مهندسی که ژل هایی را برای تقلید از بافت های انسانی طراحی می کند برنده جایزه برتر علمی کانادا می شود

یک استاد مهندسی شیمی تورنتو برنده مدال طلای 1 میلیون دلاری گرهارد هرتزبرگ کانادا ، برترین جایزه علمی کشور شده است ، به دلیل کار در طراحی ژل هایی که از بافت های انسان تقلید می کنند.

شورای تحقیقات علوم طبیعی و مهندسی کانادا (NSERC) روز سه شنبه اعلام کرد که مولی شوئیچت ، استاد مهندسی شیمی و شیمی کاربردی و کرسی تحقیقات کانادا در مهندسی بافت در دانشگاه تورنتو دریافت کننده این جایزه است که “برتری پایدار” را به رسمیت می شناسد. “و” تأثیر کلی “تحقیقات انجام شده در کانادا در علوم طبیعی یا مهندسی.

هیدروژل های Shoichet برای تولید دارو و زایمان و داروهای بازساختی برای بهبود آسیب ها و درمان بیماری ها استفاده می شود.

NSERC گفت که کار Shoichet منجر به توسعه چندین برنامه “تغییر دهنده بازی” از چنین موادی شده است. آنها “با دستیابی به سلولها در سه بعدی مانند بدن ، به جای دو بعدی که آنها رشد می کنند ،” موفقیت مهمی را به دست آوردند ” به طور معمول در یک ظرف پتری انجام دهید.

همکاری وی با زیست شناسان منجر به کاربردهایی برای درمان سرطان ، سکته مغزی و نابینایی نابجا شده است.

هیدروژل ها مواد پلیمری مانند پلاستیک هستند که از واحدهای تکراری ساخته شده و با آب متورم می شوند.

شویچه گفت: “اگر تا به حال Jell-o خورده اید ، این هیدروژل است.” لجن و مواد جاذب داخل پوشک های یکبار مصرف نیز هیدروژل هستند.

هیدروژل های Shoichet مخصوصاً برای تقلید از بافتهای داخل بدن انسان طراحی شده اند.

“بیشتر بافت های ما بسیار نرم هستند و هیدروژل ها همین هستند.”

کار مولی شویچه ، راست ، و اعضای آزمایشگاه تحقیقاتی وی ، از جمله کاتارینا وولیچ ، سمت چپ ، شامل تولید مواد جدید است که از بافت های انسان تقلید می کند. همکاری وی با زیست شناسان منجر به کاربردهایی برای درمان سرطان ، سکته مغزی و نابینایی نابجا شده است. (روبرتا بیکر / دانشگاه تورنتو)

Shoichet در تورنتو متولد شد ، و در علوم و مهندسی در انستیتوی فناوری ماساچوست و دانشگاه ماساچوست آمهرست تحصیل کرد. وی گفت پس از فارغ التحصیلی ، او در کنار “زیست شناسان درخشان” در صنعت بیوتکنولوژی کار می کند. وی متوجه شد که تحقیقات زیست شناسان به دلیل موجود بودن انواع مواد محدود است.

به عنوان یک مهندس ، او متوجه شد که می تواند با طراحی سفارشی برای زیست شناسان کمک کند. او می تواند با طراحی مواد متناسب با نیازهای آنها ، با طراحی بافت های تقلیدی از هیدروژلستو به س specificالات خاص آنها پاسخ دهد.

وی گفت: “هیچ ماده موجودی وجود ندارد که دارای خصوصیاتی باشد که ما بدنبال آن هستیم.” “و بنابراین ما در نهایت این مواد جدید را اختراع می کنیم. این بسیار هیجان انگیز است.”

همکاری وی با زیست شناسان همچنین باعث ایجاد سه شرکت spinoff شده است ، از جمله AmacaThera ، که به تازگی انجام می شود تأیید شده برای آزمایشات انسانی یک بیهوشی طولانی مدت همراه با هیدروژل تزریقی برای مقابله با درد پس از جراحی – سایپرز ، باشگاه دانش

Shoichet خاطرنشان كرد: داروهایی كه برای مقابله با این نوع درد مصرف می شوند منجر به یك چهارم اعتیاد به مواد افیونی می شوند ، این یك مسئله مرگبار در كانادا و سراسر جهان بوده است.

وی گفت: “آنچه ما واقعاً از آن هیجان زده ایم این است كه نه تنها رفع این نیاز اساسی برای تأمین درد بیشتر در افراد برای یك دوره زمانی طولانی ، بلكه احتمالاً ایجاد جراحی در این عمل نیز هست.”

Shoichet افزود که او در دهه 1990 در هیجان بخش بیوتکنولوژی در بوستون گیر افتاده بود و می خواهد این نوع جامعه را در تورنتو ایجاد کند. وی گفت ، بسیاری از دانشجویان وی در نهایت به دنبال مشاغل در ایالات متحده هستند. “اما واقعاً ، كانادا در تحصیلات خود بسیار سرمایه گذاری كرده است. و آیا اگر فرصت بیشتری برای دانشجویان برای كار پیدا كنیم ، خیلی خوب نخواهد بود؟”

به مدت 5 ماه مخفی نگه داشته شد

Shoichet ، 55 ساله ، قبلاً به عنوان اولین دانشمند ارشد انتاریو خدمت می کرد و ده ها افتخار برای کار خود کسب کرده است ، از جمله یک جایزه برتر دیگر NSERC ، KillamPrize برای مهندسی. وی به عنوان برنده جایزه زنان در علوم آلورال-یونسکو و افسر سفارش کانادا معرفی شده است.

“اما ،” او گفت ، “من فکر می کنم این اوج است.”

او اولین بار خبر مهیبی را از طریق تلفن در ماه مه دریافت کرد ، این زمانی بود که NSERChad قصد داشت جایزه را قبل از به تعویق انداختن به دلیل همه گیری COVID-19 اعلام کند.

Shoichetand دانش آموزان و کارکنان آزمایشگاه او سرانجام پس از پنج ماه می توانند راز بزرگ خود را به اشتراک بگذارند.

وی گفت که این بودجه تحقیقات آنها را تأمین می کند و به Shoichet’steam این فرصت را می دهد تا س questionsالات علمی را در مقیاس وسیع تری بپرسد و به آنها پاسخ دهد ، زیرا این امر به یک پروژه خاص مرتبط نیست.

شوئیچت گفت: “ما بزرگترین كشفیات خود را انجام می دهیم و دانش را به بزرگترین پیشرفت می رسانیم. فقط فرصتی برای تفكر و خلاقیت داریم.” “فقط داشتن چنین فرصتی برای کشف بسیار عالی است.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *