مدیکاگو نتایج امیدوار کننده اما اولیه واکسن COVID-19 را گزارش می دهد

مدیكاگو ، تولیدكننده داروی كانادایی ، روز سه شنبه اعلام كرد كه نتایج آزمایش زودهنگام واكسن حاصل از گیاهان برای COVID-19 را دریافت كرده است.

این شرکت مستقر در شهر کبک گفت که نتایج موقت یک آزمایش بالینی فاز 1 نشان می دهد که همه افراد “یک واکنش آنتی بادی امیدوار کننده پس از دو دوز” از کاندید واکسن COVID-19 خود ایجاد کرده اند.

آزمایشات بالینی فاز 1 شامل حدود 100 داوطلب است و به گونه ای طراحی شده است که هرگونه نگرانی فوری در مورد ایمنی را نشان می دهد و نشان می دهد که آیا عکس ها پاسخ ایمنی ایجاد می کنند.

Medicagodid اطلاعات کامل ایمنی را فاش نکرد و گفت که عوارض جانبی معمولاً خفیف تا متوسط ​​و کوتاه مدت است. این شرکت نتایج را در یک نسخه پیش چاپ چاپ کرده است که هنوز هم باید توسط کارشناسان مستقل بررسی شود تا اعتبار آن بررسی شود.

کارآزمایی بالینی فاز 1 یک مطالعه تصادفی و نیمه کور بر روی 180 فرد سالم در سن 18-55 بود.

بر اساس داده های فاز 1 ، مدیکاگو قصد دارد با انجام آزمایش بالینی فاز 2/3 برای کاندیدای واکسن COVID-19 گیاهی خود ، مشروط به تأیید مقررات.

مدیرعامل می گوید جهان به بسیاری از تأمین کنندگان واکسن نیاز دارد

این شرکت اظهار داشت كه قصد دارد از نسخه واكسن با دوز كمتر همراه با داروی كمك كننده GlaxoSmithKline كه باعث تقویت پاسخ ایمنی بدن می شود استفاده كند.

دولت فدرال برای تأمین حقوق خرید 76 میلیون دوز واکسن خود ، با مدیکاگو قرارداد منعقد کرده است. مدیکاگو همچنین 173 میلیون دلار بودجه برای تحقیق و توسعه واکسن و ساخت مرکز تولید کبک خود از اتاوا دریافت خواهد کرد.

بروس کلارک ، مدیر مسئول مدیکاگو ، گفت که این شرکت در حال مذاکره با چندین کشور دیگر برای معاملات بالقوه است.

“حتی اگر تعداد کل دوزهای تجویز شده را نیز اضافه کنید [by other companies,] کلارک به رویترز گفت: شما در حال بررسی یک جمعیت جهانی هفت میلیارد نفری هستید و نیاز به تامین کننده های مختلفی خواهد داشت.

مدیکاگو پیشرفته ترین پروژه واکسن COVID-19 داخلی کانادا است اما از رقبای بزرگتر جهانی مانند Pfizer ، AstraZeneca و Johnson & Johnson ، که آزمایشات مرحله آخر را آغاز کرده اند ، عقب است.

روز دوشنبه ، فایزر گفت که داده های اولیه آزمایش گسترده در مورد بیش از 43000 داوطلب حاکی از آن است که واکسن آن بیش از 90 درصد موثر نیست.

مطالعه Pfizer مورد بررسی قرار نگرفته است ، اطلاعات ایمنی منتشر نشده است و پزشکان بیماری های عفونی می گویند س questionsالاتی از قبیل اینکه واکسن در جلوگیری از انتقال چگونه کار می کند ، چه مدت از آن محافظت می کند و از چه کسی محافظت می کند ، هنوز باید پاسخ داده شود.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>