ویروس کرونا ویروس: آنچه در روز شنبه در کانادا و سراسر جهان اتفاق می افتد

آخرین:

نخست وزیر جاستین ترودو هشدار می دهد که اگر مردم برای جلوگیری از واقعی شدن پیش بینی های جدید COVID-19 ، تماس های خود را کاهش ندهند آینده کانادا در تعادل قرار دارد.

ترودو روز جمعه گفت: “این آینده کشور ما است ، این آینده فرزندان ما است ، آینده عزیزان و سالخوردگان ما است ، اقتصاد ماست ، تجارت ما است.”

ترودو همچنین هشدار داد که “کریسمس عادی” امسال “کاملاً دور از ذهن” است که موارد در سراسر کشور افزایش یابد. مدل سازی ملی پیش بینی یک بدترین سناریو 60،000 مورد در روز تا پایان سال است.

دکتر ترزا تام ، مدیر بهداشت عمومی کانادا گفت ، روزانه به طور متوسط ​​4800 مورد گزارش می شود که نسبت به هفته گذشته حدود 15 درصد افزایش دارد.

تماشا کنید | دکتر تام در مورد “گفتگو” با نزدیکان هنگام نزدیک شدن به تعطیلات:

مدیر ارشد بهداشت عمومی کانادا روز جمعه در جریان جلسه توجیهی همه گیر با خبرنگاران صحبت کرد 2:13

تام روز جمعه گفت: “ما در مسیر خوبی نیستیم.” “من فکر می کنم در سراسر هیئت مدیره ، در سراسر کانادا ، باید بگوییم اکنون زمان فوری است که ما تماس ها را محدود می کنیم.”

از روز دوشنبه تورنتو و منطقه همسایه Peel در حال قفل شدن هستند و چندین منطقه دیگر از انتاریو در حال عبور به سطح محدودیت بالاتر هستند که این استان از زمان ابتلا به همه گیری ، از 100000 مورد COVID-19 فراتر رفته است.

این خاموش شدن حداقل 28 روز طول خواهد کشید ، برابر با دو دوره انکوباسیون برای ویروس کرونا ، و این استان می گوید به دلیل نقض قوانین بهداشت عمومی 750 دلار جریمه می کند.

WATCH | انتاریو تورنتو و منطقه پیل را در محاصره قرار می دهد:

تورنتو و منطقه پیل اکنون دوشنبه در قفل هستند. بدون اجتماعات داخلی با افراد خارج از خانه بلافاصله مجاز است. انواع و اقسام مشاغل در حال انتقال به بازار ، تحویل کالا ، خدمات محدود یا تعطیلی هستند و نقض قوانین با جریمه همراه است. 3:43

فروشگاه های غیر ضروری خرده فروشی باید بسته شوند و فقط تحویل یا تحویل کنار ماشین را ارائه دهند. فروشگاه های مواد غذایی ، داروخانه ها ، فروشگاه های لوازم خانگی ، فروشگاه های سخت افزار و مشروبات الکلی باز خواهند ماند و با ظرفیت 50 درصد کار می کنند.

تماشا کنید | دکتر نگران تجمع ، وحشت قبل از قفل کردن:

دکتر پیتر لین ، همیار پزشکی CBC News ، در مورد محدودیت های قفل شدن در تورنتو و منطقه پیل و اینکه آیا این موارد برای رسیدگی به موارد COVID-19 کافی است ، صحبت می کند. 9:11

مدارس و مراکز مهد کودک نیز باز خواهند ماند. ورزشگاه ها ، آرایشگاه ها و سایر خدمات شخصی باید بسته شوند. رستوران ها فقط می توانند خرید و تحویل کالا را ارائه دهند. خرده فروشان جعبه بزرگ و فروشگاه های تخفیف که مواد غذایی می فروشند می توانند باز بمانند.

نخست وزیر انتاریو ، داگ فوردان ، 600 میلیون دلار برای تجارت تحت تأثیر اقدامات جدید اعلام کرد.

این استان روز جمعه 1418 مورد دیگر از بیماری COVID-19 را گزارش کرد که از این میان 393 مورد در تورنتو ، 400 مورد در منطقه پیل و 168 مورد در منطقه یورک گزارش شده است. عفونت های تازه تأیید شده پس از سه روز کاهش مستقیم ، میانگین هفت روزه را به 1373 رسانده اند.

انتاریو همچنین اعلام کرد که از آخرین بروزرسانی ، هشت نفر دیگر مبتلا به COVID-19 جان خود را از دست داده اند و شمار رسمی کشته ها را به 3451 نفر رسانده است.

کبک با تمرکز بر دوره از 24 تا 27 دسامبر ، در حال برنامه ریزی برای فصل تعطیلات است. این به افراد توصیه می کند که در آن مدت اجتماعات اجتماعی را بیش از 10 نفر انجام ندهند. نخست وزیر فرانسوا لگالت می گوید اگر آنها قصد دارند که برای یک دیدار مشترک ، روابط خود را “تا آنجا که ممکن است یک هفته قبل و یک هفته بعد” محدود کنند.

کبکگزارش ، 1،259 مورد جدید COVID-19 و 32 مورد مرگ دیگر در روز جمعه ، یک روز پس از “قرارداد اخلاقی” Legaultproposeda برای این فصل.


آنچه در سراسر کانادا اتفاق می افتد

تعداد پرونده های COVID-19 کانادا تا عصر جمعه 320،719 ، با 52739 نفر از موارد فعال در نظر گرفته شده است. شمارش مرگ و میر CBC News بر اساس گزارش های استانی ، اطلاعات بهداشتی منطقه ای و گزارش های CBC 11334 بود.

یک پزشک ادمونتون می گوید افرادی که با COVID-19 بیمارتر از بیماران موج اول هستند ، به بیمارستان می آیند. دکتر نیاجا باکشی در راه اندازی واحد COVID-19 در بیمارستان رویال الکساندرا کمک کرد. او می گوید با شروع شیوع تعداد موارد جدید در آلبرتا ، کادر پزشکی در معرض فرسودگی شغلی هستند.

آلبرتا گزارش شده در روز جمعه 1،155 مورد جدید ثبت شده است. دینا هینشاو ، رئیس ارشد پزشکی استان ، نیز از 11 مورد مرگ خبر داد.

وزیر خدمات بومی ، مارك میلر ، 120.3 میلیون دلار بودجه برای حمایت از جوامع و سازمانهای بومی در آلبرتا و ساسكاچوان در میان جهش اخیر در موارد COVID-19 اعلام كرد.

تماشا کنید | وزیران خدمات بومی اولویت های بودجه را شرح می دهند:

به گفته مارك میلر ، وزیر خدمات بومی ، ظرفیت موج و نیازهای زیرساختی در هنگام اختصاص بودجه COVID-19 به جوامع و سازمان های First Nations ، Inuit و Mtis در آلبرتا و ساسكاچوان در اولویت است. 2:59

میلر گفت که با رهبران ملل اول در این استانها در تماس بوده و اقدامات امروز در پاسخ مستقیم به درخواست آنها است.

وی در یک کنفرانس خبری گفت: “گوش دادن به آنچه مردم نیاز دارند بخشی اساسی از پاسخ COVID-19 برای دولت کانادا تا به امروز بوده است و همچنان به اطلاع رسانی راه آینده ادامه خواهد داد.”

بریتیش کلمبیا طبق گزارش مرکز کنترل بیماری BC 516 مورد جدید COVID-19 و 10 مرگ دیگر در روز جمعه داشته است.

این اعداد جدید یک روز پس از اعلام محدودیت های گسترده دامنه دار جدید توسط دکتر استانی بهداشت استانی ارائه می شود. این موارد شامل ماسک اجباری در فضاهای عمومی و خرده فروشی داخلی و محدود کردن اجتماعات اجتماعی برای همه افراد در سال قبل از میلاد فقط به اعضای خانواده است.

آلبرتا گزارش شده در روز جمعه 1،155 مورد جدید ثبت شده است. دینا هینشاو ، رئیس ارشد پزشکی استان ، نیز از 11 مورد مرگ خبر داد.

پیش از این ، ترودو از آلبرت ها خواست که برنامه اعلان فدرال COVID-19 را بارگیری کنند ، با وجود عدم امضای دولت آلبرتا و قبل از میلاد.

ساسکاچوان گزارش 153 مورد جدید COVID-19 و یک مرگ جدید در روز جمعه.

مانیتوبا روز جمعه از 200 مرگ COVID-19 پیشی گرفت زیرا مقامات 9 مورد مرگ جدید اعلام کردند ، از جمله یک مرد وینی پگ در 20 سالگی جوانترین فرد در استان است که بر اثر ویروس مرده است.

این استان که روز جمعه 438 مورد جدید را اعلام کرد ، روز پنجشنبه محدودیت جدید COVID-19 را معرفی کرد که افراد را به داشتن کسی در خانه خود که در آنجا زندگی نمی کند ، به استثنائات کمی ، و تجارت از فروش کالاهای غیر ضروری در فروشگاه ها متقاضی می کند.

که در آتلانتیک کانادا، محدودیت های جدید برای اکثر مناطق هالیفاکس از روز دوشنبه در حال اجرا است و حداقل تا 21 دسامبر برقرار است.

خانوارها به پنج بازدید کننده محدود می شوند ، در حالی که اجتماعات در فضای باز نیز به پنج نفر محدود می شود.

کارکنان بار هالیفاکس طی هفت روز آینده از نظر COVID-19 مورد آزمایش قرار می گیرند ، در حالی که رستوران ها و بارها در سراسر استان ملزم به جمع آوری اطلاعات از مراجعه کنندگان خود هستند.

نوا اسکوشیاروز جمعه پنج مورد جدید گزارش کرد.

نیوبرانزویکمحدودیت های جدیدی را اعلام کرده است ، سنت جان را از مرحله هشدار زرد به حالت هشدار نارنجی دقیق تر منتقل می کند و از مردم می خواهد از روز شنبه تماس خود را به حباب های خانواده محدود کنند.

WATCH | بزرگسالان جوانی که گویی COVID-19 وجود ندارد ، زندگی می کنند ، می گوید N.S. برتر:

نخست وزیر استیون مک نیل با بیان اینکه نوا اسکوشیا با نوجوانان 18 تا 35 ساله که در حال گسترش COVID-19 هستند از طریق تعاملات اجتماعی مشکل دارد ، از اقدامات هدفمندی که از روز دوشنبه برای جلوگیری از انتقال ویروس به اجرا در می آیند ، رونمایی کرد. 1:35

PEI وزیر بهداشت جیمز آیلوردون جمعه گفت که این استان می تواند انتظار داشته باشد که 26000 تا 30،000 دوز واکسن COVID-19 در کمتر از دو ماه برسد.

نیوفاندلند و لابرادورروز جمعه سه مورد جدید گزارش کرد.

در شمال، نوناووتمقامات بهداشتی روز جمعه 10 مورد دیگر از بیماری COVID-19 را گزارش کردند و تعداد موارد را در این سرزمین به 84 مورد رساندند.

یک قفل دو هفته ای در سرتاسر کشور در حال حاضر در تلاش است تا از شیوع بیماری جلوگیری کرده و از مراکز مراقبت های بهداشتی کوچک و منزوی نوناووت جلوگیری کند.

یوکان روز جمعه سه مورد جدید COVID-19 ثبت شده و مجموع آن به 29 مورد رسیده است. دکتر برندان هانلی ، رئیس ارشد پزشکی قلمرو ، گفت که این سه مورد به یک مورد قبلی مرتبط بوده و پیگیری قرارداد در حال انجام است.

سرزمینهای شمال غربیتجدید وضعیت اضطراری برای Yellowknifeto با توجه به محدودیت ظرفیت در سایر امکانات در میان بیماری همه گیر COVID-19 ، راه را برای یک پناهگاه گرمایش اضطراری روشن می کند.


آنچه در سراسر جهان اتفاق می افتد

از صبح روز شنبه ، بیش از 57.6 میلیون مورد گزارش شده از COVID-19 در سراسر جهان گزارش شده است ، با توجه به یک ابزار ردیابی COVID-19 که توسط دانشگاه جان هاپکینز نگهداری می شود ، بیش از 36.9 میلیون مورد از این موارد در لیست بهبود یافته ذکر شده است. تعداد کشته های جهانی بیش از 1.3 میلیون نفر بود.

که در آسیاکره جنوبی تاکنون با اتکا به یک آزمایش تهاجمی آزمایش قرنطینه و ماسک زدن ، تا کنون موفق شده است که بیماری اپیدمی COVID-19 خود را بدون هیچ گونه قفل و سد مهمی برطرف کند.

اما انجمن بیماریهای عفونی کره می گوید اگر اقدامات فاصله اجتماعی به طور موثر تقویت نشوند ، این کشور می تواند بیش از 1000 عفونت جدید در روز را در طی یک یا دو هفته گزارش کند.

کره جنوبی روز شنبه 386 مورد جدید ویروس کرونا را گزارش کرده است.

که در ژاپن، تعداد موارد تأیید شده COVID-19 برای سومین روز متوالی ، یعنی 2418 مورد ، به یک رکورد رسیده است. ژاپن ، با کمتر از 2000 مرگ و میر مربوط به ویروس ، در مهار آسیب های همه گیر با فاصله اجتماعی و استفاده گسترده از ماسک ها نسبتاً موفق بوده است. اما نگرانی ها درباره افزایش دیگری در آخر هفته افزایش می یابد.

در خاورمیانهروز شنبه ، از جمله پایتخت تهران ، تجارت بین شهرهای بزرگ ایران مسدود شده و مسافرتها محدود شده است ، زیرا با بدترین شیوع ویروس کرونا در منطقه خاورمیانه دست به گریبان است.

مردم روز شنبه در مقابل مغازه های بسته بازار بزرگ تهران ، مرکز اصلی تجارت و تجارت ایران قدم می زنند. (وحید سالمی / آسوشیتدپرس)

ایران طی پنج روز گذشته تعداد کشته های روزانه بالای 430 نفر را ثبت کرده است. وزارت بهداشت ایران روز شنبه گفت که تعداد کل موارد تأیید شده به بیش از 840،000 رسیده است.

اقدامات جدید قفل که شامل بستن اکثر مشاغل ، مغازه ها ، مراکز خرید و رستوران ها می شود ، شامل بزرگترین شهرهای ایران در مشهد ، اصفهان و شیراز است. مقامات ایرانی نزدیک به 160 شهر و شهر را که تحت تأثیر آن قرار گرفته اند به عنوان نقاط داغ تعیین کرده اند زیرا این مراکز شهری بالاترین نتایج روزانه سرانه مثبت آزمایش ویروس کرونا را دارند.

که در اروپانخست وزیر ماتئوش موراویسکی گفت ، مرکز خرید از روز شنبه هفته آینده در لهستان بازگشایی می شود و این باعث افزایش خرده فروشان در آستانه کریسمس می شود.

این یک بیمارستان موقت برای بیماران COVID-19 است که در نمایشگاه بین المللی صنعتی در پوزنان ، لهستان در دست ساخت است. (Piotr Skornicki / Agencja Gazeta از طریق رویترز)

دولت لهستان از 7 نوامبر پس از افزایش موارد COVID-19 اماکن تفریحی و برخی از مغازه ها را تعطیل کرد ، اما از آن زمان تاکنون عفونت ها کاهش یافته است.

موراویسکی گفت که مدارس تا کریسمس تعطیل خواهند ماند. وی از لهستانی ها خواست كه دوره جشن را فقط با نزدیكترین بستگانشان در خانه هایشان بگذرانند و به مسافرت نروند.

روسیه گزارش ثبت روزانه 24822 عفونت ویروس کرونا در روز شنبه ، از جمله 7168 در پایتخت مسکو ، شمار ملی را به 2،064،748 رساند.

مقامات همچنین گزارش دادند که 467 مورد مرگ مربوط به ویروس کرونا در 24 ساعت گذشته رخ داده است و شمار رسمی مرگ و میر را به 35778 نفر رسانده است.

در حال حاضر روسیه از نظر تعداد عفونت گزارش شده پنجمین کشور پس از ایالات متحده ، هند ، برزیل و فرانسه است.

تعداد مرگ و میر در جمهوری چک داده های وزارت بهداشت در روز شنبه نشان داد که با COVID-19 در نوامبر در مقایسه با اکتبر دو برابر شده و از 7000 عبور کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *