نوناووت مورد اول COVID-19 را تأیید می کند

رئیس بهداشت عمومی نوناووت اولین مورد نوناووت را در COVID-19 در Sanikiluaq تأیید کرد.

دکتر مایکل پترسون روز جمعه مورد را تأیید کرد. این هفته یک نمونه از افراد مبتلا به صورت شخصی جمع آوری شد و نمونه آن در وینیپگ آزمایش شد.

پترسون گفت: “این توسط استاندارد طلا در کشور آزمایش شده است.”

به دلیل وجود آزمایشی پرواز در Sanikiluaq ، نمونه بجای اینکه ابتدا در نوناووت آزمایش شود ، مستقیماً به آزمایشگاه میکروبیولوژی در وینیپگ ارسال شد.

وی گفت: ردیابی تماس در جامعه در حال انجام است و تیم واکنش سریع قلمرو “در حالت آماده باش برای کمک به مدیریت اوضاع در صورت لزوم قرار دارد.”

پترسون گفت که خیلی زود است که بگوییم فرد چگونه به ویروس مبتلا شده است. وی گفت: فرد با بروز علائم به انزوا رفت. علائم شخص شامل تب و سرفه است.

از ظهر روز جمعه ، همه سفرها به Sanikiluaq به بار و موارد اضطراری محدود می شوند. (CBC)

از ساکنان جامعه حدود 900 نفره خواسته می شود که در خانه بمانند و از درهم آمیختن با سایر ساکنین که بخشی از خانه آنها نیستند ، از جمله اعضای خانواده خودداری کنند.

پترسون در بیانیه ای گفت: “مهم است كه اقدامات بهداشتی توسط همه دنبال شود و همه ما سهم خود را انجام دهیم تا به سرعت بتواند در جامعه گسترش یابد.”

این قلمرو در این رهاسازی گفت که فرد آسیب دیده و خانواده آنها در انزوا هستند و حال خوبی دارند. در گزارش منتشر شده ، از ظهر روز جمعه ، همه مسافرتها به Sanikiluaq فقط به بار و موارد اضطراری محدود می شود.

پرواز برنامه ریزی شده به جامعه در روز یکشنبه با افرادی که از مرکز انزوای جنوب برمی گردند ، برای لحظه ای موکول شده است. قبل از سوار شدن به پروازهای نوناووت ، ساکنان نوناووت باید دو هفته را در انزوا هتل بگذرانند.

خدمات اضطراری باید باز بمانند در حالی که فروشگاه های مواد غذایی باید ساعات کمتری را اجرا کنند. اکنون خریداران باید هنگام خرید از ماسک استفاده کنند.

به غیر از فروشگاههای مواد غذایی ، ایستگاههای خدمات سوخت و وسایل نقلیه موتوری ، م institutionsسسات مالی ، کانادا پست و رستوران های باز برای خدمات خارج از کشور ، دولت دستور داده است همه مشاغل انتفاعی و غیر انتفاعی تعطیل شوند. همه مشتریان باید همیشه دو متر از هم فاصله داشته باشند و بیش از 10 نفر در یک زمان مجاز نیستند.

تماشا کنید | کنفرانس خبری نوناووت در مورد COVID-19:

به کلیه مدارس ، از جمله کالج قطب شمال نوناووت ، دستور داده شده است که به غیر از کارهای ضروری ، در همه موارد بسته است. مدارس در مرحله 4 برنامه پاسخ COVID-19 وزارت آموزش و پرورش تعطیل است.

لپ تاپ ها و تبلت ها برای جامعه ارسال شده اند ، اما دولت هنوز برای دسترسی آسان به آموزش از راه دور منتظر توزیع کارتهای اینترنتی است.

مجالس عمومی حداکثر به پنج نفر محدود می شود ، که این توانایی را برای یک خانواده فراهم می کند تا با هم در خیابان قدم بزنند. قرار نیست در خانه ها اجتماعاتی انجام شود.

پترسون گفت: “برای شدیدتر كردن اقدامات فضای زیادی برای جابجایی وجود ندارد.” پس از پایان یافتن قرارداد ، دفتر رئیس بهداشت عمومی محدودیت ها را ارزیابی می کند.

محدودیت ها می توانند به محض چند روز دیگر کاهش یابد ، اما پترسون گفت که او هیچ تاریخ مشخصی در ذهن ندارد.

محدودیت ها برای بقیه سرزمین بدون تغییر باقی مانده است. 24 جامعه دیگر می توانند علاوه بر کسانی که در خانه زندگی می کنند ، حدود 15 بازدید کننده در خانه های خود داشته باشند.

نخست وزیر می گوید: “ما برای این کار آماده شده ایم.”

نخست وزیر جو ساویکاتااقین در بیانیه ای گفت: “لطفاً به یاد داشته باشید که یک مورد تأیید شده دلیل ترس نیست. ما برای این کار آماده شده ایم و پاسخ می دهیم.” “همه Nunavummiut باید به تمرین فاصله اجتماعی بپردازند ، دست های خود را بشویند و اگر احساس ناراحتی می کنید در خانه بمانند.

“آرزوی بهترین ها را برای بیمار و مردم Sanikiluaq دارم.”

در گزارش منتشر شده ، مورد مثبت تاثیری بر حباب سفر فعلی با مناطق شمال غربی و چرچیل منیتوبا ندارد.

بیشتر داستان های NUNAVUT:

به هرکسی که دلیل بر این باشد که در معرض COVID-19 قرار گرفته است ، توصیه می شود از ساعت 10 صبح تا 6 بعد از ظهر با شماره تلفن COVID به شماره 1-888-975-8601 تماس گرفته و یا بلافاصله به مرکز بهداشت جامعه خود اطلاع دهد و بلافاصله در خانه را به مدت 14 سال منزوی کند. روزها.

از ساکنان خواسته می شود از مراجعه حضوری به مرکز بهداشت خودداری کنند.

قرار است مقامات در کنفرانس خبری ET در ساعت 2:30 بعد از ظهر بروزرسانی کنند. می توانید آن را در صفحه فیس بوک CBC North ما مشاهده کنید.

مطلب جدید جذاب