همانطور که اقتصاد از رکود همه گیر بهبود می یابد، کارفرمایان بزرگ برای بازگشت به دفتر تلاش می کنند

از بازار کار قوی گرفته تا سازمان بهداشت جهانی که رسماً وضعیت کووید-19 را به عنوان یک وضعیت اضطراری بهداشت جهانی تنزل داده است، نشانه‌هایی که نشان می‌دهد اقتصاد در حال بهبودی از این بیماری همه‌گیر است در همه جا دیده می‌شود.

اما شاید در هسته‌های توخالی مرکز شهر در سرتاسر کشور، واضح‌تر از دیدن میلیون‌ها کارمند اداری که پس از گذراندن بیشتر سه سال گذشته از خانه به شهرها بازگشته‌اند، وجود نداشته باشد.

روند غیرقابل انکار است. داده‌های تلفن همراه نشان می‌دهد که شهرهای کانادا در مقایسه با قبل از همه‌گیری تقریباً نصف جمعیت در طول روز کاری پر از جمعیت هستند. این میزان نسبت به کمتر از 10 درصدی است که در مقاطع مختلف از سال 2020، زمانی که همه گیری شروع شد و قرنطینه ها اجرا شد، مشاهده شده است.

در حالی که شهرهای کانادا هنوز در مقایسه با شهرهای ایالات متحده عقب مانده اند، تعدادی از کارفرمایان بزرگ تلاش می کنند تا هر کاری که می توانند برای پر کردن این شکاف انجام دهند.

3 روز در هفته

باارزش‌ترین شرکت کانادا، یعنی رویال بانک کانادا، پس از اینکه به کارمندان دفتر خود اجازه داد در طول همه‌گیری از خانه کار کنند، گام بزرگی برداشت تا از اول ماه مه، کارکنانش حداقل سه روز در هفته به دفتر مراجعه کنند و دلیل آن بهره‌وری بود. نگرانی ها.

رئیس و مدیر عامل شرکت دیو مک کی در توضیح این تصمیم گفت: “من فکر می کنم که عدم همکاری با یکدیگر از بسیاری جهات منجر به چالش های بهره وری و نوآوری شده است و جامعه به اندازه کافی کنار هم قرار نمی گیرد و به اندازه کافی کار نمی کند.”

مطلب جدید جذاب
ارزان ترین خودروهای اسپرت 2022 کدامند

RBC تنها شرکتی نیست که چنین فکری می کند. از این هفته، غول تجارت الکترونیک آمازون همین کار را انجام می دهد و تقریباً تمام کارکنان را ملزم می کند حداقل سه روز در هفته در دفتر حضور داشته باشند.

بازگرداندن هزاران نفر به دفتر که برخی از آنها حتی هرگز آنجا نبوده اند زیرا در طول همه گیری همه گیر استخدام شده اند، یک مشکل پیچیده است، “بنابراین ما به تیم هایی که باید این کار را انجام دهند، مدتی زمان می دهیم تا برنامه ای را تهیه کنند. اندی جاسی، رئیس و مدیر عامل آمازون گفت.

مکنزی اروین، یک وکیل استخدامی با سامفیرو تومارکین LLP در تورنتو و اتاوا، گفت که این عاقلانه است، زیرا کارفرمایان در صورت اعمال تغییرات غیرمنطقی در شرایط کاری افراد در معرض خطر سردردهای قانونی هستند.

او در مصاحبه‌ای به سی‌بی‌سی نیوز گفت: «شما باید به کارمندان خود اطلاع‌رسانی و زمان کافی برای انجام هماهنگی‌های لازم برای بازگشت بدهید.

تماشا | کارگران مزایا و معایب کار در خانه را می بینند:

کارگران در بازگشت به دفتر وزنه می زنند

این هفته در مرکز شهر تورنتو، کارمندان اداری افکار خود را در مورد مزایا و معایب بازگشت به دفتر پس از کار بیشتر از خانه برای بسیاری از بیماری های همه گیر با CBC News در میان گذاشتند.

ایروین گفت دفتر او مملو از تماس‌های کارکنانی است که در طول همه‌گیری استخدام شده‌اند و اکنون از آنها خواسته می‌شود به دفتر بیایند و می‌خواهند حقوق خود را بدانند.

خبر بد؟ برای اکثر کارگران، کارفرما در زمینه بسیار محکمی از مردم می خواهد که برگردند.

مطلب جدید جذاب
سایت سرمهره و مهره مار اصلی

او گفت: «برای اکثر کارمندان، اگر در طول همه‌گیری همه‌گیری از راه دور شروع به کار کرده‌اید… کارفرمای شما این حق را دارد که شما را به دفتر فراخواند. “اگر قرارداد کاری شما به طور خاص بیان نمی کند که موقعیت شما یک موقعیت از راه دور است … کارفرمای شما حق دارد با شما تماس بگیرد.”

ایروین می‌گوید کار از خانه در طول همه‌گیری برای کارگرانی که بسیاری از آنها می‌توانستند با مذاکره در قراردادی که شرکت‌ها به دنبال یافتن کارمند ناامید بودند، این دستاوردها را حفظ کنند، زندگی را تغییر می‌داد.

او گفت: «اما اکنون ما شاهد تغییری هستیم که در آن تعداد زیادی تعدیل نیرو وجود دارد، نه تعداد زیادی استخدام. ممکن است به سناریویی برسیم که این اهرم برای کارمندان به نوعی از دست می‌رود.»


حق در مقابل امتیاز

لیندا داکسبری، استاد مدیریت و استراتژی در دانشکده بازرگانی Sprott دانشگاه کارلتون در اتاوا، گفت که بحث فعلی در مورد کار از خانه به یک اختلاف اساسی بین کارگران و کارفرمایان در مورد اینکه آیا این پیشرفتی است که برای کل شرکت خوب است یا خیر خلاصه می شود. مزایایی که برخی از کارگران دریافت می کنند و برخی دیگر نمی گیرند.

او در مصاحبه ای گفت: «بعد از اینکه آنها دو یا سه سال از خانه کار کردند، بسیاری از مردم فکر می کنند که این یک حق است. “اما بسیاری از کارفرمایان فکر نمی کنند که این یک حق است، آنها فکر می کنند که این یک امتیاز است.”

داکسبری گفت: یادآوری این نکته مهم است که کار از خانه برای اکثر مردم موضوعی بحث برانگیز است، زیرا اکثریت آنها مشاغلی دارند که نمی توان آن را انجام داد. اما در مورد بقیه، دو طرف در حال حفاری هستند زیرا در مورد اهداف توافق ندارند.

مطلب جدید جذاب
بزرگترین کتابخانه الکترونیکی ایران کدام است؟

او در مصاحبه‌ای گفت: «قبل از همه‌گیری، زمانی که کارفرمایان در مورد بهره‌وری صحبت می‌کردند، واقعاً معادل ساعات کار، در دسترس بودن 24 ساعته، کار کردن، دیده شدن، هرگز نه گفتن و غیره بود.

داکسبری گفت، کارمندانی که با کار کردن از خانه شکوفا می‌شوند، می‌گویند که به اندازه ساعات قبلی وقت خود را صرف می‌کنند و خروجی کارشان اگر بیشتر نباشد، یکسان است.

اما کارفرمایان تعریف بهره‌وری را تغییر داده‌اند. اکنون می‌گویند که این در مورد خلاقیت، نوآوری، ارتباط اجتماعی، فرهنگ است.

او گفت که مشکل کارفرمایان این است که شواهد تجربی بسیار کمی برای حمایت از این نظریه وجود دارد که همکاری حضوری برای تجارت بهتر است و باعث می شود کارگرانی که اهداف کاری مشابهی را برآورده می کنند و از آنها فراتر می روند، احساس ناراحتی بی مورد کنند. برای اینکه باید به دفتر بازگردید.

داکسبری گفت: «ما باید بتوانیم بحث در مورد بهره‌وری را بدون تمرکز بر ساعت و در دسترس بودن، بلکه بر خروجی انجام دهیم.