مرد و نوه بومی با دستبند در بانک ونکوور شکایت حقوق بشر را علیه BMO ، پلیس شکایت کردند

شکایت حقوق بشر علیه بانک مونترال و پلیس ونکوور تشکیل شده است پس از آنکه یک مرد بومی و نوه اش سال گذشته در تلاش برای افتتاح حساب در شعبه ونکوور در بانک دستبند بودند.

ماکسول جانسون و نوه 12 ساله اش توری آن ، هر دو از اعضای HeiltsukNation در بلا بلا ، پیش از میلاد ، دستگیر شدند 20 دسامبر کارکنان افتربانک اسناد شناسایی این جفت را نگاه کردند و با 911 تماس گرفتند تا ادعای تقلب در حال انجام را گزارش کنند.

جانسوناند توری-آنور از کارتهای وضعیت هند ، شناسنامه و کارت پزشکی وی استفاده می کرد. وی گفت که کارمند مشکوک شد و با کارتهای خود به طبقه بالا رفت.

توری-آن در ماه ژانویه هنگام بازگو كردن این حادثه برای سی بی سی نیوز گفت: “من ترسیده بودم.” همه چیز ، با دستبند زدن ، بعد از تمام شناسایی ها ، نشان دادیم كه هستیم.

مدیر بانک با شماره 911 حدود 2 “جنوب آسیا” تماس گرفت

وکلا هم اکنون متن تماس 911 و گزارش تغییر یافته توسط پلیس پلیس ونکوور را منتشر کرده اند.

مرلین اسلت ، مشاور ارشد ملت هیلتسوك گفت: “هنگام خواندن آن درد دلم بود.”

جانسون و توری آن در تلاش بودند تا اولین حساب بانکی خود را در شعبه بانک مونترال افتتاح کنند. او از یک کارت وضعیت صادر شده توسط دولت و همچنین یک کارت بهداشت BC استفاده می کرد ، که طبق گفته دولت فدرال ، شناسایی کافی برای افتتاح حساب در هر بانک کانادایی است. (بن نلمز / سی بی سی)

رونوشت ها نشان می دهد که یک مدیر شعبه BMO با تلفن 911 جانسون و نوه اش تماس گرفته و ابتدا بیان داشته است که BMO فکر می کند این دو کارت شناسایی جعلی ارائه می دهند.

مدیر گفت که او درباره مبلغ هنگفتی پول جانسون را داشت که پول حساب او و سایر اعضای هیلتسوک را به عنوان نتیجه تسویه حقوق بومیان دریافت کرد.

طبق متن ، مدیر تصور می کرد این جفت از جنوب آسیا هستند و جانسونو 50 ساله و نوجوان Tori-Ane را تخمین زده اند. اما در بخش دیگری از تماس ، مدیر از جانسون به عنوان “آقای نجیب زاده” یاد می کند.

جانسون در مصاحبه ای از خانه اش در بلا بلا گفت: “من از اینكه آنها گفتند ما مردم آسیای جنوبی هستیم كه دارای كارت وضعیت هستیم ، بسیار متعجب شدم.

مدیر می گوید خدمات بومی توصیه می کند با پلیس تماس بگیرید

در تماس 911 ، مدیر BMO به نظر نمی رسد که بفهمد کارت وضعیت هند چیست.

در یک زمان مدیر به اپراتور می گوید “از طرف هند ، دولت ، به ما گفته شد که با پلیس تماس بگیرید.” هنگامی که از او برای توضیح خواسته شد ، مدیر اظهار داشت: “من در مورد تأیید وضعیت هند با شماره … در وب سایت دولت کانادا تماس گرفتم.”

مدیر سپس می گوید خدمات بومی کانادا ، آژانس مسئول صدور کارت وضعیت هند توصیه می کند با پلیس تماس بگیرند.

سلت گفت: “تماس با خدمات بومی کانادا برای من برجسته بود.”

“ایكلر یا شخصی در آنسوی تلفن ، با دادن مشاوره برای ضبط کارت و تماس با مقامات واقعاً نگران کننده بود ، و این نژادپرستی سیستمی است ، این نژاد پرستی نهادینه شده است.

“ما به عنوان یک کشور جاده طولانی در پیش داریم.”

مارک میلر ، وزیر خدمات بومی ، گفت که تماس با 911 “یک روند نژادپرستی سیستمی” است.

میلر در مجلس ، به دنبال س fromال از گری ویدال ، نماینده محافظه کار ، گفت: “واضح است که همه اعضای جامعه باید از اعتبار کارت وضعیت بدانند.”

وی گفت كه در حال بازنگری متن است و “اگر مشكلی در مورد خدمات بومی و مشاركت در آن وجود داشته باشد ، ما به سرعت اقدام خواهیم كرد.”

در بیانیه ای ، BMO به CBCNews گفت عمیقا از این وضعیت پشیمان است. از زمان حادثه ، این بانک گفت که شورای مشورتی بومی ایجاد کرده و با کارکنان خود آموزش حساسیت فرهنگی را انجام داده است.

پلیس ونکوور ، در بیانیه ای به CBC ، گفت: “شرایط پیرامون این وضعیت ، و تأثیر بر آقای ماکسول جونسون و نوه او ، تأسف آور و قابل درک است ، آسیب زا است.”

سخنگوی پلیس تانیا ویسینتین اضافه کرد که یک بررسی سیاست ، در رابطه با این حادثه ، در خارج از کشور است. در یک انجمن عمومی به هیئت پلیس ونکوور ارسال می شود.

تحقیقات جداگانه ای در حال انجام است ، با نظارت دفتر کمیسیون شکایات پلیس ، در مورد رفتار افسرانی که به تماس 911 از بانک پاسخ دادند.

گزارش پلیس 4 دلیل برای سوions ظن ارائه می دهد

در ماه ژانویه ، BMOexternalCameron FowlertoldCBC که کارمند BMO با 911 تماس گرفت به دلیل خطای دفتری در کارت وضعیت هند Tori-Anne ، که جانسون تایید کرده است.

کارت وی دو شماره کارت را داشت ، خطایی که از آن زمان توسط خدمات بومی کانادا برطرف شده است.

گزارش پلیس چهار دلیل را نشان می دهد که مدیر شعبه تلاش برای افتتاح حساب جدید را “مشکوک” دانسته است: خطای آخوندی در کارت وضعیت هند Tori-Anne. یک واریز پول بزرگ اخیر ؛ جانسون روز قبل شماره تلفن خود را در حساب تغییر داد ؛ و کارت وضعیت هند جانسون با آنچه در پایگاه داده BMO مطابقت ندارد.

برای جانسون ، تماس 911 و گزارش پلیس راحتی چندانی نداشت زیرا او و نوه اش با دستبند دستگیر شدند و در خیابان شلوغ ونکوور روبروی بانک بازداشت شدند.

وی گفت: “من هنوز در تلاش برای درک آن هستم.”

جانسون می گوید از شکایت در مورد حقوق بشر احساس عصبی می کند ، اما اضافه می کند این کار درستی است.

“من می دانم که این کاری است که من باید برای خانواده ام انجام دهم و این کار نه تنها برای ما باید انجام شود [Heiltsuk]ملت ، اما برای سایر افرادی که به دلیل رنگ پوست مورد تبعیض قرار گرفته اند “.

از آن زمان این بانک عذرخواهی کرده و VPD این حادثه را “تأسف بار” خوانده است.

آنجلا استریت از CBC این داستان را در ژانویه منتشر کرد. برای شنیدن سخنان بیشتر در مورد شکایت تازه حقوق بشر ، و گوش دادن به بخشهایی از تماس 911 ، روی پیوند صوتی زیر ضربه بزنید:

نسخه اولیه9:38جزئیات مربوط به تماس 9-1-1 که منجر به دستگیری نامناسب پدربزرگ بومی در BMO شد ، به دست می آید

آنجلا استریت با استفان کوین درباره دستگیری ماکسول جانسون در مقابل چشم نوه 12 ساله اش صحبت می کند. 9:38

بخوانید | متن تماس 911:

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>