ویروس کرونا ویروس: آنچه روز یکشنبه در کانادا و سراسر جهان اتفاق می افتد

آخرین:

چهار استان گذشته آخر هفته گزارش های جدید جدیدی را برای آلودگی روزانه به COVID-19 اعلام کردند ، مدیر ارشد بهداشت عمومی کانادا هشدار داد که شیوع شیوع بیشتر و بزرگتری در خانه های مراقبت طولانی مدت و بیمارستان ها و گسترش در جوامع بومی رخ می دهد.

دکتر ترزا تام گفت: “این تحولات به شدت نگران کننده است زیرا تعداد بی شماری از کانادایی ها را در معرض خطر تهدید کننده زندگی قرار می دهد ، باعث اختلال جدی در خدمات بهداشتی می شود و چالش های قابل توجهی را برای مناطقی که به اندازه کافی برای مدیریت فوریت های پزشکی پیچیده مجهز نیستند ، ارائه می دهد.”

WATCH | بیمارستان های کانادایی نزدیک به ظرفیت COVID-19 موج 2:

بیمارستان ها به سرعت از بیماران COVID-19 پر می شوند. چه مدت زمانی از کانادا باقی مانده است که هیچ تختی باقی نمانده است از منطقه ای به منطقه دیگر. اما با افزایش بی وقفه موارد ، پزشکان از آنچه دسامبر به ارمغان می آورد ترس دارند. 4:19

وی گفت: مدل سازی فدرال که نشان می دهد کشور می تواند روزانه 20،000 مورد جدید داشته باشد ، در پایان دسامبر به این معنی است که “برای جلوگیری از انتقال و کاهش سرعت انتشار COVID-19 در سراسر کشور ، سریعاً به یک واکنش قوی نیاز است.”

مقامات بهداشتی در نیوبرانزویک ، انتاریو ، ساسکاچوان و آلبرتا روز شنبه گزارش دادند که قله های جدید یک روزه در تشخیص ها به ترتیب 23 ، 1،588 ، 439 و 1،336 مورد جدید ثبت شده است.

انتاریو گزارش ثبت روزانه خود در روز شنبه ، همراه با 21 مورد مرگ جدید. یکهزار و 534 مورد دیگر نیز یکشنبه اضافه شد ، و همچنین 14 مورد فوت شدند.

کریستین الیوت ، وزیر بهداشت استان در توئیتر گفت ، به طور محلی ، 490 مورد جدید در منطقه Peel ، 460 در تورنتو و 130 مورد در منطقه York رخ داده است.

نخست وزیر داگ فورد روز جمعه اعلام كرد كه تورنتو و منطقه Peel همسایه در حال بازگشت به محاصره های روز دوشنبه هستند و چندین منطقه دیگر به سطوح محدودیت بالاتر می روند.

کبک روز گذشته یک هزار و 154 مورد جدید و 23 مورد مرگ و میر دیگر گزارش شده است که کل روزانه از 1118 مورد جدید در روز گذشته است.

آخرین شیوع عمده در این استان در یک صومعه شهر کبک است ، جایی که 39 راهبه و 43 کارگر در Soeurs de la Charit در حومه شهر بوپورت آزمایش COVID-19 مثبت دارند.

یکی از شمالی ترین جوامع ساسکاچوان با شیوع عمده ای از COVID-19 روبرو است. مقامات بهداشت می گویند Fond du Lac First Nation 63 مورد را از شنبه شناسایی کرده و بیش از 300 نفر را در فهرست 1000 نفر تماس نزدیک قرار داده است.

تماشا کنید | رئیس سازمان ملل برای تزریق پول نقد فدرال برای کمک به مبارزه با COVID-19 پاسخ می دهد:

کارول مک نیل از شبکه خبری سی بی سی با رئیس اورای کروفوت از ملت سیکسکا در مورد 120.3 میلیون دلار اضافی از دولت فدرال برای حمایت از جوامع بومی در آلبرتا و ساسکاچوان در مبارزه با COVID-19 صحبت می کند. 10:50

یک پزشک ساسکاچوان می گوید موارد COVID-19 با رکورد بالا باید نشانه این باشد که زمان محدودیت های شدیدتر است.

ساسکاچوان 439 مورد جدید را در روز شنبه ثبت کرد ، که بالاترین رکورد در یک روز گذشته است ، و ساسکاتون 170 مورد را گزارش کرده است

دکتر ثاقب شهاب ، رئیس بهداشت پزشکی استان ، هر کس باید فعالیت ها را بیش از نصف کاهش دهد. به عنوان مثال ، او پیشنهاد می کند هفته ای دو بار برای خرید مواد غذایی خرید کنید ، آن را به یک بار در هفته کاهش دهید.

آلبرتا برای یک سومین روز متوالی با 1،336 مورد در روز شنبه رکورد جدید یک روزه در مورد عفونت های جدید ثبت کرد. مقامات گفته اند که بالا بودن تعداد کارکنان سیستم مراقبت های بهداشتی را متشنج کرده و تلاش های زیادی برای ردیابی تماس ایجاد کرده است ، زیرا کارمندان بهداشت عمومی نمی دانند که از 11274 عفونت فعال در این استان کجا مبتلا شده است.

نیوبرانزویک مقامات روز 23 روز ابتلا به COVID-19 در استان را اعلام کردند و از ابتدای ابتلا به همه گیری به بالاترین سطح یک روز خود رسید.

WATCH | حباب NB در شرف ترکیدن است ، نخست وزیر می گوید:

نخست وزیر نیوبرانزویک ، بلین هیگز ، از ساکنان خواستار است تا تلاش های ابتدای امسال برای مسطح کردن منحنی مورد COVID-19 را تکرار کنند. روز شنبه ، این استان به یک رکورد یک روزه رسید. 6:03

موارد جدید مجموع عفونت های فعال در این استان را به 71 مورد می رساند و یک نفر به دلیل ویروس در بیمارستان بستری است.


آنچه در سراسر کانادا اتفاق می افتد

از ساعت 11:20 بامداد ET یکشنبه ، تعداد پرونده های COVID-19 کانادا 328،399 نفر بود که 52،624 نفر از آنها پرونده های فعال محسوب می شوند. شمار کشته های CBC News بر اساس گزارش های استانی ، اطلاعات بهداشتی منطقه ای و گزارش های CBC در 11443 بود.

مانیتوبا گزارش 387 مورد جدید COVID-19 و 10 مرگ اضافی در روز شنبه.

این استان برای هفته ها بالاترین سرانه آلودگی های جدید را در کانادا ثبت کرده است. نخست وزیر برایان پالیستر روز شنبه در حالی که به اعضای حزب محافظه کار پیشرو در یک کنوانسیون خطاب می کرد ، در حالت دفاع قرار گرفت و گفت: “هر استان در غرب نوا اسکوشیا بالاترین میزان خود را دارد در چند روز گذشته ، از جمله مانیتوبا. “

WATCH | 40٪ میزان مثبت در منطقه Steinbach ، Man. ، باعث نگرانی می شود:

مانیتوبا در حال گزارش 387 مورد جدید COVID-19 شنبه است. ده نفر دیگر بر اثر ویروس جان خود را از دست داده اند. و همانطور که آستین گرابیش از CBC به ما نشان می دهد ، COVID اکنون در خارج از مرکز استان با تعداد نگران کننده ای در حال گسترش است. 2:13

وی گفت: “تلاش برای ارائه استدلال سیاسی مبنی بر اینكه دولت مانیتوبا قایق را از دست داده است ، وقتی همه در حال حاضر در جهان غرب مورد حمله قرار می گیرند ، حتی اگر نادرست باشد ، امری مثمر ثمر نیست”.

نوا اسکوشیا روز شنبه ، بعد از دیدن پنج مورد جدید در روز گذشته ، هشت مورد جدید گزارش داد.

نیوفاندلند و لابرادور اعلام شده پنج مورد جدید در روز شنبه ، بیشترین افزایش یک روزه در استان از 16 آوریل است.

نوناووت ثبت عفونتهای جدید ، گزارش 25 مورد جدید در روز شنبه ، از جمله 22 مورد در Arviat سخت و 3 مورد در Whale Cove.

در این سرزمین 107 عفونت فعال وجود دارد که کمی بیشتر از دو هفته پیش اولین مورد آن را تأیید کرده است.

افرادی که به سرزمین های شمال غربی و یوکان وارد می شوند ، برای 14 روز مجدداً مجبور به انزوا هستند.

یوکانطبق خبری که روز شنبه توسط مدیر ارشد پزشکی دکتر برندان هانلی منتشر شد ، سه مورد جدید را گزارش کرد. این قلمرو همچنین اعلامیه قرار گرفتن در معرض عمومی برای یک مرکز تناسب اندام وایت هورس را گسترش داد.

در بریتیش کلمبیا، نظم بهداشت عمومی در سراسر استان ، اجتماعات اجتماعی را به هر اندازه در خانه های شخصی ممنوع کرده است ، مگر بین اعضای همان “حباب اصلی”. این دستور از روز پنجشنبه اجرا شد و تا نیمه شب 7 دسامبر ادامه خواهد داشت.


آنچه در سراسر جهان اتفاق می افتد

طبق یک ابزار ردیابی COVID-19 که توسط دانشگاه جان هاپکینز نگهداری می شود ، از روز یکشنبه ، بیش از 58.2 میلیون مورد گزارش COVID-19 در سراسر جهان گزارش شده است که بیش از 37.2 میلیون مورد از این موارد در لیست بهبود یافته ذکر شده است. تعداد کشته های جهانی بیش از 1.3 میلیون نفر بود.

در ایالات متحده، یک دستیار ارشد روز یکشنبه گفت ، مراسم تحلیف رئیس جمهور منتخب جو بایدن در ژانویه یک نسخه کوچک از سنت های متداول خواهد بود که سلامتی آمریکایی ها را در میان شیوع ویروس کرونا به خطر نمی اندازد.

ران کلین ، رئیس ستاد ورودی کاخ سفید گفت: “من فکر می کنم که قطعاً باید تغییر کند.” “بدیهی است که قرار نیست این همان نوع افتتاحیه گذشته باشد.”

کلین گفت که بایدن و معاون رئیس جمهور منتخب کامالا هریسول همچنان بر کار خود در ژانویه تأکید می ورزند که بر اقدامات ایمن است. 20 ، اما او جزئیات بیشتری را توضیح نمی دهد.

طبق داده های دانشگاه جان هاپکینز در مریلند ، بیش از 12 میلیون نفر در ایالات متحده تأیید شده اند که با ویروس کرونا ویروس جدید مبتلا شده اند و حدود 255900 مرگ ناشی از این عفونت بوده است.

کره جنوبی وزیر بهداشت ، پارک نئونگ هو روز یکشنبه گفت ، قوانین فاصله فیزیکی برای پایتخت سئول و مناطق اطراف آن را سخت تر خواهد کرد ، زیرا این کشور بیش از 300 مورد COVID-19 را برای پنجمین روز متوالی گزارش کرده است.

وی گفت که برای شروع دو هفته از روز سه شنبه ، کلوپ های شبانه و سایر امکانات تفریحی پرخطر باید خاموش شوند و
غذاخوردن در اواخر شب در رستوران ها ممنوع است. در داخل کافی شاپ ها ، کافی نت ها و مراکز تناسب اندام مشروب خوردن و خوردن غذا به مشتریان امکان پذیر نیست ، در حالی که مخاطبان در مسابقات ورزشی به 10 درصد ظرفیت ورزشگاه محدود می شوند.

که در ژاپنوزارت بهداشت کشور روز یکشنبه اعلام کرد ، شمار روزانه موارد تایید شده ویروس کرونا برای چهارمین روز متوالی با 2،508 رکورد ثبت شده است.

افرادی که ماسک صورت خود را به عنوان اقدام پیشگیرانه علیه COVID-19 استفاده می کنند ، در 19 نوامبر از منطقه رستوران در کوچه Omoide Yokocho در منطقه Shinjuku توکیو بازدید می کنند. (فیلیپ فونگ / خبرگزاری فرانسه از طریق گتی ایماژ)

ژاپن تاکنون کمتر از 2000 مورد مربوط به ویروس کرونا داشته است که از این امر جلوگیری از تلفات ملت های آسیب دیده است. اما ترس در مورد موج دیگری افزایش می یابد.

نخست وزیر یوشیهیده سوگا روز شنبه کمپین گردشگری “GoTo” را لغو کرد ، که به سفر و صرف غذا با تخفیف ترغیب می شود ، اما تنها پس از اینکه بسیاری از افراد برای یک آخر هفته سه روزه شکرگذاری در ژاپن رزرو سفر کرده بودند.

روسیهروز یکشنبه افزایش روزانه 24581 عفونت ویروس کرونا را گزارش داد و شمار ملی را به 2،089،329 رساند.

مقامات همچنین 401 مورد مرگ مربوط به ویروس کرونا را در 24 ساعت گذشته گزارش کردند و شمار رسمی مرگ و میر را به 36179 نفر رساندند.

تماشا کنید | داخل یک بخش COVID-19 مسکو:

بخش مجهز و پیشرفته COVID-19 که در داخل یک مرکز همایش های مسکو تاسیس شده است ، تضاد کامل با بیمارستان های غرق در سایر نقاط روسیه است. CBC News با نگاهی دست اول به این مرکز بررسی کرد که چه عواملی باعث ایجاد اختلاف در مراقبت های بهداشتی شده است. 6:34

هند 45209 مورد جدید را روز یکشنبه در میان افزایش فستیوال جشنواره در پایتخت و بسیاری از مناطق دیگر کشور ثبت کرد. حداقل سه ایالت راجستان ، مادیا پرادش و گجرات در بسیاری از شهرها منع رفت و آمد شبانه اعمال کرده اند.

که در استرالیا، ایالت های ویکتوریا و استرالیای جنوبی روز یکشنبه محدودیت های COVID-19 را کاهش دادند. ویکتوریا ، که بیشترین آسیب را دید ، 23 روز بدون عفونت جدید گذشته است.

استفاده از ماسک در فضای باز ، که تاکنون اجباری بوده است ، در مواردی که امکان ایجاد فاصله فیزیکی وجود دارد ، دیگر لازم نیست.

پلیس نیو ساوت ولز روز یکشنبه وسایل نقلیه را در ایست بازرسی بزرگراه هیوم در مرز ویکتوریا در آلبوری ، استرالیا متوقف کرد. نیو ساوت ولز در ساعت 12:01 بامداد روز دوشنبه مرز خود را با ویکتوریا بازگشایی می کند ، افرادی که می توانند برای اولین بار از زمان اعمال محدودیت های مرزی COVID-19 در ژوئیه آزادانه به نیو ساوت ولز سفر کنند. (لیزا ماری ویلیامز / گتی ایماژ)

ماسک ها را باید همیشه در خانه پوشید و همیشه حمل کنید. اجتماعات خانگی حداکثر 15 نفر مجاز است و حداکثر 50 نفر می توانند در فضای باز جمع شوند. در مراسم عروسی ، تشییع جنازه یا مراسم مذهبی داخل خانه حداکثر 150 نفر مجاز هستند.

ساکنان استرالیای جنوبی نیمه شب شنبه از یک قفل در سراسر ایالت خارج شدند و اکنون می توانند در گروه های حداکثر 10 نفره از بارها و رستوران ها بازدید کنند و میزبان تجمع های حداکثر 50 نفر با فاصله فیزیکی باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *