ویروس کرونا ویروس: آنچه در روز شنبه در کانادا و سراسر جهان اتفاق می افتد

آخرین:

بریتیش کلمبیادر روز شنبه در تلاش برای جلوگیری از افزایش عفونت های COVID-19 در همان روز که محدودیت های انتاریو بازگشت به عقب در چندین نقطه ویروسوت ، به چندین دولت دیگر در معرفی اقدامات بهداشت عمومی بیشتر پیوست.

در یک جلسه مختصر آخر هفته نادر برای COVID-19 ، افسر بهداشت استان BCP استان بانی هنری محدودیت های جدیدی را برای مناطق بهداشتی ساحلی ونکوور و بهداشت فریزر برای مدت دو هفته اعلام کرد.

طبق این دستورالعمل ، که از عصر روز شنبه اجرا می شود ، به ساکنان دو منطقه بهداشتی آسیب دیده گفته شده است که در خارج از خانه اصلی خود درگیر تعاملات اجتماعی نشوند. مراکز تجاری و تفریحی همچنین از فعالیت های بدنی گروه های داخل منزل به مدت دو هفته از جمله کلاس های یوگا ، چرخش ، رقص و تناسب اندام گروهی ممنوع کردند.

هنری اکیداً توصیه کرد که سفر به داخل و خارج از منطقه Fraser Health و منطقه بهداشت ساحلی ونکوور فقط به سفرهای ضروری محدود شود.

تماشا کنید | پزشک ارشد پیش از میلاد در مورد منطقه بهداشتی Fraser که آسیب دیده است صحبت می کند:

دکتر بانی هنری می گوید عوامل مختلفی وجود دارد ، از جمله تعداد زیادی از کارگران اساسی و خانواده های چند نسلی. 1:50

این محدودیت ها در حالی است که BC گزارش کرده است 577 مورد جدید COVID-19 و یک مرگ جدید. در روز جمعه ، استان برای دومین روز متوالی با 589 مورد جدید ثبت نام کرد.

که در انتاریو ،چارچوب محدودیت COVID-19 طبقه بندی شده جدید رنگ این استان از ساعت 12:01 صبح روز شنبه به اجرا درآمد. این سیستم طبقه بندی هر واحد بهداشت عمومی را به عنوان منطقه ای خاکستری ، قرمز ، نارنجی ، زرد یا سبز بر اساس عواملی از جمله بارگذاری پرونده ، سطح انتقال و ظرفیت مراقبت های بهداشتی انجام می دهد.

منطقه Peel ، که در هفته های اخیر موارد افزایش یافته است ، تنها منطقه قرمز است ، به این معنی که غذاخوری در رستوران در حال حاضر به 10 نفر و سالن های ورزشی به 10 نفر در داخل محدود می شود.

مقامات بهداشتی در پیل خواسته بودند که این منطقه تحت مرحله اصلاح شده مرحله 2 باقی بماند ، سیستم طبقه بندی محدودیت که قبلاً توسط دولت استفاده می شد و شامل قوانین سختگیرانه تری مانند ممنوعیت غذاخوری داخل سالن در رستوران ها و بارها بود.

تماشا کنید | منطقه پیل تحت برنامه همه گیر جدید انتاریو منطقه قرمز قلمداد می شود:

در اوایل این هفته ، استان چارچوب محدودیت COVID-19 طبقه بندی شده و رنگی جدید خود را ارائه داد. محدوده قرمز نسبت به مرحله اصلاح شده فعلی محدودیت کمتری دارد: رستوران ها و بارها می توانند در داخل منزل خدمت کنند اما فقط 10 مشتری اجازه ورود به آن را دارند و سالن های ورزشی می توانند با محدودیت باز شوند. 0:56

منطقه یورک و اوتاوا ، که قبلاً نیز تحت نسخه اصلاح شده مرحله 2 بودند ، اکنون به عنوان مناطق غیرمتنوع طبقه بندی می شوند. نارنجی بارها و رستوران ها را برای 50 نفر در داخل خانه محدود می کند ، بیش از چهار نفر در کنار هم نشسته اند.

تورنتو ، که بیشترین موارد COVID-19 را در استان مشاهده می کند ، یک هفته دیگر در مرحله اصلاح شده 2 باقی می ماند.

انجمن بیمارستان انتاریو (OHA) با انتقاد از تصمیم دولت برای ادامه بازگشایی ، آن را “بی پروا” در برابر ادامه شیوع ویروس کرونا خواند.

انتاریو روز شنبه 1،132 مورد جدید COVID-19 را گزارش کرد که بالاترین افزایش در یک روز گذشته و 11 مورد مرگ با 852 مورد بهبودی است.

طبق اسناد به دست آمده توسط سی بی سی نیوز ، 100 بیمار COVID-19 از جمعه شب بالاترین واحد از ژوئن در بخش های مراقبت ویژه هستند.

در همین حال ، محدودیت های جدید در حال ورود به منطقه دیگری از مانیتوبا، با مدیر بهداشت عمومی استان گفت که صرف درخواست از مردم برای پیروی از توصیه های بهداشت عمومی نتیجه ای نداشته است.

در یک کنفرانس مطبوعاتی روز جمعه ، دکتر برنت روسینساید در منطقه بهداشت جنوبی که شامل مراکز جمعیتی بیشتری نظیر استاینباخ ، Portage la Prairie ، Winkler و Mordenwill می شود به بالاترین سطح سیستم همه گیری استان در روز دوشنبه می رود. این به وینیپگ پیوست ، که اوایل این هفته به سطح قرمز منتقل شد.

یک سایت آزمایش COVID-19 ماه گذشته در Portage la Prairie ، بخشی از منطقه بهداشت جنوبی است که روز دوشنبه به سمت سطح قرمز یا بحرانی سیستم واکنش همه گیر مانیتوبا در حال انتقال است. (فروش Lyzaville / CBC)

در میان محدودیت های جدید در منطقه بهداشت جنوبی ، کلیه رستوران ها و بارها برای خدمات عمومی بسته شده اند و ظرفیت در اجتماعات فرهنگی یا مذهبی به 15 درصد یا 100 نفر کاهش می یابد ، هر کدام پایین تر است. روسین گفت که محدودیت های جدید برای جلوگیری از موج موارد در منطقه و سراسر استان است.

روز شنبه مانیتوبا هفت مورد مرگ ناشی از COVID-19 را گزارش کرد که این امر منجر به ثبت یک رکورد استانی در بیشترین تلفات اعلام شده در یک روز شده است. این استان همچنین 271 مورد جدید بیماری را ثبت کرده است.

که در ساسکاچوان ،دستورات جدید بهداشت عمومی از روز جمعه با ماسک اجباری در فضاهای عمومی داخلی در ساسکاتون ، رجینا و پرنس آلبرت اجرایی شد.

اندازه مجاز اجتماعات خصوصی در کل استان نیز از 15 به 10 کاهش یافته است. استان گفت که بسیاری از گسترش اخیر COVID-19 در محیط های خصوصی و خانه ها رخ داده است.

ساسکاچوان 116 مورد جدید از COVID-19 را در روز شنبه گزارش کرد که دومین بالاترین گزارش از موارد COVID-19 برای یک روز در استان و دو مورد مرگ اضافی است.


آنچه در سراسر کانادا اتفاق می افتد

از ساعت 4:30 بعد از ظهر. ET در روز شنبه ، استان ها و سرزمین های کانادا مجموعاً 258،569 مورد ویروس کرونا را تأیید یا احتمالی گزارش کرده است. استانها و مناطق 213،094 مورد را به عنوان بازیابی یا حل و فصل ذکر کردند. شمار کلی مرگ CBC News بر اساس گزارش های استانی ، اطلاعات منطقه ای بهداشت و گزارش های CBC 10،484 نفر بود.

دکتر ترزا تام ، مدیر ارشد بهداشت عمومی کانادا ، می گوید تعداد افراد مبتلا به بیماری شدید همچنان در حال افزایش است و کانادایی ها باید هوشیار باشند زیرا فعالیتهای شیشه ای در هوای سردتر به داخل خانه می روند.

وی در بیانیه ای که روز شنبه منتشر شد ، گفت: “من به كانادایی ها توصیه می كنم تا جایی كه ممكن است از تنظیمات 3C خودداری كنند ؛ فضاهای بسته با تهویه نامناسب ، اماكن شلوغ كه افراد زیادی در آن جمع می شوند و شرایط تماس نزدیك می توانند گسترش ویروس را تقویت كنند.”

کبکگزارش ، 1،234 مورد جدید COVID-19 و 29 مورد مرگ دیگر در روز شنبه ، به عنوان نخست وزیر Franois Legaulturgeds ساکنان در نامه ای سرگشاده برای متحد ماندن و حفظ تلاش های خود برای جلوگیری از COVID-19 در زمستان امسال.

در نامه منتشر شده صبح روز شنبه ، Legaultthanked کبک را برای تلاش های خود تا کنون و لحن امیدوارکننده ای را بیان کرد و گفت: “من می خواهم ما کریسمس را در کبک جشن بگیریم.”

وی هشدار داد که “این یک کریسمس بزرگ با تمام خانواده نخواهد بود ، اما اگر پدربزرگ و مادربزرگ ها می توانند نوه های خود را ببینند ، این برای من یک پیروزی بزرگ است.”

عابران پیاده خود را در برابر سرما و COVID-19 محافظت می کنند زیرا این هفته منتظرند تا چراغی در مونترال تغییر کند. (ریان ریمورز / مطبوعات کانادایی)

نوا اسکوشیا چهار مورد جدید را روز شنبه گزارش داد و تعداد پرونده های فعال در این استان را به 20 مورد رساند ، که بالاترین تعداد از 23 مه است.

نیوبرانزویکگزارش سه مورد جدید ، همه در منطقه فردریکتون ، و یک بهبود جدید در روز شنبه.

نیوفاندلندگزارش دو مورد جدید و یک بهبودی جدید در روز شنبه. مقامات بهداشتی در آنجا افرادی را که در حال بازگشت از محل کار خود در ایستگاه تولیدی Keeyask در مانیتوبا هیدرو هستند به مناطق مختلف سفر می کنند تا اخبار شیوع در سایت را در اوایل این هفته جدا کنند.

تا همین اواخر ،PEI تنها استان کانادا بود که هیچ مورد فعال COVID-19 نداشت. این روز جمعه با اعلام دو مورد جدید ، مردان 20 تا 50 ساله که به خارج از آتلانتیک کانادا سفر کرده بودند ، تغییر کرد.

که در آلبرتا، نخست وزیر جیسون کنیورگپلپ به دلیل افزایش موارد COVID-19 در استان ، از مهمانی ها و اجتماعات اجتماعی در خانه های خود چشم پوشی کرد ، اما فعلاً هرگونه محدودیت بهداشت عمومی را رد کرد.

این استان 609 مورد جدید COVID-19 را جمعه بعد اعلام کرد که یک روز قبل 802 مورد جدید گزارش شده است.

در شمال، نوناووتاولین مورد COVID-19 خود را در روز جمعه ، در Sanikiluaq تأیید کرد.

از ساکنان جامعه حدود 900 نفره خواسته می شود که در خانه بمانند و از اختلاط با کسانی که در خانواده آنها نیستند اجتناب کنند ، و اکنون همه سفرها به Sanikiluaq به بار و موارد اضطراری محدود شده است.


آنچه در سراسر جهان اتفاق می افتد

از بعد از ظهر شنبه ، بیش از 49.6 میلیون مورد COVID-19 در سراسر جهان گزارش شده است ، با توجه به ابزار ردیابی ویروس کرونا که توسط دانشگاه جان هاپکینز نگهداری می شود ، بیش از 32.6 میلیون مورد از موارد ذکر شده در این لیست بهبود یافته است. این دانشگاه مستقر در ایالات متحده گزارش داد که تعداد کشته های جهانی بیش از 1.2 میلیون نفر بوده است.

درقاره آمریکا، ایالات متحده رکورد بیش از 126،400 مورد تأیید شده را در یک روز جمعه ثبت کرد. طبق داده های دانشگاه جان هاپکینز ، میانگین متحرک هفت روزه موارد جدید روزانه در ایالات متحده برای اولین بار به 100000 نفر نزدیک می شود.

تعداد کل موارد ایالات متحده از زمان ابتلا به بیماری همه گیر در حدود 9.7 میلیون نفر بوده است که بیش از 236 مورد مرگ داشته است. میانگین متحرک هفت روزه برای مرگ روزانه در ایالات متحده در دو هفته گذشته از 772 در 23 اکتبر به 911 در روز جمعه افزایش یافته است. این تعداد در بهار و آگوست بیشتر بود.

یک مأمور در 31 اکتبر با شخصی که در اتومبیل خود در یک سایت آزمایش ویروس کرونا در El Paso ، تگزاس منتظر است صحبت می کند. بر اساس داده های دانشگاه جان هاپکینز ، میانگین هفت روزه بروز روزانه در ایالات متحده در حال نزدیک شدن به 100000 است. . (Cengiz Yar / گتی ایماژ)

در همین حال ، رئیس دفتر رئیس جمهور دونالد ترامپ ، مارک میدوز ، ویروس کرونا تشخیص داده شده است. میدوز در آستانه روز انتخابات با ترامپ سفر کرد و آخرین بار صبح زود چهارشنبه بدون ماسک در ملا public عام ظاهر شد زیرا ترامپ به دروغ پیروزی در شمارش آرا را اعلام کرد. جو بایدن دموکرات برنده انتخابات روز شنبه اعلام شد.

که در اروپا ،مرکز کنترل بیماری آلمان گزارش داد که روز شنبه رکورد روزانه 23300 ویروس کرونا ویروس وجود دارد ، که از رکورد 21506 روز قبل عبور کرده است. م Instituteسسه رابرت کوچ همچنین 130 مورد مرگ را گزارش کرد ، این تعداد روند رو به بالا دارد اما بسیار پایین تر از 315 مرگ گزارش شده یک روز است در ماه آوریل.

آلمان برای جلوگیری از شلوغی سیستم بهداشتی محدودیت های قابل توجهی جدید اعمال کرده است. تعطیلی جزئی چهار هفته ای با تعطیل شدن بارها ، رستوران ها ، اوقات فراغت و ورزش و ایجاد محدودیت های تماس جدید از روز دوشنبه آغاز شد. مغازه ها و مدارس باز هستند.

پلیس روز شنبه در جریان راهپیمایی علیه محدودیت های دولت در میان همه گیر COVID-19 در لایپزیگ ، آلمان ، یک معترض را بازداشت کرد. (کای پافنباخ / رویترز)

درآسیا و اقیانوسیهمنطقه ،مالزی دولت می گوید محدودیت های حرکتی را پس از سه برابر شدن ویروس کرونا در یک ماه ، در بیشتر مناطق کشور گسترش خواهد داد. روز گذشته 1،168 مورد دیگر گزارش شده است که تعداد کل 39357 مورد را نشان می دهد در مقایسه با 13993 مورد یک ماه قبل. تعداد کشته شدگان 282 نفر است.

وزیر ارشد اسماعیل صبری یاکوب می گوید که کل شبه جزیره مالزی ، به جز سه ایالت ، از دوشنبه تا 6 دسامبر تحت دستور کنترل حرکت مشروط قرار می گیرد. او می گوید این حرکت به جلوگیری از گسترش ویروس و انجام غربالگری هدفمند کمک می کند. .

درخاورمیانه ، ایران در روز شنبه 9،460 مورد ویروس کرونا گزارش داد که در اوایل هفته گذشته رکورد قبلی خود را در یک روز شکسته بود. وزارت بهداشت همچنین 423 مورد مرگ و میر اضافی را به ثبت رسانده است ، که شمار تلفات تایید شده خود را به 37832 مورد رسانده است که بالاترین میزان در خاورمیانه است.

ایرانیان در کنار تابلویی که به مردم توصیه می کند از اول نوامبر در راه خرید در میدان تجریش تهران ماسک استفاده کنند ، راه می روند. (عطا كناره / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ)

ایران اخیراً شاهد افزایش عفونت ها بوده است زیرا دولت در مقابل قفل متمرکز برای نجات اقتصاد آسیب دیده از تحریم ها مقاومت می کند. با این حال ، مقامات اخیراً محدودیت های حرکتی را شدت بخشیده و ممنوعیت سفر و مأموریت نقاب را به عنوان بیمارستانهایی در پایتخت سخت تهران در نزدیکی تعداد زیادی از بیماران معرفی کرده اند.

کشورها درآفریقابیش از 1.8 میلیون مورد تایید شده COVID-19 از زمان ابتلا به بیماری همه گیر گزارش داده اند ، با بیش از 1.5 میلیون مورد بهبودی و بیش از 44000 مورد مرگ.

آفریقای جنوبی با بیش از 734،000 مورد و بیش از 19،000 مرگ گزارش شده است که آسیب دیده ترین کشور در این قاره است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *