ویروس کرونا: آنچه روز پنجشنبه در کانادا و سراسر جهان اتفاق می افتد

آخرین:

آلمان در طی یک روز نزدیک به 20 هزار مورد ویروس کرونا ثبت کرده است که بالاترین میزان آن تاکنون است.

مرکز ملی کنترل بیماری ، موسسه رابرت کوچ ، روز پنجشنبه گفت 19،990 عفونت در 24 ساعت گذشته تأیید شده است. این رکورد قبلی 19،059 روز شنبه است. از زمان ابتلا به این بیماری همه گیر ، در آلمان ، یک کشور 83 میلیون نفری ، تعداد کل پرونده ها به ثبت رسیده است. 118 مرگ دیگر باعث افزایش 10930 نفر شد.

مانند سایر کشورها در اروپا، آلمان طی هفته های اخیر افزایش چشمگیری در عفونت ها داشته است. تعطیلی جزئی چهار هفته ای با تعطیل شدن بارها ، رستوران ها ، امکانات تفریحی و ورزشی و اعمال محدودیت های جدید تماس از روز دوشنبه آغاز شد. مغازه ها و مدارس باز هستند.

اگرچه وضعیت آلمان مقامات را نگران کننده می داند ، اما وضعیت بسیاری از کشورهای دیگر در اروپا بدتر است. مرکز اروپایی پیشگیری و کنترل بیماری روز چهارشنبه گفت که آلمان 237 مورد جدید در هر 100000 نفر در طی 14 روز دارد که هفت برابر کمتر از بلژیک است.

چهار منطقه در ایتالیا تحت محاصره شدید قرار گرفته اند و مردم را ممنوع کرده است که خانه خود را ترک کنند مگر به دلایل اساسی ، در تلاش برای کاهش سرعت افزایش عفونت COVID-19 و جلوگیری از شلوغی بیمارستان ها.

جوزپه کونته نخست وزیر چهارشنبه شب آنچه را محدودیت “بسیار سختگیرانه” در مناطق به اصطلاح قرمز منطقه با خطر بالا توصیف کرد ، اعلام کرد: لومباردی ، پیمونت و واله د آوستا در شمال و کالابریا ، منطقه تشکیل دهنده “انگشت پا” در جنوب شبه جزیره ایتالیا.

به جز شرایط خاص ، هیچ کس اجازه ورود یا خروج از مناطق قرمز یا حتی مسافرت بین شهرهای خود را ندارد ، اگرچه افراد می توانند به تنهایی و در حالی که ماسک در نزدیکی خانه خود دارند ماسک بزنند. فروشگاه های غیر ضروری تعطیل خواهند شد ، اگرچه آرایشگاه ها و آرایشگاه ها می توانند باز بمانند و فقط مهد کودک ، دبستان و سال اول دبیرستان آموزش کلاس دارند.

كنته گفت: قفل شدن از روز جمعه آغاز می شود تا زمان لازم برای سازماندهی فراهم شود. تعیین ها هر دو هفته یک بار بررسی می شود.

یک زن و شوهر روز پنجشنبه در حالی که در مقابل چشمه Trevi در رم چت می کنند ماسک محافظ می پوشند. (آندریاس سولارو / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ)

نخست وزیر یونان از توقف سه هفته ای در سراسر کشور از روز شنبه خبر داد و گفت: قبل از اینکه سیستم مراقبت های بهداشتی این کشور تحت فشار “غیرقابل تحمل” قرار گیرد ، باید افزایش آلودگی به ویروس کرونا را متوقف کرد.

طبق آژانس بهداشت عمومی ، با بیش از 27000 نفر بستری در سراسر فرانسه ، بیماران COVID-19 بیش از 80 درصد تخت های ICU کشور را اشغال می کنند. این بالاترین سطح از ماه آوریل است. به طور کلی ، فرانسه 1.5 میلیون مورد تأیید شده و 38674 مورد مرگ داشته است که هفتمین بالاترین آمار در جهان است.

“تا آنجا که ممکن است در خانه بمان”

نخست وزیر نروژ از شهروندان خواسته است “تا آنجا که ممکن است در خانه بمانند” و ارتباطات اجتماعی را محدود کنند تا از قفل جدید جلوگیری کنند.

نخست وزیر نروژ ارنا سولبرگ گفت اقدامات ویروس کرونا که فقط در هفته گذشته انجام شد کافی نیست. کشور طی هفته گذشته 3290 عفونت تایید شده جدید داشته است.

اوکراین روز پنجشنبه با بالاترین نرخ روزانه مواجه شد و گزارش داد که 9،850 مورد ویروس کرونا در روز گذشته بالاترین میزان در این هفته است.

در هلند ، مقامات بهداشتی گفتند که تعداد بیماران ویروسی کرونا در بیمارستان های هلند برای دومین روز متوالی کاهش یافته است. مقامات اعلام کردند 2512 فرد آلوده به ویروس کرونا در روز پنجشنبه در بیمارستان بستری هستند که نسبت به روز گذشته 60 کاهش داشته است. که شامل 607 بیمار COVID-19 تحت مراقبت های ویژه است.

نخست وزیر هلند مارک روته ماه گذشته “قفل جزئی” را اعمال کرد و تمام بارها و رستوران ها را تعطیل کرد. وی این محدودیت ها را در این هفته تشدید کرد و دستور داد که تمام اماکن عمومی مانند سینما ، تئاتر ، کتابخانه ها و موزه ها به مدت دو هفته خاموش شوند.

روز چهارشنبه یکی از اعضای کادر پزشکی یک برانکارد را از کنار چادر پزشکی که برای آزمایش COVID-19 استفاده شده بود در نزدیکی بیمارستانی در ورشو منتقل می کند. با اعمال محدودیت های جدید دولت در مغازه ها ، مدارس و م institutionsسسات فرهنگی از نوامبر ، لهستان به بالاترین میزان روزانه نزدیک به 24700 مورد ویروس کرونا رسید. (Czarek Sokolowski / آسوشیتدپرس)

لهستان روز پنجشنبه با ثبت 27143 مورد جدید از ویروس کرونا ، نزدیک شدن به آستانه ای که دولت گفته است ممکن است مجبور به تحمیل قفل در سراسر کشور شود. روز چهارشنبه ، دولت محدودیت های جدیدی را برای جلوگیری از بیماری همه گیر COVID-19 اعلام کرد و گفت که در صورت ادامه موج ها ، قفل کامل را وضع می کند.

در همین حال ، در انگلستان ، قفل هفته هفتم از روز پنجشنبه آغاز شد که تمام مغازه های فروش اقلام غیر ضروری را از جمله کتاب و لباس تعطیل می کند. کشورهای دیگر اسکاتلند ، ولز و ایرلند شمالی انگلیس نیز محدودیت های گسترده ای را برای فعالیت اقتصادی اعلام کرده اند.


آنچه در کانادا اتفاق می افتد

از ساعت 11:55 صبح ET روز پنجشنبه ، استان ها و سرزمین های کانادا مجموعاً 250،355 مورد ویروس کرونا را تأیید یا احتمالی گزارش کرده اند. استانها و سرزمین های 207،770 ذکر شده به عنوان بازیابی یا حل و فصل شده اند. شمار کلی مرگ CBC News بر اساس گزارش های استانی ، اطلاعات بهداشتی منطقه ای و گزارش های CBC 10377 نفر بود.

که درمانیتوبا، پزشك ارشد استان از مردم می خواهد كه با افزایش تعداد موارد ، “روند انتقال این ویروس را تغییر دهند”. بیمارستان های استان در تلاش بودند تا فضایی را ایجاد کنند زیرا مقامات بهداشتی در روز چهارشنبه گزارش دادند 374 مورد جدید COVID-19 ، دومین بالاترین آمار در روز است. این استان 140 نفر در بیمارستان و 21 نفر در مراقبت های ویژه بستری بودند.

دکتر برنت روسین ساید ، مدیر ارشد بهداشت عمومی ، چهارشنبه گفت: “ما فقط در هفته گذشته 21 مورد مرگ را اعلام کردیم. در کل سال گذشته 21 مورد مربوط به آنفلوانزا داشتیم.”

“ما به مرور زمان چیزهای زیادی از این ویروس آموخته ایم ، اما آنچه که همیشه می دانستیم این است که این فقط آنفولانزا نیست.”

WATCH | COVID-19 خطرناک تر از آنفلوانزا است ، به پزشک برتر مانیتوبا هشدار می دهد:

دکتر برنت روسین روز چهارشنبه در یک کنفرانس خبری گفت که مانیتوبا تاکنون 87 مورد مرگ ناشی از COVID-19 داشته است که فقط در هفته گذشته 21 مورد اعلام شده است. وی گفت: این در مقایسه با 21 مورد مرگ ناشی از آنفولانزا در کل سال گذشته است. 0:50

که درانتاریو، شماره نخست وزیر داگ فورد برای رونمایی از اولین بودجه دوران همه گیری خود ، که انتظار می رود جزئیات مرحله بعدی پاسخ COVID-19 خود را بیان کند.

روز پنجشنبه ، این استان 998 مورد جدید و 13 مرگ جدید را در روز پنجشنبه گزارش کرد.

به گفته کریستین الیوت ، وزیر بهداشت ، از موارد گزارش شده در روز پنجشنبه ، موارد زیر وجود داشت:

  • 350 در تورنتو.
  • 269 ​​در منطقه پیل.
  • 71 در منطقه یورک.

این استان روز پنجشنبه گزارش داد ، تعداد افراد در بیمارستان 381 نفر و 86 نفر تحت مراقبت های ویژه قرار دارند.

که درکبک، Premier FranoisLegault قرار است پنجشنبه بعد از ظهر به روز رسانی COVID-19 را ارائه دهد. این استان که از زمان ابتلا به همه گیری بیش از 111000 مورد مشاهده کرده است ، روز پنجشنبه و 28 مورد مرگ 1113 مورد جدید COVID-19 گزارش کرده است که 10 مورد از آنها در 24 ساعت گذشته رخ داده است.

استان اطلاعات ثبت شده تعداد افراد در بیمارستان را 538 نفر و 82 نفر را تحت مراقبت های ویژه قرار داد.

در آتلانتیک کانادا ،نوا اسکوشیاروز پنجشنبه یک مورد جدید از COVID-19 گزارش کرد.

نیوبرانزویکگزارش سه مورد جدید در چهارشنبه ونیوفاندلند و لابرادورگزارش یک مورد جدید ، پایان دادن به یک دوره هشت روزه بدون پرونده جدید در آن استان.جزیره پرنس ادواردهیچ مورد فعالی از ویروس کرونا ندارد.

در سراسر شمال ، هیچ مورد جدیدی در وجود داردیوکان،سرزمینهای شمال غربییانوناووتاما مدیر بهداشت عمومی N.N.WT روز چهارشنبه هشدار داد که “موارد بیشتر اجتناب ناپذیر است” با افزایش موارد در بیشتر کانادا.

بریتیش کلمبیاگزارش 335 مورد جدید COVID-19 در روز چهارشنبه و یک مورد مرگ دیگر ، که باعث کشته شدن 273 نفر شده است. به روزرسانی مقامات بهداشت استان گفت که 92 نفر در بیمارستان هستند و 25 نفر در مراقبت های ویژه هستند.

WATCH | ماسک های 3 لایه اکنون برای COVID-19 توصیه می شوند:

اکنون پزشک ارشد بهداشت عمومی کاناداس ماسک های غیر پزشکی سه لایه با لایه فیلتر را برای جلوگیری از شیوع COVID-19 توصیه می کند ، چیزی که سازمان بهداشت جهانی ماه هاست آن را توصیه می کند. 1:55

که درآلبرتا ،یکی دیگر از بیمارستان های کالگری با شیوع COVID-19 روبرو است. این استان 515 مورد جدید COVID-19 را در روز چهارشنبه و پنج مورد مرگ و میر دیگر گزارش کرد. این استان 164 مورد بستری در بیمارستان COVID-19 و 30 مورد در ICU را گزارش کرد.

که در ساسکاچوانمقام بهداشت استان در حال افزایش کارمندان خود است تا امکان جستجوی تماس بیشتر با افزایش تعداد پرونده ها فراهم شود. این استان در ابتدا روز چهارشنبه 37 مورد جدید COVID-19 را گزارش كرد ، اما بعداً این رقم را به 35 مورد اصلاح كرد و گفت كه دو مورد ساكن خارج از مشروطیت بودند و از دادرسی ساسكاچوان برداشته شدند.


آنچه در سراسر جهان اتفاق می افتد

یک کارگر انتخاباتی روز چهارشنبه از دفتر انتخاب کینگ کانتی در رنتون ، واشنگ برگه های رای گیری را از یک ماشین مرتب سازی می گیرد. نتایج انتخابات ریاست جمهوری آمریکا روز پنجشنبه هنوز در برخی از ایالات شمارش می شد. (جیسون ردموند / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ)

از صبح پنجشنبه ، بیش از 48 میلیون مورد COVID-19 در سراسر جهان ثبت شده است ، با توجه به یک ابزار ردیابی پرونده که توسط دانشگاه جان هاپکینز نگهداری می شود ، تقریباً 32 میلیون مورد بهبود یافته در نظر گرفته شده است. این موسسه مستقر در ایالات متحده تعداد کشته های جهانی را بیش از 1.2 میلیون نفر اعلام کرد.

درقاره آمریکا، ایالات متحده آمریکا. یک رکورد دیگر برای موارد ویروس کرونا ویروس تایید شده روزانه ثبت کرد زیرا چندین ایالت در روزهای چهارشنبه اوج های تاریخی خود را منتشر کردند ، و این مسئله آزار دهنده ای است که با برنده مسابقه ریاست جمهوری روبرو شده است.

تعداد کل کشته شدگان ایالات متحده در حال حاضر بیش از 232،000 نفر است و کل موارد تایید شده ایالات متحده از مرز ninemillion گذشته است. این بالاترین میزان در کل جهان است و تقریباً در هر ایالت عفونت های جدید در حال افزایش است.

در مینه سوتا ، بیمارستان ها تحت فشار هستند و تخت های ICU در حال نزدیک شدن به ظرفیت کامل هستند زیرا موارد ویروس کرونا به اوج جدیدتری می رسد و ادامه روند بستری در بیمارستان ها ادامه دارد.

بیمارستان های واقع در ال پاسو ، تگزاسار که به شدت آسیب دیده اند نیز تحت فشار جدی قرار دارند و روز چهارشنبه 1041 مورد بستری در بیمارستان گزارش شده است.

دکتر هکتور اوکارانزا ، مقام بهداشت شهرستان و شهرستان گفت: “بیمارستان های ما نزدیک نقطه شکست هستند. ما نیاز داریم که همه به نوبه خود برای جلوگیری از این ویروس عمل کنند.”

Greg Abbott ، فرماندار تگزاس ، در حال ارسال پرسنل و تجهیزات پزشکی اضافی به شهر است و مقامات محلی دستور تعویض دو هفته فعالیت های غیر ضروری را صادر کردند.

رئیس جمهور سباستین پینرا در شیلی گفت كه تنظیم كننده سلامت كشور برای آزمایشات بالینی واكسن COVID-19 AstraZeneca PLC اقدام جدی كرده است.

سازمان بهداشت جهانی گفت روز پنجشنبه که در یک تجزیه و تحلیل مقدماتی که در شاخص های 14 کشور بررسی شد ، همه گیری “یک ضربه سنگین” به چندین سرویس بهداشتی اصلی در آفریقا، از جمله سلامت مادران و اقدامات واکسیناسیون.

“موج جدیدی از عفونت های COVID-19 می تواند خدمات بهداشتی نجات دهنده زندگی را که بیشتر اکنون از اثر اولیه بهبود می یابند ، مختل کند.” Matshidiso Moeti ، مدیر منطقه ای WHO در آفریقا ، در بیانیه ای گفت.

در آفریقای جنوبی ، سخت ترین کشور آفریقا ، مقامات بهداشتی و اعضای کابینه مردم را تشویق می کنند که دستورالعمل هایی را برای کاهش سرعت گسترش بیماری COVID-19 دنبال کنند. با افزایش پرونده های COVID-19 ، رئیس جمهور سیریل رامافوزایس تصمیم می گیرد ملت را خطاب قرار دهد هفته آینده ، طبق رسانه های محلی. این کشور بیش از 730،000 مورد گزارش شده از COVID-19 و بیش از 19،500 مرگ گزارش شده دارد.

درآسیا و اقیانوسیهچین ، سرزمین اصلی چین ورود برخی مسافران از انگلیس و بلژیک را ممنوع کرده و برای بازدیدکنندگان از ایالات متحده ، فرانسه و آلمان شرایط آزمایش دقیق را تعیین کرده است ، زیرا در پاسخ به افزایش موارد جهانی ، محدودیت های مرزی را اعمال می کند.

نخست وزیر اسکات موریسون گفت ، استرالیا با خرید 50 میلیون دوز دیگر از دو واکسن COVID-19 دیگر موافقت کرده است ، زیرا کانبرا قصد دارد یک برنامه تلقیح انبوه را ظرف چند ماه به پایان برساند.

پرستار ثبت شده ریم جبار آزمایشات COVID-19 را در کلینیک آزمایش Bondi Beach روز چهارشنبه در سیدنی ، استرالیا انجام می دهد. قبل از تابستان کلینیک آزمایش گسترش یافت تا ظرفیت آزمایش بیشتر شود زیرا مقامات بهداشتی ساکنان را تشویق می کنند تا با کاهش محدودیت ها نسبت به علائم ویروس کرونا هوشیار باشند. (لیزا ماری ویلیامز / گتی ایماژ)

هند گزارشگر 50209 مورد ویروس کرونا در 24 ساعت گذشته در میان افزایش موج پایتخت دهلی نو است که به گفته مقامات در موج سوم عفونت ها است.

وزارت بهداشت روز پنجشنبه همچنین از 704 مورد مرگ ناشی از COVID-19 در سراسر کشور خبر داد و شمار تلفات این بیماری را به 124،315 نفر افزایش داد.

در خاورمیانه، خبرگزاری دولتی BNA گفت ، بحرین تصویب اضطراری را برای استفاده از یک نامزد واکسن چینی در حال حاضر در آزمایشات فاز 3 روی کارگران خط مقدم اعطا کرده است.