پیشرفت واکسن Moderna COVID-19 بازارهای سهام را به اوج می رساند

اخبار شرکت دارویی ایالات متحده ModernaInc. که نامزد احتمالی واکسن COVID-19 آن نیز بیش از 90 درصد در آزمایش های بالینی ارسال شده در بازارهای سهام در روز دوشنبه موثر بوده است ، این امیدواری ها را افزایش می دهد که اقتصاد جهانی به زودی بهبود می یابد و اوضاع به حالت عادی باز می گردد.

طبق داده های اولیه آزمایش بالینی فاز 3 شرکت در حال انجام 30،000 داوطلب ، Moderna قبل از افتتاح بازارها در روز دوشنبه اعلام کرد که به نظر می رسد نامزد واکسن آن 94.5 درصد موثر است.

این خبر دقیقاً یک هفته پیش با اعلامیه مشابهی از سوی شرکت دارویی Pfizer در ایالات متحده روبرو شد ، که سرمایه گذاران را وادار به تشویق کرد که به نظر می رسد نامزد واکسن آن بیش از 90 درصد موثر است.

این خبر باعث شد سهام مدرن با افتتاح بازارهای سهام در روز دوشنبه 8 درصد رشد داشته باشد ، اما به طور کلی برای بورس اوراق بهادار بسیار ضروری بود ، با این امید که همه گیری ممکن است به پایان خود نزدیک تر از آغاز باشد.

میانگین صنعتی داو جونز در اوایل معاملات تقریباً 400 واحد کسب کرد و به 298772 واحد رسید ، که بالاترین رکورد در تمام دوران است. S&P 500 نیز بالاتر از 3،600 واحد رکورد زد ، در حالی که در تورنتو S & P / TSX شاخص کامپوزیت سود کمی بیشتر خاموش بود ، حدود نیم درصد رشد کرد و به 16739 رسید.

بیشتر می آیند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *