پروژه همه گیر مجازی شهرستان رنفرو ممکن است راه حل کوتاه مدتی برای کمبود پزشک خانواده باشد

پروژه همه گیر مجازی شهرستان رنفرو ممکن است راه حل کوتاه مدتی برای کمبود پزشک خانواده باشد

وقتی صحبت از کمبود پزشک خانواده انتاریو می شود، رئیس امدادگران در شهرستان رنفرو فکر می کند که با یک مدل مراقبت ترکیبی درمانی پیدا کرده است.

این مدل فقط یک تماس تلفنی به پزشک خانواده می‌فرستد و معمولاً چند ساعت در انتظار شماست.

مایکل نولان، معمار جدیدترین تلاش استان انتاریو شرقی در ارائه نوآورانه مراقبت های بهداشتی، گفت: «این در واقع دری جدید به سیستم مراقبت های بهداشتی است که به تمام بخش های دیگر متصل است.

این مرکز ارزیابی تریاژ مجازی شهرستان رنفرو (VTAC) نامیده می‌شود، که به عنوان راهی سریع برای امدادگران اجتماعی برای شروع آزمایش برخی از حدود 100000 ساکن این شهرستان در طول همه‌گیری کووید-19 آغاز شد.

نولان گفت که نزدیک به سه سال و 80000 بازدید بعد، این آزمایش اخیراً 3.2 میلیون دلار از دولت انتاریو دریافت کرد و تضمین کرد که پول برای دراز مدت ادامه خواهد یافت.

VTAC یک مراقبت مبتنی بر تیم است که در آن هر کسی در منطقه که به پزشک نیاز دارد می‌تواند با یک شماره 1-800 تماس بگیرد تا به پذیرش پزشکی برسد، که آموزش دیده است تا به آنها کمک کند تا بفهمند کدام ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی را می‌توانند در کوتاه‌ترین زمان ببینند.

مسئول پذیرش با یکی از ده‌ها پزشک VTAC که از راه دور در سراسر انتاریو کار می‌کنند، قرار ملاقات خواهد گذاشت. در مرحله بعد، یک امدادگر یا پرستار یک تماس تلفنی با آنها در یک کلینیک مجاور ملاقات می کند تا ارزیابی فیزیکی را برای پزشک مجازی انجام دهد.

مایکل نولان، رئیس بخش اورژانس و مدیر خدمات اورژانس شهرستان رنفرو به راه اندازی مرکز ارزیابی تریاژ مجازی منطقه یا VTAC کمک کرد. (CBC)

امدادگران و پرستاران با استفاده از ابزارهای پزشکی متصل به بلوتوث، چشم، گوش و دست‌های فیزیکی یک پزشک هستند که ارزیابی را روی ویدیو تماشا می‌کند.

«اگر وارد شوند و در حال اجرا باشند [temperature]و ما به ریه‌های آنها گوش می‌دهیم و نشانه‌ای از ذات الریه احتمالی است، می‌توانیم درخواستی را تهیه کنیم و عبور از آن را دور بزنیم. [emergency department] برای ساعت‌ها و ساعت‌ها،” شان پلانکت، امدادگر گفت.

سپس پزشک می تواند عکسبرداری با اشعه ایکس را تجویز کند و نسخه ای را صادر کند.

این مدل می‌بیند که امدادگران پزشکان را آزاد می‌کنند تا بیماران بیشتری را ببینند و نولان گفت که اکثر بیماران در مدل VTAC می‌توانند در همان روز به پزشک خانواده مراجعه کنند. بر خلاف یک کلینیک معمولی، اطلاعات سلامتی بیمار در قرارهای بعدی از دکتری به دکتر دیگر آن‌ها را دنبال می‌کند تا زمانی که بتوانند به یک پزشک خانوادگی دائمی برسند.

دکتر جاناتان فیتزسیمون، سرپرست پزشکی VTAC در شهرستان رنفرو، گفت که برخلاف برخی از جوامع انتاریو، هیچ چالشی برای جذب یا حفظ پزشکان خانواده وجود ندارد.

فیتزیمون گفت: “تنها دلیلی که ما توانسته ایم مجموعه ای از پزشکان را برای انجام این کار درازمدت و حفظ آنها به خدمت بگیریم، این است که از نظر حرفه ای کاری با ارزش است که آنها از آن لذت می برند.”

ما احساس می‌کنیم که توانسته‌ایم از استعدادهای استفاده نشده بهره ببریم. ما کسی را از جامعه دیگری شکار نمی‌کنیم.»

مجموعه پزشکان شامل برخی نیمه بازنشسته هستند، برخی دیگر که به تازگی گواهی پزشکی خود را دریافت کرده اند، و پزشکان خانواده که پیشنهاد می کنند ساعاتی اضافی در کنار شغل تمام وقت خود کار کنند.

دکتر در حالی که یک قرار مجازی دارد می نشیند و به صفحه های کامپیوتر نگاه می کند
دکتر جاناتان فیتزسیمون، رئیس پزشکی در Arnprior Regional Health و سرپرست پزشک مرکز ارزیابی تریاژ مجازی (VTAC)، می گوید که او می خواهد راه حلی دائمی برای بهبود مراقبت های اولیه در انتاریو ببیند. (برایان گلدمن/سی بی سی)

دکتر می‌گوید «نقطه پایانی» نیست

Fitzsimon VTAC را راه حل دائمی برای کمبود پزشک خانواده نمی داند.

او گفت: «این آخرین نوع نقطه پایانی نیست که می‌خواهیم به آن برسیم. “این یک مراقبت جامع مبتنی بر تیم نیست. اما به عنوان یک شبکه ایمنی، پلی برای رسیدن به آن نقطه است.”

فیتزیمون تخمین می زند که این برنامه سالانه حدود 2 میلیون دلار در هزینه های مراقبت های بهداشتی صرفه جویی کرده است.

نولان گفت که این صرفه جویی ها، به علاوه افزایش بودجه استانی و بازخورد مثبت جامعه، ثابت می کند که این برنامه کار می کند و باید به شهرها و شهرهای همسایه گسترش یابد.

محققان پزشکی تخمین می زنند که بیش از 2.2 میلیون نفر از ساکنان انتاریو پزشک خانواده ندارند. کارشناسان گفته اند که این امر منجر به نادیده گرفتن نگرانی های سلامتی بسیاری از افراد تا بدتر شدن آنها و نیاز به مراقبت های اضطراری می شود.

نولان گفت VTAC یک “ابزار قدرتمند” است که این مشکل را در کوتاه مدت حل می کند.

امدادگران بیرون از ساختمان از وسایل حفاظتی استفاده می کنند
امدادگران مرکز ارزیابی مجازی تریاژ (VTAC) در طول همه‌گیری کووید-19، قبل از بازدید از اقامتگاه سالمندان در شهرستان رنفرو، انترناسیونال، تجهیزات محافظ شخصی را در بیرون قرار می‌دهند. (CBC)

مراقبت مبتنی بر تیم آینده است

در میان کارشناسان پزشکی اتفاق نظر وجود دارد که مراقبت مبتنی بر تیم بهترین راه برای رفع کمبود پزشک خانواده ترکیبی از پرستاران، فیزیوتراپیست ها، مددکاران اجتماعی، متخصصین تغذیه و سایر متخصصان برای کاهش حجم کاری پزشک خانواده است.

یک نظرسنجی انجام شده توسط انجمن پزشکی کانادا (CMA) همچنین نشان داد که پزشکان بر این باورند که مجوز پان-کانادایی یک مجوز پزشکی برای کار در هر نقطه از کانادا به پر کردن خلاءهای مداوم در مراقبت، از جمله زمانی که پزشکان به مرخصی می روند، کمک می کند.

دکتر آلیکا لافونتین، رئیس CMA، گفت: «وقتی اتاق‌های عمل به دلیل در دسترس نبودن جراح و در دسترس نبودن متخصص بیهوشی کوتاه است، اتاق‌های عمل ممکن است باز بمانند، زیرا مردم اکنون می‌توانند سریع‌تر مهاجرت کنند.

به گفته جین فیلپات، وزیر سابق بهداشت فدرال، که اکنون رئیس دانشکده پزشکی دانشگاه کوئینز در کینگستون، اونت است، انتاریو و کانادا در کل باید به دنبال راه حل در خارج از کشور باشند.

فیلپات از مدل بریتانیا، سیستم بهداشت ملی، به عنوان نقطه شروعی برای تجسم مجدد مراقبت های بهداشتی خانواده یاد کرد. در این حالت به بیمار به جای جستجوی پزشک خانواده نزدیک محل سکونت خود تعیین می شود.

فیلپات، که معتقد است یک دهه دیگر طول می کشد تا همه افراد در کانادا، در واقع بیش از آنچه نیاز داریم پرداخت می کنیم و پول خود را صرف چیزهای گران قیمتی می کنیم که اگر واقعاً به مراقبت های اولیه دسترسی داشته باشیم، می توان از آنها جلوگیری کرد. به پزشک خانواده دسترسی دارد.

نولان گفت، با یک چشم به آینده، دیگری باید بر دریافت کمکی که اکنون به مردم نیاز دارند تمرکز کند، قبل از اینکه معضل پزشکی خانواده بدتر شود.

او گفت: «این در مورد حفظ سلامت و رفاه انتاریایی‌ها با ارائه گزینه‌ای برای آنهاست که قبلاً هیچ گزینه‌ای وجود نداشته است».

صبح اتاوا11:13یافتن راه حل کوتاه مدت برای کمبود پزشک خانواده

وقتی صحبت از کمبود پزشک خانواده انتاریو می شود، رئیس امدادگران در شهرستان رنفرو فکر می کند که با یک مدل مراقبت ترکیبی درمانی پیدا کرده است.