پیام رسانی و گزینه های ایمن را پاک کنید کلید مبارزه با خستگی COVID-19

با افزایش موارد COVID-19 در مناطقی از کشور ، محدودیت های شدیدتر باعث شده که برخی از کانادایی ها اقدامات احتیاطی ایمنی را که ماههاست از آن پیروی می کنند ، کنار بگذارند.

اگرچه زمان تسلیم شدن در برابر خستگی COVID ایده آل نیست و بریتیش کلمبیا و انتاریو هر دو گزارش داده اند که در این هفته با رکورد بالا ، کارشناسان از دیدن نگرش های مختلف از بی احساس بودن تا عصبانیت متعجب نیستند زیرا مردم به محدودیت ها پاسخ می دهند

به عنوان مثال در منطقه تفریحی ونکوور ، مأموران تفریحات شبانه توسط پلیس انتقاد شد که آخر هفته گذشته آشکارا قوانین را کنترل می کند ، در حالی که صاحبان مشاغل در مناطق داغ اخیراً به تعطیلی های مربوط به COVID فشار می آورند ، حتی صاحبان سالن های ورزشی در کبک حتی تهدید می کنند که بهداشت عمومی را نادیده بگیرند بخشنامه ها

“این ذات انسان است ، درست است؟” دکتر زین چاگلا ، متخصص بیماریهای عفونی از دانشگاه مک مستر در همیلتون گفت. “در آغاز [the pandemic]، ما ترس شخصی خودمان را داشتیم که انگیزه ما بود.

“و اکنون ، موارد در حال افزایش است و این دلسرد کننده است و برای برخی افراد نقطه عطفی وجود دارد که می خواهند خارج شوند و می خواهند دوباره عادی شوند.”

چاگلا می گوید ، هر چه طولانی تر همه گیر باشد ، احتمالاً محدودیت هایی که منجر به کاهش سرعت ویروس می شوند ، کنار گذاشته می شوند. و حتی داشتن یک اقلیت کوچک از کانادایی ها که به دلیل خستگی COVID از قوانین پیروی می کنند می تواند مضر باشد.

“این پیام سختی است … و پیامی که واقعاً از آن استفاده نکرده ایم [dealt with]”چاگلا گفت.” این فقط همین ذهنیت باز و بسته ، باز و بسته بوده است و ما در واقع به مردم این فرصت را نمی دهیم كه بدون در معرض خطر قرار گرفتن در معرض خطر بالایی ، هنوز ارتباط اجتماعی داشته باشند. “

یک پزشک بیماری عفونی می گوید ، مردم هنگام راه رفتن در پارک شهری در مونترال از 10 اکتبر ماسک صورت می پوشند. درخواست از مردم برای اصلاح روش معاشرت بهتر از گفتن این است که کلاً در خانه بمانند. (گراهام هیوز / مطبوعات کانادایی)

دکتر وینسنت آگیاپونگ ، استاد بالینی و مدیر روانپزشکی جامعه در دانشگاه آلبرتا می گوید که با افزایش موارد ، برخی احساس می کنند تلاش هایشان برای مهار این بیماری بی فایده است.

بنابراین ممکن است آنها تصمیم گرفته باشند با وجود هشدارهای بهداشت عمومی برای یک شام دسته جمعی جمع شوند یا در یک جشن عروسی شرکت کنند ، یا اگر تصور نمی کنند کار می کنند دستورالعمل های ایمنی مانند ماسک زدن را زیر سوال ببرند.

حساس به اخبار روزانه

Agyapong می گوید میزان بهبودی COVID-19 همچنین ممکن است باعث حساسیت زدایی افراد نسبت به خطرات واقعی بیماری شود.

وی گفت: “آنها به ویژه آن را به عنوان یک وضعیت جدی در مقایسه با نوع مشاهده آن در ابتدا هنگامی که بسیاری از ناشناخته ها وجود دارد ، نمی بینند.” “تصاویری از مرگ مردم در ایتالیا ، انگلستان و برزیل وجود داشت ، اما آنها همین نرخ هشدار دهنده مرگ را در کانادا مشاهده نمی کنند.

“بنابراین آنها ممکن است وقتی که محدودیت های مربوط به تأثیر آن بر کیفیت زندگی خود را قضاوت می کنند ، آن سطح از جدیت را دنبال نکنند.”

در موارد دیگر ، برخی ممکن است به طور کلی از اخبار روزانه COVID-19 حساسیت زدایی کرده و دستورالعمل های جدید را هنگام بروزرسانی تنظیم کنند.

ممکن است دیگران با زبان منفی پیرامون محدودیت ها خاموش شوند.

یک علامت زبانی که فاصله بین جسمی را ترویج می دهد ، روی میز رستوران در تورنتو در 21 سپتامبر به تصویر کشیده شده است. (اوان میتسویی / CBC)

“محدودیت” یا “اقدامات ایمنی”؟

دانیل گوچر ، دانشیار روانشناسی در دانشگاه مانیتوبا ، می گوید که وی متوجه تغییر در نحوه بحث در مورد خاموشی ها شده است ، و بر کلمه “محدودیت ها” تمرکز می کند نه اینکه آنها را به عنوان اقدامات ایمنی معرفی کند.

و این می تواند تحریک کننده چیزی باشد که از آن به عنوان “واکنش” یاد می شود.

گاوشر گفت: “آن تحریک ناخوشایند است که وقتی افراد تهدیدی برای رفتارهای آزاد خود تجربه می کنند اتفاق می افتد.” “این حالت انگیزشی ناخوشایند می تواند منجر به تلاش های رفتاری و شناختی برای برقراری مجدد آزادی فرد شود و معمولاً با تجربه احساسات شدید همراه است.”

صاحبان مشاغل که از سختی تعطیلات اجباری رنج می برند ، ممکن است مانند صاحبان سالن های ورزشی در کبک که هفته گذشته در میان اقدامات طولانی قفل در استان ، به بازگشایی امکانات خود پرداختند ، واکنش نشان دهند.

واکنش در تظاهرات ضد ماسک نیز دیده می شود. یکی از این راهپیمایی های برنامه ریزی شده برای آخر هفته در آیلمر ، انتهای آن ، این شهر را به اعلام وضعیت فوق العاده در روز سه شنبه هدایت کرد.

جودیت ورسلوت ، روانشناس رفتاری در می سیساگا ، انت. ، می گوید برخی از افراد قبل از انجام اقدامات ایمنی مانند استفاده از ماسک ، در ارزیابی ریسک خود شرکت می کنند.

اول ، او می گوید مردم باید باور کنند که ماسک کار می کند. اما آنها همچنین باید ویروس را جدی ببینند تا آسیب ببیند حتی اگر این چیزی نباشد که در جامعه خود تجربه می کنند.

“اگر کسی را با COVID نمی بینید ، یا اگر آن را می بینید و حال او بهتر می شود ، ممکن است فکر کنید” من از عهده این کار برمی آیم. چرا باید آن ماسک را بزنم؟ “” Verslootsaid. “بنابراین مقامات باید خیلی واضح بگویند [the reasons]برای ماسک زدن … و مردم باید احساس کنند که برای آنها مهم است. “

تماشا کنید | اعتراضات ضد ماسک در تاریخ و اکنون:

ماسک بزنند ، یا ماسک نزنند؟ این س unال منحصر به فرد سال 2020 است و به همان اندازه که با پیامدهای بهداشت عمومی همراه است با سیاست همراه است. 6:52

پیامرسانی Verslootsays باید سازگار باشد و در صورت امکان موارد مثبتی را نیز در بر داشته باشد تا افراد را ترغیب به ادامه اقدامات محدود كننده كند.

“به نحوی، [safety precautions]او باید احساس خوبی با شما داشته باشد. “شما باید احساس کنید که اقدامات شما کمک می کند.”

چگلا موافقت می کند که پیام های متناقض بهداشت عمومی و مقامات دولتی ممکن است باعث خستگی COVID در برخی شود.

وی از شکرگذاری به عنوان نمونه استفاده کرد و گفت وقتی به مردم گفته می شود می توانند در یک رستوران با 100 نفر شام بخورند اما 10 نفر از اعضای خانواده خود را در خانه میزبانی نکنند ، آنها از این تناقض آگاه می شوند. و هرچه بیماری همه گیر بیشتر ادامه یابد ، مردم صبر کمتری برای نوسان پیام ها دارند.

چاگلا گفت: “این ناسازگاری ها برجسته است ؛ آنها باعث پریشانی بیشتر می شوند و مردم آن را چنگ می زنند ، خصوصاً با کاهش محدودیت های جدید.” “مردم به عقب نگاه می کنند و می گویند:” خوب ، من قبلاً می توانستم این کار را انجام دهم. امروز چه تفاوتی دارد؟ “

چاگلا می گوید ، یک راه حل این است که مطمئن شوید رهبران به جای لغو کامل آنها ، گزینه های ایمن برای رفتارهای پرخطر ارائه می دهند. درخواست از مردم برای اصلاح روش معاشرت بهتر از این است که به آنها بگویید کلاً در خانه بمانند.

اگرچه او تصدیق می کند که زمستان های سخت کانادایی شرایط اجتماعی را در خارج از منزل دشوارتر می کند ، چاگلا می گوید امسال باید از این شرایط استقبال کنیم.

وی گفت: “من نمی گویم با کولاک بیرون برو ، اما یک ژاکت گرم زمستانی تهیه کن ، دستکش تهیه کن ، همه این وسایل را تهیه کن.” “پیاده روی در پارک با مقداری قهوه چیز وحشتناکی نیست.”

قبل از ورود مهمانان ، صندلی هایی را با فاصله دو متر از یکدیگر تنظیم کنید تا نیاز به فاصله جسمی را به آنها یادآوری کنید ، کارشناسان پیشنهاد می کنند. (دارن برنهارد / CBC)