نحوه برخورد مشاغل و مدارس با COVID-19 هوابرد و آماده شدن برای یک زمستان در فضای بسته

در جمعه آفتابی اکتبر ، طبق قوانین محلی ، کلوپ تناسب اندام 9Round در مرکز شهر تورنتو تا آنجا که ممکن بود شلوغ بود.

مشتریان نقابدار در 9 ایستگاه تمرین به سبک بوکس که با فاصله بیش از 2 متر از یکدیگر فاصله داشتند ، با لگد ، مشت و ضربات ضرباتی برخورد می کردند. ایستگاه ها پس از هر بار استفاده با مواد ضد عفونی کننده از بین می رفتند. از مهمانانی که به درب باز رسیدند خواسته شد که بیرون بمانند تا زمانی که یک ایستگاه باز شود و یک کارمند بتواند آنها را برای COVID-19 غربال کند.

برایان کاستیلو ، رئیس باشگاه بدنسازی ، گفت: “از آنجا که من به عنوان یک صاحب مشاغل از آنجا می آیم ، به نفع ماست که هر کاری را که می توانیم انجام دهیم.” “ما باید معیشت خود را با احتیاطی که برای اطمینان از عملکرد خود انجام می دهیم شرط بندی کنیم.”

این یک رقص پیچیده است و بیشتر به دلیل نگرانی هایی ایجاد می شود که COVID-19 می تواند در خانه به راحتی گسترش یابد ، به خصوص در مکان هایی که مردم ممکن است آواز ، فریاد بزنند یا ورزش کنند.

دانشمندان در ابتدا معتقد بودند که ویروس در وهله اول از طریق قطرات سنگین عطسه یا سرفه منتشر می شود که به سرعت روی زمین می افتد ، اما تحقیقات جدید نشان می دهد انتقال از طریق هوا نیز وجود دارد.

کارولین دوشاین ، محقق بیوآئروسل ها از دانشگاه لاوال در مورد اهمیت تهویه مناسب ساختمان برای جلوگیری از شیوع COVID-19 صحبت می کند. 0:35

پس از مصاحبه با کاستیلو ، با بازگشت این شهر به مقررات همه گیری مرحله 2 انتاریو ، بیشتر مراکز تناسب اندام تورنتو بسته شد. باشگاه کاستیلو یک مرکز آموزش سازمان ورزش استان است و در نتیجه با هدایت سازمان به صورت محدود باز مانده است.

  • ملی | یکشنبه 8 نوامبر ، ویژگی مربوط به نگرانی در مورد کیفیت هوای داخلی را تماشا کنید ملی ساعت 9 شب ET در شبکه خبری CBC و 10 شب به وقت محلی در ایستگاه تلویزیونی CBC شما. شما همچنین می توانید گرفتن ملی آنلاین در CBC Gem.

نگرانی ها در مورد انتقال COVID-19 توسط هوا از ماه ها پیش در ذهن کاستیلو وجود داشته است. مانند مطالعات پدید آمد کاستیلو که نشان می دهد چگونه ویروس در فضاهای تهویه کم گسترش می یابد ، سیستم HVAC خود را ارتقا داده و فیلتر UVA برای کمک به تمیز کردن هوای داخل سالن ورزشی اضافه کرده است. وی گفت که این تغییرات چندین صد دلار برایش هزینه داشته است.

اینکه دقیقاً چقدر این اقدامات به محافظت در برابر انتقال COVID-19 کمک می کند هنوز مشخص نیست. اما کاستیلو می گوید که باید تلاش کند.

“من ترجیح می دهم فراتر از آن بروم و اطمینان حاصل کنم که کارهای مناسب را انجام می دهیم ، از [feel] بیش از حد اعتماد به نفس [and] شاید کمی سستی کند. “

طبق گفته کارولین دوشاین ، محقق بیوآئروسل ها از UniversitLaval ، در فضاهای داخلی ، “تهویه باید به عنوان قسمت عمده کنترل عفونت مورد توجه قرار گیرد. [measures]”

کارولین دوچین ، که بیوآئروسل ها را در Institut universitaire de cardiologie et de pneumologie de Qubec مطالعه می کند ، گفت که ذرات ویروسی می توانند “در محیط اطراف فرد آلوده جمع شوند” در فضاهای تهویه کم و به طور بالقوه می توانند شخص دیگری را آلوده کنند. (سیلوین روی روسل / CBC)

دوچاین و تیم وی در شهر کبک به منظور بررسی چگونگی انتشار ویروس کرونا در هوا ، در اتاق های بیمارستان بیماران COVID-19 نمونه هوا گرفته اند. دوچین گفت ، در فضاهای تهویه ضعیف ، ذرات ویروسی می توانند “در محیط اطراف فرد آلوده جمع شوند” و به طور بالقوه ممکن است شخص دیگری را حتی بیش از فاصله 2 متری آلوده کنند.

وی گفت: “شواهد بیشتر و بیشتری وجود دارد که می گوید شیوع عمده و رویدادهای فوق العاده اشاعه که تاکنون اتفاق افتاده است ، در فضای بسته در فضای کم تهویه اتفاق افتاده است.”

دوچاین بخشی از یک گروه بین المللی متشکل از 239 دانشمند بود که در ماه ژوئیه به سازمان بهداشت جهانی (WHO) نامه نوشتند و از آژانس خواستند تا تشخیص دهد ویروس از طریق هوا پخش می شود. از آن زمان ، WHO و مراکز کنترل بیماری ایالات متحده (CDC) این موضوع را تأیید کرده اند انتقال COVID-19 از طریق هوا امکان پذیر است.

آژانس بهداشت عمومی کانادا (PHAC) دنباله رو این هفته ، با بیان اینکه COVID-19 از طریق قطرات بزرگ و همچنین “قطرات کوچکتر ، که گاهی اوقات آئروسل نامیده می شوند ، گسترش می یابد که تحت برخی شرایط در هوا معلق هستند”.

حتی قبل از به روزرسانی ، دستورالعمل های رسمی PHAC مردم را ترغیب می کرد که از محیط تهویه کم جلوگیری کنند.

مدارسی که تعاملات داخل فضاهای بسته ضروری است ، ماه ها تلاش کرده اند تا مسائل مربوط به کیفیت هوای داخلی را مرتب کنند.

مدرسه کالج سنت مایکل ، مدرسه خصوصی پسران در تورنتو ، اقدامات احتیاطی مانند ماسک ، اقدامات غربالگری ، فاصله فیزیکی و ایستگاه های جدید شستشوی دست را انجام داده است. همچنین سیستم تهویه خود را به روز کرده است.

مدیر مدرسه کالج سنت مایکلز ، جیمز مک کینون ، دلیل اینکه موسسه وی در فیلترهای HEPA و همچنین واحدهای نور ماوراio بنفش برای هر کلاس و فضای کار در ساختمان سرمایه گذاری کرده است ، توضیح می دهد تا نگرانی های مربوط به COVID-19 را برطرف کند. 0:22

جیمز مک کینون ، مدیر ارشد گفت: “ما واحدهایی را اضافه کرده ایم که فیلترهای HEPA هستند و همچنین واحدهایی با اشعه ماوراlet بنفش که به هر کلاس و فضای کاری ساختمان اضافه شده اند.”

وی افزود: “برداشت من از این واحدها این است كه 99 درصد از بین بردن باكتری ها و ویروس ها از جمله COVID-19 است. بنابراین استاندارد بسیار بالا است.”

مک كینون هزینه كلی برای ارتقا ارائه نداد ، اما اظهار داشت كه اقدامات لازم در محیط امروز ضروری است.

وی گفت: “ما ارزش تلاش برای باز نگه داشتن مدارس را می دانیم. بنابراین ، برای تحقق این امر آنچه در توان داریم انجام خواهیم داد.”

این استان 6.9 میلیون دلار به هیئت مدارس دولتی تورنتو برای بهبود کیفیت هوا در مدارس خود در سال جاری اعطا کرد. برای برخی از امکانات قدیمی بدون سیستم های تهویه مکانیکی که می توانند به روز شوند ، هیئت مدیره به دنبال سیستم های تصفیه هوا ، مانند فیلترهای HEPA ، به عنوان یک مکمل است.

واحدهای تصفیه هوا اهدایی در 13 اکتبر به مدارس دولتی قدیمی تورنتو تحویل داده شدند تا به بهبود کیفیت هوای کلاس کمک کنند. (اوساما فاراگ / CBC)

در ماه اکتبر ، صدها واحد تصفیه هوا به هیئت مدیره اهدا و به 37 مدرسه قدیمی در جوامعی که بیشتر در معرض خطر گسترش COVID-19 هستند ، توزیع شد.

دستورالعمل های بهداشت عمومی به روز شده در کانادا به مردم پیشنهاد می کند ، “با اطمینان از اینکه سیستم های گرمایش ، تهویه و تهویه مطبوع (HVAC) از وضعیت مطلوبی برخوردار هستند ، تهویه را به حداکثر برسانند.”

مشاور تهویه مطبوع مت MacAvelia ، از Advantage Airtech در Pickering ، Ont. ، گفت: طیف وسیعی از اقدامات مدیران ساختمان برای بهبود کیفیت هوای داخلی خود وجود دارد ، از ارتقا cost کوچک که هزینه زیادی ندارد ، تا تعمیرات اساسی که می تواند هزاران هزینه داشته باشد. دلار

به گفته وی ، مقرون به صرفه ترین برنامه این است كه به سیستم های موجود نگاهی بیندازید و ببینید “آیا می توانید در آنجا كاری انجام دهید تا آنچه را كه قبلاً دارید بهبود ببخشید.”

Matt MacAvelia از Advantage Airtech در Pickering، Ont. ، گفت: بهبود کیفیت هوا در یک ساختمان می تواند از به روزرسانی های کوچک که هزینه زیادی ندارند ، تا تعمیرات اساسی که می تواند هزاران دلار هزینه داشته باشد. (اوساما فاراگ / CBC)

وی گفت ، کیفیت هوای داخلی مسئله ای است که در مورد “شیوع سوزاندن” پیش از همه گیری وجود دارد و افراد بیشتری نگران کارایی و مقرون به صرفه بودن سیستم های خود هستند. وی گفت: “با همه کارها ، نوعی احساس می کنم که ممکن است جزر و مد در حال تغییر باشد.”

وی افزود که بسیاری از امکانات از کانکس ، مدارس ، مرکز تماس با وی تماس گرفته اند و در جستجوی اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی به روزرسانی سیستم های HVAC خود با توجه به COVID-19 هستند. اگرچه علاقه زیادی وجود دارد ، MacAvelia گفت مشاغلی که وی با آنها صحبت کرده است گاهی اوقات در انجام تعمیرات اساسی بزرگ بدون هیچ گونه راهنمایی رسمی از سوی یک هیئت حاکمه مردد هستند.

“ما در آنجا به وضوح نیاز داریم ، زیرا این امر به مردم کمک می کند ساختمانهای خود را به درستی مدیریت کنند.”

در این میان ، طبق گفته دوچین ، یک راه حل ساده برای ساختمانهایی با تهویه ضعیف تر وجود دارد که نمی توانند به راحتی اقدام به بروزرسانی کنند. وی همانند آخرین توصیه آژانس بهداشت عمومی کانادا ، به مدیران ساختمان پیشنهاد می کند که حتی در زمستان ، حتی الامکان ترکیدن پنجره ها را ترک کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *