مورد تجاری برای یک خاموش کردن کوتاه و سریع و اینکه چرا احتمالاً در کانادا کار نخواهد کرد

این استدلال یک استدلال محکم به نظر می رسد: اگر کانادایی ها فقط از کشورها و مناطق مختلف دنیا پیروی کنند که به نظر می رسد COVID-19 را فعلاً لیسیده اند ، نه تنها بحران بهداشتی ما پایان می یابد ، بلکه بحران اقتصادی ما نیز به پایان می رسد.

همانطور که متخصصان اپیدمیولوژی مانند پیتر جنی ، مدیر مرکز تحقیقات بهداشتی کاربردی در بیمارستان سنت مایکل تورنتو می دانند ، در شرایط عالی ، شکسته شدن پیوند در زنجیره گسترش ویروس برای چند هفته باعث متوقف شدن بیماری در جای جای بیماری می شود. مانند آتش سوزی جنگل در یک جزیره ، به محض از بین رفتن سوخت موجود ، خودش می سوزد.

“جنی” روز چهارشنبه در یک مکالمه تلفنی گفت: “از نظر تئوری اگر امکان انجام یک قفل سخت را دارید … بعد از نه روز می بینید که اثر بسیار قابل اعتماد است.” “چنین مواردی از لحاظ نظری امکان پذیر است.”

به گفته وی ، پزشکی بوتین ، دقیقاً مانند اقتصاد ، تئوری و عمل دو چیز متفاوت هستند.

همانطور که بنیاد آسیا و اقیانوسیه مستقر در ونکوور در تحقیقات خود نشان داده است ، مکانهایی مانند چین و سنگاپور بسیار شبیه آنچه Jni پیشنهاد می کند ، تحت کنترل ویروس قرار گرفتند و تجارت خود را دوباره آغاز کردند. در تایوان هرگز تعطیل نشدند.

چین قفل محکم و قرنطینه ای را در مکان هایی که این بیماری رخ داده اعمال کرد. مترو ، رستوران ها و خیابان های خرید خالی بودند. کسانی که بیرون می رفتند ماسک می زدند. اقتصاد دچار چرخش شد و در سه ماه اول سال 6.8 درصد کاهش یافت ، عملکرد بدتر از دهه 1960 است.

خریداران از مرکز خرید Yorkdale Mall در تورنتو بازدید می کنند در حالی که ساکنان حومه به دلیل بیماری همه گیر COVID-19 در 13 اکتبر 2020 در نزدیکی خانه خود خرید می کردند. (نیکولا سامیناتر / رویترز)

در چین پس از 85000 مورد و نزدیک به 5000 مرگ و میر ، اکنون تعداد پرونده های این کشور 400 نفر در جمعیت 1.3 میلیارد نفری تخمین زده شده است. این تقریباً همان رقمی است که تورنتو در یک روز در این هفته گزارش کرده است.

اکنون ، همزمان با بازگشایی مشاغل چین ، اقتصاد به عقب برگشته است. هزینه های خرده فروشی اخیراً از سطح قبل از COVID-19 بالاتر رفته است.

هنگامی که بیماری همه گیر رخ داد ، متخصصان دانشگاه جان هاپکینز در ایالات متحده “پیش بینی می کنند که تایوان بخاطر همجواری و تجارت متراکم و روابط سفر با چین ، وضعیت بدی داشته باشد.” گزارش بنیاد آسیا و اقیانوسیه به دنبال درسهایی در مورد چگونگی جلوگیری از شیوع بیماری در تایوان بود.

در تایوان ، پاسخ سریع سازمان های دولتی ، قرنطینه های سخت ، پوشیدن ماسک جهانی و رعایت مقررات به این معنی بود که در حالی که مشاغل و مدارس تعطیل نبودند ، تعداد کل پرونده ها حدود 600 نفر بود ، با هفت مرگ.

پیتر وندرژست ، متخصص آسیا در دانشگاه یورك تورنتو و مدیر بنیانگذار مركز تحقیقات آسیایی یورك ، از اینكه منتقدان وضعیت منطقه را با ویروس به دست دولت های خودكامه و جمعیت مطیع می گذارند ، عصبانی است.

وی گفت که مطمئناً در مورد تایلند صدق نمی کند ، مکانی که او اغلب برای تحقیقات خود و کجا از آن بازدید کرده است موارد کم باقی می مانند.

یک معترض طرفدار دموکراسی در تظاهرات ضد دولتی در بانکوک در تاریخ 18 اکتبر سال 2020 شرکت می کند. (سو زیای تون / رویترز)

وندرژست گفت: “هرکسی که به تایلند رفته باشد می داند که پیرو قانون نیست”. “اما وقتی صحبت از چیزی مانند ویروس می شود ، آن را بسیار جدی می گیرند.”

Vandergeest گفت که تمایل به استفاده از ماسک و رعایت قرنطینه ممکن است به دلیل سابقه تجربه بیماری اپیدمی باشد.

Vandergeest ، با تمسخر از این ایده که آسیایی ها به نوعی همه شبیه هستند ، اما متفاوت از آمریکای شمالی یا اروپایی هستند ، به نیوزیلند اشاره دارد ، که فقط 25 کشته داشته است ، و استرالیا ، با وجود قله دوم ، که موارد جدی را کاهش داده است نزدیک صفر.

مانند تایوان ، تا حدودی می توان به موفقیت نیوزیلند اشاره کرد زودرس و سختگیرانه است سرکوب و مراقبت دقیق از عفونتهای خارج از کشور. اما استرالیا مورد دیگری بود ، جایی که قفل شدید دوم منجر به شکایت رهبران تجارت شد به هنگام که این امر برای تجارت ویرانگر خواهد بود. در این هفته محدودیت ها برداشته شد و تجارت دوباره شروع به کار کرد.

در حالی که اپیدمیولوژیست سنت مایک ، جنی ، با موفقیت در آسیا و اقیانوسیه دلگرم می شود ، وی در مورد تکرار آنها در کانادا شک دارد. دلیلش این است که اگرچه متوقف کردن بیماری در ردیف آن از نظر تئوریک امکان پذیر است ، وی معتقد است که در شرایطی که مردم بیشتر وقت خود را در خانه می گذرانند ، غیرممکن است.

جنی گفت: “این در بعضی از شرایط تمایل ناخوشایند دارد که در محیط های داخلی بسیار مسری شود.” “وقتی به ماه مه رسیدیم و همه دوباره بیرون رفتیم ، قادر خواهیم بود چیز را به راحتی حفظ کنیم [under control]اما اکنون این کار غیرممکن است. “

مشکل زمستان

جنی حتی نگران این موضوع است حباب آتلانتیک کانادا، بر اساس اقدامات اولیه ، جمعیت نسبتاً گسترده و قوانین سختگیرانه درباره تازه واردان ، می تواند شیوع زمستان را بدون توجه دقیق ببیند.

منتقدان انگشت اتهام خود را به سمت مشاغل و سیاستمداران نشان داده اند كه از آنها به دلیل نگرانی در مورد سود كوتاه مدت و نه از بین بردن طولانی مدت ویروس ، حمایت می كنند. تحقیق توسط Aya Aboelenienاز مدرسه بازرگانی دانشگاه مونترال ، Hautes tudes Commerciales ، نشان می دهد که مسائل دیگری نیز درگیر هستند.

ابولنین گفت: “من فکر می کنم مشکل این است که اعتماد عمومی به دولت کمرنگ می شود.”

او به نشانه های جدیدی از اشاره می کند خستگی ویروس کرونا زیرا از مشاغل خواسته می شود برای بار دوم قفل شوند پس از اینکه کار اول به نظر نمی رسید.

جنی با مشاغلی که متحمل خسارات جدی شده اند همدردی می کند. و او با مقامات دولتی که صادقانه نمی دانند بهترین راهبرد برای دنبال کردن چیست ، دلسوز است.

در حال حاضر ، او متقاعد شده است که هدف در کانادا نمی تواند از بین بردن ویروس به صورت مجازی باشد ، بلکه چیزی متوسط ​​تر است: جلوگیری از رشد مواردی که بیمارستان ها را پر می کند و منجر به یک فاجعه بهداشت عمومی می شود.

اکنون که واکسن قبل از پاییز سال آینده عملی به نظر می رسد ، جنی گفت: مهم این است كه مشاغل و مشتری های آنها با انگیزه حفظ شود و افراد تا حد ممكن در حباب ها بمانند ، با آگاهی از پاداش پنج ماه دیگر كه ما دوباره به خارج از كشور منتقل خواهیم شد.

“اگر بتوانیم بدون پایان رشد نمایی کنترل نشده به آن برسیم ، راحت تر خواهیم شد.”

Don را در توییتر دنبال کنید don_pittis

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *