مکان‌های استنشاق تحت نظارت در سال قبل از میلاد در میان چالش‌هایی که در راه‌اندازی آن‌ها وجود دارد، اشکال شگفت‌انگیزی به خود می‌گیرند

یک محفظه شیشه ای که شبیه ایستگاه اتوبوس است. چادر ماهیگیری یخی تغییر کاربری داده شده در پارکینگ.

در حالی که ممکن است در مواجهه با بحران فزاینده مواد مخدر سمی، بی اهمیت به نظر برسند، اما این مکان‌های مصرف که برای سیگار کشیدن مواد طراحی شده‌اند، جان انسان‌ها را نجات می‌دهند، کارگران پیشگیری از مصرف بیش از حد مصرف می‌گویند و علی‌رغم چالش‌های مالی و بوروکراتیکی که آنها را راه‌اندازی می‌کند، این کار را انجام می‌دهند.

به گفته سازمان پزشکی قانونی استان، تنها در دو سال گذشته تقریباً 5000 نفر بر اثر داروهای سمی در بریتیش کلمبیا جان خود را از دست داده اند.

جردن استوارت، مدیر اجرایی پروژه پوند، می‌گوید حداقل نیمی از آنها موادی را مصرف می‌کردند که باعث مرگ آنها می‌شد و این نسبت در حال افزایش است.

سرویس پیشگیری از مصرف بیش از حد در پرنس جورج، بریتیش کلمبیا، در حال حاضر خدمات تزریق تحت نظارت را ارائه می‌کند و استوارت می‌گوید که اکنون از فضای بیرونی پشتیبانی می‌کند که شامل یک سوله کوچک مخصوص سیگار کشیدن است. پس از تاسیس، این اولین سایت رسمی استنشاق تحت نظارت در شهر در دو سال آینده خواهد بود.

شخصی پشت پیشخوان داخل پروژه پوند در پرنس جورج، BC، ایستاده است
Marina Goings در میز جلوی سایت مصرف تحت نظارت Two Doors Down در مرکز شهر پرنس جورج، BC این سایت توسط پروژه غیرانتفاعی POUNDS در پرنس جورج اداره می شود. (اندرو کورجاتا/سی بی سی)

استوارت می گوید دلایل زیادی وجود دارد که مردم مصرف مواد مخدر را ترجیح می دهند. خطر عفونت در مقایسه با تزریق کمتر است، پنهان کردن و استفاده آسان تر و سریعتر آماده می شود.

او گفت: «متاسفانه خطر مصرف بیش از حد دارو دقیقاً یکسان است.

اما مقامات بهداشتی و همچنین مدافعان می‌گویند که ایجاد سایت‌های استنشاقی تحت نظارت در پاسخ به این واقعیت بسیار طول می‌کشد و این سایت‌ها در بسیاری از مناطق استان بسیار کم هستند.

دکتر جونگ کیم، رئیس بهداشت پزشکی شمال هلث، می‌گوید که این تا حدی به دلیل استراتژی اولیه در مقابله با بحران است که در سال 2016 وضعیت اضطراری بهداشت عمومی اعلام شد.

کیم گفت: «در آغاز، یکی از تمرکزهای اصلی حصول اطمینان از دسترسی گسترده‌تر نالوکسان بود… نه لزوماً مصرف ایمن، بلکه کاهش آسیب».

با این حال، در سال 2017، سیگار کشیدن روش مصرف موادی بود که اغلب منجر به مرگ می‌شد.

در یک پاسخ کتبی، وزارت بهداشت روان و اعتیاد می‌گوید که می‌داند «کارهای بیشتری برای انجام دادن وجود دارد و تا زمانی که همه بریتیش کلمبیایی‌ها نتوانند به حمایت‌هایی که نیاز دارند و شایسته آن هستند دسترسی پیدا کنند، کار را متوقف نمی‌کند».

در این میان، برخی از ارائه دهندگان خدمات خلاق هستند.

اتاق دخانیات

در پشت مرکز سلامت و ریکاوری دره کوویچان، یک ساختمان قهوه‌ای شکل در لبه مرکز شهر دانکن، پیش از میلاد، سازه‌ای است که می‌توان آن را با یک ایستگاه اتوبوس نامناسب اشتباه گرفت.

در واقع، این یک اتاق سیگار است که برای مصرف نظارت شده طراحی شده است.

یک ساختمان قهوه‌ای شکل جعبه‌ای با یک اتاق شیشه‌ای در جلو، شخصی که از کنار آن عبور می‌کند و پشته‌های دود در سمت راست از محل استنشاق دیده می‌شود.
مرکز سلامت و ریکاوری دره کوویچان در دانکن، پیش از میلاد، خانه یک اتاق سیگاری است که در پشت ساختمان ساخته شده است. پشته های سیستم تهویه در سمت راست ساختمان قابل مشاهده است. (کاترین مارلو/سی‌بی‌سی)

در حالی که اتاق کاملاً در داخل خانه نیست، دارای چهار دیوار و یک سیستم تهویه قدرتمند است.

جسیکا هوستون، مدیر عملیات Island Health برای خدمات مصرف مواد، می‌گوید که دود را از طریق لوله‌هایی که به خوبی بالای سقف ساختمان چند طبقه گسترش می‌یابند، می‌کشد و کاربران، کارگران و همسایگان آنها را از هرگونه تماس اتفاقی در امان نگه می‌دارد.

هیوستون می گوید این مرکز هفته ای 350 تا 450 نفر را در این فضا می بیند. کارکنان، افراد را از طریق شیشه زیر نظر داشته باشند و در صورت ابتلا به بیماری نالوکسان تجویز کنند. آنها تخمین می زنند که آنها به طور متوسط ​​سه تا پنج بار در هفته را معکوس می کنند.

یک ساختمان کوچک با دیوارهای شیشه ای، با صندلی های پلاستیکی قرمز داخل.
اتاق استنشاق در مرکز سلامت و ریکاوری دره کوویچان در دانکن، پیش از میلاد، برای استنشاق تحت نظارت ساخته شده است. (کاترین مارلو/سی‌بی‌سی)

مرکز بهبودی توسط Island Health اداره می شود و برای برخی از خدمات از طریق Health Canada بودجه دریافت می کند.

اما هیوستون می‌گوید که برای گسترش خدمات و پرداخت کارکنان اضافی با بودجه فعلی‌اش که متشکل از مجموعه‌ای از منابع مالی از سوی مقامات بهداشتی و کمک‌های مالی سازمان‌های مختلف است، مبارزه می‌کند. در نتیجه این خدمات فقط برای ساعات محدودی در دسترس هستند.

از سرما

در فورت سنت جان در شمال استان، یک چادر عایق‌بندی شده برای ماهی‌گیران یخی در پارکینگ‌های مختلف به‌عنوان یک مکان مصرف موقت تحت نظارت وجود دارد.

یک چادر ماهیگیری یخی آبی و مشکی که در پارکینگی بین دو ماشین برپا شده است.
North Health این چادر عایق بندی شده را در پارکینگ های اطراف فورت سنت جان، بریتیش کلمبیا برپا کرد تا خدمات سیار پیشگیری از مصرف بیش از حد را برای کسانی که مواد مصرف می کنند ارائه دهد. (ارسال شده توسط Northern Health)

این بخشی از سرویس پیشگیری از مصرف بیش از حد موبایل (OPS) North Health است.

راکل کلینگ، افسر بهداشت پزشکی برای سلامت شمالی، آن را یک “گزینه جایگزین” برای یک سایت داخلی می‌داند و او اذعان می‌کند که یک گزینه ناقص است.

Kling گفت: “با وجود برف و سرمای زیاد، اطمینان از خدمات مناسب در فضای باز که می تواند مردم را در معرض آسیب های ناشی از سرما قرار دهد، واقعاً سخت است.”

دمای روز در منطقه صلح اغلب به 30 درجه سانتیگراد در ماه های زمستان کاهش می یابد و سرمازدگی می تواند در عرض چند دقیقه رخ دهد.

یک ون که توسط North Health اداره می‌شد و پشتیبانی بیشتری ارائه می‌کرد در پاییز گذشته در اثر آتش سوزی نابود شد و هنوز جایگزین نشده است.

گل های بنفش روی یک ون سوخته با نوار زرد پلیس دور آن ها
در پاییز سال 2022 یک ون متحرک برای پیشگیری از مصرف بیش از حد مصرف‌شده توسط North Health در فورت سنت جان، بریتیش کلمبیا، در اثر آتش‌سوزی از بین رفت و ضربه‌ای به افرادی وارد کرد که به خدمات وابسته هستند. (کیت پارتریج/سی بی سی)

اما این مقام می‌گوید به ارائه خدمات ادامه می‌دهد، و کلینگ می‌گوید که Northern Health اکنون در حال کار بر روی ایجاد یک محوطه داخلی کامل در فورت سنت جان است و مکانی مرکزی را که نزدیک به سایر خدمات است انتخاب کرده است.

با این حال، این اولین باری نیست که مقامات بهداشتی در این موقعیت قرار می‌گیرند. طرح قبلی برای OPS استنشاقی داخل ساختمان پس از اینکه صاحبخانه بدون هشدار درخواست مجوز را برداشت و افتتاح را سال‌ها به تاخیر انداخت، به جایی نرسید.

اولین سایت در پرنس جورج از سال 2021

این امیدواری وجود دارد که سایت پروژه پوندز خدمات مشابهی را در پرنس جورج پس از تعطیلی شهر یک منطقه بیرونی در پشت ساختمانی که توسط چندین آژانس مشترک در سال 2021، با استناد به نگرانی‌های ایمنی آتش‌سوزی، کاهش آسیب و پیشگیری از مصرف بیش از حد را انجام می‌دهند، ارائه دهد.

از آن زمان تاکنون خدمات استنشاقی تحت نظارت تحریمی در شهر وجود نداشته است.

استوارت می‌گوید RCMP، آتش‌نشانی، خدمات آیین‌نامه شهری و صاحبخانه همگی با طرح فضای جدید و سوله همکاری دارند. ساخت و ساز قرار است تابستان امسال آغاز شود.

استوارت گفت: “این بار، ما واقعاً تمام تلاش خود را به کار بردیم تا در برنامه ریزی فوق العاده دقیق عمل کنیم و تا جایی که می توانستیم طرف های درگیر را به میز مذاکره آوردیم تا مطمئن شویم که روی پای راست ایستاده ایم.”

زنی با شلوار گرمکن و گرمکن در یک زمین خاکی خالی که توسط ساختمان ها احاطه شده است ایستاده است.
جردن استوارت، مدیر اجرایی پروژه پوند، در پشت سرویس پیشگیری از مصرف بیش از حد قرار دارد، جایی که امیدوار است به زودی ساخت و ساز در یک “فضای با وقار و خنک در فضای باز” و سایت سیگاری تحت نظارت آغاز شود. (کیت پارتریج/سی بی سی)

او گفت که در غیاب فضای مشخص، مردم اغلب در پیاده روهای خارج از پروژه پوند جمع می شوند و زمانی که به پرسنل برای پاسخگویی به مصرف بیش از حد نیاز دارند، به پنجره ضربه می زنند.

استوارت گفت که هزینه راه اندازی یک سرویس داخلی برای سازمان های غیرانتفاعی مانند پروژه پوند بسیار گران است، اما سوله سیگار یک قدم رو به جلو است.

«داشتن یک فضای مشخص که در آن [there are] نیمکت ها و میزهای پیک نیک و گل ها و کارکنان برای سلام کردن به نشستن در پیاده رو ارجحیت دارد.

مطلب جدید جذاب
معرفی بهترین پاورپوینت های درسی دهم یازدهم دوازدهم رشته ریاضی و تجربی