه زیاد است.

تعداد کل پرونده های فعال ساسکاچوان تا روز چهارشنبه 1،363 نفر بوده است.

این استان در هر 100000 نفر موارد فعالتر از انتاریو یا انگلیس کلمبیا است ، با 111 مورد در هر 100000 نفر از روز چهارشنبه ، در مقایسه با انتاریو 69 و قبل از میلاد 104.

مراقبت های بهداشتی را تحت فشار قرار دهید

از چهارشنبه ، 11 بیمار تحت COVID-19 تحت مراقبتهای ویژه در سراسر استان بودند که شش نفر از آنها در ساسکاتون هستند.

مهاجارین گفت: “این شاخص ها بسیار نگران کننده هستند.” “من فکر می کنم این همان چیزی است که ما می خواستیم از شیوع در خانه های مراقبت از سالمندان جلوگیری کنیم. و اکنون فشار واقعی بر سیستم مراقبت های حاد ، تخت های ICU و بستری شدن در بیمارستان وجود دارد.”

بسیاری از سالمندان چندین بیماری از قبل موجود و بیماری های شناختی مانند زوال عقل دارند. افزودن این نیازها به نیازهای مراقبت از COVID-19 فشار زیادی را به کارگران و منابع خط مقدم وارد می کند ، می گوید: Muhajarine.

دکتر ناظم مهاجارین ، اپیدمیولوژیست دانشگاه ساسکاچوان می گوید ساسکاچوان برای جلوگیری از شیوع ویروس و کنترل مجدد پرونده ها ، باید قفل دیگری را در نظر بگیرد. (Kristen McEwen / دانشگاه ساسکاچوان)

“من واقعاً احساس می کنم که هشت ماه فرصت داشتیم تا برای موج دوم بالقوه آماده شویم. و در اینجا ما اکنون دوباره هستیم ، به نوعی گرفتار شدیم که کمی آماده نیستیم.

مهاجارین گفت: “این شیوع در واقع می تواند کشنده باشد ، همانطور که در استان های دیگر مشاهده کردیم. بنابراین این یک نگرانی بزرگ است.”

“من فکر می کنم که ما در آستانه یک وضعیت جدی جدی قرار داریم. این ویروس واقعاً بهتر از ما می شود. ما در حال لاغری هستیم.”

استانهای مهاجران باید برای جلوگیری از ویروس و کنترل مجدد ، قفل دو تا چهار هفته ای را در نظر بگیرند.

“من فکر می کنم ما نباید صبر کنیم تا اوضاع بدتر شود قبل از اینکه واقعاً یک قفل برای در آوردن دوباره چکش در نظر بگیریم.”

مهاجارین می گوید ساسکاچوان نیاز به افزایش آزمایش ، ردیابی تماس و انزوا و رژیم قرنطینه سازی آن دارد.

“این به مردم یادآوری می کند که این واقعاً جدی است. افراد معدودی که به دستورالعمل ها و اقدامات عمل نمی کنند … ما باید همه را به ذهنیتی که در ماه های مارس و آوریل داشتیم ، جلب کنیم.”

“بدترین ترس تحقق یافته است”

مادر رابین هیلتون ساکن خانه مراقبت از Golden Prairie در Indian Head ، محل یکی از آخرین شیوع ها است.

هیلتون می گوید مادرش كه به زوال عقل در مراحل آخر رسیده است ، كاملاً به دیگران وابسته است تا از او مراقبت كند.

هیلتون و خانواده اش در مورد شیوع COVID-19 در خانه مراقبت در آخر هفته مطلع شدند.

هیلتون گفت: “بدترین ترس شما درک شده است.”

“خانه بسیار آسیب پذیر است. بنابراین بدیهی است که در ابتدا احساس ترس و نگرانی کردم. اما همچنین ، من به کارگران مراقبت در مرکز اعتماد زیادی دارم. آنها همیشه عالی هستند. آنها چنین اقدامات احتیاطی را انجام داده اند.”

هیلتون می گوید که از رویکرد استان در مورد افزایش پرونده COVID-19 ناراضی است ، که به گفته او عمدتا ارتجاعی بوده است. او می خواهد ماسک های اجباری را در سطح استان و نه فقط در شهرهای بزرگتر ببیند.

هیلتون می گوید از قفل دوم نیز پشتیبانی می کند.

هیلتون گفت: “به نظر می رسد ما فقط به نوعی اجازه می دهیم این اتفاق بیفتد تا اقدامات پیشگیرانه. من فکر می کنم بزرگترین نگرانی این است که ما از سیستم بهداشتی غافل نشویم.”

مادر او تنها خانواده آسیب پذیر نیست. پدر هیلتون در حال حاضر تحت شیمی درمانی است.

هیلتون گفت: “قبل از COVID دشوار بود و تماشای آن دشوار بود. و حالا من نمی توانم سناریوی دلخراش تری را در مورد دو فرد مسن تصور كنم. تصور اینكه این می تواند بخشی از روزهای آخر آنها باشد ، دلخراش است.”

برنامه عملیاتی

مهاجارین می گوید چهار عمل وجود دارد که می تواند شامل شیوع و کنترل شیوع در خانه های مراقبت طولانی مدت باشد.

اول ، به استثنای کارگران اصلی ، ورود به خانه ها باید متوقف شود ، مهاجرین می گوید.

“تمام خانه های دارای شیوع باید مناطق فعال COVID در نظر گرفته شوند و ورود و خروج از آنها باید از نزدیک کنترل و نظارت شود.”

سازمان بهداشت ساسکاچوان پس از افزایش در موارد COVID-19 محدودیت هایی را برای خانه های مراقبت طولانی مدت و بیمارستان ها در ساسکاتون ایجاد کرد.

ساکنان خانه های مراقبت طولانی مدت به ویژه در برابر شیوع COVID-19 آسیب پذیر هستند. (ویلفردو لی / آسوشیتدپرس)

دوم ، کسانی که در خانه ها کار می کنند ، یا هر کسی که احتمالاً پیش از شیوع بیماری بوده است ، باید آزمایش شوند. مهاجارین گفت که تماس های آنها باید ردیابی و یا جدا و یا قرنطینه شود.

“این آزمایش-ردیابی-جداسازی باید به سرعت در طی 48 ساعت انجام شود. کسانی که جدا شده اند یا در قرنطینه هستند باید به دلیل از دست دادن درآمد به عنوان مثال یا غذا حمایت شوند و باید مورد استفاده قرار گیرند.”

سوم ، هر کسی که در خانه های مراقبت طولانی مدت کار می کند ، باید کاملاً به حباب اجتماعی خانواده خود پایبند باشد. به آنها باید توصیه شود که با هیچ کس خارج از حباب خود تعامل نکنند.

سرانجام ، همه کارگران و ساکنین که از نظر شناختی دچار نقص نیستند ، باید ماسک با کیفیت خوب بزنند و بهداشت مناسب را رعایت کنند. محل ها باید تمیز و تمیز نگه داشته شوند و محل ها باید تهویه شوند ، هوا با فیلترهای با کیفیت پخش شود.

مهاجارین گفت: “درجه حرارت در خانه ها باید بالا نگه داشته شود … مطمئناً بالاتر از 25 درجه سانتیگراد و رطوبت در صورت امکان 50 تا 65 درصد”.

مال شما چیست؟ CBC ساسکاچوان می خواهد بفهمد که همه گیر COVID-19 چگونه بر شما تأثیر گذاشته است. داستان خود را با پرسشنامه آنلاین ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *