همزمان با حفر موج دوم همه گیری ، پناهگاه های بی خانمان وینیپگ برای زمستانی تاریک آماده می شوند

مانیتوبا در تلاش است تا یک موج شیوع مجدد از COVID-19 را ایجاد کند و محدودیت هایی را برای مشاغل و اجتماعات عمومی در وینیپگ و سایر مناطق استان ایجاد کند.

مدیر ارشد بهداشت عمومی مانیتوبا گفت: “ما باید فقط به دلایل اساسی بر بیرون رفتن تمرکز کنیم.” جمعه برنت روسینون. “از خود محافظت کن. فاصله خود را با دیگران حفظ کن.”

اما خود منزوی کردن به سادگی برای افراد بی خانمان و بسیاری دیگر از اعضای جوامع آسیب پذیر یا آژانس هایی که به افرادی که همیشه قادر به تأمین هزینه های خود نیستند غذا و سرپناه ارائه می دهند ، یک گزینه نیست.

در 1JustCity ، که سه مرکز ترک تحصیل در مرکز شهر وینیپگ را اداره می کند ، همه گیری منجر به تعداد بیشتری از افراد نیاز به غذا ، دوش یا فقط یک مکان برای گرم نگه داشتن افراد شده است.

مدیر اجرایی آژانس ، تسا وایتکلود ، در مصاحبه ای که شنبه از شبکه CBC پخش شد ، گفت: “ما هر هفته بیش از 2000 وعده غذایی را بیرون می کشیم.” خانه. “ما شاهد افزایش زیادی در تعداد هستیم. البته بیشتر افراد شاهد عدم امنیت غذایی هستند ، زیرا اخراج کارها و موارد مختلف تغذیه خود را به روشهای قبلی دشوارتر می کنند.”

کریستی بیون گفت که وضعیت کاملاً مطابق مرکز زنان North End است که طیف گسترده ای از حمایت ها را برای زنان در جامعه ارائه می دهد ، از جمله فضای کم ، مشاوره والدین و مسکن انتقالی.

اخبار CBC: مجلس10:40وزن COVID-19 در وینیپگ

در حالی که موارد COVID-19 در مانیتوبا افزایش می یابد ، رهبران ارتباط جامعه Tessa Whitecloud و Kristi Beaune در مورد چگونگی تأثیر همه گیر بر برخی از آسیب پذیرترین افراد در مرکز استان صحبت می کنند. 10:40

مطلب جدید جذاب
سایت های مرجع اخبار لحظه ای ایران

بیماری همه گیر همراه با فقر

“Beaune” سخنگوی سازمان مرکز ، گفت خانه.

“این مسائل جای عقب نمانده است.”

مانیتوبا در نظر گرفت که در مواردی که در میان جوانان مرتبط با اجتماعات و مهمانی های شب آخر است ، در شهر وینیپگ مقررات منع رفت و آمد ایجاد کند. برایان پالیستر نخست وزیر در حال حاضر در مخالفت با این اقدام ، به نفع اجرای دقیق تر محدودیت های موجود ، ایستادگی کرد.

پالیسترتولد در جلسه توجیهی روز پنجشنبه گفت: “عواقبی برای افراد به وجود خواهد آمد که دیگران دیگران را در معرض خطر قرار دهند و خود را در معرض خطر قرار دهند.”

روز جمعه تعداد مرگ های ناشی از COVID در مانیتوبا به 96 نفر رسید. مقامات بهداشتی همچنین 243 مورد جدید دیگر ویروس را اعلام کردند که میزان آزمایشات مثبت به بیش از 9 درصد رسیده است.

وایتکلود گفت که او درک می کند برای تلاش برای کاهش سرعت گسترش COVID-19 باید اقدامات سختگیرانه تری انجام شود ، اما هشدار داد که قانون منع رفت و آمد می تواند به معنای جرم انگاری افراد بی خانمان باشد.

“بنابراین ، شما می دانید ، اگر می خواهید تا ساعت 10 در منزل مطمئن شوید بسیار عالی است. اما اگر خانه ندارید ، اصرار بر اینكه مردم باید این مسئله را بشناسند مشكلی ندارد. پناهگاه ها تا ساعت 11 شب باز نمی شوند “.

“بنابراین اگر مقررات منع رفت و آمد با ابتکار عمل انجام شود تا اطمینان حاصل شود که همه افراد باید از نظر COVID در یک مکان امن باشند ، از نظر سو abuse مصرف مواد یا ، می دانید ، خشونت خانگی … بدون خطر است. اما اگر جفت نشود با ابتکاراتی که قصد دارد نابرابری هایی را که قانون منع رفت و آمد بیشتر می کند ، برطرف کند ، بنابراین من فکر می کنم این یک مشکل در مورد حقوق بشر است. “

مطلب جدید جذاب
به لطف «رکود حمل و نقل» در حال حاضر گازوئیل ارزان تر از گاز معمولی است

بی خانمانی به عنوان یک مسئله بهداشت عمومی

در سراسر کانادا روشن است که همه گیری تأثیر نامتناسبی بر افراد حاشیه نشین دارد.

مجمع روسای مانیتوبا نیز نگرانی های مشابهی راجع به قانون منع رفت و آمد اعلام کرد و گفت که این امر برای بومیانی که در مراکز شهری زندگی می کنند ، مجازات خواهد داشت.

در تورنتو ، آمار بهداشت عمومی نشان می دهد که 83 درصد موارد گزارش شده COVID-19 در میان افراد رنگین پوست است.

Beaune و Whitecloud خاطرنشان كردند كه دولت فدرال اخیراً طرح مسكن سریع را به عنوان یك برنامه 1 میلیارد دلاری برای تأمین هزینه ساخت مسكن مدولار و تبدیل نمونه های مشابه ساختمان های موجود به مسكن ارزان قیمت اعلام كرده است.

وایتکلود گفت: “من امیدوارم که شاهد رشد بیشتر این موارد باشیم ، زیرا ما باید درک کنیم که تجربه یک بی خانمانی یک شخص در واقع یک مسئله بهداشت عمومی برای همه افراد در شهری است که این فرد در آن زندگی می کند.”

چهارشنبه ، 10 ژوئن 2020 ، دود از آتش سوزی در یک اردوگاه بی خانمان در خیابان آستین در وینیپگ بلند می شود. (Austin Grabish / CBC)

سهم وینیپگ از این برنامه 12.5 میلیون دلار است.

بیون اضافه کرد: “فقط مسکن انتقالی کافی در وینیپگ و اطراف آن وجود ندارد و این چیزی است که ما قبلاً می دانستیم.”

“COVID مطمئناً حتی بیشتر از آن روشن کرد. منظورم این است که ما هشت تخت خانه مسکونی داریم. اگر از این طریق بودجه ما تأمین می شد ، می توانستیم به راحتی 25 ، 40 زن را در منطقه نزدیک خود جای دهیم که واقعاً می توانند از مسکن پایدار بهره مند شوند “

نزدیک شدن به زمستان ، ضرورت رسیدگی به بی خانمانی و سایر چالش های ناشی از همه گیری را بیش از پیش ضروری می کند.

خبر خوب این است که بسیاری از اهدا کنندگان خصوصی در وینیپگتو برای تهیه ماسک ، وعده های غذایی و کالاهای دیگر قدم می گذارند. یک اهدا کننده در طول موج اول ویروس ، 50 پیتزا در روز به مرکز زنان North End ارائه می دهد ، برنامه ای که Beaune و Whitecloud در تلاشند تا ماه های آینده دوباره راه اندازی شود.

وایتکلود گفت: “این به دلیل حمایت از افرادی که در اطراف ما جمع می شوند و انجام این کارها برای افرادی که به آن احتیاج دارند ، توانمند سازی است.” “اما این یک زمستان اعصاب خرد کن خواهد بود.”