ویروس کرونا ویروس: آنچه روز یکشنبه در کانادا و سراسر جهان اتفاق می افتد

آخرین:

مدیر ارشد بهداشت عمومی کانادا در حالی که فصل تعطیلات نزدیک می شود و هوای سرد مردم را به داخل خانه سوق می دهد ، کانادایی ها را در برابر “اجازه نگهبانی ما” در مبارزه با COVID-19 هشدار می دهد.

دکتر ترزا تام روز یکشنبه در بیانیه ای گفت که نقاط داغ در سراسر کشور نشان می دهد که اجتماعات اجتماعی و مکان های شلوغی که فاصله اجتماعی در آنها دشوار است “می تواند گسترش ویروس را تقویت کند” و از کانادایی ها خواست که هنگام فرو نشستن از دستورالعمل های بهداشت عمومی پیروی کنند برای زمستان و تعطیلات را جشن بگیرید.

تام گفت: “در این محیط های آرام تر ، مانند جشن های خانوادگی و تعطیلات و فعالیت های تفریحی ، مراقبت ما را از بین ببرد و به طور مداوم اقدامات بهداشت عمومی را حفظ نکنیم ، می تواند منجر به مواجهه و عفونت های زیادی شود.”

تام همچنین به کانادایی ها پیشنهاد داد که هنگام جمع شدن با مردم از خارج از حباب فوری خود در داخل خانه ماسک بزنند ، معاشرت را به صورت مجازی در نظر بگیرند و “برای خنک شدن هوا فعالیت های بیشتری را در فضای باز انجام دهید.

پیام او یک روز پس از آن هشدار داد که افزایش تعداد COVID-19 در برخی از استانهایی که بیشترین آسیب دیده اند به زودی می تواند بیمارستان ها را تحت فشار قرار دهد.

تام گفت بیمارستان ها در حال حاضر مجبور به تصمیم سختی برای لغو برخی از جراحی های انتخابی و روش ها هستند ، و تعداد افراد مبتلا به موارد شدید COVID-19 همچنان افزایش می یابد ، بطور متوسط ​​روزانه بیش از 1400 نفر در بیمارستان های بیش از هفته گذشته.

آنچه در سراسر کانادا اتفاق می افتد

از ساعت 5:30 عصر. روز یکشنبه ET ، استان ها و سرزمین های کانادا مجموعاً 296،077 مورد ویروس کرونا را تأیید یا احتمالی گزارش کرده اند. استانها و سرزمین ها 235401 مورد را به عنوان بازیابی یا حل و فصل ذکر کردند. شماری از مرگ های CBC News بر اساس گزارش های استانی ، اطلاعات منطقه ای بهداشت و گزارش های CBC 10953 نفر بود.

که دربریتیش کلمبیا، سازمان بهداشت فریزر اعلام کرد سه مدرسه پس از دو هفته گزارش موارد COVID-19 تعطیل است. آنها در ساری ، دلتا و نیو وست مینستر واقع شده اند.

آلبرتا 991 مورد جدید و شش مرگ و میر جدید را در روز یکشنبه در میان فراخوان ها برای یک قفل کوتاه استانی ثبت کرد. آلبرتا روز شنبه بیش از 1000 مورد جدید را برای اولین بار مشاهده کرد.

مانیتوبا شاهد افزایش 494 مورد جدید بوده است. این استان همچنین گفت که 10 نفر دیگر کشته شده اند که هفت نفر از آنها به شیوع در خانه مراقبت طولانی مدت Maples در وینیپگ مرتبط هستند.

در همین حال ، کلیف کالن ، وزیر دادگستری استان ، بیش از 100 نفری را که در اعتراض به افزایش محدودیت های COVID-19 در جنوب شرقی مانیتوبا در شهر اشتاین باخ تجمع کردند ، سرزنش کرد و اقدامات آنها را “فوق العاده ناگوار ، خطرناک و اشتباه” خواند.

WATCH | بیش از 100 معترض در اعتراض به محدودیت های COVID-19 در اشتاینباخ تجمع کردند:

راهپیمایی علیه اقدامات بهداشت عمومی از روز شنبه با آرامش در Steinbach Manitoba آغاز شد اما با شعله ور شدن تنش به پایان رسید. 2:11

ساسکاچوان ثبت 181 مورد جدید و دو مورد مرگ دیگر. نخست وزیر اسکات مو در یک پست فیس بوکی به خانواده های دو کشته شده ابراز همدردی کرد و گفت محدودیت های بیشتری در نظر گرفته شده است.

این استان یک روز قبل رکورد 308 مورد را گزارش کرده است.

انتاریو گزارش ، 2248 مورد جدید و 29 مورد مرگ ، یک روز پس از آنکه استان بیش از 1500 عفونت جدید را در بالاترین حد خود مشاهده کرد.

در همین حال ، هفت نفر از ساکنان خانه مراقبت طولانی مدت Rockcliffe در شیوع بیماری آمدن در تورنتو جان خود را از دست داده اند.

پیراپزشکان روز یکشنبه به انجمن مراقبت Rockcliffe در تورنتو می رسند. (فرانک گان / مطبوعات کانادایی)

کبکگزارش 1111 مورد جدید در روز یکشنبه و 15 مرگ جدید. وزیر بهداشت ، کریستین دوب ، گرچه از رکورد دیروز بیش از 1400 عفونت جدید بود ، گفت “ما نمی توانیم از کمترین تعداد روز یکشنبه خوشحال شویم” و “ما باید به کاهش آن ادامه دهیم.”

نوا اسکوشیاپرونده فعال پس از گزارش دو مورد جدید و دو مورد بهبودی در 21 سالگی باقی مانده است.

نیوبرانزویک سه مورد اضافه شده است. این استان می گوید یک پرونده مربوط به سفر است و دو پرونده دیگر در دست بررسی است.

WATCH | ماسک 3 لایه چگونه شما را در برابر COVID-19 محافظت می کند ؟:

پزشکان به س questionsالات بینندگان در مورد COVID-19 پاسخ می دهند از جمله اینکه چرا اکنون ماسک های سه لایه برای محافظت در برابر ویروس توصیه می شود. 5:22

نیوفاندلند و لابرادور گفت: یک نفر به دلیل ویروس کرونا برای اولین بار در شش ماه گذشته در بیمارستان بستری است.

نوناووت تنها دو روز پس از شناسایی اولین مورد در جامعه خلیج هادسون ، 9 مورد جدید را در Arviat گزارش کرد. مورد دیگر در Rankin Inlet شناسایی شد ، منطقه می گوید “به Arviat مرتبط است”.

دکتر مایکل پترسون ، مدیر بهداشت عمومی نوناووت ، “به دلیل تعداد موارد COVID-19 در آرویتات ، از هرکس از آرویت که در تاریخ 2 نوامبر یا بعد از آن جامعه را ترک کرده است ، خواسته می شود بلافاصله برای 14 روز در هر کجا که باشد انزوا کند.” ، در یک خبرنامه گفت.


آنچه در سراسر جهان اتفاق می افتد

طبق یک ابزار ردیابی که توسط دانشگاه جان هاپکینز نگهداری می شود ، از روز یکشنبه ، بیش از 54.1 میلیون مورد COVID-19 در سراسر جهان گزارش شده است که بیش از 34.8 میلیون مورد بهبود یافته در نظر گرفته شده است. تعداد کشته های جهانی بیش از 1.3 میلیون نفر بود ، پایگاه داده گزارش شده است.

که در آسیا، هند طی 24 ساعت گذشته 41،100 مورد جدید ویروس کرونا را گزارش کرده است. از اواسط سپتامبر عفونت های روزانه در سراسر کشور در حال کاهش است ، اما در دهلی نو در هفته های اخیر دوباره احیا شده است.

یک کارگر روز یکشنبه در معبد هندوها در بمبئی ضدعفونی کننده اسپری می کند. (رفیق مقبول / آسوشیتدپرس)

که در اروپا، پس از دو هفته اقدامات جدید قفل در سراسر کشور با هدف کاهش سرعت افزایش عفونت ها و کاهش فشارهای بیمارستان ، تعداد بیماران کرونا ویروسی بستری در فرانسه این آخر هفته برای اولین بار از ماه سپتامبر کاهش یافت.

در قاره آمریکا، مکزیک در حال حاضر بیش از یک میلیون مورد ویروس کرونا ویروس گزارش کرده است و نزدیک به 100000 مرگ است. این کشور چهارمین بالاترین میزان مرگ و میر در جهان را در اثر بیماری پشت سر ایالات متحده ، برزیل و هند دارد.

آفریقابیش از 1.9 میلیون مورد تأیید شده و بیش از 47000 مرگ از ابتدای ابتلا به بیماری همه گیر مشاهده کرده است. آفریقای جنوبی با ثبت بیش از 749،000 عفونت و بیش از 20،000 مرگ قاره را از هر دو نظر رهبری می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *