چرا تولید واکسن COVID-19 می تواند “سخت ترین قسمت” در کانادا باشد

علی رغم وجود نامزدهای واکسن COVID-19 امیدوار کننده در سراسر جهان ، کارشناسان می گویند کانادا قبل از اینکه بتواند استراتژی های گسترده ای را برای دستیابی به هدف در آغوش کانادایی ها ایجاد کند ، باید از موانع اصلی عبور کند.

خبری که کاندید واکسن Pfizer نشان داده است امیدوار کننده نتایج مقدماتی در این هفته آزمایشات بالینی فاز 3 خبرساز شده است ، اما هنوز اطلاعات مشخصی در مورد بیمارانی که از این آزمایش استفاده می کنند ، که می تواند برنامه های عرضه را آگاه کند ، منتشر نشده است.

هفته گذشته ، نخست وزیر جاستین ترودو گفت کشور نیاز به “یک برنامه کاملاً پیشرفته” دارد که “نیاز به” درجه بالایی از پشتیبانی لجستیکی “دارد.

اما تعیین اینکه چه کسی باید ابتدا واکسن بزند بدون داده های مشخص در مورد اینکه چه کسی بیشتر از همه به آنها کمک می کند بسیار چالش برانگیز است.

دکتر زین چاگلا ، متخصص بیماری های عفونی در بخش بهداشت جوزف در همیلتون ، به CBC گفت: “این مشکل سخت ترین قسمت این واکسن است و این همان بخشی است که فکر می کنم همه امروز فکر می کنند.”ملی.

“اگر داده های واکسن نشان می دهد که بالاترین میزان بهره وری منطقی از افراد با بالاترین ریسک نیز در اینجا وجود دارد ، من فکر می کنم که طرح اولویت بندی بسیار خوب عمل می کند و امیدوارم که این هدف برای 10 میلیون دوز اول باشد.”

WATCH | واکسن فایزر سوالات متخصصان پزشکی را ایجاد می کند:

فایزر می گوید داده های اولیه حاکی از آن است که واکسن COVID-19 آن 90 درصد موثر است. متخصصان پزشکی آن را دلگرم کننده می دانند ، اما سوالات زیادی دارند. 2:05

اما چه کسی بیشتر در معرض خطر بیماری شدید و انتقال COVID-19 است هنوز در معرض سوال است ، به این معنی که کانادا ممکن است نیاز به تهیه چندین برنامه اضطراری داشته باشد.

دکتر کارولین کوآچ ، متخصص بیماری های عفونی کودکان و رئیس کرسی ، گفت: “اگر ما تصمیم بگیریم که با کارگران مراقبت های بهداشتی شروع کنیم ، این یک استراتژی کاملاً متفاوت از این است که اگر با واکسیناسیون سالمندان در مراکز مراقبت طولانی مدت شروع کنیم.” کمیته مشورتی ملی ایمن سازی (NACI) ، گفت در جاریروز سه شنبه

“بنابراین در حال حاضر برای استانها و سرزمین ها داشتن ایده خوب و درک خوب از چگونگی نیاز به استقرار دشوار است.”

گفته می شود دولت فدرال به اندازه کافی سرنگ و سوزن برای استانها و سرزمین ها برای واکسیناسیون همه کانادایی هایی که مایل به دریافت واکسن COVID-19 هستند ، تهیه کرده است ، اما کوچ می گوید هنوز برنامه های مشخص مشخص نیست.

آژانس بهداشت عمومی کانادا در بیانیه ای به سی بی سی نیوز گفت دولت فدرال در حال کار با استانها و مناطق برای تصویب و توزیع واکسن در اسرع وقت است.

دکتر کارولین کوآچ می گوید: کمبود داده های کلیدی درک استانها و مناطق را از چگونگی نیاز به استقرار واکسن احتمالی دشوار می کند. (CBC)

سخنگوی گفت: “پیش بینی می شود که در مراحل اولیه عرضه ، دسترسی به منابع محدود شود.”

“کمیت و برنامه در دسترس بودن واکسن ها موضوع بحث مداوم با استانها و مناطق برای مدیریت انتظارات و برنامه های زایمان خواهد بود.”

NACI توصیه های اولیه را منتشر کرده است که اولویت اول heelderly و دیگران در معرض خطر شدید بیماری هستند: کارکنان مراقبت های بهداشتی ، کارکنان خط مقدم و کسانی که دسترسی کمتری به مراقبت های بهداشتی از جمله جمعیت بومی دارند.

اما برای دانستن اینکه چه کسی باید در صف اول باشد ، NACI و مقامات دولتی باید بدانند چه کسی در گروه واکسینه شده در مقایسه با گروه دارونما در طی آزمایشات بالینی بیمار شده است.

بدون پاسخ ، دولت های سراسر کانادا باید از شرط بندی های خود جلوگیری کنند.

کوآچ گفت: “آنها ممکن است مجبور شوند دو تا سه طرح را به طور موازی کار کنند.” “فقط در صورتی که یکی از آنها به عنوان اولین استراتژی انتخاب شود.”

چالش های لجستیکی

چگونگی استقرار واکسن در سراسر کشور ، به ویژه در جوامع دورافتاده مانند First Nations ، نیز یک نکته اساسی است.

نامزد واکسن Pfizer باید در دمای 70 درجه سانتیگراد تا 80 درجه سانتیگراد ذخیره شود ، اما یخچال های تجاری معمولاً حداکثر تا 15 درجه سانتیگراد کاهش می یابند.

با توجه به نیاز شدید دما ، Chaga گمان می کند که واکسن Pfizer بسیار متفاوت از واکسن معمولی توزیع می شود.

وی گفت: “ما احتمالاً مراكز متمركز و تیم هایی را خواهیم داشت كه از این مراكز برای انجام كارهای مستمر ایمن سازی خارج می شوند.” “به جای آنچه که ما با واکسن آنفولانزا در داروخانه ها و مطب های پزشکان درگیر در توزیع مشاهده می کنیم.”

اما کوچ می گوید برخلاف واکسن آنفلوانزا ، ممکن است در واقع دوزهای کافی واکسن COVID-19 وجود نداشته باشد تا تأثیر قابل توجهی به ویژه در اوایل سال داشته باشد.

وی با بیان اینکه واکسن COVID-19 در 12 تا 18 ماه آینده توزیع می شود ، گفت: “ما واکسن کافی برای واکسیناسیون همه کانادایی ها نداریم.” “عرضه سریع آهسته خواهد بود.”

آلیسون کلوین می گوید که از این واقعیت که کانادا برنامه های اولیه برای انتشار واکسن احتمالی را منتشر نکرده ، دلسرد شده است. (لیام ریچاردز / مطبوعات کانادایی)

عدم برنامه ریزی در مورد

آلیسون کلوین ، استادیار دانشگاه Dalhousie در هالیفاکس و ویروس شناس در مرکز واکسینولوژی کانادا ، می گوید که مشتاق دیدن یک طرح واکسن برای کانادا است.

“ما برای دستیابی به این هدف به یک استراتژی خوب احتیاج داریم ، ما به یک استراتژی برای دستیابی به کارکنان مراقبت های بهداشتی در خط مقدم ، افرادی که زندگی روزمره ما را حفظ می کنند ، کارگران فروشگاه های مواد غذایی و همچنین نیاز به شروع کار داریم. در مورد جوامع کم خدمت فکر می کنم. “

کلوین می گوید که وی از اینکه کانادا با وجود این برنامه های اولیه مقدماتی را منتشر نکرده ، دلسرد شده است مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده و سازمان بهداشت جهانی ماهها پیش

وی گفت: “فقط داشتن واکسن به معنای این نیست که کار ما تمام شده است. ما باید فکر کنیم که چگونه این مسئله را در آغوش مردم قرار می دهیم و چه کسی باید ابتدا آن را تزریق کند.” “این کار بزرگی خواهد بود … این نگران من است که من طرحی ندیده ام.”

Quach می گوید ، برخلاف حداقل نیاز 50 درصدی ایالات متحده برای واکسن COVID-19 ، بهداشت کانادا محدودیتی برای تأیید واکسن تعیین نکرده است.

کوآچ گفت: “نزدیک بودن به همسایه ، کمی در تصمیم آنها تصمیم می گیرد.”

کلوین گفت که توصیه های NACI شروع خوبی است ، اما به روشی قابل درک نیست که درک آن برای کانادایی های معمولی آسان باشد. همچنین هنوز مشخص نیست که آیا دولت های فدرال ، استانی و سرزمینی از این دستورالعمل ها پیروی می کنند یا خیر.

وی گفت: “اطلاعات به راحتی در دسترس عموم ، سیاست گذاران و ذینفعان برای استفاده م moreثرتر از واكسن در دسترس قرار می گیرد.”

“داروسازان و پرستاران و یا افرادی که برای واکسیناسیون عمومی تأیید شده اند ، به هنگام اجرای واکسن ، به اطلاعات دقیق در مورد واکسن تزریق شده و برنامه راه اندازی آن احتیاج دارند.”

WATCH | کانادا برای آماده سازی واکسن آماده می شود:

دولت فدرال رویکرد بسیار تهاجمی خرید واکسن را در پیش گرفته است و در حال حاضر میلیون ها دوز واکسن Pfizer را با امید به خرید آن خریداری کرده است. و دولت ها از قبل در حال برنامه ریزی برای نحوه توزیع واکسن ها هستند ، از جمله افرادی که برای اولین بار استفاده می کنند. 1:47

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *