مدیران فایزر در روز انتشار اخبار مثبت واکسن ، سهام خود را فروختند

دو مدیر با Pfizer Inc روز دوشنبه میلیون ها دلار سهام این شرکت را فروختند ، روزی که این شرکت دارویی خبر مثبت درباره واکسن امیدوار کننده COVID-19 را اعلام کرد که سهام را به شدت بالاتر می برد.

مدیر عامل آلبرت بورلا 132،508 سهم از شرکت های دارویی را که اداره می کند ، فروخته و به طور متوسط ​​41/94 دلار به فروش می رساند. این مبلغ تقریباً 6 میلیون دلار برای او خالص خواهد بود.

دوشنبه روزی بود که شرکت نتایج امیدوارکننده ای در مورد واکسن COVID-19 بالقوه خود اعلام کرد ، اخباری که باعث افزایش سهام تا 15 درصد شد. قیمت فروش 41.94 دلار در پنج سنت از بالاترین قیمت 52 هفته این شرکت یعنی 41.99 دلار است که قیمت آن نیز روز دوشنبه تعیین شده است.

طبق یک بایگانی نظارتی ، فروش سهام در طرحی از قبل برنامه ریزی شده بود که به شرکت های داخلی امکان می دهد سهام خود را بدون رعایت قوانین تجارت داخلی بفروشند. بر اساس پرونده ، طرح فروش از 19 آگوست تاکنون ادامه داشته است.

بورلا هنوز 81،812 سهم از سهام این شرکت را در اختیار دارد که ارزش آن حدود 3.5 میلیون دلار است. اما فروش روز دوشنبه به این معنی است که او تقریباً دو سوم سهام اصلی خود را فروخته است.

وی همچنین تنها مدیر شرکت Pfizer نبود که فروش می کرد. طبق اطلاعات جمع آوری شده توسط بلومبرگ ، سالی سوسمن که معاون اجرایی شرکت ، مدیر ارشد امور شرکت ها و مدیر هیئت مدیره شرکت است ، 43،662 سهم را نیز به قیمت 41.94 دلار فروخت.

این مبلغ بیش از 1.8 میلیون دلار آمریکا به او خسارت وارد کرد. ساسمان هنوز 108،804 سهم از شرکت را در اختیار دارد ، سهامی به ارزش 4 میلیون دلار آمریکا با قیمت های فعلی.

فروش ساسمان نیز مطابق با قوانین بسیار زودتر پیش بینی شده بود و قرار بود تقریباً یک سال پیش در روز دوشنبه انجام شود.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>