ویروس کرونا ویروس: آنچه در روز شنبه در کانادا و سراسر جهان اتفاق می افتد

آخرین:

پزشک ارشد کانادا می گوید بیمارستان های این کشور با افزایش فزاینده ای روبرو هستند که تعداد موارد COVID-19 همچنان در بیشتر کشور افزایش می یابد.

دکتر ترزا تام اوضاع در غرب کانادا ، کبک و انتاریو را “نگران کننده” توصیف می کند و می گوید که این باعث خسته شدن منابع مراقبت های بهداشتی می شود.

تام می گوید تعداد افراد مبتلا به موارد شدید COVID-19 همچنان افزایش می یابد ، بطور متوسط ​​روزانه بیش از 1400 نفر در بیمارستانها در طی هفته گذشته تحت درمان هستند.

او می گوید که این شامل روزانه 280 نفر در مراقبت های ویژه و 55 مرگ گزارش شده در هر روز طی هفت روز گذشته است.

تام می گوید که استان های غربی در مقایسه با هفته گذشته در بیمارستان روزانه بین 24 تا 50 درصد افزایش هفتگی داشته اند. او می گوید در حالی که انتاریو و کبک افزایش کمتری داشته اند ، این استان ها همچنان بالاترین تعداد افراد در بیمارستان را دارند.

هشدارهای تام در حالی است که انتاریو ، کبک و ساسکاچوان در 24 ساعت گذشته رکوردهای جدید یک روزه را برای موارد جدید ثبت کرده اند ، و همچنین منیتوبا بیشترین مرگ مربوط به ویروس کرونا را در یک روز گزارش کرده است.

در همین حال ، نخست وزیر جاستین ترودو در میان بسیاری از رهبران سیاسی و مقاماتی بود که از کسانی که جشنواره هندو Diwalito را جشن می گیرند ، برای جلوگیری از گسترش COVID-19 ، امسال تعطیلات را به رسمیت می شناسند.

تام از مردم خواست “این جشن را به گونه دیگری جشن بگیرند تا خلاق باشند و با خیال راحت جشن بگیرند” و جشن ها و اجتماعات مجازی را در “فضاهای بزرگ بزرگ” پیشنهاد می دهد.

جگمیت سینگ ، رهبر NDP فدرال ، ویدیویی را در توییتر خود منتشر کرد و از مردم خواست که در دیوالی ، جشنواره پنج روزه چراغانی که از شنبه آغاز شد و میلیون ها هندو ، سیک و جین در سراسر جهان از آن استقبال می کنند ، در خانه بمانند.

آنچه در سراسر کانادا اتفاق می افتد

از ساعت 4 بعد از ظهر ET روز شنبه ، استان ها و سرزمین های کانادا مجموعاً 290،909 مورد ویروس کرونا را تأیید یا احتمالی گزارش کرده است. استانها و سرزمین ها 232،915 مورد را به عنوان بازیابی یا حل و فصل ذکر کرده اند. شمار کلی مرگ CBC News بر اساس گزارش های استانی ، اطلاعات بهداشتی منطقه ای و گزارش های CBC 10،888 نفر بود.

ساسکاچوان308 مورد جدید را ثبت كرد كه 123 مورد از این موارد از ساسكاتون بود. واحدهای مراقبت ویژه در آن شهر پر است به طوری كه مقامات پذیرش بیشتر بیماران خارج از شهر را متوقف كرده اند.

مانیتوبا گفت: شنبه 15 نفر دیگر به علت COVID-19 جان خود را از دست داده اند ، که بالاترین افزایش یک روزه در تلفات از ابتدای شیوع بیماری همه گیر است. این استان گفت که 239 مورد جدید نیز وجود دارد.

WATCH | پرستاران Steinbach ، Man. ، ER با حجم بالای بیماران مبارزه می کنند:

اتحادیه آنها می گوید ، پرستاران در بیمارستان در استینباخ ، من ، مجبورند بعضی از بیماران را در اتومبیل خود ترجیح دهند زیرا آنها در بخش اورژانس جای ندارند. به گفته دارلین جکسون ، رئیس اتحادیه پرستاران مانیتوبا ، “تعداد بیماران COVID مثبت” که به طور چشمگیری در حال افزایش هستند به مرکز بهداشت منطقه ای بتسدا وارد می شوند. اتحادیه می گوید ، بیمارستان با ظرفیت خود دست و پنجه نرم می کند ، زیرا بیماران به تنهایی و با آمبولانس می آیند. 2:28

انتاریو گزارش 1581 مورد جدید ، بالاترین نرخ روزانه رسیده است.

در همین حال ، در مجموع 112 نفر از ساکنان و 60 کارمند با خانه مراقبت طولانی مدت از ویروس کرونا برخورد کرده اند ، می گوید شرکتی که مالک این مرکز است و آن را اداره می کند.

کبک، که موارد گزارش شده و مرگ و میر ناشی از COVID-19 را بیش از سایر استانهای کانادا مشاهده کرده است ، برای اولین بار در بیش از 1400 مورد جدید قرار گرفت. این استان علاوه بر ثبت 1،448 مورد جدید ، 25 مورد مرگ و میر دیگر را نیز گزارش کرده است.

فردي كه ماسك صورت دارد روز شنبه هنگام ورود به يك فروشگاه در مونترال ، دماي او بررسي مي شود. (گراهام هیوز / مطبوعات کانادایی)

نوا اسکوشیا گزارش شش مورد جدید شنبه بزرگترین افزایش یک روزه موارد از 15 مه.

نخست وزیر استیون مک نیلزاید در یک خبر خبری از وزارت بهداشت و سلامتی گفت: “من نگران هستم که مردم ویروس را جدی نمی گیرند و دیگران را به خطر می اندازند.”

نیوبرانزویکهمچنین شش مورد جدید را بزرگترین افزایش یک روزه در نزدیک به یک ماه اعلام کرد.

نیوفاندلند و لابرادورثبت دو مورد جدید این استان گفت كه هر دو مربوط به سفر هستند ، یكی از انتاریو و دیگری از ایالات متحده بازگشت

جزیره پرنس ادواردبازدیدکننده تجدید نظر شده جهانی و دلسوزانه بازدید از محوطه دلسوز پیش بینی می شود که از هفته آینده به اجرا در آید و هم برای تأسیسات دولتی و هم خصوصی در PEI اعمال خواهد شد

نوناووت گزارش چهار مورد جدید ، همه آنها در جامعه خلیج هادسون آرویت است. پس از اعلام مقامات بهداشت منطقه در روز جمعه ، آخرین موارد در مجموع 5 مورد در Arviat است.


آنچه در سراسر جهان اتفاق می افتد

بر اساس یک ابزار ردیابی که توسط دانشگاه جان هاپکینز نگهداری می شود ، از روز شنبه ، بیش از 53.7 میلیون مورد COVID-19 در سراسر جهان گزارش شده است که بیش از 34.5 میلیون مورد بهبود یافته در نظر گرفته شده است. تعداد کشته های جهانی بیش از 1.3 میلیون نفر بود ، پایگاه داده گزارش شده است.

که در اروپا، روسیه گزارش کرده است که بالاترین میزان یک روز در تعداد عفونت های ویروسی کرونا ثبت شده ثبت شده است. گروه ویژه ملی ویروس روز شنبه 22702 مورد جدید و 391 مورد مرگ ناشی از ویروس را گزارش داد. روز پنجشنبه بالاترین میزان تلفات روزمره همه گیر روسیه ، 439 نفر گزارش شد.

که در آسیا، شمارش کلی موارد ویروس کرونا در هند در روز شنبه ثابت بود ، اما افزایش تعداد در دهلی نو همزمان با یک فصل شلوغ جشنواره در سراسر کشور است ، با میلیون ها نفر جشن دیوالی ، جشنواره چراغ های هندو.

تماشا کنید | مقامات هندی نگران هستند كه اجتماعات دیوالی باعث گسترش COVID-19 شود:

بسیاری از مردم هند از اجتماعات دیوالی خود کاسته اند ، اما مقامات نگران هستند که ممکن است جشن ها باعث گسترش COVID-19 در این کشور شود. 2:27

در قاره آمریکا، تعداد افرادی که آزمایش ویروس کرونا دارند مثبت است و به بالاترین میزان روزانه در ایالات متحده رسیده است. داده ها از دانشگاه جان هاپکینز نشان می دهد تعداد موارد تایید شده در روز جمعه به 184،514 رسیده است ، زیرا تعداد افراد آلوده همچنان ادامه دارد.

که در آفریقا، از زمان آغاز شیوع بیماری همه گیر ، این قاره بیش از 1.9 میلیون مورد تأیید شده و بیش از 46000 مورد مرگ دیده است. آفریقای جنوبی با ثبت بیش از 746،000 عفونت و بیش از 20،000 مرگ قاره را از هر دو نظر رهبری می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *