متخصص بیماری های عفونی هشدار می دهد ، افزایش موارد COVID-19 بدون ردیابی پاسخ آلبرتا را در معرض خطر قرار می دهد

یک متخصص بیماری های عفونی هشدار می دهد ، افزایش تعداد موارد COVID-19 در استان بدون منبع شناخته شده عفونت به معنای گسترش ویروس در جوامع آلبرتا است.

کریگ جن ، دانشیار دانشگاه کلگری در بخش میکروبیولوژی ، ایمنی شناسی و بیماری های عفونی گفت: “این به طور چشمگیری کارایی ردیابی تماس را کاهش می دهد.”

“اگر ما نمی دانیم شما از کجا آن را پیدا کرده اید ، اطلاع رسانی به سایر افرادی که ممکن است در معرض آن قرار گرفته باشند دشوار است.”

جن گفت: نه تنها میزان بالاتر ردیابی ویروس را دشوارتر می کند ، بلکه تشخیص اینکه کدام محدودیت برای کنترل آن م effectiveثرتر است مشکل تر خواهد بود.

وی گفت: این شماره ها باید به عنوان زنگ خطر برای آلبرتایی ها باشد.

“داشتن تصویری دقیق از محل انتشار ویروس در جامعه برای ما بسیار دشوار است. منابعی که عامل این امر هستند چه منابع هستند؟ اینها مشکلات بزرگی هستند.”

در حال حاضر منبع دو سوم موارد COVID-19 در آلبرتا ناشناخته است.

از 3،768 مورد جدید گزارش شده در آلبرتا بین 27 اکتبر و 2 نوامبر ، منبع عفونت هنوز در 2548 مورد شناسایی نشده است ، 67 درصد موارد ، درصدی که در حال افزایش است.

در اواسط ماه اکتبر ، 43 درصد موارد تازه تأیید شده آلبرتا منبع ناشناخته ای داشتند ، 37 درصد موارد فعال منبع ناشناخته ای داشتند.

اما دکتر دینا هینشاو ، رئیس ارشد پزشکی استان ، گفته است که درصد واقعی موارد حل نشده نزدیک به 50 درصد است.

هینشاو می گوید میزان قابل توجهی است

در طی یک کنفرانس خبری روز چهارشنبه ، هینشاو گفت که میزان انتقال ناشناخته نگران کننده است اما داده ها باید با احتیاط بررسی شوند.

هینشاو گفت ، موارد تازه گزارش شده هنوز بررسی نشده است. وی گفت ، با شروع تحقیقات جدی ردیاب های تماس ، تعداد پرونده های حل نشده از 67 درصد کاهش می یابد.

به عنوان مثال ، از 6110 مورد فعال در استان در روز سه شنبه ، فقط 53 درصد منشا ناشناخته داشته اند.

هینشاو گفت: “از آنجا که حجم پرونده هایی که ما هر روز می بینیم در حال افزایش است و وقتی پرونده جدیدی پیدا می کنیم ، تحقیقات هنوز انجام نشده است.”

“بسیاری از این موارد ، ما قادر به تعیین منبع خواهیم بود.”

وزیر بهداشت تایلر شاندرو روز چهارشنبه به خبرنگاران گفت این نسبت نگران کننده نیست.

شاندرو گفت: “این فقط مسئله آزمایش افراد است كه قبل از اینكه ردیاب تماس با آنها صحبت كند.”

میزان فزاینده موارد ناشناخته بیشتر از هر زمان دیگری در بیمارستان و در بخش ICU در زمان حساس اتفاق می افتد.

“مقطع بحرانی”

از نظر جمعیت تنظیم شده ، اکنون آلبرتا دومین بالاترین تعداد موارد فعال COVID-19 را در کل استان ها دارد.

هینشاو گفته است كه این استان در تلاش برای تغییر روند این كشور در “مقطعی اساسی” قرار دارد و اظهار داشت كه بی دقتی رو به رشد در مورد محدودیت های COVID می تواند این مسئله را تشدید كند.

هینشاو گفت ، در حالی که مقامات بهداشتی نمی توانند منشا همه موارد جدید را مشخص كنند ، روند واضحی در انتقال جدید وجود دارد.

وی گفت: “ما می دانیم كه روندها در داده های خودمان چیست و این روندها با موارد انتقال كه در استان های دیگر كه اجتماعات اجتماعی هستند ، مشاهده می شوند مطابقت دارد.”

وی افزود: “این موارد زمانی است كه افراد در نزدیكی با هم وقت می گذرانند ، ماسك نمی زنند ، فاصله نمی گیرند ، وقتی علامت دار هستند خانه نمی گویند و این مواردی هستند كه ما واقعاً روی آنها تمركز كرده ایم.”

هینشاو هشدار داد اگر تلاش برای تغییر روند از طریق اقدامات داوطلبانه به نتیجه نرسد ، می توان محدودیت های بیشتری را به زودی اعمال کرد.

“ما در روزهای آینده بسیار دقیق خواهیم دید تا ببینیم آیا با محدودیت های فعلی قادر به شروع چرخش هستیم یا محدودیت های بیشتری لازم است.”

در همین حال ، آلبرتا هلث و استان قول می دهند که روند را با سرعت بخشیدن به زمان چرخش آزمون و تقویت تیم ردیاب تماس خود ، تغییر دهند. تیم ردیابی تماس ، یک نیروی کار که از زمان بروز همه گیر شدن در حال حاضر دو برابر شده است ، دوباره گسترش می یابد.

ردیاب های تماس بیشتر در راه است

طی چند هفته آینده کارکنان کارآگاهان بیماری آلبرتا از 800 به 1100 نفر افزایش خواهند یافت.

تام مک میلان ، سخنگوی بهداشت آلبرتا ، در بیانیه ای گفت: “ما در تلاش هستیم که هر چه زودتر تعداد موارد ناشناخته را کاهش دهیم.”

مک میلان گفت: “این در درجه اول با کاهش زمان انتظار برای آزمایش و نتایج آزمایش و تسریع در ردیابی تماس انجام می شود.” “ما در روزهای اخیر شاهد کاهش زمان انتظار در نتیجه تغییر به استراتژی خود بوده ایم و AHS برای گسترش تیم های اختصاصی خود ردیاب های تماس بیشتری استخدام می کند.”

ردیابی تماس گامی دشوار اما حیاتی در کاهش سرعت انتشار ویروس است. هنگامی که آزمایش COVID در فرد مثبت شد ، تیمی از سلامت عمومی کار ردیابی حرکات و تماس های نزدیک او را آغاز می کنند.

شاندرو گفت: “این افراد مانند همه افراد بهداشت عمومی ما واقعاً ساعتها كار می كنند.”

از افرادی که ممکن است آلوده شده اند مطلع می شوند ، آزمایش می شوند و اغلب از آنها قرنطینه می شود. این فرآیند می تواند شامل چند تماس تلفنی ساده باشد یا بسته به تعداد افرادی که فرد آلوده با آنها تماس گرفته است ، پیچیده و طولانی مدت باشد.

شاندرو گفت: “این سیستم هفت روز در هفته کار می کند.”

“اگر من می توانم از طرف ردیاب تماس با ما صحبت كنم ، آنها آرزو می كنند كه آلبرتانی ها بتوانند از راهنمایی های بهداشت عمومی پیروی كنند ، بنابراین فشار كمتری بر آنها وارد می شود ، اما همچنین به همین دلیل است كه ما به استخدام ردیاب های تماس ادامه می دهیم.”

“بدون بهانه”

جن گفت افزایش تعداد ردیاب تماس و آزمایش سریعتر کمک خواهد کرد.

وی گفت که کار ردیاب تماس در ماه های اخیر دشوارتر شده است.

“اینها مشکلات بزرگی هستند ، اما همچنین حاکی از آن است که مردم ممکن است بیش از حد در جامعه تماس داشته باشند.

“آنچه که حتی ممکن است نگران کننده تر باشد این است که ما شاهد افزایش گزارشات مربوط به عدم حضور افراد با تماس های شناخته شده خود هستیم.”

وی گفت ، حتی در این صورت ، موفقیت در مبارزه آلبرتا علیه COVID-19 بیشتر به تصمیمات فردی بستگی دارد.

وی گفت: “خستگی COVID ، واقعی است و قابل درک است.” “اما این نیز بهانه ای نیست.

“ما باید آنچه می توانیم انجام دهیم تا خود را در شرایطی قرار ندهیم كه مسئولان بهداشت عمومی چاره ای جز ایجاد محدودیت ندارند.”