هدف این قانون ، گسترش دسترسی به سوابق بهداشتی آلبرتا در حالی است که نقض حریم خصوصی افزایش می یابد

وزیر بهداشت آلبرتا می گوید پیشنهادات “لایحه جدید بهداشت” به وی اجازه می دهد تا پرونده پزشکی شهروندان را جستجو کند “مضحک” است.

در لایحه 46 ، قانون اساسی که هفته گذشته ارائه شد ، پیشنهاد می شود وزیر و آلبرتا بهداشت را به عنوان افرادی که می توانند به Netcare دسترسی داشته باشند ، ثبت کند. این لایحه به دنبال اصلاح قانون اطلاعات سلامت از جمله سایر قوانین است.

“این مربوط به وزارت و AHS است[Alberta Health Services] وزیر بهداشت ، تایلر شاندرو روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری گفت:

“من نمی خواهم به اطلاعات سلامتی شخصی کسی دسترسی داشته باشم. به نظر من کاملا مضحک است.”

در اوایل سال جاری ، دو پزشک آلبرتا شاندرو را متهم کردند به دست آوردن نامناسب شماره تلفن آنها بعد از اعتراض آنها در حضور عمومی توسط وزیر.

جیل کلیتون ، کمیسر اطلاعات و حریم خصوصی آلبرتا ، هفته گذشته اظهار داشت که دولت از مشاوره با وی در مورد تغییرات پیشنهادی قانون اطلاعات بهداشتی ، که نظارت می کند ، غافل مانده است. اما شاندرو روز دوشنبه گفت كه با كلايتون مشورت شده است.

وی گفت: دولت از نشان دادن كلیتون به هر یك از بندهای پیشنهادی در قانون خودداری كرد ، اما این روال برای هر لایحه ای است كه در آلبراته ارائه می شود و جزئیات آن برای حفظ امتیاز پارلمان تحت فشار قرار می گیرد.

کارکنان کلیتون گفتند که کمیساریا تا زمان علنی شدن لایحه هیچ یک از پیشنهادهای سیاست را نمی داند. سخنگوی اسکات سیبالد گفت که دفتر وی در طی یک تماس تلفنی توصیف سطح بالایی از موضوعات احتمالی را دریافت کرده است.

وی گفت: “در هیچ نقطه ای جزئیات یا زمینه های ارائه شده توسط آلبرتا هلث در حین یا پس از تماس به روشی برای ارائه بازخورد یا تماس تلفنی در نظر گرفته نشده است.”

سیبلد گفت كلیتون امیدوار است تا هفته آینده با نگرانی های خاص خود در مورد تغییر در قانون اطلاعات بهداشتی به وزیر نامه بنویسد.

سیبلد گفت: اگرچه این لایحه افزایش ناگهانی حداکثر جریمه ها را برای دسترسی نادرست به اطلاعات بهداشتی فرد از 20000 دلار از 50000 دلار ، بالاترین جریمه ای که در آلبرتا اعمال شده است ، 15000 دلار است.

وی گفت که در سال مالی گذشته ، کمیسیونر حدود 1000 گزارش از نقض حریم خصوصی از بخش بهداشت دریافت کرده است ، که بیشتر آنها فکس و ایمیل های اشتباه بوده است.

وی در ایمیلی گفت: “اما ما گزارش های بیشتری در مورد دسترسی غیرمجاز به اطلاعات بهداشتی دریافت می كنیم ، همچنین به عنوان نقض” جاسوسی “شناخته می شود ، در صورتی كه كسی مجاز به دسترسی به اطلاعات بهداشتی برای شغل خود باشد بدون هدف تجاری مشروع این كار را می كند.”

کارمندان کمیساریای اطلاعات و حریم خصوصی جیل کلیتون می گویند که وی یک جلسه توجیهی تلفنی در سطح بالایی در مورد مواردی که می تواند در قوانینی که برای اصلاح قانون اطلاعات بهداشت و درمان نظارت می کند ، دریافت کرده است. او صبح روز معرفی بیل 46 نیز سرپوش گرفت. (CBC)

در سال 2018 ، آن قانون شد گزارش سو suspected ظن سوابق بهداشتی گزارش های نقض احتمالی به کمیسیون حفظ حریم خصوصی در طول سال آینده به سرعت بالا رفت.

سخنگوی وزارت بهداشت تام مک میلان گفت 53000 نفر در حال حاضر به Netcare دسترسی دارند. وی گفت که این وزارتخانه می تواند اطلاعاتی را که یک کارگر می بیند بر اساس نقش خود محدود کند.

خارج از استان ، خارج از کنترل آلبرتا؟

سایر کارشناسان حقوقی و حریم خصوصی روز دوشنبه گفتند که برخی پرچم های قرمز را در این لایحه مشاهده می کنند.

اگر شخصی از خارج از آلبرتا حریم خصوصی خود را نقض کند ، دسترسی کارمندان مراقبت های بهداشتی در خارج از آلبرتا به سوابق الکترونیکی بهداشتی بیماران می تواند فرد یا دولت را بدون مراجعه زیاد ترک کند.

لوریان هاردکاسل ، استاد حقوق پزشکی دانشگاه کالگری گفت ، در کانادا ، مردم به طور بالقوه می توانند از کالج های حرفه ای کارکنان مراقبت های بهداشتی در مورد نقض حریم خصوصی شکایت کنند. اما جبران خسارت در خارج از کانادا می تواند پیچیده تر باشد.

دیوید شفرد ، منتقد بهداشت مخالف گفت که بیل 46 می تواند دریچه ای برای برنامه های کنفرانس ویدیویی پزشکی سودآور برای ورود به بازار در آلبرتا باز کند.

در اوایل سال جاری ، هنگامی که از کمیسر حفظ حریم خصوصی تا قبل از راه اندازی این سرویس درخواست بازبینی نشده بود ، با برنامه Telus Babylon با اختلاف نظر روبرو شد.

پزشکان آلبرتا همچنین از اینکه مدتی پزشکانی که بیماران را در این برنامه مشاهده می کردند بیشتر پرداخت می شد ، بیشتر از اینکه پزشکان بیماران خود را از طریق تلفن یا آنلاین ببینند ، از دولت آلبرتا مزد می گیرند.

مک میلان گفت هیچ برنامه ای برای دسترسی افراد خارج از کانادا به Netcare وجود ندارد. کارگران در سایر مناطق کانادا در حوزه قضایی خود و هر استاندارد حرفه ای مشمول قانون حریم خصوصی خواهند بود.

مک میلان گفت: “این طرح امکان دسترسی به ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی در استان ها و مناطق را به منظور ارائه خدمات بهداشتی به آلبرتانی ها فراهم می کند.” “برنامه های فوری تمرکز بر لویدمینستر خواهد بود.”

هاردکاسل گفت که برخی از تغییرات پیشنهادی در لایحه 46 به وزیر قدرت جدیدی نمی دهد ، اما توجه ها را به اختیارات خارق العاده ای جلب کرده است که ممکن است عموم مردم وزیران بهداشت را نشناخته باشند.

وی گفت: “این دولت شاید خود را به عنوان فردی مایل نشان داده است كه به منظور تهاجم برنامه خود ، كارهایی را انجام دهد كه از نظر قانونی مجاز به انجام آنها هستند ، اما دولت های دیگر ممكن است از طریق سازش های بیشتری به آنها دست یافته باشند.”

شارون پولسکی ، رئیس شورای حفظ حریم خصوصی و دسترسی کانادا ، نگرانی های زیادی با این لایحه به عنوان پیشنهاد دارد.

وی گفت که این هدف به دنبال تغییر در تعریف نحوه ضبط ویدئو و صوتی بیماران بدون اطلاع آنها است ، که این امر زمینه را برای ضبط بیشتر از طریق سلامتی باز می کند.

وی گفت که این کار کارکنان مراقبت های بهداشتی را آسان تر می کند تا بدون اطلاع بیماران ، اطلاعات را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

این لایحه همچنین اجازه می دهد از Netcare برای اهداف تحقیقاتی استفاده شود ، نه فقط برای مراقبت از بیمار.

Polskysaidif یک محقق از داده ها سوuses استفاده می کند ، قانون می گوید آنها باید اطلاعات را پس دهند. او گفت که اگر قبلاً به دست اشتباه افتاده باشد یا کشور را ترک کرده باشد ، این بسیار مفید است.

و در حالی که افراد می توانند رمزهای عبور خود را تغییر دهند ، نمی توانند داده های بیومتریک ، مانند اثر انگشت یا شکل صورت خود را تغییر دهند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>