ویروس کرونا: آنچه در سه شنبه در کانادا و سراسر جهان اتفاق می افتد

آخرین:

پزشک ارشد پیش از میلاد می گوید که این استان “چالش برانگیزترین” دوره شیوع بیماری تا به امروز است که بیمارستان ها با افزایش و انتقال در مراقبت های طولانی مدت افزایش می یابد.

دکتر بانی هنری روز دوشنبه گفت که “همه ما فشار را احساس می کنیم” با گسترش بیماری همه گیر COVID-19.

وی گفت: “این ویروس مکث نمی کند ، وقتی که ما خسته و ناامید هستیم و می خواهیم تمام شود.” “این به سرعت گسترش می یابد و منتظر نمی ماند تا ما جبران کنیم.”

هنری و وزیر بهداشت ، آدریان دیکس ، 1933 مورد جدید COVID-19 را طی سه روز همراه با 17 مورد مرگ و میر دیگر اعلام کردند که آمار شیوع بیماری همه گیر استان را به 348 نفر رساند.

به روزرسانی روز دوشنبه تعداد موارد فعال در استان 7،360 را به همراه داشت. از این تعداد ، 277 نفر در بیمارستان و 59 نفر تحت مراقبتهای ویژه یا ICU بودند.

مدیر ارشد بهداشت عمومی گفت که طی دو هفته آینده ، مردم استان باید “فوراً” برای کاهش انتقال به منظور باز نگه داشتن مدارس و محل های کار و از بین بردن “فشارهای واقعی” بر سیستم مراقبت های بهداشتی ، تلاش کنند.

مقامات بهداشتی در استان اخیراً دستورالعملهای مربوط به بهداشت در سراسر کشور را صادر کرده اند ، از جمله دستورالعمل ماسک برای فضاهای عمومی داخلی ، برای کاستن از گسترش ویروس کرونا.


آنچه در سراسر کانادا اتفاق می افتد

از ساعت 7:30 صبح به وقت ET در روز سه شنبه ، تعداد پرونده های COVID-19 کانادا 337،555 نفر بود که 56،832 نفر از آنها پرونده های فعال محسوب می شوند. شمار CBC News در مورد مرگ و میر بر اساس گزارش های استانی ، اطلاعات بهداشتی منطقه ای و گزارش های CBC در 11521 نفر بود.

آلبرتارئیس ارشد پزشکی بهداشت روز دوشنبه گفت که این استان “یک نقطه خطرناک” در همه گیری را مورد اصابت قرار داده است و باید اقدام کند.

دکتر دینا هینشاو روز دوشنبه گفت ، “در حالی که این استان 1،549 مورد جدید COVID-19 و پنج مرگ اضافی گزارش کرده است ، روز دوشنبه گفت:” انتظار بیشتر بر توانایی ما در مراقبت از آلبرتایی ها تأثیر می گذارد. “

که درساسکاچوان، نخست وزیر اسکات مو پس از قرار گرفتن در معرض COVID-19 در یک رستوران در پرنس آلبرت ، در حال انزوا است. سخنگوی نخست وزیر گفت موی علائمی را تجربه نمی کند اما به دلیل احتیاط فراوان مورد آزمایش قرار گرفته است. ساسکاچوان 235 مورد جدید COVID-19 را روز دوشنبه و چهار مورد مرگ دیگر گزارش کرد.

مانیتوباروز دوشنبه گزارش شده بیش از 540 مورد جدید COVID-19 که در استان Prairie رکورددار است. این استان همچنین هفت مورد فوت دیگر را گزارش کرد.

دکتر برنت روسین ، رئیس ارشد بهداشت عمومی استان گفت که از اول نوامبر ، این استان گزارش داد که در مجموع 75 مورد مرگ ناشی از COVID-19 وجود دارد. از روز دوشنبه ، این رقم 236 بود.

وی گفت: “فقط فکر کردن روی اینها به عنوان اعداد ممکن است آسان باشد ، اما همه ما می دانیم که اینها Manitobans هستند.” “اینها افرادی هستند که دوستشان دارند ، که اکنون آنها را از دست داده اند.”

انتاریوهمچنین در روز دوشنبه با 1،589 مورد رکورد بالا بودن پرونده روزانه را گزارش کرد. در این استان ، 19 مورد مرگ و میر دیگر گزارش شده است ، همچنین بستری شدن در بیمارستان ها به 507 نفر افزایش یافته است ، با 156 مورد در ICU.

کبک، استان دیگری که به سختی تحت تأثیر همه گیر قرار گرفته است ، روز دوشنبه 1،164 مورد جدید COVID-19 و 13 مورد مرگ دیگر گزارش کرد. استان گزارش داد که بستری شدن در بیمارستان 634 و 98 مورد در ICU بوده است.

در شرق ، حباب سفر آتلانتیک روز دوشنبه از هم پاشید جزیره پرنس ادواردونیوفاندلند و لابرادوراعلام کرد که حداقل برای دو هفته از این قرارداد خارج می شوند.

نخست وزیر بلین هیگز گفت نیوبرانزویک “فعلاً” تغییری در مشارکت آن در حباب آتلانتیک ایجاد نخواهد کرد. این استان روز دوشنبه 15 مورد جدید COVID-19 و یک مورد مرگ گزارش کرد.

نوا اسکوشیاروز دوشنبه 11 مورد جدید COVID-19 گزارش کرد. یکی از موارد در آخر هفته به عنوان بخشی از برنامه آزمایش سریع COVID-19 برای کارمندان و مشتریان در یک بار در مرکز شهر هالیفاکس شناسایی شد.

در سراسر شمال ، چهار مورد جدید از COVID-19 در وجود دارد نوناووت و شش در یوکانیوكون هفته گذشته محدودیت ها را افزایش داد ، زیرا نرخ آلودگی در حوزه های قضایی اطراف خود افزایش یافت ، و همه كارگران خدمات حیاتی را مجبور كرد كه هنگام ورود به سرزمین به مدت دو هفته خود را منزوی كنند.

نوناووت در میان یک قفل است تا تلاش کند که از افزایش موارد جلوگیری کند. رئیس بهداشت عمومی دکتر مایکل پترسون روز دوشنبه هشدار داد که تعداد پرونده ها “بدون توجه به آنچه در جامعه اتفاق می افتد روز به روز بالا و پایین می شود” از زمان آزمایش و “تغییرپذیری پروازها”.

هیچ مورد جدید COVID-19 در این کشور گزارش نشده استسرزمینهای شمال غربیدر روز دوشنبه ، تعداد کل پرونده خود را در 15 قرار داده است.


آنچه در سراسر جهان اتفاق می افتد

طبق اوایل صبح روز سه شنبه ، بیش از 59.2 میلیون مورد COVID-19 در سراسر جهان گزارش شده است که بیش از 37.9 میلیون مورد بهبود یافته یا برطرف شده است ، طبق یک ابزار ردیابی که توسط دانشگاه جان هاپکینز نگهداری می شود. تعداد کشته های جهانی در حال نزدیک شدن به یک میلیون و 400 هزار نفر بود.

درقاره آمریکا، موارد جدید ویروس کرون در ایالات متحده به بالاترین حد خود رسیده است ، به طور متوسط ​​بیش از 170،000 در روز ، و مرگ و میرها به بیش از 1500 نفر در روز رسیده است ، که بالاترین سطح از بهار است. عامل این ویروس بیش از یک چهارم میلیون مرگ و میر در ایالات متحده و بیش از 12 میلیون مورد عفونت تایید شده است.

دکتر گفت: “انتقال جامعه به حدی در سراسر ایالات متحده وجود دارد که احتمال اینکه با شخصی که دارای COVID-19 است روبرو شوید بسیار بسیار زیاد است ، چه در هواپیما باشد ، چه در فرودگاه و چه در یک مکان استراحت.” سیرا مداد ، اپیدمیولوژیست بیماری های عفونی برای بیمارستان های شهر نیویورک.

پرستار کارن ویلیامز با مسافری که روز دوشنبه منتظر آزمایش ویروس کرونا در ترمینال بین المللی تام بردلی در LAX است صحبت می کند. میلیون ها نفر در ایالات متحده با وجود هشدارهای مقامات بهداشتی به برنامه های سفر شکرگذاری پایبند هستند. (لوسی نیکلسون / رویترز)

بزرگترین شهرستان در ایالات متحده آمریکا در آستانه یک دستور ماندن در خانه پس از افزایش ویروس کرونا از سطح تعیین شده توسط مقامات بهداشت عمومی شهرستان لس آنجلس برای شروع چنین اقدامی. افزایش موارد جدید روز دوشنبه شهرستان را بیش از میانگین 4500 مورد در روز قرار داده است.

در مکزیک ، رهبران کلیسا و مدنی یک گردهمایی سالانه را که تعداد زیادی از زائران کاتولیک را برای محافظت از مردم جذب می کند ، لغو می کنند.

که دراروپا ،مقامات بهداشتی ایالتی و فدرال در آلمان می گویند در صورت ارائه آزمایش منفی ، دوره قرنطینه را برای افرادی که با یک مورد تایید شده COVID در تماس بوده اند از 14 روز به 10 کاهش می دهند.

آژانس دارویی اروپا می تواند در بهترین حالت ، نظر علمی در مورد واکسن COVID-19 را به دنبال تأیید مقررات تا پایان سال ارائه دهد.

WATCH | آزمایشات نشان می دهد واکسن AstraZeneca COVID-19 بسیار کارآمد است:

دارو ساز انگلیسی AstraZeneca گفته است واکسن COVID-19 که با دانشگاه آکسفورد تولید شده است به طور متوسط ​​70 درصد موثر است. این واکسن یکی از واکسنهایی است که کانادا قبلاً سفارش آن را داده است و از نظر جهانی در دسترس است. 4:04

درمنطقه آسیا و اقیانوسیه ،چین موارد جدید ویروس کرونا را در شهرهای شانگهای و تیانجین گزارش کرده است زیرا می خواهد از بزرگتر شدن شیوع کوچک جلوگیری کند.

کمیسیون ملی بهداشت روز سه شنبه اعلام کرد که در دوره 24 ساعته قبلی ، در هر شهر یک مورد جدید وجود دارد. همچنین 20 مورد در میان افرادی که از خارج از کشور وارد شده اند گزارش شده است.

مالزی اعلام کرد که برخی کارخانه های بزرگترین تولید کننده دستکش لاستیکی جهان را تعطیل خواهد کرد زیرا بیش از 2000 کارگر این کشور آزمایش COVID-19 را مثبت اعلام کرده اند.

یک کارگر پزشکی با تجهیزات محافظ روز سه شنبه لوله های آزمایش را در یک مرکز آزمایش جامعه برای COVID-19 در منطقه Yau Tsim Mong هنگ کنگ حمل می کند. (جویس ژو / رویترز)

در همین حال ، هنگ کنگ امسال برای سومین بار بارها ، کلوپ های شبانه و سایر اماکن تفریحی را تعطیل می کند.

که درآفریقا، نیجریه مسافرینی را که نتوانند پروتکل COVID-19 کشور را دنبال کنند ، به مدت شش ماه از پرواز منع خواهد کرد.

درخاورمیانه، ایران گزارش داد که در 24 ساعت گذشته 13721 مورد جدید و 483 مرگ ناشی از رکورد ثبت شده است.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>