پزشک متخصص زنان و زایمان که به دلیل معاینه دردناک با شکایت روبرو شده بود ، شکایت دیگری از دانشکده پزشکان داشت

یک متخصص زنان در تورنتو با طرح یک پرونده قضایی مبنی بر انجام سونوگرافی از طریق واژن “نیرومند” که باعث “درد شدید” شده و رضایت بیمار را برای این روش جلب نکرده است.

سالها قبل ، سایر بیماران در مورد پزشک به سازمان تنظیم مقررات انتاریو شکایت کرده اند.

الیزابت آدامو ، یک زن 52 ساله ریچموند هیل ، هفته گذشته ، تقریباً 11 ماه پس از انتصاب وی ، دادخواست را به دادگاه عالی انتاریو داد

آدامو در مصاحبه با CBC News گفت: “درد و روزهای درد پس از آن عمل غیر قابل باور بود.” وی افزود که در گذشته ده ها سونوگرافی انجام داده است ، اما چیزی شبیه این نیست.

“من سه فرزند دارم. من دو نوزاد با وزن بزرگ داشته ام. من با درد آشنا هستم. و هرگز نباید از سونوگرافی ناشی شود.”

این ادعاها متوجه دکتر دیوید گربر ، متخصص زنان و زایمان است که بیش از دو دهه مجوز فعالیت پزشکی در انتاریو را دارد. او ادعاهای مطرح شده را انکار می کند ، و اعلامیه قصد دفاع کرده است.

آدامو و سه زن دیگر که به شرط محرمانه بودن با سی بی سی نیوز گفتگو کرده اند ، گفته اند که در 12 ماه گذشته شکایات مربوط به گربر را به کالج پزشکان و جراحان انتاریو ارسال کرده اند.

سخنگوی CPSO گفت که کالج “قادر به اظهارنظر درباره تحقیقات فعال نیست”. CBC News تأیید نامه های الکترونیکی CPSO را به هر یک از زنان نشان داده است که شکایت خود را دریافت کرده اند.

در یک بیانیه کتبی ، وکیل گربر گفت موکل وی “از تجربیات منفی که بیمارانش به خاطر آورده اند بسیار ناراحت است” و گربر “به طور کلی هر جنبه از مراقبت های ارائه شده وی یا ارتباطی که با این افراد داشته است را رد می کند. نامناسب یا غیرحرفه ای. “

وی افزود نگرانی های مربوط به رازداری مانع از صحبت Gerber در مورد مشخصات هرگونه تعامل بیمار می شود.

هیچ یک از ادعاها در دادگاه ثابت نشده است.

“این طبیعی نبود”

در 21 دسامبر 2019 ، آدامو برای نمونه برداری از دفتر Gerber در منطقه دیویسویل تورنتو بازدید کرد. وی اظهار داشت که انتظار انجام سونوگرافی از طریق واژن را ندارد ، روشی که شامل قرار دادن یک عصای استوانه ای شکل است که به عنوان مبدل نیز در واژن بیمار شناخته می شود تا بتواند تصویربرداری تشخیصی ارائه دهد.

این روش بدون مکالمه زیاد آغاز شد ، آدامو در مصاحبه CBC گفت ، و “با توجه بسیار کم ، او واقعاً شروع به کاوش آن در من کرد.”

وی گفت ، او از او خواست فشار را كم كند ، كه باعث شد گربر قبل از گفتن “من تخمدان های شما را پیدا نمی كنم” مبدل را خارج كند.

در شکایت آدامو ادعا شده است که گربر سپس “بدون انجام خطاب ، اقدام به انجام تحقیق دوم حتی با قوت بیشتری کرد [sic] شکایت او و بدون جلب رضایت آگاهانه وی برای ادامه کار. “

“Adamoutold CBC” ادعا کرد که در هفته های بعد از انتصاب درد شدیدی را تجربه کرده است:

“هفته اول واقعاً طاقت فرسا بود. یادم می آید که در اتومبیلم رانندگی می کردم و مجبور شدم از آنجا دور شوم چون خیلی درد داشتم و فقط اشک می ریختم.”

به دلیل محدودیت های COVID-19 ، آدامو گفت که او قادر به یافتن متخصص زنان دیگری نیست که بخواهد وی را به عنوان بیمار تحت درمان خود قرار دهد ، بنابراین در ماه آوریل برای ملاقات بعدی به مطب Gerber بازگشت.

وی گفت که از گربر س askedال کرده است که چرا دیدار قبلی او را با چنین درد پایداری رها کرده است ، و او هیچ عذرخواهی یا اطلاعات اضافی را ارائه نداده است.

وی گفت: “واکنش افکار من را محکم کرد که این طبیعی نیست.”

یک ماه بعد ، آدامو شکایتی را در مورد این حادثه به پلیس امنیت ملی و پلیس تورنتو ارائه داد. پلیس شکایات وی و دو بیمار دیگر از دکتر را بررسی کرده و تحقیقات خود را بدون ارائه هیچ اتهامی بسته است.

تاریخچه نگرانی های مشابه

طبق خلاصه ای از جزئیات احتیاط CPSO به صورت شخصی درمورد Gerber در سال 2018 ، یک بیمار برای شکایت از اینکه دکتر “سونوگرافی ترانس واژینال با زور و در نتیجه التهاب دهانه رحم را انجام داده است” مراجعه کرده بود ، اظهار داشت:

در این خلاصه آمده است: “این كمیته خاطرنشان كرد كه دکتر گربر چندین مورد شكایت قبلی از دانشكده داشته است كه موضوعات مربوط به ارتباطات و معاینات دردناك وی را مطرح كرده است.”

“کمیته نگران بود که علی رغم درگیری قبلی او با کالج در این زمینه و تلاش برای اصلاح ، دکتر گربر بار دیگر موضوع شکایت قرار گرفت که نگرانی های مشابهی را مطرح می کرد.”

سخنگوی کالج پزشکان و جراحان انتاریو گفت که کالج “قادر به اظهارنظر درباره تحقیقات فعال نیست.” (متیو پیرس / CBC)

CPSO خاطرنشان كرد كه گربر مربیان مربی را برای رسیدگی به ارتباطات خود دریافت كرده و قبلاً نیز به طور مكتوب احتیاط شده بود.

سی بی سی نیوز از CPSO خواست جزئیات شکایات قبلی از Gerber را ارائه دهد ، اما با اعلام اینکه طبق قانون تنظیم شده برای مشاغل بهداشتی مکلف به افشای اطلاعات شکایات ثبت شده قبل از 2015 نیست ، این درخواست با رد این درخواست روبرو نشد.

به عنوان بخشی از احتیاط ، به گربر دستور داده شد تا گزارشی در مورد چگونگی جلوگیری از وقوع همان اتفاق در آینده بنویسد.

به گفته وکیل وی ، پس از احتیاط 2018 ، روند رضایت در کلینیک Gerber “افزایش یافته” است. وی نوشت: “در حال حاضر قبل از عمل فرم رضایت كتبی سفارشی به بیماران داده می شود كه درد یا ناراحتی را به عنوان یك عارضه جانبی معاینه ترانس واژینال مشخص می كند.”

پروفسور می گوید: ارتباطات مهم است

دکتر داستین کوتسکو ، دانشیار زنان و زایمان در دانشگاه مک مستر ، بدون پرداختن به موارد خاص و صحبت با هنجارهای مربوط به حرفه زنان ، به سی بی سی نیوز گفت که درد ناشی از سونوگرافی از طریق واژن نباید طولانی مدت باشد.

كوتسكو گفت: “بعید است كه بیشتر بیمارانی كه از طریق سونوگرافی از طریق واژن عبور می كنند ، درد بسیار طولانی داشته باشند.”

وی افزود: در برخی از بیماران بالای 50 سال ، ممکن است در یافتن تخمدان ها مشکل ایجاد شود ، زیرا اندازه آنها کوچک می شود ، که ممکن است شامل فشار بیشتر با پروب باشد. كوتسكو گفت: ارتباطات بسیار حیاتی است.

“معمولاً ، ما نوعی توقف و بررسی می کنیم و سپس می بینیم که آیا ادامه کار مشکلی ندارد یا بیمار دوست دارد که معاینه را متوقف کنیم. و اگر خیلی ناراحت کننده باشد ، قطع معاینه منطقی است.”

همراه با نامه به سی بی سی ، وکیل گربر شامل اظهارات کتبی پنج پرستار ثبت شده ، همه کارمندان فعلی یا سابق وی بود. در هر نامه آمده است: “من هرگز ندیدم كه دکتر گربر اگر بیمار از او خواسته است متوقف شود ، با روشی ادامه دهد.”

وکیل گربر در بیانیه ای گفت که دو متخصص مستقل پرونده پزشکی مربوطه را بررسی کرده و دریافتند که پزشک “از هر استاندارد بالینی پیروی کرده یا از آن فراتر رفته و از عمل معمول و مورد انتظار خارج نشده است”.

“علاوه بر این ، هر دو متخصص دریافتند كه روشهای معاینه دکتر گربر كه توسط شاكیان توصیف شده بود ، معمول بوده و از استاندارد مراقبتهای معاینات زنان و زایمان كه از نظر بالینی نشان داده شده و به درستی انجام شده است ، برآورده می شود.”

آدامو و دو شاکی دیگر در گفتگو با CBC News ابراز سرخوردگی کردند که دانشکده با سرعت بیشتری عمل نکرده است.

آدامو گفت: “در کوتاه مدت ، تنها چیزی که می تواند این را کنترل کند از طریق CPSO است. متأسفانه این همان چیزی است که در این زمان باید به آن اعتماد کنم.”

CPSO هیچ اشاره ای به زمان بررسی کامل شکایات فعلی ارائه نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *