مقامات بهداشت قبل از میلاد بر روش های ایمن جشن دیوالی در طی افزایش سن COVID تأکید می کنند

با توجه به افزایش تعداد سفارشات بهداشتی به دلیل افزایش موارد COVID-19 در ناحیه پایین سرزمین اصلی ، طرفداران جامعه و مقامات بهداشتی توصیه می کنند امسال یک دیوالی مجازی را جشن بگیرند.

شنبه گذشته ، مسئول بهداشت استان بانی هنری سفارشات جدیدی را در مناطق بهداشت و درمان ونکوور و مناطق Fraser Health در استان با تقریبا سه میلیون نفر ساکن ارائه داد.

محدودیت ها با Diwali امسال همپوشانی دارند ، که در 14 نوامبر سقوط می کند. جشنواره چراغ های چند ایمان ، که توسط بسیاری از مردم در جنوب آسیا جشن گرفته می شود ، معمولاً زمان جشن و اجتماعات خانوادگی است.

سفارشات COVID-19 به معنای این است که در هر دو منطقه تعاملات اجتماعی با افراد خارج از خانه های نزدیک آنها برقرار نیست. سفر به و از منطقه دلسرد نشده است.

روز دوشنبه ، دکتر هنری دستورات را بیشتر توضیح داد و به مردم گفت که مجالس اجتماع را به تعویق بیندازند ، تاریخ لغو بازی ، هر زمان که ممکن است از خانه کار کنیم و سفرهای ضروری برای توقف.

آنیتا هوبرمن ، مدیرعامل هیئت تجارت ساری ، می گوید این تعطیلات یک رویداد بسیار مهم برای ساری و انگلیس کلمبیا است ، اما افزایش تعداد COVID این جشن را به یک نگرانی تبدیل می کند.

هوبرمن گفت: “دیوالی یک نگرانی بزرگ است زیرا یک جشنواره است. یک گردهمایی. یک جشنواره از خانواده ها. اما ما امروز باید این فداکاری کوتاه مدت را برای فردایی بهتر انجام دهیم.”

امسال مقامات بهداشت توصیه می كنند كه شیرینی و پیش غذا در كاسه های جداگانه و در بشقاب های جداگانه برای هر فرد سرو شود. (تصاویر غذایی هند / شاتر استوک)

Fraser Health و Vancouver Coast Health هر دو توصیه های خاص دیوالی را ذکر کرده اند. این شامل:

  • فقط جشن گرفتن با افرادی که با آنها در خانه خود زندگی می کنید. مهمان دعوت نکنید.
  • به طور واقعی با خانواده بزرگ متصل شوید. به دعوت ها نه بگویید.
  • هنگام خرید هدیه ، تزیین ، غذا ماسک بزنید.
  • به جای مراجعه حضوری به معبد ، به نمازهای پخش مستقیم بپیوندید و Divaa یا Diya را در خانه روشن کنید.
  • غذا را با خیال راحت به اشتراک بگذارید. اگر برای خانه خود غذای جشن آماده می کنید ، از وعده های غذایی جداگانه استفاده کنید و برای هر نفر در بشقاب های جداگانه شیرینی و پیش غذا قرار دهید.

در جزیره ونکوور ، که تحت محدودیت های شدیدتر COVID نیست ، Sridevi Ganti ، مسئول روابط عمومی معبد هندو ویکتوریا ، می گوید که جشن های امسال همچنان مجازی خواهند بود.

معبد باز خواهد شد ، اما از فدائیان خواسته می شود که وارد شوند ، دعا کنند ، شیرینی های خود را بردارند و سریعاً آنجا را ترک کنند.

“ما سعی می کنیم در معبد ، محل غذا غذا نخوریم تا بخواهیم آن را برای همه ایمن نگه داریم. ما در هر ایستگاه ضد عفونی کننده هایی ایجاد کرده ایم و می خواهیم همه افرادی که وارد می شوند نیز ماسک بزنند. ، “گانتی گفت.

دیوالی ، او می گوید ، زمان تجدید و جشن گرفتن خوبی بر شر است.

گانتي گفت: “ما مي خواهيم نور را بر تاريكي بياوريم و با COVID ، ما همچنين مي خواهيم كه COVID شرور ترك شود و نيكي را دوباره در زندگي ما بازگرداند ، همان چيزي است كه آرزو مي كنم.”

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>