مدارس اکثراً در میان COVID-19 باز مانده اند ، اما کارشناسان نسبت به آینده فصل آنفلوآنزای زمستانی هشدار می دهند

کمتر از دو هفته به پاییز امسال مانده بود که مدرسه ، کتی مالونی می دانست که گزینه مجازی برای فرزندانش مفید نیست. هر دو از اینکه نمی توانند به طور کامل در کلاس های دیجیتالی خود شرکت کنند ناامید می شوند.

او فکر می کند: “تجربه آموزشی آنها کاملاً رنج آور است.”

او سرانجام بازگشت آنها را به حضور شخصی در مدرسه میلتون ، انتها تغییر داد ، اما این تصمیم نیاز به جهش ایمان داشت.

“این یک سیستم اعتماد و اعتقاد بود که همه می خواستند به سهم خود عمل کنند تا مطمئن شوند که ایمن هستند ، بچه هایشان در امان هستند و اگر بچه هایشان پفک می کنند یا … کمی سرفه آنها را حفظ می کنند بچه ها در خانه “، مالونی گفت.

در حالی که مالونی از رضایت خاطر خود ابراز رضایت کرده و از نگرانی مدیران درمورد رسیدگی به نگرانی های والدین قدردانی می کند ، وی همچنین آماده است در صورت افزایش مواردی که مربوط به مدرسه فرزندانش است ، یا اگر همکلاسی ها آزمایش مثبت خود را شروع کنند ، در تصمیم خود تجدید نظر کند.

وی گفت: “این خواستار بیرون کشیدن آنها و ارزیابی مجدد دوباره شرایط است.”

کتی مالونی در حال لذت بردن از دختر هشت ساله خود ، سیه نا ، در هنگام لذت بردن از زمین بازی در میلتون ، آنت است. مالونی گفت اگرچه پس از بازگشت فرزندانش به یادگیری حضوری خوشحال است ، اما گفت كه بسته به شرایط COVID-19 در مدرسه ، رجوع به حالت مجازی را رد نمی كند. (CBC)

کمی بیشتر از دو ماه از سال تحصیلی ، ترس از تعطیلی گسترده ای مانند کانادا که در بهار تجربه کرد ، محقق نشده است. در عین حال ، مدارس نیز از COVID-19 در امان نبوده اند. اگرچه به نظر می رسد اقدامات ایمنی و بهداشتی به این امر کمک کرده است ، اما متخصصان بهداشت نگرانی های بیشتری را ایجاد می کنند ، به ویژه با نزدیک شدن به فصل زمستان.

طبق جدیدترین آژانس بهداشت عمومی کانادا (PHAC)گزارش هفتگی COVID-19، مدارس و مراکز نگهداری از کودکان بیشترین شیوع را در ماه سپتامبر و دومین مورد را در ماه اکتبر (پس از مراقبت های طولانی مدت و اقامت در بازنشستگی) به خود اختصاص داده اند. بریتیش کلمبیا ، آلبرتا ، ساسکاچوان ، مانیتوبا ، انتاریو و کبک همه در مدرسه شیوع داشته اند ، در حالی که نیوبرانزویک همچنین موارد فردی مربوط به مدرسه را دیده است.

PHAC شیوع آن را در یک مدرسه یا مرکز مراقبت از کودکان در صورت بروز دو یا چند مورد در نظر می گیرد ، و اشاره کرده است که 64 درصد از مدارس مبتلا به COVID-19 فقط یک مورد گزارش شده است.

تجزیه و تحلیل آژانس مدارک کبک را با استناد به اطلاعات غیرقابل دسترس در مورد تعداد موارد در هر مدرسه ، از مطالعه خارج کرد ، اما یک متخصص طب رفتاری مونترال معتقد است که در استان وی جای نگرانی وجود دارد.

كیم لاوئی ، استاد و كرسی تحقیقات كانادا در طب رفتاری در دانشگاه كبك در مونترال ، گفت: كودكان و نوجوانان در سنین مدرسه درصد زیادی از افزایش موارد COVID-19 در كبك را روند نگران كننده ای می دانند.

کارشناسان بهداشت می گویند دانش آموزان می توانند با پیروی از دستورالعمل های ماسک که در بسیاری از استان ها اجرا می شود ، از شیوع COVID-19 در مدرسه جلوگیری کنند. (اوان میتسویی / CBC)

لاووی ، گفت که تقریبا 300 مورد مثبت COVID-19 در هر 1000 ساکن در کبک گفت: “در واقع بچه های مدرسه ای ، در درجه اول گروه سنی 10 تا 19 سال ، بیشترین موارد را در کبک شمارش می کنند.” از گروه سنی 10 تا 19 سال هستند.

لاووی ، که یک فرزند دختر در دبیرستان و یک فرزند پسر در ابتدایی دارد ، دلیل این افزایش کودکان و نوجوانان مدرسه ای کبک را تا حدودی ناشی از عدم اقدامات پیشگیرانه مورد استفاده در مدارس سایر استان ها مانند استفاده از ماسک اجباری در سنین بالاتر می داند. طیف دانش آموزان از آغاز سال تحصیلی.

“ما از آن زمان به بعد بازی می کنیم.”

او نگران است که تهویه هوا در مدارس کبک با پایین آمدن هوای سرد مسئله را پیچیده تر کند.

“با [Canada’s Chief Public Health Officer Dr. Theresa] لاوئی گفت: اکنون شواهدی مبنی بر انتقال ویروس نه تنها از طریق قطرات بلکه از طریق هوا منتقل می شود ، مسئله تهویه اکنون که زمستان فرا رسیده است یک نگرانی بزرگ است.

وی افزود: “اگر كلاس های بچه های 30 نفره بیشتر داشته باشید و تهویه خوبی نداشته باشید ، راه حل این نیست كه در زمستان های سرد و طولانی پنجره ها به راحتی باز شود.”

كیم لاوئی ، استاد و كرسی تحقیقاتی كانادا در زمینه طب رفتاری در دانشگاه كبك در مونترال ، نگران افزایش تعداد آزمایش های كودكان و نوجوانان برای COVID-19 است. (ژان کلود تالیانا / CBC)

منیتوبا ، که در هفته های اخیر به مناطق داغ COVID-19 کانادا پیوست ، روز سه شنبه گزارش داد که پنج روز با میانگین تست مثبت بودن تست 10.6 درصد بالاترین میزان تاکنون بوده است. دکتر برنت روسین ، مسئول بهداشت عمومی مانیتوبا گفت ، اما در میان یکسری تعطیلی ها ، مدارس همچنان باز هستند.

روسین روز سه شنبه گفت: “ما این فداکاری ها و تغییرات را انجام می دهیم تا مدارس و مراکز مراقبت از کودکان در امان بمانند و باز بمانند.”

“علیرغم بسیاری از مواردی که توسط جامعه به دست می آید ، ما شاهد انتقال گسترده ویروس در مدارس نیستیم. ما ندیده ایم که این انتقال در مدارس ، حداقل در درجات بالا ، به انتقال آن انجام شود.”

تماشا کنید | COVID-19: چه چیزی در مدارس کار می کند و چه چیزی نه؟

دو متخصص بیماری های عفونی به س questionsالات مربوط به COVID-19 و آنچه برای ایمن سازی مدارس انجام شده است پاسخ می دهند ، آیا پروتکل ها کار می کنند یا محدودیت ها بیش از حد است. 5:56

“ما نمی توانیم نگهبان خود را ناامید کنیم”

به طور کلی ، مدارس کانادا عملکرد خوبی داشته اند ، موافقت اپیدمیولوژیست وینیپگ ، سینتیا کار را اعلام کرد ، اما این بدان معنی نیست که آنها می توانند اقدامات کنترل و پیشگیری از عفونت را آرام کنند. این موارد شامل فاصله فیزیکی ، گروه های دانشجویی ، اوقات گذراندن در فضای باز ، بهبود تهویه ، ماسک زدن و افزایش بهداشت دست است.

کار ، بنیانگذار EPI Research Inc. گفت: “ما از نظر ایمنی در بازگشایی مدارس کاملاً موفق بوده ایم ، حتی با توجه به اینکه برخی مناطق کانون گسترش جامعه محور بوده اند.”

وی خاطرنشان كرد: شیوع در مدارس و مراكز مراقبت های روزانه به طور كلی تعداد نسبتاً كمی از موارد شیوع (3.4 مورد / شیوع) كافی و صفر مرگ همراه با آنها را داشته است. با این حال ، وی همچنین تأکید کرد که بازگشایی مدارس در سراسر جهان با گسترش کم جامعه ارتباط دارد.

کاندیدا تاکنون از نظر ایمنی در بازگشایی مدارس موفق بوده است ، “حتی با توجه به اینکه برخی مناطق کانون گسترش جامعه مبتنی بر آن بوده اند” ، سینتیا کار ، متخصص اپیدمیولوژی گفت. اما او هشدار داد که موفقیت “می تواند ظرف یک یا دو هفته به طرز چشمگیری تغییر کند. ما نمی توانیم مراقب خود را کنار بگذاریم.” (شارلوت فالک / ارسال شده توسط سینتیا کار)

کار گفت: “هر چه تعداد موارد در جامعه بیشتر باشد ، احتمال ورود به مدرسه بیشتر است.” آنچه امروز درباره موفقیت می گویم می تواند طی یک یا دو هفته به طرز چشمگیری تغییر کند. ما نمی توانیم مراقب خود را کنار بگذاریم با احترام به مدرسه با این افزایش مداوم گسترش جامعه محور ، زیرا این مدرسه می تواند در عرض یک یا دو هفته به ما ضربه بزند و می تواند ضربه سختی وارد کند. “

وی گفت ، در ماه های آینده ، كار در صورت پایین ماندن میزان آنفلوانزای كانادا ، تحت مراقبت قرار خواهد گرفت ، همانطور كه ​​امسال در نیمكره جنوبی این كار را كردند ، این فشار روانی برای بیمارستان ها و اورژانس های كانادا را به همراه خواهد داشت.

همچنین ، از آنجا که علائم آنفولانزا با علائم COVID-19 همپوشانی دارد ، کار خاطرنشان کرد که کودکانی که علائم آنفلوانزا را تجربه می کنند ، احتمالاً نیاز به آزمایش COVID-19 دارند.

“بنابراین ، ظرفیت آزمایش ما برای مطابقت با همه اینها چقدر است؟” او گفت.

آزمایش و ردیابی “مهم”

به گفته دکتر نیشا تامپی ، پزشک بیماریهای عفونی کودکان و مدیر پزشکی این بیمارستان ، به نظر نمی رسد که COVID-19 در مدارس به طرز وحشیانه ای در حال شیوع باشد ، به این دلیل است که کودکان رده سنی مدرسه و کارمندان مدارس در ردیابی تماس با هم اولویت بندی شده اند. برنامه پیشگیری و کنترل عفونت در بیمارستان کودکان شرقی انتاریو.

وی اذعان داشت که بیشتر جوانان کانادایی زیر 19 سال در حال آزمایش مثبت برای COVID-19 نسبت به قبل هستند ، اما این موارد را بیشتر از گسترش در مدرسه به گسترش جامعه نسبت می دهد.

نیشا تامپی ، پزشک بیماری عفونی اتاوا ، گفت که به اعتقاد او بهبود آزمایش و ردیابی در ماه های آینده بسیار مهم خواهد بود ، گفت: کودکان در سن مدرسه و کارکنان مدرسه در اولویت ردیابی تماس قرار دارند. (هالی کوتنام / CBC)

تامپي گفت: “ما بايد انتظار داشته باشيم كه موارد در مدارس همچنان آنچه را كه در جوامع خود مي بينيم منعكس كنند.”

“این بدان معنا نیست که مدارس ایمن نیستند ، اما این از اهمیت اقدامات بهداشتی و ایمنی در مدارس و همچنین به خاطر سپردن هر تعاملی که در جامعه خود داریم و هر فرصتی که برای کاهش خطر در طی این موارد استفاده می کنیم ، صحبت می کند. تعاملات به ایمن سازی مدرسه کمک می کند. “

تامپي خواستار بهبود در آزمايش و رديابي است ، كه به گفته وي “بسيار مهم” براي ادامه مدارس است.

تامپی گفت که او می خواهد آزمایش غیرتهاجمی COVID-19 را با استفاده گسترده تر ببیند و دانش آموزان در میان تلاقی بیماری همه گیر و فصل جدید آنفلوانزای فصلی که مرتبا و به طور مناسب آزمایش می شود ، که انتظار می رود جهش جدیدی در آزمایش ها ایجاد کند ، است. (BCCDC)

او گفت که می خواهد ببیند آزمایشات غیر تهاجمی به عنوان مثال استخدام بریتیش کلمبیا و نوا اسکوشیا مورد تأیید قرار گرفته است ، که وی احساس می کند کودکان در چندین نوبت تحمل می کنند تا دانش آموزان بتوانند “به طور مکرر و مناسب آزمایش شوند” ، زیرا انتظار می رود افزایش فصلی عفونت های ویروسی تنفسی در فصلی رخ دهد و انتظار می رود که آزمایش دیگری افزایش یابد.

“سیستم آزمایش ما باید تقویت شود و من ترجیح می دهم که بیش از آنکه بیش از حد تحت فشار باشد ، سیستم آماده باشد. همانطور که در سپتامبر مشاهده کردیم.”

با داشتن یک سیستم قوی برای آزمایش ، ردیابی و جداسازی موارد COVID-19 ، “ما شانس بیشتری برای کاهش شیوع بیماری در [different] زمینه ها ، از جمله مدارس ،: او گفت. “هر چه بیشتر بتوانیم برای محافظت از جامعه خود انجام دهیم ، مدارس ما ایمن تر خواهند بود و می توانیم آنها را باز نگه داریم.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>