مقامات بهداشتی “با احتیاط خوش بینانه” واکسن COVID-19 تا اوایل سال آینده آماده می شود

مقامات ارشد بهداشت می گویند در مورد احتمال بدست آوردن واکسن ایمن و م Canadaثر COVID-19 کانادا در سه ماهه اول سال 2021 “با احتیاط خوش بین” هستند.

اما حتی اگر این جدول زمانی رعایت شود ، مدیر ارشد بهداشت عمومی دکتر ترزا تام هشدار می دهد که در ابتدا دوزها کم خواهد بود و این امر دولت ها را مجبور می کند تصمیم بگیرند که چه کسی ابتدا ایمن سازی شود.

تام روز جمعه در یک کنفرانس مطبوعاتی به خبرنگاران گفت: “در حالی که این عرضه با گذشت زمان افزایش می یابد ، این بدان معناست که دولت های فدرال ، استانی و سرزمینی باید تصمیمات مهمی در مورد نحوه استفاده از تأمین اولیه واکسن اتخاذ کنند.”

تام گفت که دستورالعمل های اولیه منتشر شده توسط کمیته مشاوره ملی ایمن سازی کانادا (NACI) ، یک هیئت چند رشته ای از متخصصان ، باید به تصمیم گیری در مورد افرادی که در صف اول هستند کمک کند.

جمعیت های کلیدی مشخص شده توسط NACI برای واکسیناسیون زودهنگام شامل افراد سالمند و افراد دارای شرایط پرخطر ، کارکنان مراقبت های بهداشتی ، ارائه دهندگان مراقبت های طولانی مدت و افرادی که نمی توانند به طور مجازی کار کنند ، مانند پلیس ، آتش نشانان و کارکنان مواد غذایی.

نخست وزیر جاستین ترودو گفت: “مکالمات زیادی در مورد اینکه چه کسی اولین دوزهای واکسن را دریافت می کند وجود دارد.”

“آسیب پذیرترین ، بومیان ، کارمندان بهداشت و درمان در خط مقدم ، اینها جمعیتهایی هستند که ما به دلیل آسیب پذیری بالای آنها به دنبال آنها هستیم. اما البته اینها گفتگوهایی هستند که در بین استانها و مناطق و از جمله متخصصان انجام می شود.”

تماشا کنید: دکتر هاوارد نجو درباره تأییدیه واکسن COVID بحث می کند که اکنون در اوایل سال آینده انتظار می رود

معاون رئیس بهداشت عمومی کانادا روز جمعه در جلسه توجیهی همه گیر در اوتاوا با خبرنگاران صحبت کرد. 3:17

شرط بندی کانادا بر روی چندین نامزد واکسن

دولت کانادا قراردادهایی را با چندین سازنده واکسن برای ذخیره میلیون ها دوز واکسن COVID-19 در مراحل مختلف توسعه امضا کرده است تلاشی برای اطمینان از کانادایی هابه محض در دسترس بودن واکسن می تواند ایمن سازی شود.

در حالی که بسیاری از نامزدهای واکسن نتایج امیدوارکننده اولیه را نشان داده اند ، تام هشدار داد که باید تحقیقات بیشتری در آزمایشات بالینی انجام شود تا اطمینان حاصل شود که آنها ایمن و م andثر هستند و بهداشت کانادا هنوز هم نیاز به ارزیابی و تایید هرگونه واکسن دارد تا توزیع شود.

بهداشت کانادا تاکنون سه درخواست رسمی برای تأیید واکسن دریافت کرده است که همه آنها در دست بررسی هستند: از AstraZeneca مستقر در انگلستان ، که واکسنی را در دانشگاه آکسفورد تولید می کند. از شرکت بیوتکنولوژی آمریکامدرن ، که اولین آزمایش بالینی فاز 3 را در ماه جولای در ایالات متحده آغاز کرد ؛ و از ایالات متحده غول داروییفایزرو شرکت بیوتکنولوژی آلمانBioNTech ، که در زمینه ساخت واکسن همکاری می کنند.

تام گفت: “ما بر اساس ویژگی های هر واکسن پس از تأیید ، مشاوره بیشتری در مورد اولویت بندی دریافت خواهیم کرد.”

تماشا: ترودو می گوید اولین واکسن های COVID در آستانه تصویب هستند اما استفاده از آنها مشکل است

نخست وزیر جاستین ترودو روز جمعه با خبرنگاران در جلسه توجیهی همه گیر در اوتاوا صحبت کرد. 2:41

دکتر هوارد نجو معاون رئیس بهداشت عمومی گفت ، فراتر از تصمیم گیری در مورد اینکه چه کسی اولویت خواهد گرفت ، بورکرات ها در تمام سطوح دولتی در تلاشند تا زیرساخت ها و تجهیزات را برای توزیع واکسن ها آماده کنند.

این کار شامل تهیه تجهیزات (از این قبیل آشکارسازها) و اطمینان از وجود زیرساخت های ذخیره سازی سرما برای ذخیره سازی و انتقال واکسن ها است که نیاز به نگهداری در دمای بسیار پایین است.

Njoo خاطرنشان كرد كه واكسن در آخرين مراحل رشد براي نگهداري در دماي 80- درجه سانتي گراد نگهداري مي شود كه مي تواند چالش هاي لجستيكي را براي داروخانه ها و مطب هاي پزشكي به طور معمول در توزيع واكسن ايجاد كند.

نجو گفت: “این روش بیشتر واکسن ها در کانادا در گذشته نیست … در حقیقت ، هیچ یک از نظر تدارکات ملزم به داشتن چنین نوع زنجیره سرد نیستند.” “ما باید … مکانیکی را از نظر خرید انواع فریزر مناسب ، و غیره ، مکانیسم های حمل و نقل و غیره کار کنیم ، تا بتوانیم اطمینان حاصل کنیم که اگر این اولین مورد از خط لوله است که تأیید شده است … که ما قادر به انجام این کار به موثرترین و کارآمدترین روش هستیم. “

Njoo گفت: تمام واکسن ها برای همه کانادایی ها در صورت موجود بودن رایگان است.