ویروس کرونا ویروس: آنچه روز یکشنبه در کانادا و سراسر جهان اتفاق می افتد

آخرین:

تعداد موارد COVID-19 همچنان در مناطقی از کانادا صعود می کند ، که برخی از استان ها رکورد روز افزایشی در عفونت های ویروس کرونا را ایجاد می کنند.

دکتر ترزا تام ، مدیر ارشد بهداشت عمومی کانادا روز یکشنبه در بیانیه ای گفت که چندین منطقه “رشد سریع دارند” و از کانادایی ها خواست که اقدامات مهار را افزایش دهند.

وی مجدداً خواستار تلاش جمعی برای كاهش موارد با محدود كردن تماس نزدیك فقط با افراد در خانه شما ، پوشیدن ماسك و تطبیق رویدادها برای كاهش خطرات COVID-19 ، مانند بزرگداشت هفته جانبازان به طور معمول بود.

تام گفت: “آنچه در این پاییز و زمستان برای ما اتفاق می افتد این است که همه ما با تصمیم و عملکرد خود تعیین کنند.” بیایید COVID-19 را پایین بیاوریم.


آنچه در سراسر کانادا اتفاق می افتد

از ساعت 2:30 بعد از ظهر. ET روز یکشنبه ، استان ها و سرزمین های کانادا مجموعاً 263،226 مورد ویروس کرونا را تایید یا فرض گزارش کرده است. استانها و سرزمین ها 214،984 مورد را به عنوان بازیابی یا حل و فصل ذکر کردند. آمار CBC News در مورد مرگ و میرها براساس گزارش های استانی ، اطلاعات بهداشتی منطقه ای و گزارش های CBC در 10 هزار و 515 نفر گزارش شده است.

مانیتوبا ثبت 441 مورد جدید و سه مرد دیگر یکشنبه.

در همین حال ، كامرون فریسن ، وزیر بهداشت ، خواستار تحقیق مستقل در مورد دو خانه مراقبت از وینیپگ شد كه به سایتهای شیوع مرگبار تبدیل شده اند.

فریسن در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که این تحقیقات به یک حادثه جمعه شب در خانه مراقبت طولانی مدت Maples متمرکز خواهد شد که شاهد بود که امدادگران برای مراقبت از 12 ساکن که شرایطشان به سرعت رو به وخامت است به سایت دعوت شدند. دو نفر از این ساکنان ، که تحت مراقبت از پایان زندگی قرار داشتند ، از جمله یکی از آنها که COVID-19 قبل از رسیدن خدمه فوت کرده بود ، و سه نفر دیگر به بیمارستان منتقل شدند.

افسران پلیس وینیپگ شنبه شب در حال ترک خانه مراقبت طولانی مدت Maples دیده شدند. (والتر برنال / CBC)

انتاریوروز یکشنبه به بالاترین نرخ روزانه 1،328 رسید و یک رکورد یک روزه را برای دومین روز متوالی تنظیم کرد.

یک سیستم جدید ارزیابی کدگذاری رنگ از روز شنبه آغاز به کار کرد. فقط منطقه Peel منطقه ای قرمز قلمداد شد ، در حالی که سایر نقاط داغ مانند منطقه یورک و اوتاوا با نارنجی مشخص شدند.

مناطق موجود در گروه قرمز ، از جمله موارد دیگر ، غذاخوری در رستوران های داخلی به 10 نفر و سالن های ورزشی به 10 نفر در داخل خانه محدود می شود. سطح نارنجی بارها و رستوران ها را به 50 نفر در داخل خانه محدود می کند ، بیش از چهار نفر در کنار هم نشسته اند.

تماشا کنید | منطقه پیل تحت برنامه همه گیر جدید انتاریو منطقه قرمز قلمداد می شود:

در اوایل این هفته ، استان چارچوب محدودیت COVID-19 طبقه بندی شده و رنگی جدید خود را ارائه داد. محدوده قرمز نسبت به مرحله اصلاح شده فعلی محدودیت کمتری دارد: رستوران ها و بارها می توانند در داخل منزل خدمت کنند اما فقط 10 مشتری اجازه ورود به آن را دارند و سالن های ورزشی می توانند با محدودیت باز شوند. 0:56

کبک، 1234 مورد جدید و 29 مورد مرگ دیگر به این ویروس مرتبط بوده است ، به گفته وزارت بهداشت استان 11 مورد از این مرگ ها در 24 ساعت گذشته رخ داده است.

نخست وزیر فرانسوا لگولت روز شنبه از ساکنان خواست تا تلاش های خود را برای دور نگه داشتن COVID-19 در زمستان ادامه دهند. لگولت در نامه ای سرگشاده از همبستگی كبكرز تشكر كرد و ابراز امیدواری كرد كه پدربزرگ و مادربزرگ بتوانند نوه هایشان را در كریسمس ببینند.

مقامات کبک گفته اند که آنها به خصوص در مورد ساگوینای ، شمال شهر کبک و لانودایر ، در شمال مناطق مونترال نگران هستند. لگولت “بدترین” را در استان به صورت سرانه لقب داده است.

مردم در حالی که منتظرند روز یکشنبه وارد یک کافی شاپ در مونترال شوند ، ماسک صورت می پوشند. (گراهام هیوز / مطبوعات کانادایی)

ساسکاچوان گزارش 159 مورد جدید و یک مورد مرگ اضافی ، تعداد کل موارد فعال را به 1112 مورد و تعداد مرگ ها را به 28 مورد رسانده است. 159 مورد جدید بالاترین تعداد گزارش شده COVID-19 برای یک روز در ساسکاچوان است.

نوا اسکوشیاچهار مورد جدید را اعلام کرد که دو مورد مربوط به سفر خارج از آتلانتیک کانادا است. بر اساس یک خبر منتشر شده ، دو مورد دیگر تماس نزدیک موارد گزارش شده قبلی است.

نیوبرانزویکیک مورد اضافی را در منطقه فردریکتون ثبت کنید و مجموع موارد فعال در استان را به 24 مورد برساند.

نیوفاندلند و لابرادورگزارش یک مورد جدید ، منبع آن در حال حاضر توسط مقامات بهداشت تحت بررسی است.

جزیره پرنس ادوارد هنوز هم فقط دو مورد فعال که توسط استان در روز جمعه اعلام شده است.

در شمال، نوناووتپس از تأیید یک مورد COVID-19 ، اولین تیم پاسخ سریع به Sanikiluaq پرواز کرد و روز جمعه در آنجا تأیید شد.


آنچه در سراسر جهان اتفاق می افتد

طبق یک ابزار ردیابی ویروس کرونا که توسط دانشگاه جان هاپکینز نگهداری می شود ، از صبح روز یکشنبه ، بیش از 50 میلیون مورد COVID-19 در سراسر جهان گزارش شده است که بیش از 32.8 میلیون نفر از موارد ذکر شده در این لیست بهبود یافته اند. این دانشگاه مستقر در ایالات متحده گزارش داد که تعداد کشته های جهانی بیش از 1.2 میلیون نفر بوده است.

که در اروپا، مقامات بهداشتی یونان روز یکشنبه از 1914 مورد جدید ویروس کرونا ، از جمله ثبت 35 مورد مرگ ، خبر دادند. مقامات گفتند که از 1063 واحد مراقبت ویژه کشور ، 734 مورد اشغال شده است ، 259 نفر با بیماران ویروسی کرونا. پر کردن سریع چنین مکانهایی یکی از دلایل قرار گرفتن کشور در قفل روز شنبه بود.

که در آسیا، هند گزارش کرده است که 45674 مورد جدید عفونت ویروس کرونا وجود دارد که در هفته گذشته ، پایتخت با افزایش شدید 7000 مورد در روز روبرو شده است. علی رغم اینکه یک افت کلی در سطح کشور مشاهده می شود ، تعداد معاملات در دهلی نو همچنان ادامه دارد و حدود 7000 در روز ثابت است ، پس از آنکه در سپتامبر به تقریباً 1000 رسید.

مسافران ماسک صورت به عنوان یک اقدام پیشگیرانه علیه ویروس کرونا استفاده می کنند و با قطار مترو که دارای نشانه هایی برای اطمینان از فاصله اجتماعی در دهلی نو است ، روز یکشنبه سفر می کنند. (راجش کومار سینگ / آسوشیتدپرس)

در قاره آمریکا، ایالات متحده با بیش از 126000 مورد مثبت ، رکورد دیگری در موارد جدید ثبت کرده و همچنین بیش از 1000 مورد مرگ داشته است. این چهارمین روز متوالی بود که پرونده های جدید بیش از 100000 مورد بالاتر بود زیرا این کشور تقریباً با گذشت هر روز در این هفته رکورد خود را در موارد روزانه شکسته است.

که در آفریقا، این قاره بیش از 1.8 میلیون مورد عفونت تایید شده و بیش از 44000 مورد مرگ را دیده است. آفریقای جنوبی با بیش از 735،000 عفونت و بیش از 19،000 مرگ از ابتدای ابتلا به بیماری همه گیر ، قاره جهان را از هر دو نظر رهبری می کند.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>