نظرسنجی نشان می دهد تری فاکس ترجیح داده در اسکناس جدید 5 دلاری حاضر شود

بر اساس نظرسنجی منتشر شده در روز چهارشنبه ، بهترین انتخاب از میان هشت کانادایی در لیست کوتاه برای حضور در اسکناس 5 دلاری بعدی ، نماد Marathon of Hope تری فاکس است.

هنگامی که موسسه آنگوس رید از آنها س askedال کرد که کدام یک بیشتر دوست دارد به جای سر ویلفرید لوریه اسکناس را ببیند ، 57 درصد از پاسخ دهندگان دونده جوان را از بندر کوکیتلام ، BC ، انتخاب کردند که برای جمع آوری پول برای تحقیقات سرطان تلاش می کند چهار دهه برگزار شد

بانک کانادا در ماه فوریه خواستار کمک های مردمی برای انتخاب “کانادایی نمادین” برای اسکناس 5 دلاری بعدی شد ، که به گفته بانک مرکزی باید “پس از چند سال” منتشر شود.

فاکس ، که در سال 1977 پس از مشخص شدن تومور بدخیم ، پای راست خود را از ناحیه زانو قطع کرد ، برای جمع آوری کمکهای مالی خود در سنت جانسون در 12 آوریل 1980 شروع به کار کرد. او مجبور شد که پنج ماه بعد فرار را ترک کند سرطان به ریه های او سرایت کرد. وی سال بعد در 22 سالگی بر اثر سرطان درگذشت.

آنگوس رید می گوید که فاکس را به عنوان گزینه برتر در هر منطقه از کشور معرفی کرده است ، اما او به هیچ وجه یک انتخاب یکپارچه نبود.

سرباز بومی بسیار زیبا Binaaswi (فرانسیس Pegahmagabow) انتخاب 21 درصد از پاسخ دهندگان بود و توسط یک چهارم ساکنان که در نظرسنجی در ساسکاچوان ، انتاریو و آتلانتیک کانادا شرکت کردند ، ترجیح داده شد.

ایساپو-موکسیکا یا رئیس کروفوت ، که بخشی جدایی ناپذیر از مذاکرات پیمان 7 در آلبرتا در اواخر دهه 1800 بود ، توسط 19 درصد از پاسخ دهندگان انتخاب شد و پس از او رابرتین باری ، با نام مستعار ادبی خود Franoise ، با 16 درصد انتخاب شد. باری روزنامه نگار فرانسوی-کانادایی بود و طرفدار بسیاری از اهداف عدالت اجتماعی ، به ویژه برابری زنان در جامعه بود.

ایساپو-موکسیکا یا رئیس کروفوت ، Blackfoot را متقاعد کرد که در سال 1877 پیمان شماره 7 را امضا کند و به او به عنوان یک دیپلمات برجسته شهرت دهد. (OB Buell / Library and Archives Canada / C-001871)

آنگوس رید دریافت که 34 درصد از پاسخ دهندگانی که در کبک زندگی می کنند از باری حمایت می کنند در حالی که 27 درصد از زنان جوان مورد بررسی در سراسر کشور نیز از نویسنده حمایت می کنند ، در حالی که یکی از اعضای بنیانگذار باشگاه مطبوعات زنان کانادا است.

آنگوس رید نظرسنجی آنلاین را از 12 تا 16 نوامبر در میان یک نمونه تصادفی نماینده از 1578 بزرگسال کانادایی انجام داد. حاشیه خطا منفی یا منفی 2.5 درصد است ، 19 برابر از 20.

تری فاکس یک نام خانوادگی است

شاچی کورل ، رئیس انستیتوی آنگوس رید گفت: “همه چیز تعجب آور نیست که فاکس در بالای جدول قرار گرفت ، به دلیل شناسایی نام و مسابقات ماراتن امید که سالانه در سراسر کانادا برگزار می شود ، که باعث شده است” یک نام خانوادگی برای خودش باشد. ” .

کورل گفت که پرسیدن از کانادایی ها در مورد همه کسانی که لیست کوتاه را تشکیل داده اند همچنین “فرصتی قابل توجه” برای کسب اطلاعات در مورد دستاوردهای سایر نامزدها است.

تقریباً دو سوم یا 65 درصد از شرکت کنندگان در این نظرسنجی اظهار داشتند که آنها به فکر دیدن شخصی جدید در قبض های آبی و پلیمری خود باز هستند.

با این وجود ، آنگوس رید ، بسته به وابستگی سیاسی پاسخ دهندگان ، درصد متفاوتی با این سال پیدا کرد.

کسانی که در آخرین انتخابات فدرال به حزب محافظه کار کانادا رأی دادند ، احتمالاً با طرح مجدد مخالف بودند تا اینکه از آن حمایت کنند با 57 درصد در آن گروه موافق و 43 درصد مخالف ، در حالی که تغییر اسکناس با حمایت 76 درصدی رأی دهندگان لیبرال و 81 درصد رأی دهندگان حزب دموکراتیک ملی.

سر ویلفرید لوریر ، اولین نخست وزیر فرانکوفون کانادا ، حداقل در چهار نسخه گذشته اسکناس 5 دلاری کانادا ظاهر شده است. (CBC)

رأی دهندگان محافظه کار گذشته بیشتر مورد علاقه Terry Fox بودند ، 74 درصد ترجیح می دادند او را در اسکناس 5 دلاری ببینند. این نشان دهنده افزایش 17 واحدی بالاتر از میانگین کل است. ترجیحات لیبرال آینه کلی تصویر است در حالی که رای دهندگان گذشته حزب دموکراتیک خلق بیش از دیگران احساس می کنند هنرمند اینوک Pitseolak Ashoona گزینه ایده آلی است.

تصویری از لوریر ، هفتمین نخست وزیر کانادا ، تقریباً 50 سال است که روی اسکناس 5 دلاری قرار دارد و اولین بار در سال 1972 ظاهر شد. آخرین نسخه در نوامبر 2013 منتشر شد.

بانک مرکزی گفت که یک شورای مشاوره مستقل متشکل از افراد برجسته دانشگاهی ، بخش فرهنگی و جامعه مدنی لیست کوتاهی از هشت نامزد خارج از لیست بیش از 600 سال قبل در این ماه ارائه داده است.

وزیر مالیه کریستیا فری لند چهره جدید اسکناس 5 دلاری را اوایل سال آینده اعلام خواهد کرد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>