وزارت بازرگانی ایالات متحده می گوید با گذشت مهلت فروش TikTok ، فعلاً تحریم را اعمال نخواهد کرد

وزارت بازرگانی ایالات متحده از دستور قبلی خود برای فروش پلت فرم اشتراک ویدیو TikTok متعلق به چینی برای فروش دارایی های خود در ایالات متحده عقب نشینی کرد یا خود را تعطیل کرد.

این وزارت در یادداشت روز پنجشنبه گفت که یک حکم دادگاه امکان اجرای دستور تابستان Housethis را که باعث می شود شرکت های آمریکایی از ارائه خدمات اینترنتی به TikTok ، یک بستر رسانه اجتماعی که به کاربران اجازه می دهد ایجاد و فیلم های کوتاه را به اشتراک بگذارید.

مالک چینی این شرکت ، ByteDance ، گفت که سفارش اصلی در واقع فعالیت TikTok را در ایالات متحده ، جایی که تقریباً 100 میلیون کاربر دارد ، غیر ممکن می کند.

این حماسه در تابستان و هنگامی که دونالد ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا علیه این شرکت حمله کرد ، آغاز شد و گفت این تهدیدی برای امنیت ملی است زیرا داده های کاربر توسط یک شرکت چینی کنترل می شود. ترامپ یک دستور اجرایی را امضا کرد که در واقع این شرکت را مجبور به فروش عملیات خود در آمریکا به یک مالک آمریکایی کرد یا خود را تا روز پنجشنبه ، 12 نوامبر تعطیل کرد.

در تاریخ 30 اکتبر ، قاضی پنسیلوانیا ، وندی بیلستون ، دستور موقت خود را علیه این ممنوعیت صادر کرد به این دلیل که “توصیفات دولت درباره تهدیدات امنیت ملی ناشی از برنامه TikTok به صورت فرضی بیان شده است”.

این حکم قابل تجدیدنظر در دادگاه بالاتری است ، اما روز پنجشنبه وزارت بازرگانی اعلام کرد که قصد انجام چنین کاری را ندارد مگر اینکه به آن دستور داده شود.

“دپارتمان با شرایط این دستور مطابقت دارد [and] بر این اساس ، این به منزله ممنوعیت منشی معاملات مشخص شده توسط وزیر مطابق دستورالعمل 13942 مربوط به TikTok است … تا زمانی که تحولات قانونی بیشتری در این باره انجام نشود ، “اثر نخواهد کرد.”

ByteDancec در ماه سپتامبر با چارچوبی برای توافق با اوراکل مواجه شد ، اما اکنون که قانون گذاران ایالات متحده دیگر این دستور را دنبال نمی کنند ، احتمالاً این توافق از هم خواهد پاشید.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>